Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2008., 20:36   #61
Mislio je na poljoprivredne gradevine i pomocne gradevine ----sve u vezzi poljoprivrede treba traziti ,ali ima opet problem ako je gradevinska parcela a ne poljoprivredna.
__________________
zagorac
maksica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 20:39   #62
Quote:
Nabava44 kaže: Pogledaj post
imam sličan problem.
geodet mi je upisao kučicu u zemlj. knjige (kuća,vrt,terasa), u katastar bez građ. dozvole. Imam vl. list 1/1, kopiju katastarskog plana, posjedovni list. Kuća je građena 87'. Mogu li šta isposlovati s ovim dokumentima bez građevinske da dobijem vlastiti priključak struje? (imam kontrolno brojilo i vučem struju od susjeda).
Mozete dobiti struju,zatrazite na katastru kopiju katastarskog plana i s njim n elektru .
__________________
zagorac
maksica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 21:15   #63
Quote:
maksica6 kaže: Pogledaj post
Mozete dobiti struju,zatrazite na katastru kopiju katastarskog plana i s njim n elektru .

eh, znam na šta je loptica mislio.
kućica je 3 ulice iznad rive usred urbanog naselja pa me to s poljoprivrednim malo zbunilo.

maksica6:

jesi li siguran da je dovoljna kopija kat. plana, budući da sam već zvao elektru i kažu mi ništa bez građ. dozvole.

hvala svima na pomoći.
Nabava44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 13:22   #64
HEP ??

Brojilo mi nije očitano više godina i nikada nismo dobivali od HEP-a obavjes za slanjem stanja do prošle godine kada smo to i ulinili .Nakon slanja stanja HEP nas je nazvao i rakao da nešta ne štima jer ili je brojilo prebacilo ili podbacilo ili je pokvareno .Prema dogovoru su poslali svoga čovjeka koji je samo provjerio plombe i ponovno upisao stanje (prije 1.g.) nakon toga dolazi obračun u kojemu se ne nalazi upisano stanje već opet prema procjeni ???

Jučer opet stiže dopis da dostavimo stanje što činimo odmah preko neta .Prema stanju smo u ovih desetak godina ili prebacili ili podbacili skoro 50 000 kW ?! .Iako smo na svaki njihov poziv dostavili stanje oni uredno šalju obračun prema procjeni .Sada čekamo novi ishod .

Moguće je da se je tijekom ajmo reći desetak godina stvorila velika razlika ,ali pitanje je koliko sada naplativo ? U udruzi z azaštitu potrošaća vele da je krivnja do njih što nisu na vrijeme vršili obračune ili slali obavjesti . Pitam se šta ako mi sada dođe račun od kojeg ću pasti na dupe ?
bobac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 08:50   #65
Quote:
bobac kaže: Pogledaj post
Pitam se šta ako mi sada dođe račun od kojeg ću pasti na dupe ?
Nema potrebe da se brineš o problemu kojeg još nema, ako i kad ispostave neku fakturu tad razmišljaj o tome

A ako ti i ispostave neki račun za dulje razdoblje ne plaćaj ništa dospjelo prije više od godinu dana, jer potraživanja osnovom isporuke električne energije zastarijevaju u jednogodišnjem zastarnom roku.
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 18:20   #66
Unhappy Obračun struje

Prošle godine suprug i ja kupili kuću,nakon obračuna rata struje bila je 200-ak kuna i sve smo uredno podmirili čak i prije roka uplate da to riješimo i ne razmišljamo o tome do sada. Evo danas je nakon očitanja došao obračun za drugih 6 mjeseci sa ratom struje po 244 kn i nadoplatom od 3.028,00 kn! . Ne razumijem nikako!! Mi smo dvoje,imamo bebu od 8 mjeseci,od aparata tu je pegla,perilica suđa,rublja i sušilica,bojler,TV i ostale sitnice,ništa posebno nego ostala kučanstva. Otkud sad ovo?? Spremam se sutra u HEP al sve se bojim nikakve koristi od toga... Ima li tko kakva iskustva? Ja sam na porodiljnom,dobivam 2500,00 kn,od toga kreda 1300 kn,suprugu nakon uzimanja rate za kuću ostaje 1800 kn od plaće. Pa otkud da platim tu nadoplatu,uostalom OTKUD TA CIFRA čovječe? Ima li smisla dizati paniku? Ili pokunjeno platiti cifru ko da imam firmu od 30 zaposlenih koji rade cijeli dan na strojevima? i plakati jer nemam djetetu za pelene nakon toga...
Help
adi-k is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 21:59   #67
Quote:
adi-k kaže: Pogledaj post
Ne razumijem nikako!!
ne razumijem što ti ne razumiješ

