Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2017., 23:39   #7541
Quote:
mack1 kaže: Pogledaj post
Ne morate
E sada ako je tako . Znači riješenje o izvedenom stanju po pravomoćnosti je dovoljno , naravno , uz ovjerenu arhitektonske snimke zgrade ( kuće) od ureda za graditeljstvo, koji je i donio isto rješenje.

Volio bi da mi malo pojasnite Vaš odgovor , jer mi nije skroz ćaro ( jasno) , iako dižem i objeručke prihvaćam ne morate ???

Hvala i lp,
__________________
Ne pačajte moje more,moju valu , moju staru grotu.Ma ni za sto let vi nećete znat ča je to " ČA " va mojen životu !
patafljengo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 23:27   #7542
Zgrada je legalna, uređeno je kako se upisuje u katastar i zemljišnu knjigu, ali nije definiran rok u kojem se mora upisati. Dakle, imate legalnu kuću koju ćete jednog dana upisati u gruntovnu. Kada? To je vaša odluka, nema obaveze da se to učini odmah.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 21:47   #7543
Quote:
mack1 kaže: Pogledaj post
Zgrada je legalna, uređeno je kako se upisuje u katastar i zemljišnu knjigu, ali nije definiran rok u kojem se mora upisati. Dakle, imate legalnu kuću koju ćete jednog dana upisati u gruntovnu. Kada? To je vaša odluka, nema obaveze da se to učini odmah.

Vjerojatno ta priča, upis iziskuje financijske izdatke , pa budemo vagali odluke

Hvala na odgovoru i lipi pozdrav ,
__________________
Ne pačajte moje more,moju valu , moju staru grotu.Ma ni za sto let vi nećete znat ča je to " ČA " va mojen životu !
patafljengo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 08:23   #7544
Shvatio sam ovako:
Napraviš legalizaciju i pravomoćno rješenje ti je papir koji ti garantira da se građevina NEĆE RUŠITI.

Upisati istu u Katastar i ZK ne moraš ( ako nečeš).
ALI savjetujem da se odmah to završi jer za doći do "kraja" treba još samo Geodetski elaborat za upis u katastar i ZK - za nekih 300-400€.

ILI...NE MOŽEŠ , ako vlasništvo parcele nije čisto.
ILI .. NE MOŽEŠ kada si djelomično ušao na tuđu parcelu.

Da bi došao do kraja MORAŠ od ZK vlasnika otkupiti potreban broj kvadrata čestice i potom je formirati kao svoju.
Slanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 08:50   #7545
Da, svaki slučaj je za sebe, a količina Eura ovisi o dijelu Hrvatske...
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 12:23   #7546
Quote:
patafljengo kaže: Pogledaj post
Vjerojatno ta priča, upis iziskuje financijske izdatke , pa budemo vagali odluke

Hvala na odgovoru i lipi pozdrav ,
Da pomognem i ja:

vi ste zakonski čisti po pitanju legalnosti zgrade.

Da li ili ne želite upisati zgradu gruntovno ( prethodno i u katastar) je isključivo Vaša odluka. Ukoliko kuću ne mislite prodavati, nije nužno da to odradite odmah, ali svakako to učinite kad situacija (naravno financijska) bude odgovarajuća.

U interesu vam je da "papiri budu čisti" kod nasljeđivanja, prodaje, iznajmljivanja , na kraju kajeva i podizanja kredita, ali nije priša da odmah trčite s novim izdacima. Imate vremena oporaviti se od dosadašnjih izdataka
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 14:44   #7547
Quote:
papi73 kaže: Pogledaj post
Da pomognem i ja: Imate vremena oporaviti se od dosadašnjih izdataka
Hvala za oporavak , samo neka nas posluži zdravlje , jer u protivnom puno toga pada u vodu
__________________
Ne pačajte moje more,moju valu , moju staru grotu.Ma ni za sto let vi nećete znat ča je to " ČA " va mojen životu !
patafljengo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 21:36   #7548
Išao otvarati novu temu, ali vidim da jedna već postoji, pa

