Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2016., 22:06   #1
Življenje sa nasilnikom

U istoj kući živimo ja,brat,sestra i majka.
Moja glavna zanimacija tj. ono što radim svakodnevno je visim na laptopu/internetu.
Znam da nije dobro biti toliko na njemu,ali eto tako je kako je.
Smatram da sam dosta drukčiji od tipičnog muškarca u 20-ima.
Tipičan muškarac bi bio netko tko misli samo o curama,autima i radi ko vol.
Ja sam više okrenut na samostalnost,makar sam trenutno u toj nekoj obiteljskoj zajednici.(dijelimo račune,kuću,aute)

Brat sa druge strane je upravo taj tipičan muškarac tj. tinejdžer.
I upravo sa njim imam najveći konflikt jer se uvijek nalazimo na suprotnim stranama.
Njegov najveći problem je taj što se ne može kontrolirati.
Vidi svoj stav kao jedini,ispravan znači nešto slično kao što je u prošlosti muškarac bio glava obitelji i svi su morali slušati što on kaže.
I tako mi svakodnevno ulazimo u svađe jer se razilazimo oko jako puno stvari.
A ako se svađa toliko razbukti tj. ja ne popustim on je spreman za tučnjavu.
U takvoj situaciji ja stvarno ne znam što da napravim.
Mlađi je od mene,ali ja sam se odavno raspustio i nemam više snagu da ga savladam,a i on je ojačao dosta.
Makar znam da to nije rješenje,ali mi je jednostavno muka da se stalno kačimo oko banalnih stvari i to sve počinje od njega.
Recimo meni dosta stvari zasmeta kod njega,ali me to ne razljuti toliko da bi se sa njim potukao,a ako ga nema brzo me prođe.
Nikad nisam mogao biti puno vremena ljut na nekoga.

Znam ljudi će reći da se odselim ako mi nije dobro ili da probam razgovarati sa njim i objasniti mu ali jednostavno ne želim to.
Dosta sam mu objašnjavao da se svijet ne vrti oko njega i da me ne zanimaju njegovi prohtjevi makar nekad bili valjani tj. ima dobar razlog.
Koliko god lijepo netko zamolio za x to ne znači da će dobiti x.

Da nadodam,svi u kući imamo jednako pravo.
Znači svatko može reći svoje mišljenje i svako je bitno.
Problem nastaje kada mi on prijeti da će me izbaciti iz kuće.
Problem je i kada sestra počne prijetiti da će me izbaciti ako im ne dam 500 kn mjesečno.(dogovorili smo se)
Stavljaju mi pod nos i to što vozim auto od pokojnog oca jer sam bio tako "zločest" da bi trebao ići na posao pješke i sa time što vozim taj auto oni mi kao prave uslugu,a ja sam platio tehnički i nove gume.
Dođe mi jednostavno da uzmem svoje stvari i odem bilo gdje samo da se konačno spasim od tog stresa kojeg većinom vremena uspijevam ignorirati.(vjerojatno ubijam stres fokusiranjem na stvari na netu)

