Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2010., 20:47   #1
kad čovjek nema nade

ovako počinje moja priča koja bi mogla rezultirat depresijom: prvo sam tražio od Boga i sv.Marte nešto, a nakon 9 utoraka to nisam dobio. onda sam shvatio da Bog ne ispunjava svima želje, iako se u Ivanovom evanđelju 16/23 navodi suprotno (barem sam tako pročitao). dakle, sve što zatražiš od Boga i u Božje ima dat će ti se. ja sam tako učinio i nije mi bilo udjeljeno. i onda sam shvatio da je sreća (barem bi moja bila) vezana za materijalno bogatstvo (pogotovo kad tinejdžeri planiraju svoj budući život*-ne želim da moj bude ništa posebno, htio bih nekoliko prijatelja koji će me prihvatiti, eventualno neku osobu za ljubav, neki stan, auto, posao, tako da sam, al ovo ozbiljno govorim, pomišljao na to da dušu prodam vragu. od toga sam odustao, pa bi sad htio neke savjete šta da radim, jer ne želim biti žrtva depresije.

*ovo planiranje budućeg života mi je jako bitno-mislim da sam jedan od rijetkih tinejdžera koji razmišljaju kamo nakon studija, kako si osigurati ovo što je u gornjem tekstu podcrtano...
marinML is offline  
Old 22.01.2010., 21:07   #2
Quote:
marinML kaže: Pogledaj post
.......... kako si osigurati ovo što je u gornjem tekstu podcrtano...
Uči, završi studij, traži posao, štedi. U međuvremenu druži se s ljudima da stekneš prijatelje. Ništa komplicirano, samo, ništa ne dolazi samo od sebe, moraš se truditi, i biti strpljiv. Živi život u sadašnjosti s grubim planom o budućnosti. Nije ti sad na primjer vrijeme razmišljati kako ćeš steći stan ako još nemaš posao.
I uživaj u životu!
HrvatskiAteist is offline  
Old 22.01.2010., 21:08   #3
Depresija je posljedica, i kao takva, ima aktivni uzrok u nečemu ili nekome. Da se riješiš depresije potrebno je pronači uzrok tome. Pitanje je samo što voliš u životu, i to studirati i družiti se sa ljudima.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Old 22.01.2010., 21:10   #4
ma sve to stoji, ok, al ja stvarno razmišljam unaprijed. jednostavno nisam siguran da možeš uspjeti teškim radom, pa me zanima može li mi Bog pomoći, npr ako tražim nešto, hoće li mi On to bezuvjetno dati ili moram učinit nešto zauzvrat?
marinML is offline  
Old 22.01.2010., 21:15   #5
Quote:
marinML kaže: Pogledaj post
ma sve to stoji, ok, al ja stvarno razmišljam unaprijed. jednostavno nisam siguran da možeš uspjeti teškim radom, pa me zanima može li mi Bog pomoći, npr ako tražim nešto, hoće li mi On to bezuvjetno dati ili moram učinit nešto zauzvrat?
Možeš teškim radom i poštenjem uspjeti, naravno.

PS
na krivi si forum došao, ovo ti je pdf "Ateizam - institucionalno nevjerovanje"
__________________
Heavy metal
Besramni is offline  
Old 22.01.2010., 21:17   #6
Bog ti neće ništa bezuvjetno ili ikako drugačije dati. Teškim radom možeš uspjeti ako je dobro usmjeren. Recimo, nošenje pijeska u pustinje sa hrpe a na hrpu B je težak rad, ali krivo usmjeren. Razvoj lijeka za rak je isto težak posao, ali dobro usmjeren. Zapravo, čemu se ja trudim. Ti si provokator. Postovi su takav kliše da je preklišejast za moj ukus, sam znaš odgovor na svoje pitanje jer ti bog već nije dao ono što želiš, a bome niti mnogima unatoč molitvi. Koaj je poanta ovoga onda? Ovo sa đavlom je genijalno... lol.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible

Zadnje uređivanje red_shrike : 22.01.2010. at 21:24.
red_shrike is offline  
Old 22.01.2010., 21:18   #7
Quote:
marinML kaže: Pogledaj post
ovako počinje moja priča koja bi mogla rezultirat depresijom: prvo sam tražio od Boga i sv.Marte nešto, a nakon 9 utoraka to nisam dobio. onda sam shvatio da Bog ne ispunjava svima želje, iako se u Ivanovom evanđelju 16/23 navodi suprotno (barem sam tako pročitao). dakle, sve što zatražiš od Boga i u Božje ima dat će ti se. ja sam tako učinio i nije mi bilo udjeljeno. i onda sam shvatio da je sreća (barem bi moja bila) vezana za materijalno bogatstvo (pogotovo kad tinejdžeri planiraju svoj budući život*-ne želim da moj bude ništa posebno, htio bih nekoliko prijatelja koji će me prihvatiti, eventualno neku osobu za ljubav, neki stan, auto, posao, tako da sam, al ovo ozbiljno govorim, pomišljao na to da dušu prodam vragu. od toga sam odustao, pa bi sad htio neke savjete šta da radim, jer ne želim biti žrtva depresije.

*ovo planiranje budućeg života mi je jako bitno-mislim da sam jedan od rijetkih tinejdžera koji razmišljaju kamo nakon studija, kako si osigurati ovo što je u gornjem tekstu podcrtano...
hey jel se ti sprdas sa Bogom ili ti stvarno nije jasno da nigdje ne pise da bi ti trebo lezati doma i samosazaljevat se i samo lupnit prstima iliti poslati usmenu ili pismenu zelju Sv Marti i s neba ce pasti i auto i novac i uspavana princeza iz bajke i svi zajedno se parkirat tebi u garazi.
pa tako mislim ni dijete od 5 godina ne rezonira.

prodati dusu djavlu - btw kako si to mislio izvesti? napraviti neku magiju da se sve sto zelis materijalizira u roku odmah , a ti samo pises zelje na papir ili stogod originalnije imas na pameti?
Grazia is offline  
Old 22.01.2010., 21:24   #8
Quote:
marinML kaže: Pogledaj post
ma sve to stoji, ok, al ja stvarno razmišljam unaprijed. jednostavno nisam siguran da možeš uspjeti teškim radom, pa me zanima može li mi Bog pomoći, npr ako tražim nešto, hoće li mi On to bezuvjetno dati ili moram učinit nešto zauzvrat?
trgovina ti vidim dobro ide, samo Bog ne trguje bas (sa svakim).

nevjerojatno nesto!!
Grazia is offline  
Old 22.01.2010., 21:38   #9
...Mnogi se ljudi danas smatraju uzornim kršćanima, a to uopće nisu, npr. idu u crkvu svaku nedjelju, ali ne slušaju misu, ne psuju, ali lažu, itd. Možda bi se i ti mogao prepoznati u ovom primjeru. Promijeni svoj život na vrijeme, nije još kasno. Drago mi je da ima mladih koji razmišljaju o dugoročnoj budućnosti. Donosi male promjene u svom životu, moli tu molitvu sv. Marte, koja će ti bar dati samopouzdanje, ali isto tako ne očekuj da će ti nešto pasti s neba. Danas nije bitno samo biti pametan, puno se može i mora postići radom, a sreća, koja nekima dijeli šakom i kapom, a neke ostavlja na nu, ne mora ništa značiti...
 
