Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.12.2005., 00:23   #81
Quote:
Petrić kaže:
A kršćanstvo nije imalo svojih trenutaka. Križarski ratovi (nisu ih pokrenuli muslimani), spaljivanje heretika, nasilna pokrštavanja, u feudalizmu tlačenje svih koji nisu plemičkog roda...
Svaka religija ima tamnih strana, naravno ne sve jednako ali ostaje činjenica što religiozniji to netolerantniji, ratoborniji...
Istina nazalost!
Samo je poanta da je krscanstvo prestalo s tim sranjima u ime vjere a muslimani furaju i dalje takve stvari.
HappyZvone is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2005., 00:24   #82
Quote:
HappyZvone kaže:
Istina nazalost!
Samo je poanta da je krscanstvo prestalo s tim sranjima u ime vjere a muslimani furaju i dalje takve stvari.
jer se crkva odvojila od države, sad treba tražiti razloge zašto to nisu postigli muslimani
__________________
SO WHAT

I'm a modern man.
Petrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2005., 00:25   #83
Talking

Quote:
HappyZvone kaže:
Istina nazalost!
Samo je poanta da je krscanstvo prestalo s tim sranjima u ime vjere a muslimani furaju i dalje takve stvari.
Cudno, a ja bas mislio da je rat u Hr i u BiH imao sva obiljezja, izmedju ostaloga, i vjerskog rata...nego jebes to, reci ti nama zasto su krscani rusili dzamije po Bosni za rata?
GranatineC is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2005., 00:29   #84
Quote:
GranatineC kaže:
Cudno, a ja bas mislio da je rat u Hr i u BiH imao sva obiljezja, izmedju ostaloga, i vjerskog rata...nego jebes to, reci ti nama zasto su krscani rusili dzamije po Bosni za rata?
drži se teme
__________________
SO WHAT

I'm a modern man.
Petrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2005., 00:30   #85
Quote:
GranatineC kaže:
Cudno, a ja bas mislio da je rat u Hr i u BiH imao sva obiljezja, izmedju ostaloga, i vjerskog rata...nego jebes to, reci ti nama zasto su krscani rusili dzamije po Bosni za rata?
Daj ti nama link koji kaze da su vjerske vodje naredjivale takve stvari.
A onda ces dobiti moj komentar.
HappyZvone is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2005., 00:31   #86
Quote:
Petrić kaže:
jer se crkva odvojila od države, sad treba tražiti razloge zašto to nisu postigli muslimani
Ma neka ih oni traze sami.
Koga vise boli neka stvar,udariti granicu kao zidovi pa neka se jebu u svome.
HappyZvone is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2005., 00:31   #87
Hriscani vise nece ratovati medjusobno u Evropi. Ali, hriscani nakon rata, opet imaju neku vrstu tolerancije, slicne poglede na zivot...a sa muslimanima je jednostavno nemoguc suzivot. Muslimani imaju veliki natalitet, i vidjeces sta ce se desiti kad postanu vecina u pojedinim regionima. Budi siguran, da oni nece prema hriscanima biti tolerantni, kao sto sto hriscani bili tolerantni prema njima.
Elvik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2005., 00:32   #88
Quote:
Elvik kaže:
Hriscani vise nece ratovati medjusobno u Evropi. Ali, hriscani nakon rata, opet imaju neku vrstu tolerancije, slicne poglede na zivot...a sa muslimanima je jednostavno nemoguc suzivot. Muslimani imaju veliki natalitet, i vidjeces sta ce se desiti kad postanu vecina u pojedinim regionima. Budi siguran, da oni nece prema hriscanima biti tolerantni, kao sto sto hriscani bili tolerantni prema njima.
Nema od toga nista!
HappyZvone is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2005., 00:33   #89
Quote:
HappyZvone kaže:
Ma neka ih oni traze sami.
Koga vise boli neka stvar,udariti granicu kao zidovi pa neka se jebu u svome.
pa pitanje je ovog topica, pa raspravljamo ali slažen se nek se jebu unutar svojih država
__________________
SO WHAT

I'm a modern man.
Petrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2005., 00:33   #90
Pa pogledaj kako prolazi Francuska, Engleska, Holandija...koje imaju brojnu muslimansku populaciju.
Vidjeces, sto ce biti veselo, kad se muslimani jos vise razmnoze. Vec je pocelo polako.
Elvik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2005., 00:36   #91
Quote:
Petrić kaže:
pa pitanje je ovog topica, pa raspravljamo ali slažen se nek se jebu unutar svojih država
To ce se i desiti cim nafte nestane.
HappyZvone is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2005., 00:37   #92
Talking

Quote:
HappyZvone kaže:
Daj ti nama link koji kaze da su vjerske vodje naredjivale takve stvari.
A onda ces dobiti moj komentar.
aha, znaci vjerski rat je kada vjerski vodje naredjuju paljevine i rusenje sakralnih objekata? Masala, koje li definicije...
GranatineC is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2005., 00:39   #93
Talking

