Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2010., 20:14   #61
Problemi sa nogama

Ja vec dugo imam jedan problem a neznam kako da ga rijesim.Naime prosle godine nekada boljelo me jako koljeno,ispostavilo se da nije nista,snimala i kicmu i sve ali sve uredu.Prestalo je.Od tada a mozda i od prije osjecam slabost u nogama.Naimekada se penjem na visoku stepenicu(ili ulazim u tramvaje na visoko)moram da se uhvatim za rukohvat jer nemogu da se ispenjem.Onda i kada se uhvatim osjetim da mi ta noga koja me boljela(mozda nekada i druga)da mi se misici zgrce od koljena pa nanize do stopala,kao da mi grc uhvati nogu ali to trajhe dok ne stanem na ravno(znaci djelic sekunde,samo u onom vremenu kada se penjem)
Jako sam se prepala-sta moze da bude to?
Neuhvatljivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 23:49   #62
Mene koljena bole kada hodam po stepenicama od visokih peta.
Eyecandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 15:08   #63
samo t enoge bole ili ima sjos kojih simptoma -problema?
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 16:51   #64
Mene ne bole noge uopste i da nije stepenica(visocijih)nebih nista ni osjetila.Samo kada se penjem recimo u tramvaj moram se cuvati rukom za rukohvat,tesko da mogu samo tako uci,a i onda mi se pri oslanjanju svbom tezinom na nogu kao da se skupe misici.Kao da me uhvati trnjenje.To traje dok se ne oslonim na obje noge.Nisdta me ne boli,nemam vene,nema nikakvih otoka,noga izgleda skroz ok.Snimala sam kicmu i rekli su da je sve uredu.Cirkulacija ok,nemam reumu.....
Neuhvatljivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 19:25   #65
Quote:
Neuhvatljivaa kaže: Pogledaj post
Ja vec dugo imam jedan problem a neznam kako da ga rijesim.Naime prosle godine nekada boljelo me jako koljeno,ispostavilo se da nije nista,snimala i kicmu i sve ali sve uredu.Prestalo je.Od tada a mozda i od prije osjecam slabost u nogama.Naimekada se penjem na visoku stepenicu(ili ulazim u tramvaje na visoko)moram da se uhvatim za rukohvat jer nemogu da se ispenjem.Onda i kada se uhvatim osjetim da mi ta noga koja me boljela(mozda nekada i druga)da mi se misici zgrce od koljena pa nanize do stopala,kao da mi grc uhvati nogu ali to trajhe dok ne stanem na ravno(znaci djelic sekunde,samo u onom vremenu kada se penjem)
Jako sam se prepala-sta moze da bude to?
Sličan problem sam i ja neko vrijeme imala. Naime slabost u nogama zna biti znak nedovoljno razvijenih mišića. Grčenje mišića se u pravilu javlja pri većim naporima nego li mišići to mogu podnijeti. Ja bi savjetovala vježbe za jačanje mišića osobito lista i kvadricepsa.
senshu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 14:32   #66
Problem

Bok!Molila bih za pomoć!Od nedjelje me boli list na lijevoj nozi,ujutro sam jedva stala na nogu,a posebno boli kad se dignem na prste.Počelo me boliti dok sam igrala i zabila se u blok,tad sam osjetila kao da se nešto smrvilo unutra,molim vas za pomoć,je li netko možda zna o čemu je riječ?Jer imam ovaj tjedan jako važne treninge pa da znam,bila bih stvarno zahvalna kad bi netko u što kraćem roku odgovorio.
__________________
I firmly believe that respect is a lot more important,and a lot greater than popularity. Dr.J
BasketKaboom is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 02:16   #67
molim za pomoć
danas me počelo boliti u natkoljenici, dosta visoko, otprilike dlan niže od prepone. prednja strana. bol je oštra i ne traje dugo. maksimalno minutu. i jedno vrijeme ne boli i onda se opet vrati. nekada se ne javlja po par sati, a nekada se javi više u puta u pola sata. ne hvata me grč, pregledala sam valjda 100x nogu, nije plava, nije natečena, nije crvena, nije hladna, nije ni vruća, toplina kao i na lijevoj nozi. temperaturu nemam. nisam se bavila nikakvim sportom pa da je od toga. ne boli kada stisnem. samo me počelo boliti odjednom. malo sam "proguglala" o toj trombozi. vidim da ona može biti i nasljedna. u obitelji (znam do prabake i pradjedova) nitko nije ima trombozu. ne pijem kontracepcijske pilule. nije tvrdo na dodir. par puta me zabolilo i u koljenu i u potkoljenici, no traje 2,3 sekunde. na momente kao i pulsira.
molim vas ako netko zna šta bi to moglo biti da mi javi!
iskreno, nije mi baš svejedno. nisam u državi, dolazim tek prekosutra pa ću kod doktora ako ne prođe!
hvala vam puno unaprijed!!!
betty_boop_19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 16:49   #68
Question Bol u nozi (jednom djelu)