bar je danas lako sve izračunat.... imaš brojilo, stanje na dan kad ste očitali to što si rekla da ste platili, stanje danas, oduzmi, pomnoži s cijenom (ovisno o modelu, tarife itd) dodaj onu mjesečnu naknadu za onoliko mjeseci za koliko si očitala i to je to
ako ti se račun ne slaže, onda pitaj dalje, ako se slaže, platiš

nema tu velikih razmišljanja, a koji klinac nisi pratila koliko trošiš prije obračuna



s čime se ti spremaš u HEP, ako nisi sama provjerila
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 22:30   #68
Quote:
adi-k kaže: Pogledaj post
Prošle godine suprug i ja kupili kuću,nakon obračuna rata struje bila je 200-ak kuna i sve smo uredno podmirili čak i prije roka uplate da to riješimo i ne razmišljamo o tome do sada. Evo danas je nakon očitanja došao obračun za drugih 6 mjeseci sa ratom struje po 244 kn i nadoplatom od 3.028,00 kn! . Ne razumijem nikako!! Mi smo dvoje,imamo bebu od 8 mjeseci,od aparata tu je pegla,perilica suđa,rublja i sušilica,bojler,TV i ostale sitnice,ništa posebno nego ostala kučanstva. Otkud sad ovo?? Spremam se sutra u HEP al sve se bojim nikakve koristi od toga... Ima li tko kakva iskustva? Ja sam na porodiljnom,dobivam 2500,00 kn,od toga kreda 1300 kn,suprugu nakon uzimanja rate za kuću ostaje 1800 kn od plaće. Pa otkud da platim tu nadoplatu,uostalom OTKUD TA CIFRA čovječe? Ima li smisla dizati paniku? Ili pokunjeno platiti cifru ko da imam firmu od 30 zaposlenih koji rade cijeli dan na strojevima? i plakati jer nemam djetetu za pelene nakon toga...
Help
upadaju mi u oči vaša trošila: bojler, sušilica, perilica rublja, a imate malo dijete. sigurno puno pereš, a sušilica i bojler su ti veeeeliki potrošači! ali to sada nije tema, već tvoj račun. dobro ti colour kaže - pa znaš li ti pročitati taj obračun uopće? imaš brojilo, znaš na koliko ste vi počeli potrošnju i koliko je bilo na dan očitanja.....nema tu velike mudrosti!