Zanima me da li je netko imao sličnog iskustva sa legalizacijom;
Neka moja rodbina ima objekt koji nije u potpunosti legaliziran. Napravljen je kao pomoćni objekt na parceli, ali nije uveden kao stambeni prostor.
U nekom vremenu su ga dogradili (napravili stepenice i povukli deku), što nije uvedeno kao prostor.
(Sve je izgrađeno prije 2012).
I sad bi to sve legalizirali, samo što...
Zvali su geodeta, čovjek izmjerio nove štenge, ali ne zna kolika je kvadratura (ni štengi ni od svega) ?
Arhitektica želi e-mail od geodeta da joj ovaj maila projekt, a ne želi da joj se pošalju skenirani dokumenti?
Onako, lagano situacija iz Alan Forda...
Je li to uopće sveskupa potrebno za legalizaciju ?
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 21:47   #7549
Ne kužim što uopće pitaš Kakvo veze ima slanje maila sa svim? Treba legalizirati sve što nije po dozvoli.
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 23:38   #7550
Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post
Ne kužim što uopće pitaš Kakvo veze ima slanje maila sa svim? Treba legalizirati sve što nije po dozvoli.
Ne bi trebalo imati nikakve u tome je i stvar.
Za legalizaciju trebaš upisati sve u katastar (zato služi geodet), a čemu služi arhitekt ?
Je li njemu za njegov posao potrebno bilo što u elektronskom obliku od geodeta ?
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 06:03   #7551
Pa u čemu je problem da geodet pošalje u dwg formatu svoj snimak? Moji nisu oko toga pravili probleme, a u mm će ti se slagati nacrt arhitektice

Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 23:35   #7552
Quote:
Iveky kaže: Pogledaj post
Pa u čemu je problem da geodet pošalje u dwg formatu svoj snimak? Moji nisu oko toga pravili probleme, a u mm će ti se slagati nacrt arhitektice

Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk
Ne bi trebao biti nikakav, mene samo zanima kaj će arhitektu to. Mislim istu stvar može napraviti i sam, zar ne ?
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 22:31   #7553
Rodbina je poslala dokumentaciju arhitektu i riješila to na taj način.

Međutim, arhitektov projekt je krajnje čudan.
Prvo, ne slaže se kvadratura geodeta i arhitekta.
Arhitektova kvadratura tlocrta je za 5% veća.
Mislim kvadratura sveskupa nije nešto, to je par kvadrata, ali svejedno.

Drugo, arhitekt je napravio par čudnih rješenja.
Rođaci su napravili sljedeće, stepenice, zid i 2 stupa;
http://imgur.com/a/Me9GQ
Te povukli deku nad njima;
http://imgur.com/a/ZgG6u

Arhitekt je zaključio da je prostor pod dekom lođa i nabio koeficijent 0,75. Prostor nema dole ni pod, već je zemlja ispod.
Da li to uopće može može proć i kao terasa (to je koeficijent 0,5) ?

Dalje, zaključio je da je stepenice treba 2 puta računati.
Jednom u prizemlju, a jednom kao dio krova (s koeficijentom 0,75).
Uglavnom ispada da je radi stepenica, krovni prostor veći za skoro 50%

Da li to uopće prolazi kao ravni krov? Jer rođacima je ideja napraviti krov na pero, da li će onda ponovno trebati uzeti arhitekta i ponovno plaćati dokumentaciju ?