Dobar dan drustvo

Vec prije jedno 2 tjedna sam osjetio bol sa unutarnje stranje noge,10 cm ispod koljena...ali tu bol osjetim samo dok pipam to mjesto gdje me boli

Cudno mi je zato jer kad nakon 2 tj pipam to podrucje i dalje osjetim boli,zar ta bol nebi trebala prestat nakon tog vremena??

Nema nekakve posebne otekline,bar ju ja nemogu napipat

Molim vas ako neko zna o cemu je rjec da mi proba pomoci,jer lagano se pocinjem plasit
Marcus00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 06:46   #69
Bol u (lijevoj) nozi

Pozdrav!

Imam 23 godine problem koji me vec lagano dovodi do ludila. Krenulo je pocetkom godine kad sam osjecao povremeno bol sasvim nisko u lijevom donjem djelu abdomena. Bol se znala siriti i do prepone tj. Testisa. Bol je bila gotovo kao istegnuce misica, jace me bolila na momente i na pokrete. Tada sam obavio, na preporuku doktorice opce prakse, urološki pregled uz ultrazvuk (da se iskljuce problemi s bubrezima ili testisima), ultrazvucni pregled abdomena i kompletnu krvnu sliku. Sve je bilo savrseno. Bol nije prolazila, no nije me niti ometala nesta previse. Vise me ubijalo sto nikako nije prolazilo u potpunosti (svako toliko bi se opet pojavila) nego sto me uistinu 'fizicki' boljela.

Negdje pocetkom travnja, odjednom sam osjetio bol u straznjici, kao pritisak zivca. To je proslo relativno brzo, kroz jedan dan, no od onda me krenula boliti lijeva noga. Problem kod toga je sto me stvarno ne boli lokalizirano i sto mi je poprilicno tesko opisati bol (mozete zamisliti izraze lica doktora dok im objasnjavam). Bol mi je pocela kao prilicno jaka neugoda u nozi, u smislu da ukoliko je drzim duze od minutu-dvije skvrcenu, moram je pomaknut. Tad dodje do tenutnog olaksanja, ali samo na iducu minutu do dvije kad je moram pomaknuti i iz ispravljenog polozaja. Opet sam na preporuku doktorice opce prakse isao na kompletnu krvnu sliku, jetrene probe i mokracu (ponovo sve školski) te na pregled kod dva ortopeda (oba poprilicno ugledna). Kod oba sam prosao sva testiranja koja sami rade (svi testovi pokreta), a kod jednog od njih sam slikao i kuk tj. cijelu zdjelicu. Oba su rekla da nema apsolutno nista ortopedski niti oni pronalaze ista krivo, a i rtg snimak je bio sasvim čist. Jedino pronađeno je bila minimalna hipotonija lijevog kvadricepsa (mislim da je 3 ili 5% pisalo na nalazu). Za to su mi preporucili neurologa, ukoliko bude potrebno. Također, doktorica opće me poslala i dermatovenerologu, cisto da iskljucimo da je bol uzrokovana venski, s obzirom da imam jednu puknutu venu godinama, jos otkada sam trenirao (vaterpolo). Dermatovenerologinja nije nasla apsolutno nista (osim, naravno, spomenute vene za koju kaze da jedini problem koji predstavlja moze biti - estetski).

Otada je bol vise manje ista. Nekoliko dana boli, nekoliko manje, nekoliko nista...i tako u beskonacnom krugu. Bol nije neizdrziva, dapace, al dosta smeta. Vjerojatno je dio toga i psihicki posto me toliko izludjuje neznanje uzroka da precesto mislim na tu bol. Sve vise nekako osjecam kao da je bol oko samog koljena, no ne osjecam bol u samom koljenu, te bol nije ostra. Nekad je osjecam i prema bedru, cak i kuku, cesce prema potkoljenici. Uzasno mi je objasnjavati kad ni sam na sebi, koliko god se koncentrirao, ne mogu pin-pointovati lokaciju boli. I dalje osjetim trenutno olaksanje kad pomaknem koljeno i kada krcne, te kada istegnem nogu. Nazalost, ona se odmah i vrati u tim slucajevima. Doktorica, a i ortopedi, se izgleda slazu oko toga da je sve to 'posljedica preciviliziranog zivota' ilitiga blaga lumboischialgia. Istina je da sjedim vise nego bih volio i krecem se manje nego bih volio, no to mi je priroda posla kao i fakulteta. Znam da sam laik, no pretpostavljam da bi me valjda od čistog 'išijasa' koji put zabolilo u ledjima svo to vrijeme, a posto je ischialgia samo naziv za takvu bol u nozi – onda moraimati neki uzrok. Takodjer, ne bi li 'obicni isijas' prestao kroz 5-6 tjedana, a ne se razvukao na 5-6 mjesci?

