Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Networking

Networking Mreže i sve oko njih. Žično, bežično, protokoli, servisi, administriranje mreža, serveri, ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2006., 11:18   #41
P.S. TestKing za CCNA ispit ima oko 780 pitanja...
R@LE is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2006., 17:57   #42
Quote:
R@LE kaže:
P.S. TestKing za CCNA ispit ima oko 780 pitanja...

ajd ti prvo polozi certifikat pa se pravi pametan

Bjesomar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2006., 18:14   #43
Quote:
Bjesomar kaže:
ajd ti prvo polozi certifikat pa se pravi pametan

Pametnjakoviću, imam ostalih za bacanje, pa kad ti koji položiš javi se...a kad biš imo bar 5 minuta "real time experiance" onda počni prodavat pamet...
R@LE is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2006., 23:38   #44
ccna sam npr. polozio (ne samo akademiju...nego i za certifikat) sad sam u "fazi pripreme" za polaganje ccnp...a koliko real life experienca imam...ne brini
Bjesomar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2006., 23:42   #45
Quote:
Bjesomar kaže:
ccna sam npr. polozio (ne samo akademiju...nego i za certifikat) sad sam u "fazi pripreme" za polaganje ccnp...a koliko real life experienca imam...ne brini
i šta bi ja sad kad imaš ccna? Opet prodaješ toplu vodu u ukranom papiru i prodaješ pamet.
Ne brine mene koliko imaš iskustva, jer se vidi iz priloženog dovoljno - baj d vej - smiri - ne doživljavam te..
R@LE is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 00:08   #46
savrseno sam smiren...ja samo odgovaram na tvoje gluposti do kojih dodjes bez da uopce procitas sta pise...

sta se tice "ucenja" iz testkinga, to se moze. znam par ljudi koji su tako "polozili", danas rade kao admini, o razini profesionalnosti ne bi. uostalom pitaj si instruktore na akademiji, bas mi je jedan (na onoj na koju ti ides) i rekao da jako puno ljudi tako uci za polaganje.

ako isto procitas do kraja sto sam napisao u gornjem postu...vidjet ces da sam izricito savjetovao da ako netko zeli nauciti networking da upise akademiju...te sam dao jako puno razloga zasto je to bolje

zbog cega si se opce nasao pozvanim ubacivati se, to je valjda samo tebi jasno

i ne brini ni ti...ne dozivljavam ni ja tebe
Bjesomar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 20:31   #47
hehe....
R@LE is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 20:44   #48
kolko traje ccna certifikat?
kako se obnovi certifikat?
isplati li se obnavljat certifikat kada ti istekne, ili ono polozis ga samo kad trazis posao da ga mozes pokazat?
 
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 22:23   #49
Quote:
SatansLittleHelper kaže:
kolko traje ccna certifikat?
kako se obnovi certifikat?
isplati li se obnavljat certifikat kada ti istekne, ili ono polozis ga samo kad trazis posao da ga mozes pokazat?
1. 3 godine

2. polaze se ispit za recertifikaciju, koliko sam ja shvatio nije jednako opsezan kao ispit za polaganje (ipak uputi mail carnetu ako zelis tocnu informaciju)

3. po meni, ovisi. ako se ne bavis cisco mrezama, cak i ne...mozda radis sa windows/linux sustavima, ccna je savrsen jer daje odlicne temelje znanja rada sa mrezom. ako se prvenstveno bavis cisco mrezama, napredovanje je sljedeci logican korak. npr. u ccnp certifikaciji, prvi semestar je cijeli ccna zguran u jedan semestar (i malo prosiren). ako radis u nekoj velikoj firmi gdje ccnp i nije toliko primaran, ccsp (security) je odlican izbor. cak stovise, koliko sam shvatio danas je security uzasno cijenjen.

uglavnom, ako se bavis mrezama i trazis posao u tome, odi na ccna. kad zavrsis, dobit ces jednu sasvim drugaciju sliku o tome, mozda ti se svidi pa poguras u tom smjeru ali fulat neces sigurno, naucit ces jako puno
Bjesomar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 22:58   #50
Quote:
Bjesomar kaže:
u zagrebu je npr 7 i pol tisuca kuna za CCNA, ako si student dobijes i dobar popust brijem

ccnp i ccsp su vec 5 somova po semestru
po ispitu, ne semestru... nisam baš siguran da itko drži tečajeve za ccsp!
cisco za njih nema nikakav program kao što ima za CCNA&CCNP u obliku curriculuma

za security ima curriculum i tečaj jedino u obliku fundamentals of network security... ali s tim se ne dobije nikakav certifikat već znanje o osnovama sigurnosti i rada s pix-om
 
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 23:24   #51
... i da CCNP nije ispit već set ispita(njih 4)!!!

