Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2016., 21:24   #1
Komunikacija roditelj-škola u tehnoloski razvijenom svijetu

na temi lijecnicke potvrde povela se raspravo o načinima komunikacije roditelj - nastavnik (i stručna sluzba skole).
danas je tehnologija uznapredovala, pa roditelj na raspolaganju ima, uz telefon i sms i e-mail.
ili nema, ako to isto na raspolaganju nema nastavnik/ili ne zeli imati.

kao i vecina stvari u hrvatskoj, nekako sam dojma da to ovisi od skole do skole, ali i od nastavnika do nastavnika u hrvata.
hocu reci, iako skole imaju mogucnost svim djelatnicima otvoriti sluzbeni e-mail, nisu sve to iskoristile, a i ako jesu, mozda svi nastavnici nemaju priliku taj e-mail koristiti ako nemaju racunalo na kojem ga mogu gledati.
mobiteli i internet nam je olaksao i priblizio svijet, ali istovremeno krade svaki slobodan trenutak i mnogi ocekuju da smo uvijek dostupni i da se sve rjesava ovdje i sada.
nekako sam dojma da postoje ljudi koji uvijek odgovaraju na propusten poziv (ja sam daleko od takve) i koji na email odgoavraju odmah (pa cak i u voznji) i cesto cujem da to isto ocekuju i od druge strane...
a i ima nas, koji mobitel gasimo dok radimo/vozimo/friziramo se/spavamo, pa ako se ne javimo (a zabpravimo ugasiti mobitel) onda ispadamo neodgovorni...da ne kazem da frustriramo ljude s iskljucenom spravom/nedostupnom linijom

ja iz tog razloga nedajem privatan mobitel ljudima s kojima radim (osim ak radim fus, ofkors). da radim u skoli, nema sanse da bih dala privatan mobitel ikome, ne samo roditeljima, nego cak i ostalim ustanovama s kojima suradjujem, iako znam da se prek fiksnog nekad jako tesko dobije ustanova.
ne ocekujem da mi uciteljica mog djeteta da svoj mobitel, veselim se informativkama, a i znam da skola ima e-dnevnik.
al bilo bi mi drago ako mogu skolu kontaktirat e-mailom (bilo koga).
odgvoor ne ocekujem odmah.to mi je puno draze nego telefon


voljela bih da se pisu stvarna iskustva roditelja/nastavnika, kao i kako postavljate pravila/dogovarate komunikaciju te koji nacin vam najvise odgovara.

jesu li informativke izumrle ili na najboljem putu da izumru?
odn dal je e-dnevnik istisnuo one male biljeznice di su nastavnici slali porukice roditeljima koje su onda roditelji potpisali


Roditelji, dal imate iskustva sa djelatnikom skole koji vam je dao sluzbeni broj mobitela? dal imate iskustva s nekim tko vam je dao svoj privatni? dal ocekujete da vam daju broj mobitela?
kolko cesto kontaktirate sa djelatnikom skole putem njegovog privatnog telefona?
kontaktirate li skolu putem e-maila?
kolko cesto imate potrebu kontaktirati djelatnike skole, da li su vam informacije (redoviti terim) i eventualno e-dnevnik dovoljne?

na koji nacin vam je najlakse doci do informacija o vlastitom djetetu?


Nastavnici, imate li sluzbeni e-mail i/ili sluzbeni mobitel? dajete li svoj privatan broj roditeljima, i zasto ga dajete?
Komunicirate li s roditeljima ikako druckije osim putem redovitih informacija i roditeljskih sastanaka i smatrate li da je to potrebno?
kolko vam je e-dnevnik narusio kontatk rdoitelj-nastavnik (ne rpicam sada o tome da imate dodatan posao, nego da su roditelji, uljuljuskani u sve informacije prestali dolaziti u skolu)

mozda se jos nesto sjetim.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 21:55   #2
Komuniciram informativkom, na roditeljskima I informacijana.