Dakle, nije toliko strasno fizicki da ne bih mogao zivjeti od toga, al me dovodi do ludila sto neznam uztoke i sto se u mene sve vise uvlaci neopisiv strah da nije u pitanju nesto ozbiljno (tumor kosti). Pitao sam o tome oba ortopeda kod kojih sam bio; jedan mi je rekao da bi me bolilo nocu, i to prilicno jako, a drugi da bi se vidjelo jako dobro na krvi, kroz sedimentaciju, te da bi se bolovi znatno pogorsali u ta 3-4 mjeseca otkada jer pocelo. Kao sto su rekli, sedimentacija mi je na nalazima (pocetkom svibnja) bila izvrsna (4), a nocu me i ne boli bas. Smeta me za zaspati, posto moram micati nogu kako bih prestao osjecati neugodu, te onih par sekundi sto se budim nocu takodjer osjetim da bih morao pomaknuti nogu da se rijesim te nelagode, no ne boli me da ne bih mogao spavati niti da bi me bol ikako probudila iz sna.

Kako je krenulo, lagano se pocinjem povlaciti u hipohondriju, a s doktoricom se cudno gledam otkad sam presao iz statusa omiljenog pacijenta za kojeg se doktorica križa kada uopće dodjem, do pacijenta koji je bio kod nje 5 ili 6 puta u isto toliko mjeseci...radi iste stvari...koja zvuci nebulozno.
Ima li itko ikakvu ideju sto bi moglo biti uzrok ovome, jer sam sve blize tome da razbijem kasicu prasicu i odem na CT svih kostiju u tijelu ili barem ozracim pola tijela rtg-ima koljena, bedra, potkoljenice, kraljeznice...
Sve to pod uvijetom da prvo ne zavrsim kod psihijatra...

Hvala Vam unaprijed...
Ty Cobb is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 08:04   #70
Ne znam kaj da velim. Osim da odes kod nekog doooobrog privatnika. I ja sam ti bio u slicnoj situaciji,samo sto se kod mene osjeti bol u preponama kod odredjenih i naglih pokreta. Meni je to ne pojmljivo. Igram rukomte,znas i sam kakav je sport,grub,bla,bla...no nije mi jasno da npr. za vrijem tekme nemam nikakve bolove,a npr. sjednem na klupu netko me malo jace udari po nozi,odjednom se pojavi strasna bol u preponi,samo te sasjece.

Naravno da doktori nisu nasi sto je u pitanju,tako da sam i odustao od "potrage". Moja ti je preporuka,da stvarno odes nekom privatniku koji ti se moze posvetit 100%...ako si toliko zabrinut za zdravlje,a volis da si zdrav,potegni u tu kasicu prasicu,nemoj cekati da bude kasno...mozda ces pozalit!
Igor88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 19:32   #71
Pa, ironično, ai oba ortopeda kod kojih sam bio i jesu privatnici. Praktički me zanima sto mogu daje, kako da iskljucim neke najteze i najopasnije bolesti, pa da onda lagano krenem u eventuano rješavanje tih bolova vježbama, fizioterapijom ili nećim trećim.

edit:
Evo, interesantno, ali jučer me recimo cijeli dan nije ništa boljelo. Navečer sma morap pješačiti jedno sat vremena, dosao doma nastavio raditi i sve je bilo u redu. Kada sam krenuo leći, počele su me uzasno boljesti obe noge u koljenima i prema potkoljenicama (nesto kao bol koja ostane nakon sto se ima grč) te sam morao popiti Picet da zaspim. Kada sam se ustao - opet sve sjajno i danas me opet ne boli. Znam da je logično pretpostaviti da me to bolilo od dugog hodanja nakon što sam prethodno danima praktički samo sjedio, ali nije baš da sam toliko 'otromio' niti prvi put dugo hodao nakon dugog 'mirovanja'. A bo je bila ista sjedio, lezao ili stajao...i prosla je kako je i dosla, ocito.
Ty Cobb is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 15:47   #72
Jeba te,stvarno cudno,nema sta...uopce ne znam sto bih ti preporucio,osim sto vise pretraga. Ocito nesto je,ali ovi nasi "sposobni" doktori ne znaju sta je...ne mora biti nista,ali opet moze biti svasta. Nedaj Boze veceg zla!
Igor88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 16:31   #73
Bol u nozi