mudrijanje počinje na tvojim aparatima - kako štedjeti. ja osobno kupujem aparate koji su u startu skuplji zbog niske energetske potrošnje, dakle A razred. prije dvije ili tri godine kupila sam takvu ledenicu - ona troši oko 100 kW godišnje. vjeruj mi, to je bilo vidljivo na 6-mjesečnom obračunu! a mašinu za rublje imam koja po ciklusu pranja pri 60*C troši 0,92 kW. znaš li ti išta o svojim potrošačima?
KAMA SUTRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 10:25   #69
moji svi aparati su A potrošnje,to smo pazili dok smo kupovali,perilice i sušilice rade po noći kad prebacuje na jeftiniju tarifu,ovaj klinac pazi kolko troši,vjeruj mi,nemoraš odmah u napad,samo me interesiralo da li je netko imao slična iskustva jer mi je ovo fakat previše. Ok,imam malu bebu i dosta perem,al ne više nego ostali s klincima pa mi je to čudno. Sad sam se ohladila i pretpostavljam da nema pomoći,moram to platiti,brojilo štima,samo ću probat dogovorit plaćanje na rate. Jedino moramo vidjeti gdje i što tolko papa struju. Hep dolazi mijenjat brojilo na digit slijedeći tjedan,i to je to.. Nadala sam se da možda brojilo ne štima,baždareno je davno davno. Ništa šta je tu je.
adi-k is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 11:40   #70
Quote:
adi-k kaže: Pogledaj post
... ovaj klinac pazi kolko troši,vjeruj mi,nemoraš odmah u napad,...
sorry, da si pratila prije, ne bi se skupilo odjednom i prije bi mogla reagirat, ako ništa s tim nebaždarenim brojilom, moguće da je i to u pitanju, kad spominješ
na taj sam način mislila, no sad je lako govorit, u redu.......
isto tako, može se dogodit da ti ne prebacuje s VT na NT, (može i obratno) onda reagiraš prema njima i imaju obavezu ispravit potrošnju po nekim srednjim vrijednostima
vezano je uz datum prijave, imala takav slučaj, ali trajao kratki period pa mi se nije dalo zezat s obračunima
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 11:55   #71
brojilo prebacuje,čujem ga kad klikne,onaj kolut ne divlja nešto prebrzo,pratili smo ponekad tek tolko,ne baš stalno jer se nismo ovom nadali. Sastavljam zahtjev za obročno plačanje,a vidjet ćemo kad elektraši dođu u utorak,do onda ga neću ni predavat. Thanks colour,sad sam flegma,kaj sad..
samo se nadam da je greška u brojilu. Ipak.
adi-k is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 12:30   #72
ma to je pušiona 500 kn struje-daleko previše
imas broj zabiljezenih kilovatsati?
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 14:45   #73
Ne kužim...
Pa rata ti je bila 244 kn, to je mala rata za tročlanu obitelj koja živi u kući, grijete pretpostavljam cijeli dan zimi radi bebe, pereš i peglaš često..
Meni je zimi rata 450 kn za nas troje u stanu od 45 kvadrata,a isto ne trošim ništa previše pa mi je razlika došla 1500 kn
Jel se griješ na struju? Ako da onda ti je to normalno.
OneRiotTooMany is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 15:07   #74
ne grijemo se na struju,kamin na drva grije cijeli donji stan,na kat ni nejdemo pa ni ne grijemo. Suprug je zvao na elektru ni njima nije jasno kako to,al su rekli da svejedno moramo platiti,onda se tek žaliti,jer isključuju struju bez najave.
adi-k is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 15:14   #75
ako je obračun točan , obrati se hep sa zamolbom da dug otplatiš obročno i navedi teškomaterijalno stanje. možda iziđu u susret
__________________
george
georgehrri is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 15:34   #76
da,tako su i meni rekli,da ako si uredni platiša,odobre zahtjev. Barem to.
adi-k is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 15:37   #77
Hmm.. A ja sam plaćala do sada svaki mjesec ratu za struju od 375 kn, da bi mi sada došla razlika od 1000 kn, i šest novih uplatnica na 224kn ?? Ne kužim, kako su mi sad smanjili ratu, a imam razliku od 1000 kn ??
florentis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 15:52   #78
Imam savjet za sve one koji plačaju račune za potrošak struje (mislim na domaćinstva). Konkretno, ja svakog 10-og u mjesecu očitam stanje na brojilu i to za visoku i nisku tarifu i onda napravim obračun. Oduzmem očitano stanje od stanja prethodnog mjeseca i to pomnožim po cijeni 1 kW/h (nemojte me napadat ako mi mjerna jedinica nije točna) , a to je nekih 0,32 kn za nisku tarifu i 0,61 kn za visoku + mjesečni paušal cca 15,75 kn + po novom još nekakva naknada za obnovljive izvore energije ( a i to izračunam prema broju potrošene struje koju pomnožim sa iznosom koji je ne znam točno ali ima i taj Pravilnik negdi u NN- ako kome triba poslat ću mu link-sad neman vremena). Na tu konačnu cifru lupam 22% PDV i eto toliko platim, a kad mi oni pošalju šestomjesečni obračun uvijek nam se poklapa (u biti budem pinku u pretplati jer postoje odstupanja ovisno od toga kad je neki njihov djelatnik bio i očitao moje mjerilo).Eto, nadam se da nisam sve zakomplicirala!
darudela is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 16:09   #79
Quote:
adi-k kaže: Pogledaj post
moji svi aparati su A potrošnje,to smo pazili dok smo kupovali,perilice i sušilice rade po noći kad prebacuje na jeftiniju tarifu,ovaj klinac pazi kolko troši,vjeruj mi,nemoraš odmah u napad,samo me interesiralo da li je netko imao slična iskustva jer mi je ovo fakat previše. Ok,imam malu bebu i dosta perem,al ne više nego ostali s klincima pa mi je to čudno. Sad sam se ohladila i pretpostavljam da nema pomoći,moram to platiti,brojilo štima,samo ću probat dogovorit plaćanje na rate. Jedino moramo vidjeti gdje i što tolko papa struju. Hep dolazi mijenjat brojilo na digit slijedeći tjedan,i to je to.. Nadala sam se da možda brojilo ne štima,baždareno je davno davno. Ništa šta je tu je.
da to je strasno s tim predracunima
Koji klinac nam salju racune s predracunima umjesto da placamo svaki mjesec koliko smo potrosili tj ocitash brojilo i odes u Elektroprivredu platiti. Medjutim gamad se sjetila dodatno naplacivati takav sistem placanja i to naplacivati 25 kuna sto je bezobrazno. I naravno po tome placas 300 kuna vise sto takorec ispadne kao 13.rata za struju.
trendseterica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 16:52   #80
Quote:
trendseterica kaže: Pogledaj post
da to je strasno s tim predracunima
Koji klinac nam salju racune s predracunima umjesto da placamo svaki mjesec koliko smo potrosili tj ocitash brojilo i odes u Elektroprivredu platiti.
Imaš i model sa samonaplatnim brojilom: http://www.hep.hr/ods/kupci/pitanja.aspx?pg=3

A i lokalne elektre već godinama nemaju monopol, no izgleda da nema interesa drugih da se pojave na tržištu.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:27.