Bila sam jednom nazvana s privatnog broja koji sam odmah izbrisala... obavijestena sam o otkazivanju informacija.

E-mail nije uveden, za sve sto ne moze cekati zovem tajnistvo.

Svoj broj u poslovnom smislu dajem samo klijentima. Ali preferiram mail ako je ikako moguce.

E-dnevnik nije zazivio u prvom razredu, a I ocjene mi nisu prioritet. Na informacijama sam dvaput u polugodistu bila.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 22:06   #3
Svaki zaposlenik u skoli automatski dobiva sluzbeni mail u sustavu [email protected], a koji je za skole [email protected]. To je ujedno i mail koji ce se nalaziti u kontakt profilu e-dnevnika za pojedinog ucitelja/nastavnika.

Jedini sluzbeni mobitel, a i taj nije javno dostupan, na raspolaganju ima ravnatelj skole. Nitko drugi nema pravo na sluzbeni mobitel. Samim tim, privatni mobitel je upravo to - privatan! Nitko u skoli ne smije trecim osobama dijeliti informacije o osobnim podacima, ukljucujuci i privatne brojeve mobitela. Konkretno, za one koji su sumnjali u postojanje osobe zaduzene za provedbu tog dijela zakona, evo http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s..._132_2874.html članak 21.
1) Ravnatelj je obvezan imenovati osobu za zaštitu osobnih podataka i osobu za pristup informacijama.
(2) Zadužene osobe moraju se pridržavati posebnih propisa vezanih uza zaštitu osobnih podataka i prava na pristup informacijama.

Roditelji su, unatoc e-dnevniku duzni doci na informacije barem jednom u polugodistu. Isto tako, roditeljski sastanci spadaju u roditeljske obveze, a koje uredno zanemaruju upravo roditelji cija dica su nerijetko tema (direktno ili indirektno) tih roditeljskih sastanaka.

Osobno, niti bi trazia, niti bi da privatni broj ucitelja/nastavnika jer pored svih sluzbenih kanala, ne postoji niti jedan opravdani razlog zbog kojeg bi netko triba ometat iste ni na radnom mjestu, a pogotovo ne kada to radno vrime zavrsi.
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 23:13   #4
Koristimo e-dnevnik tako da svi s pristupom internetu mogu sami pogledati što ih zanima kada ih zanima.
Moj "službeni" mail preko carneta kao i broj mobitela je svima dostupan od 1. roditeljskog sastanka. Do sada nikome nije palo na pamet zvati me u neke nenormalne ure, u pravilu ljudi pošalju poruku imam li vremena za razgovor pa to rješimo kada ga nađem.

Kada naletim na neku tanitu ili kako li se već zvala psiho-mama iz teme o opravdanjima možda promijenim mišljenje, za sada mi ovaj pristup više pomaže nego odmaže.
zoks is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 27.08.2016., 23:24   #5
Quote:
zoks kaže: Pogledaj post
Koristimo e-dnevnik tako da svi s pristupom internetu mogu sami pogledati što ih zanima kada ih zanima.
Moj "službeni" mail preko carneta kao i broj mobitela je svima dostupan od 1. roditeljskog sastanka. Do sada nikome nije palo na pamet zvati me u neke nenormalne ure, u pravilu ljudi pošalju poruku imam li vremena za razgovor pa to rješimo kada ga nađem.

Kada naletim na neku tanitu ili kako li se već zvala psiho-mama iz teme o opravdanjima možda promijenim mišljenje, za sada mi ovaj pristup više pomaže nego odmaže.
kak to da si odlucio dat privatan broj mobitela roditeljima?
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2016., 12:28   #6
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
kak to da si odlucio dat privatan broj mobitela roditeljima?
Mali grad. Pacijenti će ionako doći do mog broja ako to odluče, a s normalnima nemam problema.
zoks is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2016., 14:56   #7
Quote:
zoks kaže: Pogledaj post
Koristimo e-dnevnik tako da svi s pristupom internetu mogu sami pogledati što ih zanima kada ih zanima.
Moj "službeni" mail preko carneta kao i broj mobitela je svima dostupan od 1. roditeljskog sastanka. Do sada nikome nije palo na pamet zvati me u neke nenormalne ure, u pravilu ljudi pošalju poruku imam li vremena za razgovor pa to rješimo kada ga nađem.