Quote:
Petrić kaže:
pa pitanje je ovog topica, pa raspravljamo ali slažen se nek se jebu unutar svojih država
pa evo Iranci se pokusavaju jebavat unutar svojih drzava, pa im ne daju. I Iracani su se pokusali jebavat unutar svoje drzave, pa im nisu dali. Sta je to, je li? Jel to netko izrbisao Irak sa zempljopisne karte? Jel to neko prijeti unistenjem iranske nacionalne drzave? Neeeee, to nije problem....
GranatineC is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2005., 00:41   #94
Quote:
GranatineC kaže:
aha, znaci vjerski rat je kada vjerski vodje naredjuju paljevine i rusenje sakralnih objekata? Masala, koje li definicije...
I ti bi je rusio, kad bi u svakom selu bile minimalno po dvije dzamije, gdje su razglasi uvijek odvrnuti maksimalno do daske. A tako je i u gradovima.
Istocni Mostar ima 36 dzamija, i jos planiraju da sagrade u centru veliki islamski centar, kao sto su napravili u Bugojnu, i svim gradovima koej zele sto vise islamizovati.
Elvik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2005., 00:41   #95
Quote:
GranatineC kaže:
pa evo Iranci se pokusavaju jebavat unutar svojih drzava, pa im ne daju. I Iracani su se pokusali jebavat unutar svoje drzave, pa im nisu dali. Sta je to, je li? Jel to netko izrbisao Irak sa zempljopisne karte? Jel to neko prijeti unistenjem iranske nacionalne drzave? Neeeee, to nije problem....

SAD je otiša u Irak po naftu , a u Iran će ako iranski predsjednik bude previše sra o Izraelu
__________________
SO WHAT

I'm a modern man.
Petrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2005., 00:44   #96
Quote:
Elvik kaže:
I ti bi je rusio, kad bi u svakom selu bile minimalno po dvije dzamije, gdje su razglasi uvijek odvrnuti maksimalno do daske. A tako je i u gradovima.
Istocni Mostar ima 36 dzamija, i jos planiraju da sagrade u centru veliki islamski centar, kao sto su napravili u Bugojnu, i svim gradovima koej zele sto vise islamizovati.
E, jebi ga, a gdje su bili hodze do 1990? Gdje i popovi, u misjoj rupi. Gdje i spadaju. (i kao popovi ne nabijaju razglas i ne stavljaju krizeve i crkve na svakom vecem cosku). Ja se eto prvi ne slazem sa izrgadnjom bogomolja; al ko jebe blentavog agruma, sta on zna

Pa ste im dali vlast na izborima, jel se sjeca mozda? I ko vam je sada kriv? To se zove DEMOKRACIJA.

Jedino sta ta jebena demokracija ne uspijeva u petnaest godina napraviti ono sto je Tito u pet.
GranatineC is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2005., 00:48   #97
Quote:
GranatineC kaže:
E, jebi ga, a gdje su bili hodze do 1990? Gdje i popovi, u misjoj rupi. Gdje i spadaju. (i kao popovi ne nabijaju razglas i ne stavljaju krizeve i crkve na svakom vecem cosku). Ja se eto prvi ne slazem sa izrgadnjom bogomolja; al ko jebe blentavog agruma, sta on zna

Pa ste im dali vlast na izborima, jel se sjeca mozda? I ko vam je sada kriv? To se zove DEMOKRACIJA.

Jedino sta ta jebena demokracija ne uspijeva u petnaest godina napraviti ono sto je Tito u pet.
U Bosni su mnoge hodze ratovale sa puskom u ruci.
Elvik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2005., 00:55   #98
Quote:
walter kaže:
Sad znam odakle Vuco crpi informacije o Muslimanima.
Danas, 10:24
Quote:
Uvdevan kaže:
ja mislim da vuco čita der spiegel:
http://service.spiegel.de/cache/inte...344374,00.html
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2005., 00:57   #99
Quote:
Elvik kaže:
U Bosni su mnoge hodze ratovale sa puskom u ruci.

Tradicija je islama drukcija od tradicije krscanstva u pogledu ratovanja. (postoji i naziv za hodze koji su bili u borbi, ne sjecam se.). To nista ne dokazuje.

Druga je stvar da li se to meni osobno svidja ili ne. Ne svidja. Isto tako mi se ne svidja niti to sto npr. zidovski rabini imaju duznost pripravljati koser meso, tj. na specijalan nacin klati stoku, jer sama pomisao da svecenik obavlja takve poslove u nasoj kulturi ima losu percepciju. U judaizmu je to normalno, vjerojatno iz jednostavnog razloga sto je zapravo jedini rabin bio dovoljno skolovan i iskusan da to obavi kako treba (dosta je zapetljano, vodi se dosta racuna o smanjivanju patnji zivotinje i sl)

Znaci , kulturoloske razlike.
GranatineC is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2005., 01:11   #100
Sve religije opisuju raj kao neko bezgresno stanje, u kome ce covjek uzivati...a islam obecava muslimanima, da ako poginu u borbi za islam, da ce dobiti 72 djevice. Pa jel to normalno?
Elvik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:18.