Old 22.01.2010., 23:05   #10
Kako bi bilo moliti se Bogu, da ti da snage i mudrosti, da to sve sam postignes. Znaci, prvo dati sve od sebe, a Bog ce pomoci tamo gdje mi dalje ne mozemo sami.
__________________
Da ist mehr Hunger nach Liebe und Wertschätzung auf der Welt, als nach Brot. - Mutter Teresa
emofree KJ is offline  
Old 23.01.2010., 00:25   #11
Quote:
marinML kaže: Pogledaj post
ma sve to stoji, ok, al ja stvarno razmišljam unaprijed. jednostavno nisam siguran da možeš uspjeti teškim radom, pa me zanima može li mi Bog pomoći, npr ako tražim nešto, hoće li mi On to bezuvjetno dati ili moram učinit nešto zauzvrat?
a da mrdneš malo dupetom i da se potrudiš?
ili pokušaj s lotom pa moli boga da iskoče tvoji brojevi
ako želiš bogatstvo ono ne dolazi samo... osnova je rad bilo kakav i vještina upravljanja novcem te štednja. kad to ostvariš malo po malo ako imaš mozga hrabrosti i malo lukavosti steči češ ono što želiš.
A to da imaš sve sa 20. g slobodno zaboravi ako ti to tvoji ne mogu priuštit ili ako ne dobiješ na lotu bez uplate listića.
__________________
Breskva je kao jabuka sa tepihom.
derište is offline  
Old 23.01.2010., 00:51   #12
Bio vjernik ili ne, ne mozes se pouzdati u Boga na nacin na koji si ti zamislio. Moguce je da si depresivan zbog tvoga razumjevanja Boga? Btw., "nista posebno"? Ako to sto si nabrojio ne smatras posebnim a boga zamisljas kao zlatnu ribicu, sto je tebi posebno?
Na psihologiji imas glavnu temu o depresiji, ako ti je potrebna pomoc, oni bi te mogli saslusati i dati vise savjeta.
http://www.plivazdravlje.hr/centar/210/Depresija.html
Tvoj doktor bi te mogao usmjeriti u pravom smjeru.
Neret is offline  
Old 23.01.2010., 04:44   #13
Quote:
marinML kaže: Pogledaj post
ovako počinje moja priča koja bi mogla rezultirat depresijom: prvo sam tražio od Boga i sv.Marte nešto, a nakon 9 utoraka to nisam dobio. onda sam shvatio da Bog ne ispunjava svima želje, iako se u Ivanovom evanđelju 16/23 navodi suprotno (barem sam tako pročitao). dakle, sve što zatražiš od Boga i u Božje ima dat će ti se. ja sam tako učinio i nije mi bilo udjeljeno. i onda sam shvatio da je sreća (barem bi moja bila) vezana za materijalno bogatstvo (pogotovo kad tinejdžeri planiraju svoj budući život*-ne želim da moj bude ništa posebno, htio bih nekoliko prijatelja koji će me prihvatiti, eventualno neku osobu za ljubav, neki stan, auto, posao, tako da sam, al ovo ozbiljno govorim, pomišljao na to da dušu prodam vragu. od toga sam odustao, pa bi sad htio neke savjete šta da radim, jer ne želim biti žrtva depresije.

*ovo planiranje budućeg života mi je jako bitno-mislim da sam jedan od rijetkih tinejdžera koji razmišljaju kamo nakon studija, kako si osigurati ovo što je u gornjem tekstu podcrtano...
Greška u koracima. Bog se pokazuje vjernim kada molimo i tražimo u Isusovo ime. Provaj pa ćeš se uvjeriti.

Ivan 16: Zaista, zaista, kažem vam:
što god zaištete u Oca,
dat će vam u moje ime.
24 Dosad niste iskali ništa u moje ime.
Ištite i primit ćete
da radost vaša bude potpuna!"

Vidiš, tvoja depresija će se okrenuti u potpunu radost.
__________________
Nanovo sam rođen od Boga da bi bio pobjednik i svjedok Isusov, a pobjedništvo mi je nasljedstvo Njegovo.
JUŽNI is offline  
Old 23.01.2010., 11:36   #14
Quote:
JUŽNI kaže: Pogledaj post
Greška u koracima. Bog se pokazuje vjernim kada molimo i tražimo u Isusovo ime. Provaj pa ćeš se uvjeriti.


