Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2016., 23:21   #5141
Da vas pitam nešto. Sin mi ima shizofreniju. razbolio se prije godinu ipo. Malo više od godine dana prije redovito antipsihotike. Strašno se je nadebljao (55 kila za ovih godinu i nešto), nema seksualnu funkciju, i još uvik čuje glasove. doktor mu stalno drži istu terapiju. Da li mislite da bi možda tribalo vidit s drugim doktorom,nekako mi se čini da mu se moglo stanje već puno brže popravit, odnosno da bar ne čuje više glasove...

Hvala na odgovoru
Đeni Ferlopez is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 00:12   #5142
Quote:
Đeni Ferlopez kaže: Pogledaj post
Da vas pitam nešto. Sin mi ima shizofreniju. razbolio se prije godinu ipo. Malo više od godine dana prije redovito antipsihotike. Strašno se je nadebljao (55 kila za ovih godinu i nešto), nema seksualnu funkciju, i još uvik čuje glasove. doktor mu stalno drži istu terapiju. Da li mislite da bi možda tribalo vidit s drugim doktorom,nekako mi se čini da mu se moglo stanje već puno brže popravit, odnosno da bar ne čuje više glasove...
Hvala na odgovoru
pa taj doktor mu ocito ne pomaze. mozda porazgovarati s doktorom je li moguca promjena terapije ikakva ili potraziti drugo misljenje i druge opcije, svakako bi trebalo nesto poduzeti jer to nije nikakvo lijecenje ako bezveze pije lijekove a ima sve simptome i gore
teazoldyck is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 20:44   #5143
Quote:
Altec777 kaže: Pogledaj post
Moj savjet ti je da se riješiš moditena, pogotovo ako je u jakim dozama.
o jadni. ne mogu ni zamisliti kako je to biti na moditenu ili bilo kojim lijekovima da te cijeli zivot odrzavaju normalnim. nema gore bolesti nego kad ti ode mozak. svaki organ je zamjenjih, ali mozak ne.
osa-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 06:09   #5144
Imam par pitanja, pa trebam neku dobru dušu, da mi pomogne. Trolovi, i slično me ne zanima.
Prvo jedno suludo pitanje: da li shizofrenia može imati svoju dobru, pozitivnu stranu? Naravno, niti jedna bolest to nema, ali da li ima neka prednost koju shizofreničari "posjeduju", a drugi to ne mogu osjetiti, vidjeti?

Drugo: možete li meni kao laiku, bez medicinskih/doktorskih termina objasniti kako se manifestira bolest shizofernia u početku? Što je to točno? Koji su prvi znaci? Totalni rasap / raštrkanost svijesti? da li to znači, da ova osoba ima manju sposobnost koncentracije - stalno djeluje izgubljeno, pogubljeno?
__________________
2. uvlačenje/ulizivanje je štetno za zdravlje; prije ili kasnije, ponestane kisika za razmišljanje i valja "izroniti". A onda......
u-prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 08:45   #5145
Quote:
u-prolazu kaže: Pogledaj post
Imam par pitanja, pa trebam neku dobru dušu, da mi pomogne. Trolovi, i slično me ne zanima.
Prvo jedno suludo pitanje: da li shizofrenia može imati svoju dobru, pozitivnu stranu? Naravno, niti jedna bolest to nema, ali da li ima neka prednost koju shizofreničari "posjeduju", a drugi to ne mogu osjetiti, vidjeti?

Drugo: možete li meni kao laiku, bez medicinskih/doktorskih termina objasniti kako se manifestira bolest shizofernia u početku? Što je to točno? Koji su prvi znaci? Totalni rasap / raštrkanost svijesti? da li to znači, da ova osoba ima manju sposobnost koncentracije - stalno djeluje izgubljeno, pogubljeno?
Šiza je u svom počenom stadiju - nastanku linkana s psihozom. Psihoza je stanje uma u kojem je iskrvljena percepcija svijeta i gubitak svijesti u smislu da pogodjena osoba ne moze shvatiti sto joj se desava. Iako ovdje imamo korisnika alteca koji tvrdi da je u psihozi ipak shvatio kako nesto ne stima i uspio sam poci u bolnicu. To je jedan slucaj i stvarno nevjerojatan.