Kada naletim na neku tanitu ili kako li se već zvala psiho-mama iz teme o opravdanjima možda promijenim mišljenje, za sada mi ovaj pristup više pomaže nego odmaže.
To.
Uvijek i u svakom poslu se nadje poneki teži slučaj. Ali većina roditelja, kao i uostalom većina stranki u bilo kojem poslu se trudi obaviti što mora ili smatra uljudnim i nastavi živjeti svoj život.
Jebote, kad mi je dijete bolesno, učiteljica mi je na zadnjem mjestu stvari o kojima mislim. Pošaljem poruku, odgovor ne očekujem, i dalje brinem o svom djetetu. Jebote ako je to tako problematično i ako sam zbog toga kreten od roditelja.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 10:56   #8
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
jesu li informativke izumrle ili na najboljem putu da izumru?
odn dal je e-dnevnik istisnuo one male biljeznice di su nastavnici slali porukice roditeljima koje su onda roditelji potpisali
moje dijete ide u školu koje nema e-dnevnik i jedini način i sredstvo komunikacije s razrednicom je informativka.
ne mogu staviti smajlić kojeg si ti stavila jer ne mogu dovoljno riječima opisati frustraciju i nemoćnost koju sam osjećala tijekom 1. razreda jer na nikoji drugi način nisam mogla doći do učiteljice osim preko te nesretne bilježnice.
e-mail nam nije dala, čak niti nakon više upita roditelja.
broj mobitela također - tu se s njom slažem i nisam broj ni očekivala, makar je bilo učitelja koji su ga davali roditeljima. poštujem privatnost.
u dva navrata, kad mi je dijete izostalo, zvala sam tajništvo i direktorica svemira - tj. tajništva, koja se javila me tako oprala i izvikala na mene da sam još dan danas u šoku i nevjerici - jer sam se, jelte usudila, zamoliti da učiteljici prenese poruku.

do učiteljice se moglo doći jedino za vrijeme informacija ili roditeljsko sastanka.

i sad vi meni recite, kako da se u što kraćem roku riješi neki problem, ukoliko iskrsne zbog djeteta?

ne da se riješi, nego da se prvenstveno uspostavi kontakt?

moj stav je da se problemi trebaju riješiti što prije moguće, u suradnji učitelja i roditelja. uostalom, kao roditelj, želim za problem saznati što prije je moguće.

a to nikako nije bilo izvedivo sa tom informativkom.

zato, u 21. stoljeću, uz sva čuda tehnike i informatičke pismenosti, u ustanovi koja se bavi obrazovanjem - kao sredstvo komunikacije učitelj - roditelj za informativku mogu staviti samo ovaj smajlić
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 14:45   #9
dobro, a kakav je to bio problem epskih razmjera koji je zahtjevao momentalno rjesenje?

ako skola ne trazi da se o izostanku razrednik obavijesti isti dan, zar je bilo apsolutno nemoguce pricekati informacije taj tjedan i u tom terminu otici u skolu/nazvati zbornicu pa ispricati uciteljici o cemu se radi?

vidis, u tome je problem, sto jako puno roditelja smatra da razrednik mora biti na izvol'te od 0 do 24, po mogucnosti 7 dana u tjednu.

na stranu "tehnologija", sto fali informativci+informacijama+roditeljskom? treba valjda jos uz to uvesti i dopisivanje mailom, sms-om, pofrendati se s razrednikom na fejsu i zivkati ga na mobitel kad god "zatreba"?

uza svu dostupnu tehnologiju, ja ne zelim biti stalno dostupna roditeljima. imam propisano vrijeme kad moram biti dostupna i to je to.