Anyways....dosta je dug post sori.
Čovjek se jednostavno mora nekome povjeriti ili će poluditi.
Ima li netko tko se nalazio u sličnim situacijama,što ste napravili?
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 01:54   #2
Gdje god da odeš; ista situacija će te pratiti. U obiteljskoj iluziji.. unutar ideje o nominalnoj potrebi razumijevanja, poštovanja.. "slika" je takva kakva je. Zamisli naredno (moguće) bivanje gdje svakoga koga sretneš nije netko iz (krvi) obitelji.. koji pritom nema nikakve "empatije" prema tome tko si zapravo ti, od kuda/kako dolaziš, što "sobom" nosiš...... Ili usporedo/istovremeno.. bivanje u kojem će netko.. niti krv niti voda.. primijetiti osobu koja/kakva je takva.. bez da neka predodređena pravila nalažu zanimanje za tvoje "ja"? Idi, gibaj se, svrstavaj se, tjeraj se, navodi se.. tamo gdje/kako se osjećaš dobro. Jednostavnost, bez potrebe "racionalizacije".... "Ne mogu, ne želim, imam pravo.. to ne bi trebalo biti tako, nije normalno..".... samo su osobni izgovori (osobno odabranog) konformizma. Nađi si mjesto gdje/kako/zašto/povodom.. si dobro.. što god da (ti) isto bilo/značilo.. i tebi osobno i svima oko tebe, život će biti (naj)bolji.
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 16:52   #3
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Gdje god da odeš; ista situacija će te pratiti. U obiteljskoj iluziji.. unutar ideje o nominalnoj potrebi razumijevanja, poštovanja.. "slika" je takva kakva je. Zamisli naredno (moguće) bivanje gdje svakoga koga sretneš nije netko iz (krvi) obitelji.. koji pritom nema nikakve "empatije" prema tome tko si zapravo ti, od kuda/kako dolaziš, što "sobom" nosiš...... Ili usporedo/istovremeno.. bivanje u kojem će netko.. niti krv niti voda.. primijetiti osobu koja/kakva je takva.. bez da neka predodređena pravila nalažu zanimanje za tvoje "ja"? Idi, gibaj se, svrstavaj se, tjeraj se, navodi se.. tamo gdje/kako se osjećaš dobro. Jednostavnost, bez potrebe "racionalizacije".... "Ne mogu, ne želim, imam pravo.. to ne bi trebalo biti tako, nije normalno..".... samo su osobni izgovori (osobno odabranog) konformizma. Nađi si mjesto gdje/kako/zašto/povodom.. si dobro.. što god da (ti) isto bilo/značilo.. i tebi osobno i svima oko tebe, život će biti (naj)bolji.
U kom smislu će svugdje biti ista situacija?
Upravo je i u tome poanta.
Kada bi negdje drugdje bilo lakše,ljepše itd odavno bi ja odlepršao.
Jednostavno hrvatska realnost čovjek koji zarađuje 3000-4000kn nema šanse preživjeti ako živi sam.
A pored toga još ni nemam auto.

Za kraj,ti si mi dao savjet,ali zapravo nisi koliko sam te ja shvatio
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 17:40   #4
Brat je u pubertetu a sam znaš kakvi su momci kada uđu u pubertet.
Ti si stariji i tako se postavi, i prema sestri također. Što se dogovorite to treba poštovati i sa tvoje i sa njihove strane.
Ti nećeš seliti jer je to bijeg, imaš se boriti za sebe...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 18:14   #5
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Brat je u pubertetu a sam znaš kakvi su momci kada uđu u pubertet.
Ti si stariji i tako se postavi, i prema sestri također. Što se dogovorite to treba poštovati i sa tvoje i sa njihove strane.
Ti nećeš seliti jer je to bijeg, imaš se boriti za sebe...
Ma daj,ima 19 god valjda ga je prošlo već
Primjećujem da se ponaša identično kao naš otac(umro je nedavno).
Bilo je svega i neću reći da sam ja savršena osoba.

Nezz kako bi se ja to trebao postaviti.
Ne želim im biti zamjena za oca,ne želim im biti "rob".
Meni je zapravo ok jedino što me smeta su te svađe [i mala plaća ]
Normalno da tu ima i drugih stvari,ali to je manje bitno zasada.(npr. cura jer je nemam,stan/kuća,auto itd)

Da nadodam,brat je mlađi od mene ali onako izgledom smo tu negdje,a fizička snaga vjerojatno bi izgubio,ali ne bi odmah.40/60.
Isto tako ne želim sa njim konflikt jer je još ljut jer sam ga jednom u obrani udario u zube šakom pa mi uvijek prijeti kako jedva čeka da mi vrati.
Ja se nadam da taj dan neće doći,ali su šanse dosta velike pošto ga sama moja pojava tj. to što sam živ nervira.

sori na dugom postu i što je sve zbrda zdola
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 02:15   #6
Quote:
blackdragons kaže: Pogledaj post
Ma daj,ima 19 god valjda ga je prošlo već
Primjećujem da se ponaša identično kao naš otac(umro je nedavno).
Možda u boldanome leži srž problema?
Je li bio takav i prije smrti roditelja?
Možda se teško nosi sa situacijom i teško je prihvaća.
Mora shvatiti da nasilje nije rješenje, jer će kad tad doći neko jači i luđi, a tad će biti prekasno.

Razgovor unutar obitelji je jedini naćin rješavanja konflikata, također i psihološko savjetovanje nemojte odbaciti. Velike su šanse da će dotični odbiti samu pomisao na odlazak na savjetovanja, ali morate se nekako izboriti.