Nema nista pozitivno u toj bolesti, kao i u svim drugim. Moze se dogoditi da mozak ode jedom u psihozu i vise se iz nje nikad ne vrati. To se recimo dogodilo sinu Alberta Einsteina. Ono sto se dogadja u toj psihozi je da su ti neurotransmitori u totalnom kaosu, hormon dopamin je ludilo. Osoba moze biti u velikoj euforiji. Imati seksualne halucinacije, halucinacije da je Bog, vlasnik svega, i mogu ga pucati ti skroz "pozitivni" i "dobri" osjecaji. To je kao neka teska droga pa je u nekim azijskim zabitima upasti u psihozu zivotni imperativ. Ti osjecaji mozda su neka prednost, i mozda je u toj bolesti prednost sto te osjecaje velika vecina populacije nikad nece osjetiti.

S druge pak tamne strane, osjecaji proganjanja, da ce te neko ubiti, ostri glasovi, mirisne i slusne halucinacije, i onaj osjecaj da je svo zlo u i oko tebe je nesto sto pogodjene dovodi do toga da naude sebi ili drugima. Ipak se radi pravovremene hospitalizacije u vecini slucajeva ne dogodi nsto grozno, ali osoba u stanju psihoze ima veliku tedenciju ubiti sebe ponajvise zbog nemogucnosti kontroliranja sobom.

Upravo ta psihoza se moze koristiti kao argument da sve zivotinje na planeti zapravo ne upravljalju vlastitim mozgom. Sad je pitanje na koji nacin mozak radi. Ali je ta ista psihoza dokaz da je mozak evolucijski organ. NJjegov rad ovisi o vanjskim cimbenicima i genetici.

Nadalje, u sizofreniji javlja se kao produkt te psihoze kasnije i stanje visokog raspolozenja - manija i depresija stanje loseg raspolozenja. Moze se javiti i anksioznost tjeskoba i konstantni strahovi o zivotu, samoj bolesti, ili bilo cemu drugome o cemu prosjecna osoba uopce ne misli.

Dakako da je ova bolest jedna od tezih jer u samoj bolesti pogodjena osoba ima cijeli spektar simptoma pa sad kad bi se medicinski dobio za svaki simptom lijek, oboljeli popije u jednom danu dvije sake lijekova. Na mnoge od tih lijekova idu i lijekovi koji ublazavaju nuspojave prvih.

S druge strane za ovu pomalo strasnu bolest postoje kakvi takvi lijekovi, a tamna strana zivota su neke dijagnoze rijetih bolesti za cije tretiranje medicina jos nema nikakve odgovore a kamoli lijek ili terapju cije bi simptome ublazila ili pak izlijecila.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 13:25   #5146
Quote:
u-prolazu kaže: Pogledaj post
Imam par pitanja, pa trebam neku dobru dušu, da mi pomogne. Trolovi, i slično me ne zanima.
Prvo jedno suludo pitanje: da li shizofrenia može imati svoju dobru, pozitivnu stranu? Naravno, niti jedna bolest to nema, ali da li ima neka prednost koju shizofreničari "posjeduju", a drugi to ne mogu osjetiti, vidjeti?

Drugo: možete li meni kao laiku, bez medicinskih/doktorskih termina objasniti kako se manifestira bolest shizofernia u početku? Što je to točno? Koji su prvi znaci? Totalni rasap / raštrkanost svijesti? da li to znači, da ova osoba ima manju sposobnost koncentracije - stalno djeluje izgubljeno, pogubljeno?
možes se u đavla pretvorit. šizofrenija je rascjep duše, a onda na njeno mjesto nešto drugo dolazi. nemoj se nikad zajebavat sa tim.
osa-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 15:06   #5147
Quote:
goldentip kaže: Pogledaj post
a nije mi moditen baš dobar ni za pozitivne simptome.. moram mijenjat lijek..
Ja sam na Metotenu.
Drugi naziv za Moditen drugi proizvodzac.
Na dnevnoj dozi od 1 mg.
Ne znam sta da napisem, ne usporava me al mene bas malo
sta moze i usporit jer sam pravo pun Ideja i Energije.
Jedina mana sto me povremeno Metoten i Apaurin plus
zivotna sranja, stres i svadze u depru bacaju.