al eto da i ja napišem koju!!!
S obzirom da idem na jednu ciscovu akademiju, da kažem odmah svima da im bačenih nekoliko tisuća kuna da bi se dobio papir akademije niš ne znaći!!!
Ove ispite po modulima i semestrima ekipa uglavnom prepisuje... tipa copy&paste pitanje pa u google s njim!!! uglavnom ispadne onda zanimljivo svi sve ispite polože a onda neznaju niš na routeru, čak ni hostname postaviti... a kamoli interface namjestit!!! Uglavno svi oni na kraju više manje završe tu akademiju, dobiju od nje papir i to je to! na certifikat na kraju pola njih ni ne pokušava...

tko god ima malo više znanja o mrežama rađe bi mu savjetovao da si kupi neku self study knjigu od sybexa ili kog već za CCNA... puno jeftinije je, efikasnije i brže!!!
CCNA po akademijama traje jednu akademsku godinu... što je za mene daleko previše jer s vremenom se zaboravljaju stvari koje su se učile na početku, pogotovo jer se ne primjenjuju, pa dođe do situacije da u 3 semestru niko više nezna subnetiranje i sl.!!!

Bilo je svakvih gluposti pisano ali vidim da je ekipa već ispravljala.. no vidim da nije sve...
nko je napomenuo da se može CCNP polagati bez uvijeta, mislim da nije tako... jedini ispiti koji se mogu polagati bez uvijeta su CCNA i CCDA, te CCIE za ljude koje se bave networkingom i cisco opremom godinama, jer eto prije nije bilo akademija a glupost bi bila experta tjerati da ide polagati osnove...

Ispit za CCNA (640-801) može polagati u bilo kojem ovlaštenom VUE centru a već ih ima dosta, te na tom ispitu nema apsolutno ništa praktičnog dijela, već cca 2 zadatka u nekom simulatoru... isto tako tamo se polažu SVI ispiti za dobivanje CCNA, CCDA, CCNP, CCDP, CCSP, CCIP, CCVP certifikata!
Jedino CCIE ispit ima 2 djela teoretski&prakticni, teoretski se isto tako može polagati ovdje u bilo kojem VUE centru dok se jedino praktični dio može JEDINO u bruxellu polagati...

I da za recertifikaciju nema nikakav poseban ispit... nakon tri godine polaže se isti ispit 640-801 kao i kod prvog polaganja nakon, ili se valjanost certifikata može produži ako se položi viši stupanj certifikata!!!
 
Odgovori s citatom
Old 16.05.2006., 12:45   #52
Quote:
getriba kaže:
Ove ispite po modulima i semestrima ekipa uglavnom prepisuje... tipa copy&paste pitanje pa u google s njim!!! uglavnom ispadne onda zanimljivo svi sve ispite polože a onda neznaju niš na routeru, čak ni hostname postaviti... a kamoli interface namjestit!!! Uglavno svi oni na kraju više manje završe tu akademiju, dobiju od nje papir i to je to! na certifikat na kraju pola njih ni ne pokušava...
Okej da se prepisat, ali zar se tamo ne radi na konkretnim stvarima.. tipa da moras slozit nekakav router i tocno nactrat i prikazat kako bi to napravio..

Ne vjerujem da je sve samo u pisanju i prepisivanju, trebali bi individualno trazit polaznike da sami sa svojim prakticnim znanjem daju rijesenje zadanog problema, pa da vidimo ko je naucio sto i koliko! (Mislim na case study-e)
__________________
glavom kroz zid
girra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2006., 13:02   #53
Quote:
girra kaže:
Okej da se prepisat, ali zar se tamo ne radi na konkretnim stvarima.. tipa da moras slozit nekakav router i tocno nactrat i prikazat kako bi to napravio..

Ne vjerujem da je sve samo u pisanju i prepisivanju, trebali bi individualno trazit polaznike da sami sa svojim prakticnim znanjem daju rijesenje zadanog problema, pa da vidimo ko je naucio sto i koliko! (Mislim na case study-e)
instruktor ti da labose i onda ih ideš rješavati jedan po jedan... i ako imaš pitanja onda njega pitaš, uglavnom ga niko niš ne pita i on ostane sjedit tam za svojim kompom....
od praktičnog djela koji nemožeš doma napraviti jedino je spajanje kablova... sve šta radiš na routeru možeš i na simulatoru, imaš već više verzija tih simulatora tako ako na jednoj neš ne radi, na drugoj radi... uglavnom može se snaći!
Što više i na samoj akademiji često radiš na simulatoru umjesto na routeru...

Što se tiće skills exama ekipa ga (bar kod mene u grupi) padne prvi put i onda ga drugi put šablonski nauči, napiše si na papir kad će koje naredbe koristiti i nekako to prođu...

