Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2016., 14:45   #6101
što se tiče takvog nalaženja najbolje je da se obratiš psihologu/psihijatru pri nekoj ustanovi i da te oni uključe u grupnu terapiju, možeš se raspitat na kojim mjestima se rade grupne terapije i vezano za koje probleme, moglo bi bit nešto tako za OKP (pogotovo ako si iz Zg)
grupne terapije znaju bit vrlo korisne, bez srama pričaš s neki ko ima isti probl kako i ti, razumijete se, naučiš i saznaš nešto od njega i on od tebe
dobro je što to nadzire neka stručna osoba, nezgodno je da se ovako ljudi nađu na svoju ruku, nikad neznaš šta ko ima u glavi, ima li još drugih dg zbog kojih se možda nebi smio uznemiravat i kako to može na njega utjecat
ellizabeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 23:02   #6102
Pozdrav svima!

Ovo mi je prvi put da sam na forumu pa ne znam kako stvari funkcioniraju, ali postat ću.

Prije svega, imam 20 godina, prije 3 godine mi je psihijatrica napisala da imam anksiozno-depresivni poremećaj, krenula piti terapiju zoloft-misar, ubrzo nakon mi je bilo bolje i prestala sam. Upisala sam faks koji sam oduvijek htjela itd.
Nakon 18. godine sam prestala i kod psihijatra ići i sve to nekako sama sa sobom prolazila. Bilo je izdržljivo, iako je bilo užasnih trenutaka uspjela sam bez lijekova, sve do prošlog mjeseca kad sam išla s prijateljima u Ljubljanu. Gotovo, napad panike, strah od smrti, da nema tamo bolnice na moju zdravstvenu itd., bila u ljubljani 30 min i na bus za Zagreb. U Zagrebu sve okej nekoliko dana, no nakon toga konstantni napadaji panike, najviše me muči strah da ću poludjeti,a uz to onda neću moć položiti prvu godinu faksa na koji sam se užasno potrudila upasti (akademija). Konstantno analiziranje vlastitih misli, postupaka. Najveći strah me šizofrenije i odlaska psihijatru da mi to ne kaže jer bi samu sebe krivila. Ne znam imam li simptome OKP ili nečeg takvog? Isto tako kad vidim beskućnike ili neku marginaliziranu skupinu na taj način odmah strahovi da se to i meni može dogoditi itd. Strah da ću ostati sama, ili povrijediti tim poremećajem nekog oko sebe jer ću širit negativnu energiju. Ponekad me strah otvorenog prostora i izlaska iz kuće.

Jel netko imao takve simptome?

Hvala Vam
esspy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 07:59   #6103
Quote:
esspy kaže: Pogledaj post
Ne znam imam li simptome OKP ili nečeg takvog?
Ne, imaš panični poremećaj (on spada u skupinu anksiozno-depresivnih poremećaja).
Quote:
esspy kaže: Pogledaj post
Jel netko imao takve simptome?
Da, prošlo je te simptome puno nas. Potraži na forumu teme o ankiosznosti, paničnom poremećaju, GAP-u i sl. i vidjet ćeš da nisi sama i da može proći/biti bolje
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 10:26   #6104
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Ne, imaš panični poremećaj (on spada u skupinu anksiozno-depresivnih poremećaja).

Da, prošlo je te simptome puno nas. Potraži na forumu teme o ankiosznosti, paničnom poremećaju, GAP-u i sl. i vidjet ćeš da nisi sama i da može proći/biti bolje
to znam da imam, ali nekako je postalo drugačije u zadnje vrijeme, nemam panični pa cijeli dan okej, nego već nekoliko dana imam taj konstantni osjećaj, stalno imam neke misli koje analiziram, i ne mogu prestati razmišljati, tj. ništa napraviti po pitanju toga., a da ne pričam da izmišljam neke random reakcije ljudi itd.

nekoliko puta mi se dogodilo da sam pomislila da ću nekog oko sebe udariti, ili da ću sebi nešto napraviti, i onda si kažem zabrijavaš i nekad prođe.

moguće da je sve to anksiozno-depresivni ali snažniji?

hvala
esspy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 13:18   #6105
Quote:
esspy kaže: Pogledaj post
moguće da je sve to anksiozno-depresivni
Da, je. Za kontrolu ovog ruminiranja (prežvakavanje raznih situacija i događaja u mislima) ti je najbolje otići na KBT terapiju. Lijekovi ti vjerojatno hoće umanjiti simptome,
ali moraš se i sama naučiti nositi s tim - da znaš funkcionirati u životu i nakon AD-a
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 13:22   #6106
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Ne, imaš panični poremećaj (on spada u skupinu anksiozno-depresivnih poremećaja).

Da, prošlo je te simptome puno nas. Potraži na forumu teme o ankiosznosti, paničnom poremećaju, GAP-u i sl. i vidjet ćeš da nisi sama i da može proći/biti bolje
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Da, je. Za kontrolu ovog ruminiranja (prežvakavanje raznih situacija i događaja u mislima) ti je najbolje otići na KBT terapiju. Lijekovi ti vjerojatno hoće umanjiti simptome,
ali moraš se i sama naučiti nositi s tim - da znaš funkcionirati u životu i nakon AD-a
hvala puno <3

imam možda glupo pitanje, ali hoću li moći odstudirati ovaj faks, ima netko da je to proživljavao kroz studiranje?
esspy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 13:24   #6107
Quote:
esspy kaže: Pogledaj post
hvala puno <3