Cak razmisljam da trazim od psihijatra da mi poveca doze
da me jos uspore vise al najvise zbog ruznih misli sto ih imam u posljednje vrijeme ni sam te misli ne znam opisat kao da me nest nagoni magijski i sl.

U zadnje vrijeme su se povukle.
Dobro je dok nismo na Trazemu.
On je mene u nesvjest bacao cak sam i halucinacije mozda
od njeg imao.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 15:34   #5148
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
Psihoza je stanje uma u kojem je iskrvljena percepcija svijeta i gubitak svijesti u smislu da pogodjena osoba ne moze shvatiti sto joj se desava. Iako ovdje imamo korisnika alteca koji tvrdi da je u psihozi ipak shvatio kako nesto ne stima i uspio sam poci u bolnicu. To je jedan slucaj i stvarno nevjerojatan.
Ma moze se mozda skontat ak je deluzija i delirij.
Vecina mozda tih psihoza su upravo to mozda.

Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
Osoba moze biti u velikoj euforiji. Imati seksualne halucinacije, halucinacije da je Bog, vlasnik svega, i mogu ga pucati ti skroz "pozitivni" i "dobri" osjecaji. To je kao neka teska droga pa je u nekim azijskim zabitima upasti u psihozu zivotni imperativ. Ti osjecaji mozda su neka prednost, i mozda je u toj bolesti prednost sto te osjecaje velika vecina populacije nikad nece osjetiti.
Ma osjecaj se ne moze opisat.
Ja sam to zvao Bruji mi mozak/Um.
Sto i vise na sat misli ideje itd. idu i dolaze.
Kao hiper hiperaktivnost.
Bas nisam mislio da sam bog al da sam svasta drugo da.
Razlicite ih imao dva puta prvi put delirij i deluziju
drugi put bas psihozu.
Tesko se ovako moze opisat jedino mozda uzivo razgovorom.

Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
S druge pak tamne strane, osjecaji proganjanja, da ce te neko ubiti, ostri glasovi, mirisne i slusne halucinacije, i onaj osjecaj da je svo zlo u i oko tebe je nesto sto pogodjene dovodi do toga da naude sebi ili drugima. Ipak se radi pravovremene hospitalizacije u vecini slucajeva ne dogodi nsto grozno, ali osoba u stanju psihoze ima veliku tedenciju ubiti sebe ponajvise zbog nemogucnosti kontroliranja sobom.
Sto si naveo nista od toga nisam imao.
Ni proganjanje ni halucinacije.
Al jesam sranje napravio tesko.
Prezivio sam bozijom voljom.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 16:13   #5149
Jos mozda i nisam imao psihozu.
Vode me pod psihozom al Ja mislim da je nisam imao.

Jesam imao Deluziju, Nervni slom mozda, Delirij mozda i Manican sam
bio mozda al sve zbog bolesti, i drugog sranja.

Ma uglavnom Niko ne zna sta se drugome mota po glavi.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 21:08   #5150
Quote:
osa-- kaže: Pogledaj post
možes se u đavla pretvorit. šizofrenija je rascjep duše, a onda na njeno mjesto nešto drugo dolazi. nemoj se nikad zajebavat sa tim.
Ponavljam svoj post iz 2013 godine:
Quote:
Prije par godina je na moru bio simpozij psihijatara na temu "Za duh i dušu", moj psihić je rekao da to nije dobra tema za simpozij psihijatara je oni o duhu i duši nemaju pojma, ništa ne znaju.
Što se mene osobno tiče duh i duša ne postoje.
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 23:17   #5151
Quote:
Cisco Kid kaže: Pogledaj post
Ponavljam svoj post iz 2013 godine:


Što se mene osobno tiče duh i duša ne postoje.
Duša i duh postoje. Vjerovao ti u to, ili ne vjerovao. Trebaš dokaze?