zbilja ne razumijem sto si neki umisljaju.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 16:08   #10
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
dobro, a kakav je to bio problem epskih razmjera koji je zahtjevao momentalno rjesenje?

ako skola ne trazi da se o izostanku razrednik obavijesti isti dan, zar je bilo apsolutno nemoguce pricekati informacije taj tjedan i u tom terminu otici u skolu/nazvati zbornicu pa ispricati uciteljici o cemu se radi?

vidis, u tome je problem, sto jako puno roditelja smatra da razrednik mora biti na izvol'te od 0 do 24, po mogucnosti 7 dana u tjednu.

na stranu "tehnologija", sto fali informativci+informacijama+roditeljskom? treba valjda jos uz to uvesti i dopisivanje mailom, sms-om, pofrendati se s razrednikom na fejsu i zivkati ga na mobitel kad god "zatreba"?

uza svu dostupnu tehnologiju, ja ne zelim biti stalno dostupna roditeljima. imam propisano vrijeme kad moram biti dostupna i to je to.

zbilja ne razumijem sto si neki umisljaju.
jel ovo išlo mene?

ako je, čitaj odgovor:
- o problemu "epskih razmjera" kako si to lijepo navela - neću niti imam namejru javno, niti se to tebe (kad si se već ti osjetila napadnutom) ili ostalih tiče
- nisam nigdje rekla da želim učiteljicu za frendicu na fejsu, vajberu, instagramu, vocapu, snapchatu i ostalim društvenim mrežama. niti mi to treba.
- isto tako sam navela da poštujem privatnost, znači NE TREBA mi privatno NIŠTA od učiteljice
- ono što mi treba, a vjerujem i ostalim roditeljima je mogućnost kontakta - unutar radnog vremena škole a da to NIJE informativka.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 16:10   #11
Quote:
chiquita kaže: Pogledaj post
i sad vi meni recite, kako da se u što kraćem roku riješi neki problem, ukoliko iskrsne zbog djeteta?
Mene zanima kakav je bi to mogao i trebao biti problem a da ga učiteljica može riješiti dok dijete nije u školi nego je bolesno kod kuće, pa zato treba biti promptno obaviještena.

Ili bilo koji drugi problem, nevezano uz bolest, koji zahtijeva hitnu učiteljičinu obaviještenost jer ga učiteljica može, zna i treba odmah riješiti. Može primjer takvog problema?

U slučaju nekog problema dramskih i epskih razmjera (iako se ja trenutno ne mogu domisliti kakav bi to uopće bio) uzima se slobodan dan i dolazi hitno u školu osobno.

Još se nikad nije dogodilo da roditelj nije bio primljen ako je došao mimo informacija s nečim zaista bitnim i hitnim. (Visina leukocita i sedimentacija u krvnom nalazu to nije. Ispričavanje nenapisane zadaće to nije.)

Ako razrednika ili učiteljice nema, uvijek je netko od stručnih službenika u školi i roditelj je uvijek primljen.

Evo, zaista me zanima kakav bi to bio problem zbog kojeg bi trebalo hitno obavijestiti učiteljicu, odmah, sad.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 16:18   #12
A da roditelji iščeznu sa lica zemlje čim klinci dozriju da ih se preda onima koji "stvarno brinu"? Prije i poslije skole ih možemo držati po domovima.
Još se nije javio nitko iz neke druge struke tko toliko smije pljuvati po svojim strankama, a da ne dobije nogu u guzicu brze nego što stigne izletjeti kroz vrata?
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 16:30   #13
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
A da roditelji iščeznu sa lica zemlje čim klinci dozriju da ih se preda onima koji "stvarno brinu"? Prije i poslije skole ih možemo držati po domovima.
Još se nije javio nitko iz neke druge struke tko toliko smije pljuvati po svojim strankama, a da ne dobije nogu u guzicu brze nego što stigne izletjeti kroz vrata?
S druge strane ne pistoji struka po kojoj se toliko nabija I koju se toliko trazi. Kao sto sam davno rekla, komunikacija je opcenito losa, a dok se temelji ne poprave, dodatni kanali komunikacije samo otezavaju.