Da sam osobno znao da će akademija tako izgledati, nikad je nebi upisivao...
 
Odgovori s citatom
Old 16.05.2006., 14:02   #54
al ipak simulator je simulator a router je router je router.
a materijali se mogu na crno skinut.

btw zna neko kako na onim e-labs dobit znak ? ili /, ja sam to jednom uspio ali sasvim slucajno jel sam stisko sve tipke od jednom pa neznam sta sam stisnuo.
 
Odgovori s citatom
Old 16.05.2006., 15:17   #55
Quote:
SatansLittleHelper kaže:
al ipak simulator je simulator a router je router je router.
a materijali se mogu na crno skinut.

btw zna neko kako na onim e-labs dobit znak ? ili /, ja sam to jednom uspio ali sasvim slucajno jel sam stisko sve tipke od jednom pa neznam sta sam stisnuo.
postavi u windowsima jezik za unos teksta na engleski, i onda u e-labu stisni shift+povlaka...
 
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 11:47   #56
Quote:
getriba kaže:
instruktor ti da labose i onda ih ideš rješavati jedan po jedan... i ako imaš pitanja onda njega pitaš, uglavnom ga niko niš ne pita i on ostane sjedit tam za svojim kompom....
od praktičnog djela koji nemožeš doma napraviti jedino je spajanje kablova... sve šta radiš na routeru možeš i na simulatoru, imaš već više verzija tih simulatora tako ako na jednoj neš ne radi, na drugoj radi... uglavnom može se snaći!
Što više i na samoj akademiji često radiš na simulatoru umjesto na routeru...

Što se tiće skills exama ekipa ga (bar kod mene u grupi) padne prvi put i onda ga drugi put šablonski nauči, napiše si na papir kad će koje naredbe koristiti i nekako to prođu...

Da sam osobno znao da će akademija tako izgledati, nikad je nebi upisivao...

Po meni je sve stvar pristupa akademiji...na mojo akademiji imas ljudi koji rade bas tako kao sto ti kazes...skinuli s neta vec odgovore za ispite,sve labose rijesene itd. Koliko ce oni imati stvarnog znanja na kraju akademije,ne vjerujem bas puno. I ne vejrujem da ce tako lako poloziti certifikat...Ja sam pristupiio sasvim drugacije. Ne svercam se i za sve sto ne razumijem pitam instruktora koji mi sve objasni. Uz napomenu da je moj instriktor stvarno covjek koji se konta u te stvari i koji svakodnevno na nekoliko mjesta u osijeku odrzava i postavlja mreze(radi za carnet,etf,i u zavodu za informatiku). Meni je cilj zavrsiti akademiju i nakon toga polagati certifikat. Naravno bez švercanja i uz primjenu stečenog znanja. Po meni se na akademiji puno stvari lakse shvati nego citajuci iz knjige...
pole-os is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 16:32   #57
Quote:
pole-os kaže:
Po meni se na akademiji puno stvari lakse shvati nego citajuci iz knjige...
Naravno da se lakše shvati kad imaš koga pitati, i imaš nekog tko će ti prenijeti svoje znanje i iskustvo te možeš u živo vidjeti neke stvari i raditi s njima... samo da li to vrijedi 8000kn i cijelu akademsku godinu vremena? to se ja pitam...
certificirat se možeš na oba načina... a pravo znanje koje je iskustvo, tek stekneš na poslu!!!

Zadnje uređivanje getriba : 17.05.2006. at 18:04.
 
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 17:37   #58
slažem se sa pole-om, stvar je u tebi i tvom pristupu, sve ostalo nije bed.
R@LE is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 19:16   #59
slazem se sa getribom, velika vecina ljudi koji dodju na akademiju pate od takozvanog "hrvatskog studentskog sindroma"...samo da se ja provucem kroz akademiju

cak jednom dok smo rjesavali ispit za kraj 1. ili 2. semestra sam vidio frajera kako ima salabahter u ruci. na moje pitanje zasto, rekao mi je suti suti vidjece me instruktor. ja pogledam instrukora ovaj okrece ocima...

akademija daje savrsene uvjete za ucenje i to je sve. hoce li neko uciti ili ne, to ovisi samo o njemu...komotno mozes upisati akademiju i zavrsiti sa tim a da ne naucis apsolutno nista. dok opet mozes doma bit ludjak i napraviti sve i nauciti za polaganje. na kraju opet ovisi o covjeku
Bjesomar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 10:46   #60
Svi govore samo o postupku stjecanja certifikata itd. no da čujemo malo je li tko već uspio dobiti kakav posao zbog toga, i GDJE? ovo pitam s obzirom da je ovo jako mali grad
Johnny 99 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:58.