Ne znam, da li imam shozofreniu, ili sam na nekom njenom tragu, ali u zadnje vrijeme sve više "pizdim". Posao mi je dopizdio, i ljudi na radnom mjestu,...... život općenito,.....

Hvala svima na odgovorima, pomoći; pogotovo Johnu N. Javim se, prvom prilikom.
__________________
2. uvlačenje/ulizivanje je štetno za zdravlje; prije ili kasnije, ponestane kisika za razmišljanje i valja "izroniti". A onda......
u-prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 13:20   #5152
Quote:
Cisco Kid kaže: Pogledaj post
Ponavljam svoj post iz 2013 godine:


Što se mene osobno tiče duh i duša ne postoje.
nemoj misliti da moderna medicina nista ne zna o tome, znaju sve sto i kako treba.

Quote:
u-prolazu kaže: Pogledaj post
Duša i duh postoje. Vjerovao ti u to, ili ne vjerovao. Trebaš dokaze?
psihijatrija zna za to. duh i dusa su osjecaji, mogucnost osjecanja. sto mnogi nemaju. izgubili su. strasno je to. ziv a mrtav nema trunke osjecaja u sebi, kao da je mrtav. bolje je i biti mrtav nego takav.


Quote:
u-prolazu kaže: Pogledaj post
Ne znam, da li imam shozofreniu, ili sam na nekom njenom tragu, ali u zadnje vrijeme sve više "pizdim". Posao mi je dopizdio, i ljudi na radnom mjestu,...... život općenito,.....

Hvala svima na odgovorima, pomoći; pogotovo Johnu N. Javim se, prvom prilikom.
prekini s tim sto te uznemiriva sto prije, prije nego sto dopadnes u ruke sistema.. jer oni samo to i hoce-duse da nadoknade ono sto nemaju. onda ti ne gine gubitak. ima i dobrih, ali vecina nisu. idi u prirodu negdje, to ti je bolje sto put od bilo kakve ustanove.

Ali ima jedna dobra vijest; Bog postoji i zivot nakon sto ti tijelo popusti.
osa-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 20:13   #5153
Quote:
osa-- kaže: Pogledaj post
Ali ima jedna dobra vijest; Bog postoji i zivot nakon sto ti tijelo popusti.
Kada sam upao u prvu psihozu 1999 godine bio sam siguran da sam ja Bog, da smo se onda sreli i da sam ti to rekao sigurno bi me smatrao budalom ali ja sam bio uvjeren u to.

Živ si dok si živ, a poslije toga je mrak milijardama godina.

Quote:
osa-- kaže: Pogledaj post
nemoj misliti da moderna medicina nista ne zna o tome, znaju sve sto i kako treba.
Moderna medicina o duhu i duši ne zna NIŠTA!

Zadnje uređivanje Cisco Kid : 01.05.2016. at 20:25.
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 23:50   #5154
fuck me a dobro kad ću ja konacno dobiti tu schizofreniju? da dobijem injekciju i gotovo ali neeeeeeeeeeeeeeeee sad imam F 25.2
__________________
ovaj reqieres 30sekundi to rereqoiueres probajte ponovno za 5 secundi
blured is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 21:07   #5155
Quote:
u-prolazu kaže: Pogledaj post
Prvo jedno suludo pitanje: da li shizofrenia može imati svoju dobru, pozitivnu stranu? Naravno, niti jedna bolest to nema, ali da li ima neka prednost koju shizofreničari "posjeduju", a drugi to ne mogu osjetiti, vidjeti?
Nema nikakve pozitivne strane mada sam zadnji puta kada sam se oporavljao od druge psihoze mislio da ima i o tome sam pričao sa svojim privatnim psihićem.
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 21:46   #5156
Traživši neki alternativni ili komplementarni lijek za štitnjaču naletio sam na zanimljiv i malo duži članak o metilaciji. U njemu između ostalog, piše da se kod većine ljudi metilacija presporo odvija. Da sad ovdje ne idem u širinu metilacija je proces u kojem se ogromnom broju biokemijskih supstanci dodaje CH3 grupa atoma. Što mijenja sastav i ponašanje tvari kojoj je ta grupa pridodana. Ljudi oboljeli od šizofrenije također presporo metiliraju tvari u svome tijelu i imaju visok sadržaj histamina.

