Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2011., 09:24   #81
jako slicno i ja imam,samo sto je meni jako velika povrsinski,prvi put mi je bila jedno centimetar,nakon te prve operacije mi je za 2 mj opet narasla na jedno 2 i na zadnjoj operaciji su mi uzeli uzorak tkiva da se na analizi ustanovi sta je...
evo proslo je tj dana od operacije i narasla je opet i najbolnija..
jedino sta su mi rekli da sam ju pokupila na trng i da mi je to od stresa..i ne mogu nigdje osim do kupaone pjeske..
ja sam odustala od spaljivanja,svakavih ulja i kremica jer to ocito mora izbit iz organizma.. jedino sta pijem su neofeni ii izbacit cu iz prehrane kavu,kruh,tjestenine i uvest si 5 obroka voca i povrca i pit tu i tamo imunale i vjezbat doma da mi ojaca imunitet..to mi je preporucio jedan stari umirovljeni lijecnik..
ako ti se svida,probaj
Iva M is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 23:17   #82
Quote:
Iva M kaže: Pogledaj post
jako slicno i ja imam,samo sto je meni jako velika povrsinski,prvi put mi je bila jedno centimetar,nakon te prve operacije mi je za 2 mj opet narasla na jedno 2 i na zadnjoj operaciji su mi uzeli uzorak tkiva da se na analizi ustanovi sta je...
evo proslo je tj dana od operacije i narasla je opet i najbolnija..
jedino sta su mi rekli da sam ju pokupila na trng i da mi je to od stresa..i ne mogu nigdje osim do kupaone pjeske..
ja sam odustala od spaljivanja,svakavih ulja i kremica jer to ocito mora izbit iz organizma.. jedino sta pijem su neofeni ii izbacit cu iz prehrane kavu,kruh,tjestenine i uvest si 5 obroka voca i povrca i pit tu i tamo imunale i vjezbat doma da mi ojaca imunitet..to mi je preporucio jedan stari umirovljeni lijecnik..
ako ti se svida,probaj
Psihogena na stvarnoj rani s stvarnim bolovima, draga Iva to nije stres, nego infekcija. Stres nema nikakve ama bas nikakve veze s tim.

Danas mi stigli nalazi, bakterije su pronasli na temelju brisa rane, sutra ce ustanovit tocno koje, pa bi ( vjerovatno ) trebao ici na antibiotike, samo da mogu setat bez bolova. Ovako je pakao napraviti 200 metara, da ne govorim ujutro kad sam jos nezagrijan kakav je horror ici pjeske
fantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 08:35   #83
jel su ti sta prepisali za to sad
Iva M is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 12:24   #84
Quote:
Iva M kaže: Pogledaj post
jel su ti sta prepisali za to sad
Jesu, evo jutros, Stafilokok je bio uzrok, to uzrokuje bolove na rani. Antibiotici 10 dana koristenja. Bar malo olaksanja
fantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 10:34   #85
a vene ?
firefux is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 17:14   #86
Bol u nozi

Pozdrav,
već nekoliko dana, više od tjedan dana, imam problema sa nogom, boli me dok hodam. Primjetila sam nekakvo malo oteknuće na stopalu, na sredini, između zgloba i nožnih prstiju. Oteknuće je jako malo, 2cm i u obliku kruga. Ne sjećam se da sam se lupila pa neznam od čega je to, pa da li je možda netko bio u sličnoj situaciji?
Neznam dali je povezano, ali danas sam osjetila da me boli dio ispod koljena, isto dok hodam...ako netko ima nekakav savjet, neka slobodno napiše hvala unaprijed
josipa_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 19:05   #87
Quote:
josipa_k kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
već nekoliko dana, više od tjedan dana, imam problema sa nogom, boli me dok hodam. Primjetila sam nekakvo malo oteknuće na stopalu, na sredini, između zgloba i nožnih prstiju. Oteknuće je jako malo, 2cm i u obliku kruga. Ne sjećam se da sam se lupila pa neznam od čega je to, pa da li je možda netko bio u sličnoj situaciji?
Neznam dali je povezano, ali danas sam osjetila da me boli dio ispod koljena, isto dok hodam...ako netko ima nekakav savjet, neka slobodno napiše hvala unaprijed
Jel oteknuce modro?
Miloshke is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 23:09   #88
Čudna bol u nogama

Tražio sam po internetu ali nisam uspio naći točan opis onoga što ja osjećam, možda zato i što je i samom meni to teško opisati.
Naime, osjećao sam to ponekad i prije ali evo zadnjih par dana sve više. Naime radi se o nekom čudnom osjećaju u nogama, boli ali nije prava bol nego imam neki osjećaj da jednostavno moram pomaknuti nogu, saviti je u neki neprirodan položaj da bi ta čudna bol prošla. I tako neko vrijeme moram gotovo pa stalno micati nogu u neprirodne položaje da bi izbjegao taj osjećaj. Probao sam izdržati što više mogu da ne pomaknem nogu ali jednostavno nakon nekoliko desetaka sekundi postane neizdržljivo i kao da tijelo više ne sluša moj mozak nego samo pomakne nogu da taj osjećaj prestane. Nije problem u mišićima, događalo se to i dok sam išao u teretanu redovito, već je taj osjećaj prisutan u zglobovima i to gotovo na svim zglobovima noge ali uglavnom u koljenu i gore onaj dio spoja noge i guzice.
Nije da je neizdržljivo ali podosta smeta kad želim zaspati jer se stalno vrtim, a ne znam ni da li ima kakve veze ali nisam ni elastičan baš, primjerice ne mogu dotaknuti rukama svoje prste na nogama kad se rastežem i slično.