Vidiš, tvoja depresija će se okrenuti u potpunu radost.
Moš mislit...
Kad bi to bilo tako svi bi bili sretni jer su pronašli čaroban stapić...puf i želja se ostvari. Svi bi bili sretni i bogati

Problem je da sa željama da kad se one ne ispune padamo u depru. Stvar je da se one nemogu ispuniti ako nisu ucrtane na našem putu kao iskustvo koje nam je potrebno. Meni se svaka želje ispuni...ali mnogo kasnije Onda to više i nije baš snažna želja, već se iz toga gradi životi put.

Depra je čista radost uz Isusa????


Super, jedva čekam da to isprobam...

upsss...mora se paziti što želimo - da nam se to ne ostavi.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 23.01.2010., 13:21   #15
Quote:
marinML kaže: Pogledaj post
ovako počinje moja priča ...
Moraš naučiti da u životu jako malo stvari "pada sa neba", bez obzira koliko nas popovi uvjeravali u suprotno (takve priče su im služile za pridobivanje vjernika kojima su nudili instant rješenja životnih problema...), za puno toga se moramo sami potruditi i krvavo naraditi, pa čak i onda nam se dosta stvari ne ispuni po planu.
To je nažalost gorka istina o životu koju ćeš morati prihvatiti. Budi sretan da si došao u situaciju da tu lekciju naučiš relativno mlad, jer je sa godinama ta lekcija samo bolnija i teža za prihvatiti.
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Old 24.01.2010., 22:55   #16
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Moš mislit...
Kad bi to bilo tako svi bi bili sretni jer su pronašli čaroban stapić...puf i želja se ostvari. Svi bi bili sretni i bogati

Problem je da sa željama da kad se one ne ispune padamo u depru. Stvar je da se one nemogu ispuniti ako nisu ucrtane na našem putu kao iskustvo koje nam je potrebno. Meni se svaka želje ispuni...ali mnogo kasnije Onda to više i nije baš snažna želja, već se iz toga gradi životi put.

Depra je čista radost uz Isusa????


Super, jedva čekam da to isprobam...

upsss...mora se paziti što želimo - da nam se to ne ostavi.
ccccccc ,cccccccc,možda nemam pravo sudititi ,možda nemam pravo po pravilima foruma analizirati sugovornika ...aliii ...reći ću ono što primjećujem pa makar za to dobila i ban i crveni ....dakle -rijetka si ali stvarno rijetka osoba na ovom forumu u kojoj vidim veliku količinu gorčine ,da gorčine !nisi jedina sa čijim se mišljenjem ne slažem ali si rijetka osoba koja nikad nije rekla nešto u čemu se nazire tračak ljubavi ....gorčina samo gorčina iz svake riječi
izidoraa is offline  
Old 24.01.2010., 23:08   #17
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Moš mislit...
Kad bi to bilo tako svi bi bili sretni jer su pronašli čaroban stapić...puf i želja se ostvari. Svi bi bili sretni i bogati

Problem je da sa željama da kad se one ne ispune padamo u depru. Stvar je da se one nemogu ispuniti ako nisu ucrtane na našem putu kao iskustvo koje nam je potrebno. Meni se svaka želje ispuni...ali mnogo kasnije Onda to više i nije baš snažna želja, već se iz toga gradi životi put.

Depra je čista radost uz Isusa????


Super, jedva čekam da to isprobam...

upsss...mora se paziti što želimo - da nam se to ne ostavi.
Pismenost

Tebi se svaka zelja ispuni....bas si sretna ti kojoj se svaka zelja ispuni...

Pa ljudi nemozete grijesit cijelo vrijeme i onda kad vam treba nesto- Boze pomozi....i ja vjerujem da covjeku uistinu nesto zazeli i da mu je to najpotrebnije ...da bi mu Bog to ostvario...
AnteVoziStoju is offline  
Old 25.01.2010., 11:00   #18
Pdf Psihologija.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:34.