Pa se pitam... ako nije tajna... da li su vam mjerili sadržaj histamina? Mjeri li se uopće za vrijeme psihotičnosti sadržaj nekih tvari u krvi. Jer netko npr. može postati psihotičan jer je pojeo/popio drogu.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 22:01   #5157
ZDRUGOVI I ZDRUGARICE.....PRINTAČ I ŽACKO POZDRAV.....

IMAM PITANJA PA TKO JE STO DOZIVIO NEKA RECE OVDJE NA FORUMU...HVALA....

DA LI JE TKO OD VAS DOŽIVIO SVJETLO OD SVJETLA,ILI LJUDE U CRNOM DA JE IMAO HALUCINACIJU ŠTO VIDNU STO SLUŠNU(SVEGA VIDLJIVOG I NEVIDLJIVOG) ZAPRAVO MENI SE GODINAMA NEKE STARI DOGAĐALE,TREBA BITI OPREZAN,JA KAD SAM REKAO NEKE STVARI ŽUPNIKU OBRATIO MI JE POZORNOST NA APOSTOLSKO VJEROVANJE,JER JE BIO U DOTICAJU S PSIHIČKIM BOLESNICIMA,MISLIM ZANIMLJIVO JE SVE TO U KATOLIČIZMU,TJ AKO SI KATOLIK.BILO JE I SVETACA KAO AKARIJE KOJI JE BLAGDAN 27. STUDENOG ZA ŽIVČANE BOLESTI I LUDILO JE,ZATIM ZA TJESKOBU AKACIJE 22 .LIPNJA,BARTOL APOSTOL ZA ŽIVČANE BOLESTI 24.KOLOVOZA,FRANJO PAULSKI DUŠEVNE I TJELESNE BOLI 2.TRAVNJA,RASCIJEP DUŠE MOŽE TASKOĐER BITI I OPSJEDNOTNOST NEČIM ILI NESTO DA VAM SE PONAVLJA RIJEĆ U MISLIMA ILI DELUZIJA , GEMINIJAN 31.SJEČNJA,ZATIM IVAN OD BOGA ALKOHOLIZAM 8.OŽUJKA,TJESKOBNA STANJA KASIJAN 13.KOLOVOZA ,SEDAM SPAVAČA NESANICA.......IMA TEGA JOŠ TO JE IZ KNJIGE SVETI OD ZDRAVLJA AUTORA ANTE ŠKROBONJA,NA FACEBOOKU IMA STRANICA Sveci Katoličke Crkve



mogu i sebi reči da nisam neki veliki vjernik ali zanimljivo je to sve,meni je pok. zvjezdan linič samo kroz maleni razgovor stavio križ na čelo i samo je energija izletila iz mene i samo sam tražio vode da se napijem,.....

ljekove treba uzimat a ujedno ako ne djeluju ili debljaju ili mrsave treba se žalit da nije dobro ili imaju cudne nuspojave.......ljekovi koji su takvi moraju se mjenjat jer nsvaki od njih na neki način stabilizira stanje.....
iskreni očenaš i apostolsko vjerovanje+ ljekovi+bolesničko pomazanje svako 6 mjeseci.........


j Sm doživio sve i svašta zdrugari......
loreto is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 11:49   #5158
Oni će jedva tebe i ostale bolesne dočekati da bi dokazivali postojanje Boga. Čemu to ako im se religija temelji na vjerovanju ? Sve to nema nikakve veze sa stvarnošću bolesti moždanog filtera koji kad se razboli/poremeti/ i sl dovodi do nenormalnog stanja svijesti, poremećaja percepcije, halucinacija (vidnih, njušnih, slušnih) i sl.