Glupo je trpiti, jer radite štetu sebi i njemu. Sebi tako što psihički trpite to sve i stvara vam nepotrebni stres u životu, a njemu dajete do znanja da se može kroz život tako ponašati i da je to OK.

Promislite malo, intervenirajte dok još možete!
Prokhorov is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 23:28   #7
Quote:
blackdragons kaže: Pogledaj post
Ma daj,ima 19 god valjda ga je prošlo već
Primjećujem da se ponaša identično kao naš otac(umro je nedavno).
Bilo je svega i neću reći da sam ja savršena osoba.

Nezz kako bi se ja to trebao postaviti.
Ne želim im biti zamjena za oca,ne želim im biti "rob".
Meni je zapravo ok jedino što me smeta su te svađe [i mala plaća ]
Normalno da tu ima i drugih stvari,ali to je manje bitno zasada.(npr. cura jer je nemam,stan/kuća,auto itd)

Da nadodam,brat je mlađi od mene ali onako izgledom smo tu negdje,a fizička snaga vjerojatno bi izgubio,ali ne bi odmah.40/60.
Isto tako ne želim sa njim konflikt jer je još ljut jer sam ga jednom u obrani udario u zube šakom pa mi uvijek prijeti kako jedva čeka da mi vrati.
Ja se nadam da taj dan neće doći,ali su šanse dosta velike pošto ga sama moja pojava tj. to što sam živ nervira.

sori na dugom postu i što je sve zbrda zdola
Ma naš u ćem ti je fora, tvoj tata je nedavno preminuo, moja iskrena sućut. Kako tate više nema kao dominantnog(alfa) muškarca u zajednici tvoj mlađi brat je odlućio preuzeti tu ulogu i sad ga sestra slijedi kao mlađeg alfa muškarca u kući. Ti bi se jednostavno trebao postaviti da si ti tu koji je najjaći i zna šta prića, znaći nema ti druge nego ili uć u konflikt i rješit to sa njim, ali kako kažeš da bi navjerojatnije izgubio jedino kaj možeš je i dalje glumit razumljivog i trpit to sve, to je prva opcija a druga je da pokupiš krpe, bez imalo grižnje savjesti i nastaviš svoj život kako ga ti želiš a ne da drugi odlućuju kakav bi ti to trebo imat život. To su ti jedine realne situacije. Na tebi je. Imaš tog i na poslu sam kaj tam možeš dat otkaz kad ti se sprdne i više nisi u toj situaciji.
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 00:27   #8
nasilnik nije nikakav alfa upravo suprotno

(ako nije rijec o samoobrani) nasilje/agresivnost je znak slabosti odnosno straha iliti nemogucnosti suocenja sa situacijom najcesce neke promjene .. intelektualno nevini su poznati po agresiji "kad nije po njihovom" .. uglavnom pickice i kukakvice daleko od alfi .. biti gospodar je velika odgovornost i bez puno rada znanja i iskustva mozes jedino terorizirati okolinu sto mnogi iskompleksirani jadnici rade u nedostatku HRABROSTI da se suoce sa izazovima .. a o odgovornosti da ne pricamo ..

jebes "alfu" koja za nista nije odgovorna .. to je prije politicka pedercina

po ovim informacijama i predstavljan ju svojeg problema/tematike TI imas prednost .. a ako je okolina takva kakva je sam neces moci rjesiti zajednicki problem tak da je bolje da se hladno i pametno posvetis sebi i postavis kao individualac .. ako ti je tesko jerbo su obiteljske veze i emocije cesto pomjesane i slicna sranja probaj se disciplinirat .. dobro rascistiti sa sobom da nebi bilo nismo znali .. ostani iskren sebi i nemoj sebe zajebat
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 02:07   #9
Brat čim je stalno toliko bijesan i ljut očito je da ima nekih psihičkih neriješenih problema. Možda ne zna kako bi se nosio sa smrću oca, a pošto niste bliski se okrenuo agresiji. Možda da ga pitaš, jel bi htio o nečemu popričati i da si tu za njega, ako mu zatreba pomoć. Nekad ljudi vapaj u pomoć odašilju pokazivanjem agresije svijetu. Samo što to svijet tumači na suprotan način. ..
iluzijaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 02:17   #10
Quote:
iluzijaa kaže: Pogledaj post
Nekad ljudi vapaj u pomoć odašilju pokazivanjem agresije svijetu. Samo što to svijet tumači na suprotan način. ..
nekad svijet pokazuje agresiju prema ljudima .. samo sto ljudi tumace takvo ponasanje razlicito ..