Ovako:

imam pitanje: jučer mi se pojavila jaka bol u donjem dijelu lijeve noge negdje između lista i pete. Dal se radi o ahilovoj ili je to neka upala mišića? U biti jučer nije bilo crvenila i boljelo me kao i danas samo dok hodam, dok sjedim ne, s tim da ujutro nakon spavanja ne boli skoro ništa a s danom se pojačava, također ako više stojim ili hodam onda me već pred večer ubija i jedva stanem na nju Pocrvenila mi je i to prilično jako samo vanjska strana lijeve noge negdje u području lista i to dosta jako.
Od fizičkih aktivnosti trenutno sam dosta neaktivan iako sam u zadnje vrijeme pomagao starom na tavanu oko krovišta, čistio tavan (2 tj intenzivan fizički rad) itd itd. Povremeno planinarim a pri jačoj nizbrdici me boli lijevo koljeno da sve zvijezde vidim, brijem da je to radi mojih 112 kg na 182 cm visine ali ne znam dal ima ikakve veze s ovim pošto mi se ovo nikad nije dogodilo. Nikad pa ni nakon intenzivnije fizičke aktivnosti od po 6h provedenih po planinama osim ponekad jake boli u koljenu i to samo na strmim nizbrdicama kao što rekoh.

Dakle, za kaj moram uzet uputnicu Hvala

P.S. Imam samo crvenilo nema hematoma na mjestu koje boli. Imam 30g ako je to bitno samo da spomenem...
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 18:11   #74
Bolovi u nogama kod adolescenata

Ovako
Imam 14 godina i vec godinu i pol osjecam bolove u nogama. Vise puta sam isla na preglede zbog toga al ni doktori oni ne znaju sto mi je. Problem je u tomu sto nikom ne mogu opisati kakvu bol osjecam jer mi skoro nikad nije ista.U pocetku sam samo osjecala bolove u desnom gleznju pa su doktori mislili da sam povrijedila nogu malo, ali kasnije se bol prosirila. Cesto osjecam nemoc u koljenima, ne osjecam neku veliku bol u njima ali nemam snage jednostavno za brzo penjanje uz stepenice i sl. Sad me obicno zabole cijele noge ali bol se obicno javi samo na jednom mjestu ali uvijek na razlicitom. Bol ne znam kako da tocno opisem...u nogama osjecam kao da mi nesto kuca kad me zaboli na nekom dijelu lijeve il desne noge. Primjetila sam da me jako zabole ako mi se noge zagriju (u kuci imamo podno grijanje pa ako su plocice toplije nego inace zabole me noge)
Htjela bi se rijesiti ovog problema jednom zauvijek ili barem znati o cemu se radi.
Reuma testove i slicne pretrage sam radila i sve je u redu.
zdravljee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 19:42   #75
koliko si visoka? jesi brzo ''izrasla'' u kratko vrijeme?
ponekad to može biti problem
brlj is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 19:09   #76
Bolovi u nogama