Ta te sakralna vodica sigurno neće ozdraviti.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 14:38   #5159
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
Oni će jedva tebe i ostale bolesne dočekati da bi dokazivali postojanje Boga. Čemu to ako im se religija temelji na vjerovanju ? Sve to nema nikakve veze sa stvarnošću bolesti moždanog filtera koji kad se razboli/poremeti/ i sl dovodi do nenormalnog stanja svijesti, poremećaja percepcije, halucinacija (vidnih, njušnih, slušnih) i sl.

Ta te sakralna vodica sigurno neće ozdraviti.
Jeli Bog postoji? Nema dokaza ni za ni protiv, ali ako nekoj osobi vjera pomaže, pa nek vjeruje, a ti manje seruckaj, odi na religiju ili politiku...
Neznam006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 12:39   #5160
Bok, da se malo pojadam ovdje na forumu.
Ovo je moja priča: hospitaliziran sam prvi puta s 19 godina u PB Vrapče, 2005. godine, dogodilo se to negdje na jesen, sve je počelo s promjenom radnog mjesta, pa sam se morao buditi ranije, putovati dulje, raditi dulje, i ostajalo je sve manje slobodnog vremena. To sitno slobodnog vremena sam provodio s društvom po kafićima itd., nekad si u tjednu popio, sve sam manje spavao. Jedan dan smo bili u kafiću, pili pivo, i kroz glavu mi proletio onako užasno ugodan.. blaženi osjećaj, kao da sam neznam svetac ili slično, na tom novom poslu sam izdržao ukupno mjesec dana. Kako je krenuo taj blaženi osjećaj, nakon njega je uslijedio slom, tolko teški kao da se cijeli svijet srušio na mene, normalna buka koju ignoriramo kroz dan meni je postala tolko jaka da me udarala u glavu, zvuk kosilice za travu ili motora na par kilometara me uništavao, tolko su me preplavili ti osjećaji da sam imao osjećaj da se svi auti, motori i avioni zalijeću u mene. Sad mi je teško kad se toga prisjećam, bio je to najgori osjećaj IKAD!!. Imam problematičnu obitelji (o tome ću pisati kasnije). Tih par dana nakon tog blaženog osjećaja počeo sam svaki dan dublje tonuti u nekakav ponor, zaboravio sam jesti, pa sam pisao na komadiće papira.. moraš jesti..moraš ovo, moraš ono, totalno sam bio deorganiziran. Jedno jutro nakon poluprospavane noći sam krenuo na posao s autom, auto mi nije htio upaliti, pa sam počeo trčati kako bi stigao na vlak, trčao sam oko pola sata, do drugog mjesta na vlak, u košulji i trapericama ujutro oko 7h, mogu si misliti što su ljudi mislili, a svaki auto koji bi dolazio iz suprotnog smjera mi se činio ko da me hoće ubiti, ulovio sam kasniji vlak, došao do glavnog kolodvora u Zagrebu, bio sam u smeđoj košulji, nisam bio nasilan, ali su me ljudi gledali s povećanom pažnjom, bio sam slomljen, nakon toga kad sam išao prema doma kasnije, na posao naravno nisam ni došao, došlo mi je da se bacim s vlaka od pritiska u glavi, imao sam kod sebe na sreću mobitel, pa sam zvao prijatelja da dođe pred mene, jer ću se baciti s vlaka, on je došao pred mene, odvezao me doma, i bio sam kod njega cijeli dan i noć, opet po noći nisam spavao nek sam blaznio, bio sam opsjednut. Moji doma naravno nisu ni kužili da se sa mnom nešto čudno događa, nisu me ni pitali kako to da sam doma a ne na poslu, i onda kad su vidjeli da sam totalno van sebe, počeli su mi govoriti, odi k doktoru. I onda sam s gore navedenim prijateljem otišao k svojem liječniku opće prakse i počeo govoriti da sam