imam možda glupo pitanje, ali hoću li moći odstudirati ovaj faks, ima netko da je to proživljavao kroz studiranje?
gdje u zg mogu, a da nije privatno?
esspy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 13:33   #6108
KBT (kognivno-bihevioralna) terapija se nažalost može samo privatno.
Npr. tu: http://cabct.hr/
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 14:46   #6109
Moze se sa time studirati,evo meni samo diplomski ostao.
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 15:19   #6110
Quote:
chemgirl kaže: Pogledaj post
Moze se sa time studirati,evo meni samo diplomski ostao.
ajme olakšanje kad čujem jer sam tek na prvoj godini na kojoj nas je četvero i opere me panika kad smo na satu, i tip aprof mi kaže da objasnim što sam napisala u radu i ne mogu, 5 puta pokušam i cijela se zapetljam
esspy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 20:46   #6111
Ekipa,
kakva iskustva imate s osjećajem da je sve oko vas nekako nerealno ili kao da ste u snu kad je jaka anksioznost, isto tako sa spavanjem i nespavanjem u isto vrijeme, kao da mozak radi 100 na sat?

Povezuje li se to s anksiozno depresivnim i OKP ili ću stvarno poludjeti?

Oprostite ako su ova pitanja općenita, ali mi je novo ovo sve.
esspy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 22:39   #6112
Quote:
chemgirl kaže: Pogledaj post
Moze se sa time studirati,evo meni samo diplomski ostao.
tako i meni
zagrebačka cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 14:30   #6113
Quote:
chemgirl kaže: Pogledaj post
Moze se sa time studirati,evo meni samo diplomski ostao.
i ja uspijevam
teazoldyck is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 23:22   #6114
Zato je moj osobni zivot na nuli,nemam snage ni volje za nista,nemam prijatelje i oni koje imam ne znaju za moj problem. Nitko me ne shvaca ozbiljno,svi misle da glumim zbog paznje . Rugaju mi se jer volim dr.Housea gledati i misle da zato umisljam sve. Misli mi dolaze stalno,imam vise mentalnih rituala nego fizickih ali to ne znaci da ne postoje. Stalno zamisljam najgore scenarije svega, bojim se drustvenih događaja,
Nepoznatih situacija.. sad imam neke obaveze daleko izvan moje komfortne zone i panicarim u sebi i nadam se da cu nekako odustati od svega. Bojim se bolesti,bojim se kad je drugima lose i tada od njih bjezim. Imam jednu fobiju na koju sam fiksirana i stalno me proganja. Za sve , svaku sitnicu sto zelim napraviti razmisljam kako ce nesto poci po zlu. Trazim spas u bojankama,internetu,forumu...trosim zadnje megabajte brzog interneta na mobitelu da ovo napisem. Samo da me netko shvati ozbiljno i da mi pomogne jer u kuci mi se ljudi rugaju,nitko me ozbiljno ne shvaca i stalno mi se docira da samo trebam izac iz kuce i sve ce biti okej..
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 19:43   #6115
Quote:
chemgirl kaže: Pogledaj post
nitko me ozbiljno ne shvaca i stalno mi se docira da samo trebam izac iz kuce i sve ce biti okej..
pa tko ti može reći tako nešto?! to nije normalno razmišljanje, kao da osobi s rakom kažeš "ma samo izađi van i bit će ti bolje"
zagrebačka cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 21:56   #6116
Mislim pomazu oni meni,ali ocito da ne shvacaju moju psihu.
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 21:58   #6117
Quote:
chemgirl kaže: Pogledaj post
Mislim pomazu oni meni,ali ocito da ne shvacaju moju psihu.
meni to ne izgleda kao pomaganje, meni dečko baš pomaže, i često ako nešto provjeravam sto puta, on to provjeri sto prvi i ja mu vjerujem da je tako kako je rekao
ako me pak muče misli on mi kaže "to je samo bolest, nisi to ti"
stvarno mi pomaže
svatko od nas bi trebao imati takvu potporu
zagrebačka cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 23:14   #6118
Sretna si sto imas takvog decka. I on je sretan sto ima tebe :-) .
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 17:09   #6119
Quote:
chemgirl kaže: Pogledaj post
Sretna si sto imas takvog decka. I on je sretan sto ima tebe :-) .
znam, zato bi da svatko od vas ovdje ima takvog partnera
zagrebačka cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 22:44   #6120
Quote:
nervos breakdow kaže: Pogledaj post


okp bi trebalo odjelit od samopotvrde.

NE SE NAGRAĐIVAT kad se ne provjeravamo(sto ponekad radih i mislih da sam tada bolji)

NITI SE SMATRAT KRETENOM I POLURETARDOM kad smo u paničnoj
fazi(sto mi se isto dešavalo)

nego odjeliti svoje samopoštovanje od toga a nek bolest onda pizd.
evo citiracu samog sebe jer mi je neobicno da se nitko ne osvrnu na ovu moju misao ili savjet ,da je makar rekao ma daj sta ser....

nema veze ,mozda ovdje nema smisla vise pisati ako netko kaze nesto iz iskustva pa ni nije morao ,nitko ga nije terao....
nema veze samo sam htjeo nekom pomoći ,to je moja misao
nije iz knjige (sa milion nepotrebnih i prekompliciranih savjeta)
nije od psihijatra ni od zolofta-cisto 25 godišnje iskustvo sa ovim
"problemcicem"

nema veze

evo bas maloprije mi palo na pamet da trebamo bit sigurni-greske se desavaju ali to je jos malo uzaludnog pisanja....
__________________
rješenje je nemoguće-znači nemoguće = rješenje
nervos breakdow is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:23.