Uglavnom, nadam se da barem netko zna o čemu se tu zaist radi, volio bih prje svega stručna mišljenja, a ne nagađanja. Zahvaljujem unaprijed
lenas84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 12:05   #89
Quote:
lenas84 kaže: Pogledaj post
Tražio sam po internetu ali nisam uspio naći točan opis onoga što ja osjećam, možda zato i što je i samom meni to teško opisati.
Naime, osjećao sam to ponekad i prije ali evo zadnjih par dana sve više. Naime radi se o nekom čudnom osjećaju u nogama, boli ali nije prava bol nego imam neki osjećaj da jednostavno moram pomaknuti nogu, saviti je u neki neprirodan položaj da bi ta čudna bol prošla. I tako neko vrijeme moram gotovo pa stalno micati nogu u neprirodne položaje da bi izbjegao taj osjećaj. Probao sam izdržati što više mogu da ne pomaknem nogu ali jednostavno nakon nekoliko desetaka sekundi postane neizdržljivo i kao da tijelo više ne sluša moj mozak nego samo pomakne nogu da taj osjećaj prestane. Nije problem u mišićima, događalo se to i dok sam išao u teretanu redovito, već je taj osjećaj prisutan u zglobovima i to gotovo na svim zglobovima noge ali uglavnom u koljenu i gore onaj dio spoja noge i guzice.
Nije da je neizdržljivo ali podosta smeta kad želim zaspati jer se stalno vrtim, a ne znam ni da li ima kakve veze ali nisam ni elastičan baš, primjerice ne mogu dotaknuti rukama svoje prste na nogama kad se rastežem i slično.

Uglavnom, nadam se da barem netko zna o čemu se tu zaist radi, volio bih prje svega stručna mišljenja, a ne nagađanja. Zahvaljujem unaprijed
Koliko godina imate?
Trebali bi učiniti osnovnu obradu(KKS,CRP,GUK,K,Na,Ca,Mg,P,ev.C-peptid,HbA1c),te se javiti neurologu/fizijatru,koji će ako bude potrebno indicirati daljnju obradu.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 16:20   #90
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Koliko godina imate?
Trebali bi učiniti osnovnu obradu(KKS,CRP,GUK,K,Na,Ca,Mg,P,ev.C-peptid,HbA1c),te se javiti neurologu/fizijatru,koji će ako bude potrebno indicirati daljnju obradu.
Za desetak dana ću navršiti 27. Imate li neku pretpostavku šta bi moglo biti?
lenas84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 11:42   #91
Quote:
lenas84 kaže: Pogledaj post
Za desetak dana ću navršiti 27. Imate li neku pretpostavku šta bi moglo biti?
Gledajte pošto nisam neurolog,ali meni liči na neku neuropatiju.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 21:03   #92
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Gledajte pošto nisam neurolog,ali meni liči na neku neuropatiju.
Zahvaljujem prije svega na brzom odgovoru.

Malo sam potražio po netu i uglavnom se neuropatija povezuje sa dijabetesom i to dugotrajnim, a ja na sreću ipak nemam dijabetis. Ili kao neki odtipova neuropatije su nasljedni, a od mojih u obitelji nema nitko ništaslično, a i slabost u nogama ne primjećujem, dapače potpuno su normalne.

Možda ja tosamo sve umišljam, pa se brinem uzalud.
lenas84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 11:37   #93
Quote:
lenas84 kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem prije svega na brzom odgovoru.

Malo sam potražio po netu i uglavnom se neuropatija povezuje sa dijabetesom i to dugotrajnim, a ja na sreću ipak nemam dijabetis. Ili kao neki odtipova neuropatije su nasljedni, a od mojih u obitelji nema nitko ništaslično, a i slabost u nogama ne primjećujem, dapače potpuno su normalne.

Možda ja tosamo sve umišljam, pa se brinem uzalud.
Ne sve,po internetu većinom da.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 13:36   #94
Bol u predjelu goljenične kosti

U zadnje vrijeme imam probleme s goljeničnom kosti tj. s prednjom stranom potkoljenične kosti.

Prilikom većih oprerećenja (aktivnog treninga, trčanja i sl.) osjećam jaku bol u tom području..malo sam guglala pa to kao ima veze s tankom pokosnicom i udarcima...