nevidljiv, da imam nadnaravne sposobnosti i štošta, poslao me hitno sanitetskim prijevozom u Vrapče, gdje sam primljen na Urgentnu kliniku. Kad sam došao tamo oko mene su se počeli približavati ljudi u bijelom, pa sam počeo bezglavo trčati, a oni četvorica na mene, primili me, odnijeli na krevet, i dobio sam neku opasnu iglu u guz, tog trena sam osjetio kakav je osjećaj kad te ubiju. Svezali su me za krevet, nemam pojma koliko dana sam bio svezan, podsvjesno sam čuo kad su došli susjed i očuh, kad su me vidjeli znam da su plakali. Taj prizor nije bio za svaki želudac. Nemam pojma kako sam se osjećao, dali je to koma ili što već, ali kad sam se probudio, netko mi je posvijetlio u oko, ja sam progledao i zamolio za čašu vode... tad mi je sestra rekla, dat ću ti čašu vode u ruku, ali nemoj me ozlijediti. Oporavak je bio dug i težak, gotovo 4 mjeseca u bonici, prva dva na zatvorenom, druga dva na otvorenom odjelu, kad sam dobio otpusno pismo, sve me bio strah ga pročitati, dijagnoza paranoidna schizophrenia.. najgora bolest ikad, koga ne pogodi taj je sretnik. Poslije bolnice kako to biva si stigmatiziran, ljudi te se klone.. on je bolestan, makni se od njega.. ali postojala je grupica prijatelja koja je ipak bila uz mene, pitali su me kako sam, kao se osjećam, i polako je život krenuo na bolje.. oporavak je bio težak, ja sam 7 mjeseci besciljno lunjao okolo dok me susjed nije odlučio zaposliti. Najveća podrška dok sam bio u bolnici zamislite mi je bila strina, od očuhovog brata žena.. ta nevjerojatno lucidna osoba, kad sam je slušao iz nje je govorio razum, bila mi je velika podrška, govorila mi je moraš izdržati, ovo su teški trenuci, ali ne predaj se budi jak.. to me ohrabrilo..Danas imam 29 godina, prestao sam piti lijekove čim mi je krenulo nabolje, i svaki put sam molio svojeg psihića da mi smanji dozu, jer su me lijekovi užasno umarali, a i radi posla si nisam mogao priuštiti odlaske k psihijatru svako malo. Poslodavci baš ne trpe izbivanja s posla. Danas imam 29. godina i otad nisam bio hospitaliziran, ali sam se povremeno osjećao dosta loše i na rubu, ali sam uspio zadržati bolest pod kontrolom. Lijekove nisam uzimao već 9 godina, ali mislim da je to pogrešna odluka, pošto sam se dosta bavio sportom, teretana, trčanje, ali eto sad sam se našao u nezgodnoj životnoj situaciji, opet sam ostao bez posla, i dosta sam opterećen kako ću dalje, jer sam se upustio u toliko stresan posao da sam izgubio živce radi nadređenih i kolega. Doma mi je situacija isto teška, očuh mi je teški idiot, nasilnik, provokator, čovjek kojeg je teško opisati riječima, dere se na sve oko sebe, taj nije zdrav ako se 25 puta na dan na nekog ne otresa..bolestan je od rođenja... ali ima tu jednu krinku kad je u nepoznatom društvu, pravi se kulturan i fin, moja stara je oboljela čim se oženila s njim, kad je vidjela kod kog je došla, pukla je i otad po cijele dane razgovara sama sa sobom, rijetko koji dan je smirena i da se može s njom razgovarati, očuh ju je zatvorio doma i nije joj dao šansu da se liječi, podrška obitelji s njezine strane je nažalost izostala, iako ima sestru i brata policajca, nisu joj mogli pomoći.. svi su pokušavali, ali pametni očuh je uvijek bio najpametniji. Iako sam ja s najtežom dijagnozom u cijeloj obitelji nekako mi se čini da sam dobro organiziran i funkcioniram. Imam i mlađeg brata koji ima 25 godina, zaposlen je, čak je završio i faks, nema psihičkih poremećaja i dobro funkcionira, no malo je puknut, nešto ga muči vidim to po pogledu, ali nikad se nije otvorio i rekao što. S očuhom ne razgovaram već dvije godine, a živimo u istoj kući, od kad sam mu rekao u facu sve što mislim o njemu.