Svima je jasno da se tenzije dizu jer ljudi vole svoju djecu pa si onda sve receno sa svojim povezuji, ali.mislim da treba iskljuciti emocije u ovom slucaju.

Zaista ne znam kalva hitnoca mora biti da se treba stupiti u kontat s uciteljem tijekom nastave.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 16:31   #14
Quote:
Perzefona kaže: Pogledaj post
Mene zanima kakav je bi to mogao i trebao biti problem a da ga učiteljica može riješiti dok dijete nije u školi nego je bolesno kod kuće, pa zato treba biti promptno obaviještena.

Ili bilo koji drugi problem, nevezano uz bolest, koji zahtijeva hitnu učiteljičinu obaviještenost jer ga učiteljica može, zna i treba odmah riješiti. Može primjer takvog problema?

U slučaju nekog problema dramskih i epskih razmjera (iako se ja trenutno ne mogu domisliti kakav bi to uopće bio) uzima se slobodan dan i dolazi hitno u školu osobno.

Još se nikad nije dogodilo da roditelj nije bio primljen ako je došao mimo informacija s nečim zaista bitnim i hitnim. (Visina leukocita i sedimentacija u krvnom nalazu to nije. Ispričavanje nenapisane zadaće to nije.)

Ako razrednika ili učiteljice nema, uvijek je netko od stručnih službenika u školi i roditelj je uvijek primljen.

Evo, zaista me zanima kakav bi to bio problem zbog kojeg bi trebalo hitno obavijestiti učiteljicu, odmah, sad.
kad si mi tako sve lijepo obrazložila - reci ti meni postoji li onda, s vaše strane gledano, ikakav problem zbog kojeg bi se mi roditelji smjeli uopće usuditi kontaktirati učiteljicu, a da se ne povrijedi intima i privatnost učitelja (iako sam vam jasno u svojim postovima naglasila da se vrijeme kontakta odnosi u radno vrijeme)?
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 16:36   #15
Quote:
chiquita kaže: Pogledaj post
kad si mi tako sve lijepo obrazložila - reci ti meni postoji li onda, s vaše strane gledano, ikakav problem zbog kojeg bi se mi roditelji smjeli uopće usuditi kontaktirati učiteljicu, a da se ne povrijedi intima i privatnost učitelja (iako sam vam jasno u svojim postovima naglasila da se vrijeme kontakta odnosi u radno vrijeme)?
Svaki je problem dobrodosao tijekom inforacija. Istatak radnog vremmena ucitelj rsdi s ostalih 20 I nesto ucenika I priprema za njih nastavu. Hitne stvari rijedak debil ne rijesi dogovaranjem izvanrednih informacija.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 17:08   #16
da je ne znam kakva drama u pitanju, ovo sto kaze Perzefona: ako dodjes u skolu, netko ce te primiti, bila to uciteljica, pedagog, psiholog, ravnatelj, sveti petar.
isto tako, ako dodjes pod odmorom (mimo informacija) kad znas da je uciteljica u skoli, cisto sumnjam da ce biti bas takvo djubre da te otkanta. pogotovo ako je veci problem u pitanju.

za sve ostale, manje dramaticne probleme, tu je informativka.
i skolski telefon.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 17:10   #17
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Svaki je problem dobrodosao tijekom inforacija. Istatak radnog vremmena ucitelj rsdi s ostalih 20 I nesto ucenika I priprema za njih nastavu. Hitne stvari rijedak debil ne rijesi dogovaranjem izvanrednih informacija.
aha, prevedeno u stvarnost,

kad školom pocnu harati uši, što je zadnjih godina nažalost cesto, pogotovo kod prvašića...
onda bi roditelj koji kod svojeg djeteta prvi uoci iste trebao napisati u informativku koju ce klinac odnijeti u školu kad mu se ta gamad potamani i tražiti hitne informacije
a, do tada, cijeli razred, škola, svi ušljivi, vrlo vjerojatno i uciteljice kod onih nižih razreda.