Uglavnom, za gore nacrtano, 2 stupa, zid i 15 stepenica su dobili povećanje bruto površine za 30 kvadrata, što je skoro pa stan.
A prostorija nigdje

Ideje, preporuke ?

ps. Arhitekt je i betonsko povišenje pred kućom proglasio stepenicom i dodao im 0,5 kvadrata za to. Da je čovjek rekao nešto prije, rođaci bi vjerojatno povisili ulazni put za 10 cm (odnosno digli ga na istu razinu, riječ je o jako maloj udaljenosti). Je li tko imao "prerevnog" arhitekta ?
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 08:55   #7554
novi rok

Novi rok za predaju zahtjeva kao do 30.06.18 a kako stvari stoje do tad neće stupiti na snagu koliko su usporeni.
Usporeno sve do bola
modiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 09:04   #7555
@Wikiceha: zašto ne pitaš njega?

Uglavnom, svejedno ti je jer se komunalni i vodni doprinos plaćaju na kubike (samo se natkriveni prostori računaju/plaćaju po m2).
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 09:30   #7556
Quote:
modiana kaže: Pogledaj post
Novi rok za predaju zahtjeva kao do 30.06.18 a kako stvari stoje do tad neće stupiti na snagu koliko su usporeni.
Usporeno sve do bola
Da, jako sporo idu te izmjene, sad je na raspravi pa ide na 2. čitanje. Možda usvoje izmjene do ljeta.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 09:48   #7557
Quote:
mack1 kaže: Pogledaj post
Da, jako sporo idu te izmjene, sad je na raspravi pa ide na 2. čitanje. Možda usvoje izmjene do ljeta.
Ionako su u zaostatku golemom, a sad još s ovim novim rokovima totalni dibidus.

Nitko ni nezna kad bi moglo bit.
Kad sam zvala pitati kaze gospodo bitI ce na stranicama ministarstva(to znam i sama)

a ništa čekati i saaamo čekati.
Ps.kaže geodet vi dajte na izradu dokumentaciju dok cekate rok (koji su to hehe) MONEY MONEY )
modiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 10:43   #7558
A šta drugo da ti kaže kad ti se žuri
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 11:20   #7559
Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post
A šta drugo da ti kaže kad ti se žuri
hehe dobro kažes)
ma simpa mu je prijedlog u svakom slučaju

ma nije niti da mi se toliko žuri koliko cinjenica koliko u nas apsolutno ništa ne ide niti jednostavno niti brzo.

ma bude sve ok.
ugodno popodne svima zelim!
modiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 02:41   #7560
Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post
@Wikiceha: zašto ne pitaš njega?
Uglavnom, svejedno ti je jer se komunalni i vodni doprinos plaćaju na kubike (samo se natkriveni prostori računaju/plaćaju po m2).
Pitali su rođaci.
Po čovjeku ispada da se stepenice moraju skoro dva puta računati.
Da se stepenice visine ispod 1 metar uzimaju kao dio prizemlja, a da se za kat uzima puni tlocrt.
Je li to istina ?
Čovjek je u ostatku (stepenice od 1m visine pa nadalje) proglasio skladište (nenatkrivene stepenice na otvorenom) s koeficijentom 3/4, pa je izgledalo da su stepenice duplo.
No po njemu nisu (spremište ispod će izbrisati)
Sad će biti samo koeficijent 1.12 na stepenice (a ne 2*0,75)
Jer 0,75 su cijele kad se gledaju za krov, a još je pola stepenica (ugrubo) ispod metra, dakle 0,75*05=0,375. Skupa su 1,125...

I čovjek im mrtav hladan izjavio da se stepenice i inače tako računaju, a da su ih zagradili zidom da bi bilo još veće, jer ne bi bio koeficijent 0,75 nego 1, te da bi morao računati spremište ispod njih.
Dakle, stepenice u normalnoj zagrađenoj površini imaju 1,125 (cijele na katu+pola u prizemlju)+1 za skladište, 2,125 koeficijent ?
Zbilja mi nije jasno kako takva osoba uopće ima nekakvu licencu.
Ili to, ili su nam zakoni zbilja u banani.

Ajd, bar im prinosi neće biti veći.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:03.