Odlučio sam danas nakon gotovo 9 godina potražiti pomoć kod psihijatra jer ne vidim izlaz iz trenutačne situacije, pao sam u depresiju, niti mi je sunce žuto, niti nebo plavo, ne osjećam se dobro, izgubio sam dosta prijatelja, ljudi su mi okrenuli leđa, razmišljam si o smislu života i koja je svrha postojanja, gledam kako drugi imaju sređene živote, rade, imaju djecu, ulažu u sebe. Ja ne mogu stati na noge, cijeli život je sve protiv mene, kupio sam rabljeni auto, kad mi je rođak koji mi je bio dužan novce napravio servis, auto mi je dopeljao u stanju da sam ga skoro morao gurati. Krenuo sam u komplicirani i skupi popravak zubi prije 2,5 god kod privatne ortodontice, koja mi je obećala brda i doline, i uzela 14000 kn plus naknadna protetika i tu sam sve izgubio jer sam joj platio unaprijed i nije posao napravila kako treba pa sam morao tražiti drugog ortodonta koji će posao napraviti kako spada, ali ni taj se nije baš pokazao, uglavnom samo hodam na kontrole bez pomaka zadnjih 20 mjeseci. Gledam druge ljude kako im je sve bogom dano, samo se prepuste i uživaju u životu, a ja sam teški baksuz.. fakat. Znam da život čudne priče piše, ali ja sam ekstrem. Nakon sve te muke koje sam prolazio i prolazim, izgubio sam volju za posao, ne za raditi, nego za posao, one smušene dosadne firme, plaće, nadređene i izderavanje presing i forsiranje radnih sati.. i kako je moderno raditi od jutra do sutra. Iako je sve uvijek protiv mene, ponekad mi se u mojoj čudnoj glavici javi neka sitna nada, optimizam, jer kad sam dobro, onda sam beskrajno zadovoljan i kad mi mozak izađe iz stand by aranžmana spreman sam patentirati neki novi predmet, jer razmišljam na drukčiji način od drugih. Znam kako stvari funkcioniraju i volim kad se mijenjaju na bolje, i užasno me deprimiraju glupi, zatucani ljudi oko mene, koji su uskog pogleda, i ne vide dalje od nosa, tipa moj očuh. Ali hvala Bogu, postoji još šacica ljudi koja vjeruje da ću uspjeti nešto u životu, jer nisam nitković i niškoristi, samo nemam s ničim sreće, i većinom poslove koje sam radio su bili oni najteži koje nitko nije htio, a dosta sam volontirao -"radio za džabe". Eto to je samo dio priče iz mojeg bijednog života, ponekad bi stvarno volio da sam nečiji kućni ljubimac, i da izlazim iz kuće povremeno i kad se meni hoće. Međutim nikad nisam ozbiljno pomišljao na suicid, javile su mi se misli tipa pa ja ću se ubiti, nije ovaj svijet za mene, ali nikad nisam posegnu za šakom tableta ili postavio uže za ovjesiti se, niti sam ikad imao poticaj da nekog ubijem, čak ni pretučem, iako sam trebao par noseva poravnati. Znam da mi treba jedan udarac u gluteus kako bi se pokrenuo naprijed i izvukao iz gova**, no ništa nije na vidiku. Mogao bi pisati još dva dana o dogodovštinama, život je takav kakav je surov i nepredvidiv. Možda sam mogao sve to i bolje napisati, ali mi zadnjih tjedana mozak baš ne funkcionira najbolje.
deda27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:01.