Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2008., 20:04   #21
Anatomska obuća nije opcija jer imaju obaveznu radnu obuću tako da jedino nekakvi ulošci dolaze u obzir, ako postoje nekakvi koji bi ublažili gore navedebe simptome
RenaultSport is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 23:39   #22
Puno vježbanja i puno hodanja, nema čarobnog lijeka.

Ja isto stojim gotovo cijelo radno vrijeme, ono što meni pomaže je izmjena obuće. Znači pola radnog vremena sam u nekim anatomskim natikačama marke Kopitarna Sevnica (može i scholl ili nešto tog ranga, nek ne štedi), a drugu polovicu u tenisicama (nekaj bolje, nike, reebok). Ako su noge umorne - mijenjati i češće, nekako se manje osjeti umor. E sad, problem je ako mora biti u nekim finim cipelama, ali i njih može uzeti dva različita para pa mijenjati. Obavezno nek su ravnije i šire cipele, pete će je još više uništiti.

U tenisicama imam nekakve gel uloške, to sam dobila, jako su zgodni jer možeš prebacivati težinu pa se taj gel nekako pomiče. Ne znam gdje ih ima za kupiti, ali probajte naći. Pomaže još i lagana masaža listova, kao i tuširanje hladnom vodom. I čarape za vene.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 00:15   #23
Cool

sto vise drzati noge na povisenom.znaci kad sjedi staviti ih na drugu stolicu,kad spava staviti ih na jastuk.
provjereno djeluje!
nanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 19:55   #24
Dugotrajni i stalni bolovi u obje potkoljenice

Pitam za mamu. Žena prešla šezdesetu i ima problema sa stalnim i neugodnim bolom u obje potkoljenice pa sve do nožnih prstiju. Prije bi se to javljalo, bolilo par dana pa prestalo, ali u zadnjih dva mjeseca nikako ne prestaje. I danju i noću. Malo popusti od tablete za bolove (apaurin) ili kada hoda, ali inače ne popušta. Bila je na pregledu za vene i kažu da nisu vene.

Ima li tko neki savjet?
ninoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 23:21   #25
Ne zna nitko ništa?
ninoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 07:54   #26
Quote:
ninoid kaže: Pogledaj post
Ne zna nitko ništa?
Apaurini nisu lijekovi za bol! Dobro je da ti mama nema problema dok hoda a činjenica da joj bolovi popuste nakon apaurina može ukazivati na to da postoji neki spazam mišića. Mislim da bi se trebala javiti fizijatru.
Moje znanje je vrlo ograničeno i osniva se na onome što sam davno učio pa ti ništa više ne mogu reći sa sigurnošću.
misko85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 11:48   #27
Kralježnica?
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 23:01   #28
Mene vec nekoliko dana boli desna noga vise u koljenu pa se bol siri kroz cijelu nogu.Nemam grceve,naticanje,nije mi noga modra ali me boli i osjetim da sam slaba sa nogama.Recimo visoka pozida ili stepenica jedva se poponem.Nemam snage.Moram se cuvati kada ulazim u tramvaj sa visokim stepenicama i jos se skoro jedva popnem.Stra bi moglo biti?Molim za brz odgovor
besana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 23:08   #29
Quote:
besana kaže: Pogledaj post
Mene vec nekoliko dana boli desna noga vise u koljenu pa se bol siri kroz cijelu nogu.Nemam grceve,naticanje,nije mi noga modra ali me boli i osjetim da sam slaba sa nogama.Recimo visoka pozida ili stepenica jedva se poponem.Nemam snage.Moram se cuvati kada ulazim u tramvaj sa visokim stepenicama i jos se skoro jedva popnem.Stra bi moglo biti?Molim za brz odgovor
Može biti i do kralježnice... neuralgija
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 23:11   #30
Kako mislis od kraljeznice?Neuralgija-sta znaci?
besana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 00:24   #31
Quote:
besana kaže: Pogledaj post
Kako mislis od kraljeznice?Neuralgija-sta znaci?
Valjda si čula za išijas i slično... ako se radi o ukliještenju korijena nekog živca iz kralježnice mogu se pojaviti "fantomski" bolovi u nozi... ne kažem da se o tome radi u tvom slučaju, ali je čest uzrok... ako znaš da imaš neku degeneraciju na kralježnici možeš odmah povezati s tim... uglavnom ništa ne može zamijenit odlazak liječniku pa ti savjetujem da isto i učiniš ako se bol ne počne smirivati
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 10:07   #32
Ne znam da imam problem sa kraljeznicom,bar mi je do sada to nepoznato.Moze li biti od pada.Kad sam bila mala pala sam sa bicikla i povrijedila desno koljeno?Doduse,nije bilo nista strasno ali bilo je bolno
besana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 00:16   #33
Quote:
besana kaže: Pogledaj post
Ne znam da imam problem sa kraljeznicom,bar mi je do sada to nepoznato.Moze li biti od pada.Kad sam bila mala pala sam sa bicikla i povrijedila desno koljeno?Doduse,nije bilo nista strasno ali bilo je bolno
Prije koliko godina je to bilo?
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 13:12   #34
Davno,jois kao dijete.Prije mnogo godina tako da ne vjerujem bas da ima veze s tim.Usput danas sam napipala na dodir bolnu guticu u nozi kada samn je masirala.Bas me strah.A tek sutra sam kod doktora da uzmem uputnicu za ortopeda.Moze li mi iko reci sta moze biti....
besana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 01:14   #35
Da li je moguce od sljedecih simptoma da su vene-bol kod stajanja i hodanja u SAMO jednoj nozi koja traje duze.A na kozi se ne vide prosirene vene?Mene boli desna noga kada duze pjesacim ili stojim ali samo desna,od kuka pa do skroz dole,ali ne vide se vene
besana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 21:31   #36
Izgleda da je kralježnica.
Tako bar kaže CT. Ali što dalje?
Čekanje na magnetsku rezonancu i onda, vjerojatno, još duže čekanje na operaciju.
ninoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 22:32   #37
Quote:
ninoid kaže: Pogledaj post
Izgleda da je kralježnica.
Tako bar kaže CT. Ali što dalje?
Čekanje na magnetsku rezonancu i onda, vjerojatno, još duže čekanje na operaciju.
Jel vas specijalist uputio da radite MR? Ne mora stanje uvijek biti za operaciju... u pravilu je se izbjegava osim ako situacija tako ne zahtjeva...
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 22:30   #38
Angry Bol u nozi...

Krivo sam stao i jako me boli noga. Krivo sam stao na desnu nogu i kad sam stao noga mi se zafrknula prema van. Jako me boli i neznam da idem na slikanje??
kobe_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 22:37   #39
Ne možeš "otići na slikanje" ko u neku birtiju...Ali možeš ( i moraš ako hoćeš nešto poraditi na svom problemu ) otići liječniku da vidi što i kako te da te eventualno pošalje ne neku traumatologiju...
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 22:41   #40
Sutra idem liječniku...Samo se nadam da nije niš ozbiljno jer ak bu mi del longetu ili gips, a ponedjeljak je škola...
kobe_man is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:38.