Ima već mjesec dana kako osjećam bol u nogama, najčešće u koljenu. Ponekad osjećam trnjenje, nekad bol a nekad samo umor (ustanem iz kreveta a imam osjećaj da sam cijelu noć trčao). Doktor mi je dao da izvadim nalaze (18.11.2010.): CRP 5 mg/L, sedimentacija 10/21, fibrinogen 3,3 g/L. Ostale nalaze sam vadio ranije (22.10.2010.) i imao sam normalnu glukozu, holesterol, ureu, kreatinin, AsAT, AlAT, leukocite, eritrocite i hemoglobin, negativane proteine i bilirubin. Išao sam kod neurologa (22.11.2010.), njegov nalaz: nalaz uredan, nema znakova lezije piramidnog puta, ne javlja ispade senzibiliteta, urednog turgora kože i muskulature, uredne GMS DE. Dao mi je da uradim ls kičme. Nalaz ls kičme: postoji alordoza, ostalo u granicama urednog. Upućen sam fizijatru kod koga tek treba da odem. Propisan mi je brufen za bolove. Imam 32 godine. Ne pijem, ne pušim, normalne težine (180 cm 76 kg).
Pitanje postavljam iz razloga što još uvijek ne znam razlog ovih bolova pa sam počeo da pomišljam da nije možda u pitanju neka patološka promjena.
Unaprijed hvala!
karl hungus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 23:48   #77
Quote:
karl hungus kaže: Pogledaj post
Ima već mjesec dana kako osjećam bol u nogama, najčešće u koljenu. Ponekad osjećam trnjenje, nekad bol a nekad samo umor (ustanem iz kreveta a imam osjećaj da sam cijelu noć trčao). Doktor mi je dao da izvadim nalaze (18.11.2010.): CRP 5 mg/L, sedimentacija 10/21, fibrinogen 3,3 g/L. Ostale nalaze sam vadio ranije (22.10.2010.) i imao sam normalnu glukozu, holesterol, ureu, kreatinin, AsAT, AlAT, leukocite, eritrocite i hemoglobin, negativane proteine i bilirubin. Išao sam kod neurologa (22.11.2010.), njegov nalaz: nalaz uredan, nema znakova lezije piramidnog puta, ne javlja ispade senzibiliteta, urednog turgora kože i muskulature, uredne GMS DE. Dao mi je da uradim ls kičme. Nalaz ls kičme: postoji alordoza, ostalo u granicama urednog. Upućen sam fizijatru kod koga tek treba da odem. Propisan mi je brufen za bolove. Imam 32 godine. Ne pijem, ne pušim, normalne težine (180 cm 76 kg).
Pitanje postavljam iz razloga što još uvijek ne znam razlog ovih bolova pa sam počeo da pomišljam da nije možda u pitanju neka patološka promjena.
Unaprijed hvala!
Nisam doktor ali s obzirom da su ti svi nalazi ok mogla bi to biti fibromijalgija. U svakom slučaju ako ti se problemi nastave moj savjet ti je da odeš kod imunologa na rebru na pregled, oni ti imaju širok spektar znanja i znat će otkriti šta ti je. Sretno
tanja_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 15:56   #78
Tanja hvala ti na odgovoru.
karl hungus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 23:29   #79
Bol u nozi

Pozdrav...Cura mi pala nekak na guzicu i sad ju boli dole noga. Nije plavo ni nateklo ništa, ali boli ju, koji je problem?
Harry_potter is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 11:32   #80
Bol u nozi nakon zahvata

Pozdrav forumasi,

Imao sam virusnu bradavicu potkozno u nozi prije 2 mjeseca, rasla je polagano do te mjere da sam jedva mogao hodati prije nego sto sam se uputio u dermatologa ( prvo je izgledalo kao zulj, pa nisam dizao paniku ). Kako je dosla u moju nogu neznam, ali prepostavljam da je preko treninga u teretani ili jogginga jer sam vrlo aktivan u tom podrucju.

Dermatolog mi je izvadio bradavicu pomoću lasera, zarezao 2-3 milimetra s laserom ( ili mozda i dublje ) i izvadio je. Bol je automatski nestala na nekoliko tjedana

U tom periodu sam se vratio svojim starim aktivnosti joggingu i tretirao sam ranu svakodnevno s gelom predviđenim za rane ( Tyrosur ) . Bol se opet vratila, nije bila duboka kao prije, vec vise kao blago površinska ali jednakog inteziteta.

Ok, opet nazvao dermatologa, opet isti zahvat, samo sto je sad objasnjenje bilo "korijeni od bradavice" koji se javljaju u rijetkim slučajevima, 1% da budem precizniji. Sad sam prema njegovim riječim "čist od bradavica u nozi"

Bol nije prestala, ali je sad površinska. Mislio sam da ce trajati kratko, ali evo nakon mjesec dana bol ne prestaje. Tretiram je 2,3x puta dnevno s gelom, flasteri na rani su mi 24h dnevno prevencije radi.

Promatrao sam ranu, i boli me samo gornji dio nje, dakle gdje mi je davao lokalnu ( vidi se mala mikronska crna rupica u rani ).

Ovo je vec postalo neizdrzivo, kao invalid sam sada jer nemogu napravit 100 metara pjeske bez da stanem napravit pauzu, jer žareči osjecaj u rani je vrlo bolan, takodjer i pulsirajući. Kao da mi je meso upaljeno kad hodam jer naravno tada pritišćem ranu, bol prestaje kada sam u mirnom polozaju kada ne opterecujem nogu ,samo sto mi ne pada na pamet mirovat 24h dnevno, srecom pa radim uredski posao koji ne zahtijeva kretanje.

U strahu od moguće infekcije, javio sam se mikrobioloskom centru da test brisom rane, to mi je sutra rezervirano.

Da li itko od vas zna sto je mogući uzrok ? Jer ne bi opet prolazio lokalnu+laser+zaličenje nanovo otvorene rane bez drugog mišljenja

Hvala
fantazista is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:57.