Interesira me dal neko ima slicne probleme i kako barem smanjit tu bol ako se već ne da rijesiti..

hvala
__________________
We belong to nobody and nobody belongs to us
bourjois_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 09:20   #95
Bol u nozi

Ajmo forumski liječnici, pomagajte, ne ide mi se kod doktorice u sezoni gripe

Dakle,
već 2-3 tjedna me lagano boli desna noga, u području cjevanice, malo više, tupa povremena bol, osjećajem kao iznutra, iz kosti.
Nisam dobio nikakav udarac, nikakvu traumu imao, nikada lomio, ukratko, nikad ništa s tom nogom.

I sad ovaj tjedan to postalo malo iritantno. Kako plešem, primjetio sam da mi smeta kad poskočim na toj nozi, znači ne kod hodanja, nego kod baš kod skoka, blaga, ali dosadna bol. Nema otoka, nema kvržica, ni po čemu se ne razlikuje lijeva od desne noge.

Također, primjetio sam da mi se nekad još slabija bol na istom mjestu javi kad vozim, i to u trenucima kad dižem nogu s gasa.

Što bi to moglo biti, da li treba primiriti fizičku aktivnost dok se ne smiri, ili pak pojačati zagrijavanje...? Nemam ideje..
__________________
bolje se roditi bez kurca nego bez sreće. ako je sreće, narast će.
Ali G is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 00:29   #96
Pozdrav,

Mene također počela boljeti spomenuta kost i to od koljena do zgloba,sa svih strana,inaće sam sportski tip,bavim se sportom cijeli život pa mi je čudno da me tek sada počelo boljeti. Zadnjih nekoliko mjeseci sam prebacio fukus treninga na noge,trčanje,bicikliranje,mali nogomet i vjerujem da je to razlog,možda sam preopteretio noge(4-5 treninga tjedno). Zanima me postoji li rješenja za tu upalu,što djeluje blagotvorno osim odmora?
fjodor01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 21:13   #97
bok

dakle, mamu mi luđački boli desno stopalo i to isključivo u stanju MIROVANJA..noću je najgore, praktički tjednima ne spava...hodanjem bol skoro pa nestane...bol počinje od prstiju, širi se prema peti po vanjskom donjem dijelu stopala. ..opisuje ga kao trnjenje, grčenje, pečenje, mix svega...nije bolno na dodir, slab osjet u papučicama ispod prstiju, stopalo je malo nateknuto, malo crvenije toplije od drugog...na početku nije mogla micat prstima, sad joj je pokretljivost bolja, ali još uvijek slabija od drugog stopala…temperaturu nema..bila je u splitu na hitnoj prije 10dana i rekli su da je upaljena vena, dobila neke injekcije (sklerozacija?), drži zavijenu nogu - list (jer tamo je vidljiva vanjska vena) no od tad stanje još gore...(?!!)
Ima li netko kakvu ideju što bi moglo bit i kome s prvo obratit? Meni je najgore što je užasno boli, iscrpljena je od nespavanja a svaki pregled i obrada se čeka…najradije bi je odvela na hitnu, ima li smisla? Jel postoji mogućnost da negdje privatno obavi kompletnu obradu i dijagnostiku?
__________________
'Kako je meni po tim rupama slalom vozit, u mene je Ferrari, još je teže',
teta pehta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 19:30   #98
Ovako imam jedan problem koji se ponavlja naime javljaju mi se trnci i zatezanje u onom misicutocno iza desnog koljena. To mi se i prije dogadjalo ali bi onda opalio podosta setnje i stvar bi jednostavno nestala.
Uglavnom to zatezanje i trnci se javljaju kad puno sjedim za racunalom i kad je noga savinuta u koljenu.
Ti trnci,zatezanje se ne siri nesto strasno idu malo ispod koljena i malo iznad u stranu prema unutranjem djelu noge no ono sto me sad muci je da kad recimo ispruzim nogu imam osjecaj kao da mi to podrucje onako lagano gori, a s unutranje strane me zna ko malo trzat.

Da napomenem da sam kronicni bubrezni bolesnik ali ne idem na dijalizu hvala Bogu nije mi potrebna kao mlad sam zaradio ostecenje bubrega i od toga je ostala posljedica u obliku hipretenzije.
Takodjer me cijeli zivot muce grcevi vise ili manje, a problema sa trombocitima i sedimentacijom opcenito nisam nikad imao bar ne povisenom uvijek je bila bliza donjoj granici.
Ima netko kakvu ideju sto bi mogao biti moj problem ono cisto okvrino da znam da se opustim i vise krecem ili da upalim panika mod jer eto u ranom sam stadiju ne znam tromboze
__________________
Dr.Phil is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 23:50   #99
Question Bol u nozi

danas sam osjetio bol u lijevoj nogi , dok sjedim bol je malo jaca ali kad hodam onda malo manje , imam 15god , bol se krece ispod koljena do stopala kao da mi je slaba noga nekako , nebi se ni čudio na bol zato što sam danas pješačio 2kilometra sa torbom na leđima težine 10kg ... može mi netko objasnit o cemu je rijec? brzo
AloneBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 00:24   #100
evo sad je malo bol popustila , moze neko da mi kaze prije nego sta odem spavat , da mogu mirno zaspat
AloneBoy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:32.