što bi roditelj odmah nazvao uciteljicu koja ce isti tren obavijestiti sve ucitelje/profesore a, oni roditelje i, vec sutra,u školi nema opasnosti od buba u glavi

meni osobno je jako zanimljivo kako samo forumske uciteljice imaju toliko posla pod odmorom da se nemru javiti na mobitel a, one prave u školama isto od roditelja zahtjevaju (bar one koje sam ja do sad imala priliku susresti) a, klinac mi ide u najobicniju kvartovsku osnovnu školu.

inace, zar nemate obavezu u slucaju izostanka dužeg od tri dana zvati roditelje i provjeriti zašto dijete ne dolazi u školu?
i, zar nije onda puno bolje i lakše da vas roditelj na vrijeme obavijesti ?
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 17:11   #18
Quote:
chiquita kaže: Pogledaj post
kad si mi tako sve lijepo obrazložila - reci ti meni postoji li onda, s vaše strane gledano, ikakav problem zbog kojeg bi se mi roditelji smjeli uopće usuditi kontaktirati učiteljicu, a da se ne povrijedi intima i privatnost učitelja?
Kontaktirati da.

Nazivati na privatni mobitel ne.

A sad tebe lijepo molim da i ti meni odgovoriš (jer nisi, nego si postoavila protupitanje) i da mi opišeš stvarnu situaciju ili zamisliš moguću u kojoj je nužno i hitno dobiti učiteljicu odmah, sad. Hvala.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 17:14   #19
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
aha, prevedeno u stvarnost,

kad školom pocnu harati uši, što je zadnjih godina nažalost cesto, pogotovo kod prvašića...
onda bi roditelj koji kod svojeg djeteta prvi uoci iste trebao napisati u informativku koju ce klinac odnijeti u školu kad mu se ta gamad potamani i tražiti hitne informacije
a, do tada, cijeli razred, škola, svi ušljivi, vrlo vjerojatno i uciteljice kod onih nižih razreda.

što bi roditelj odmah nazvao uciteljicu koja ce isti tren obavijestiti sve ucitelje/profesore a, oni roditelje i, vec sutra,u školi nema opasnosti od buba u glavi

meni osobno je jako zanimljivo kako samo forumske uciteljice imaju toliko posla pod odmorom da se nemru javiti na mobitel a, one prave u školama isto od roditelja zahtjevaju (bar one koje sam ja do sad imala priliku susresti) a, klinac mi ide u najobicniju kvartovsku osnovnu školu.

inace, zar nemate obavezu u slucaju izostanka dužeg od tri dana zvati roditelje i provjeriti zašto dijete ne dolazi u školu?
i, zar nije onda puno bolje i lakše da vas roditelj na vrijeme obavijesti ?
ako zoves skolu s informacijom da dijete ima usi ili nesto tog tipa, to mozes reci bilo kome tko ti se javi na telefon i budi sigurna da ce se informacija prenijeti brzinom svjetlosti.
ne mora ti se javiti doticna uciteljica glavom i bradom.
nismo gluhonijemi. mi inace obicavamo komunicirati medjusobno po zbornicama.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 17:17   #20
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
meni osobno je jako zanimljivo kako samo forumske uciteljice imaju toliko posla pod odmorom da se nemru javiti na mobitel
Ženo božja, kad ćeš shvatiti da ne da imam posla pod odmorom, nego ti se ne želim, NEĆU javiti? Jer ne moram.

Štoviše, i kad imam pauzu u rasporedu, ne samo petominutni odmor, neću ti se javiti. Jer ne moram.

Kad ne znam što bih od puste dosade, neću ti se javiti na mobitel. Jer ne moram. Ako se zabunim o odgovorim na poziv s nepoznatog mi broja, čim mi se predstaviš, razgovarat ćemo eventualno o tome odakle ti moj broj. Ni o čemu drugome.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:51.