kao sto rekoh zahebi takve komplikacije .. mozda je ovo mozda je ono

nema mozda .. ili jesi covjek ili si s oprostenjem pickica .. poznati kao alfa seljaci

ti ne radis lose .. iz prilozenog .. subjektivnog naravno .. ako lazes nas lazes i sebe tak da je to besmisleno raspravljati .. uzimaju se cinjenica koje si iznio i tvoj dozivljaj i razmisljanje/pogled/perspektiva

pa cu ponoviti .. ti ne zagorcavas zivot nikome .. hoces pricati sa covjekom koji te tuce o tome zasto te tuce i koji su njegovi problemi?! .. maltene mu se ponudit da mu popusis ak ce ga to opustit .. mislim namjerno idem u krajnost da ilustriram apsurdnost takvog ponasanja

e sad ako ga krenes maziti i tetositi .. samo ces hraniti nasilnika .. nebudi lud!
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 16:06   #11
Quote:
Vordas kaže: Pogledaj post
Ma naš u ćem ti je fora, tvoj tata je nedavno preminuo, moja iskrena sućut. Kako tate više nema kao dominantnog(alfa) muškarca u zajednici tvoj mlađi brat je odlućio preuzeti tu ulogu i sad ga sestra slijedi kao mlađeg alfa muškarca u kući. Ti bi se jednostavno trebao postaviti da si ti tu koji je najjaći i zna šta prića, znaći nema ti druge nego ili uć u konflikt i rješit to sa njim, ali kako kažeš da bi navjerojatnije izgubio jedino kaj možeš je i dalje glumit razumljivog i trpit to sve, to je prva opcija a druga je da pokupiš krpe, bez imalo grižnje savjesti i nastaviš svoj život kako ga ti želiš a ne da drugi odlućuju kakav bi ti to trebo imat život. To su ti jedine realne situacije. Na tebi je. Imaš tog i na poslu sam kaj tam možeš dat otkaz kad ti se sprdne i više nisi u toj situaciji.
Koliko sam ja shvatio on ne želi biti taj recimo ne alfa nego glava obitelji jer je uvidio da je to jako puno posla tj. odgovornosti.
I ja sam to vidio i isto ne želim zamjeniti oca.
Recimo u prošlosti je otac vozio aute na tehnički,popravke,provjeravao ulje itd.
Sada kada ga više nema treba gledati svatko svoje auto i biti odgovorni za svoje auto.(mada su oba auta na majku,)
Ali moja majka nikako u početku nije htjela i imala je konstantno izlike i što se dogodilo?
Otišla turbina upravo jer je motor ostao bez dovoljno ulja nekoliko puta.
Koštalo ju je 3500kn,pa se konačno urazumila.

Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
nasilnik nije nikakav alfa upravo suprotno

(ako nije rijec o samoobrani) nasilje/agresivnost je znak slabosti odnosno straha iliti nemogucnosti suocenja sa situacijom najcesce neke promjene .. intelektualno nevini su poznati po agresiji "kad nije po njihovom" .. uglavnom pickice i kukakvice daleko od alfi .. biti gospodar je velika odgovornost i bez puno rada znanja i iskustva mozes jedino terorizirati okolinu sto mnogi iskompleksirani jadnici rade u nedostatku HRABROSTI da se suoce sa izazovima .. a o odgovornosti da ne pricamo ..

jebes "alfu" koja za nista nije odgovorna .. to je prije politicka pedercina

po ovim informacijama i predstavljan ju svojeg problema/tematike TI imas prednost .. a ako je okolina takva kakva je sam neces moci rjesiti zajednicki problem tak da je bolje da se hladno i pametno posvetis sebi i postavis kao individualac .. ako ti je tesko jerbo su obiteljske veze i emocije cesto pomjesane i slicna sranja probaj se disciplinirat .. dobro rascistiti sa sobom da nebi bilo nismo znali .. ostani iskren sebi i nemoj sebe zajebat
Trenutno imamo dogovor da nema glavnog akka alfe nego svi imamo pravo na mišljenje/glas.
Samo je problem to što tada ima previše interesa.
Npr. pare su najveći.

Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
nekad svijet pokazuje agresiju prema ljudima .. samo sto ljudi tumace takvo ponasanje razlicito ..

kao sto rekoh zahebi takve komplikacije .. mozda je ovo mozda je ono

nema mozda .. ili jesi covjek ili si s oprostenjem pickica .. poznati kao alfa seljaci

ti ne radis lose .. iz prilozenog .. subjektivnog naravno .. ako lazes nas lazes i sebe tak da je to besmisleno raspravljati .. uzimaju se cinjenica koje si iznio i tvoj dozivljaj i razmisljanje/pogled/perspektiva

pa cu ponoviti .. ti ne zagorcavas zivot nikome .. hoces pricati sa covjekom koji te tuce o tome zasto te tuce i koji su njegovi problemi?! .. maltene mu se ponudit da mu popusis ak ce ga to opustit .. mislim namjerno idem u krajnost da ilustriram apsurdnost takvog ponasanja

e sad ako ga krenes maziti i tetositi .. samo ces hraniti nasilnika .. nebudi lud!
Ne lažem.
Puno toga se zbilo,puno puta se x stvar dogodila,ali bilo bi preopširno da opisujem svaki taj događaj.
Ali,ima jedna stvar zbog koje mi je krivo,a to je kada smo bili mali 4 osnovne - 7 osnovne ja sam bio zao prema njemu u smislu da bi ga onako "bratski" u ruku udario šakom.
Vjerojatno zbog toga jer sam ja bio maltretiran od strane neke djece u školi.
U početku je bio dosta slabiji od mene i njegovi udarci mi nisu ništa napravili,a kada je malo ojačao imali smo pakt 1:1.
Ako ja njega udarim u ruku onda on ima pravo mene u ruku,ali ipak je bilo situacija gdje bi mi to išlo na živce pa mu ne bi dopustio da mi vrati jer sam ipak bio jači.
Odjednom sam izgubio svu želju za "tučom" i vidio sam da je to pogrešno.
Nakon tog momenta ja sam svakim danom bio sve slabiji zbog ne kretanja previše - počeo sam biti sve više i više za tv-om,kompom i sl.
A on se nastavio jačati i čak i trenirati.
I sada mi je žao to što vidim da nije naučio lekciju da je to pogrešno nego kao da konačno je on taj koji je jači od mene,drugih itd.
Recimo ja bi bio kombinacija malcoma i reesa ukratko.

Dal se i vama događa da su svi zahtjevi koje vam uputi vaša obitelj zahtjevi u kojima si govno ako ne pristaneš.
Nešto tipa ako ne napraviš x onda ti nije stalo do mene.
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 08:43   #12
Quote:
blackdragons kaže: Pogledaj post
Ne lažem.
ma nisam ni mislio to direktno tebi uputit nego je forum pun svega (trolova) pa tako i predrasudi i onda se svasta nesto predpostavlja a ono cisto jasno i citko napisano postane nevidljivo ...

Quote:
Dal se i vama događa da su svi zahtjevi koje vam uputi vaša obitelj zahtjevi u kojima si govno ako ne pristaneš.
kod mene nije nikada bilo mojeg pristanka! uopce nisam imao priliku da pristanem .. kao je nesto izgovoreno "podrazumjevalo se" da je to "dogovor" mos vjerovat koliko su ljudi jadni i bijedni kada nemaju sposobnost komunicirati sa drugim zivim bicem .. jebes sad jer obitelj ili ne .. takav covjek je jadan ko god da je . na cesti na poslu u obitelji .. ja odjebo davno te uloge .. ja vidim samo ljude ispred sebe i sve po tom pitanju mi je puno jednostavnije i prakticnije u zivotu

Quote:
Nešto tipa ako ne napraviš x onda ti nije stalo do mene.
emocionalne ucijene .. temelj obiteljske povezanosti .. a gle primitivna su bica ljudi .. umisljena ali i dalje primitivna bica .. ima nekih kultura koji su mozda naprednije ali generalno gledajuci jad i bijeda i ubijanje pojedinca u pojam je po mom misljenju daleka buducnost .. dok god se to sve ne razjebe s oprostenjem a nema naznake da bi evolucijksi to bio neki znacajniji napredak sumnjam da ce se nesto takvoga spontano dogoditi a jos manje da ce itko to dozivjeti

ALI .. naravno da ti mozes odjebati sve to STAVOM nicim drugim i time i sve poslijedice .. a idealno je to napraviti iz motiva prema sebi .. voli sebe .. zdravo ljudski .. ne narcisoidno patoloski .. voli sebe .. postavi TI sebe jednakim . ako ti je stalo do drugih ljudi a i ti si covjek ..

a gle ja nisam nasao meni bolje rjesenje od ravnopravnosti .. u apsolutnom smisla a tko god mi krene kenjkat kako nije moguce .. da ovo da ono sere isprike svijesno ili nesvjesno .. i najcesce bez iskustva ..

ljudi se boje no ode ja daleko

ma odjebi supke s oprostenjem ali kak je bio zgodan potpis nekidan ga uocio .. neznam tocno ali je u ovom kontekstu;

ako sretnes majmuna ujutro sreo si majmuna .. ako se kreces cijeli dan medju majmunima onda si ti majmun

hebiga zvuci malo grubo ali nije li zivot puno grublji od rijeci .. nisu li ta iskustva koja si prosao i tko zna sta ces jos proci puno intenzivnija od malo iskrenosti da ne velim istine

dakle naglasavam da se nemoras odricati nicega i nedaj boze se mjenjati iz osvete ili "sad cu ja njima pokazat koji su supci" .. hebiga zna se od kud govno izlazi ... dakle ne prihvacaj ulogu koju ti namece obitelj niti bilo koji drugi supak .. nabij ga sa oprostenjem po zaslugama i zivi svoj zivot
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 08:48   #13
Kupi elektrošoker i zaprijeti mu da ćeš ga zdrmat strujom čim pođe napadat ili peper sprey da buš ga pošprical u oči ak krene
Ili strpaj ga u gepek i vozaj satima po makadamu dok nepođe cvilit, i dobro ga namlati šipkom u gepeku bit ce miran ko bubica

Zadnje uređivanje Loui : 29.05.2016. at 08:58.
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 17:38   #14
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Kupi elektrošoker i zaprijeti mu da ćeš ga zdrmat strujom čim pođe napadat ili peper sprey da buš ga pošprical u oči ak krene
Ili strpaj ga u gepek i vozaj satima po makadamu dok nepođe cvilit, i dobro ga namlati šipkom u gepeku bit ce miran ko bubica
lol,ovo mi se čini dosta ekstremno.
Ja se ne mogu ljutiti na nekoga puno vremena.
Uobičajeno je da za pol sata nastavim dalje sa životom i jednostavno zaboravim/ignoriram svađu.
Isto radim i sa problemima.
Čim manje mislim o njima to lakše mi je živjeti ionako mizeran život što ne znači da ne može biti gore.
Kada ne bi imao taj spas gdje mogu ignorirati sav taj stres,probleme vjerojatno bi već odavno bio u depresiji.

E da,mislim da je glupo sprečavati nasilje sa nasiljem.
A žalosno je da ide u tom pravcu tj. kao što sam rekao mogu si zamisliti dan kada će on biti toliko ljut da će doći do fizičkog sukoba.
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 17:40   #15
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Kupi elektrošoker i zaprijeti mu da ćeš ga zdrmat strujom čim pođe napadat ili peper sprey da buš ga pošprical u oči ak krene
Ili strpaj ga u gepek i vozaj satima po makadamu dok nepođe cvilit, i dobro ga namlati šipkom u gepeku bit ce miran ko bubica
zvuči kao dobar scenarij za neki film
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 08:44   #16
Tvoj brat he u vrlo osjetljivom dobu,a ovo ispolhacanje agresije pošto spominje s da je isti otac,mogući je ponavljajući obrazac kao i potisnute frustracije,te njegov nacin "zida prema drugima"
Ako se sada je usmjeri,poslije nece nikada.
Postat ce zaista jos jedan zlostavlhac ili u obitelji sko ju bude imao(zena,djeca) ili nad vama.
Ili općenito u društvu ,prema muškarcima i ženama..
Sin moje kume se tako ponašao te isao i ide i dan danas na psihoterapiju.
Pomoglo mu je da ovlada i kontrolira svoje emocije i ponašanje.
Porzgovaraj s mamom sto ona misli dal bi bilo dobro da potražite stručnu pomoć.
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:06.