Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2015., 13:04   #141
Quote:
kollinda kaže: Pogledaj post
Može biti zbog nedostatka magnezija u organizmu. Pokušaj navečer uzeti
dozu magnezija direkt (da ne reklamiram firmu) pa ćeš vidjeti kroz par dana
da li su se bolovi smanjili ili i prestali. Obično kad se radi o deficitu magnezija
izgleda tako kako opisuješ, mogu biti bolovi u nogama također i uz grčeve.
Nadam se da sam malo pomogla.
znala sam da od nedostatka mg može doći do grčeva, nisam znala da i tupi bolovi mogu biti od toga. probat ću. hvala!
daria9372 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 17:22   #142
bila kod dr. kaže i on da prvo probam s magnezijem pa ako ne bude bolje kroz nekoliko dana da će me poslati na snimanje vena i arterija. valjda uzv. nije specificirao.
daria9372 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 23:33   #143
Quote:
daria9372 kaže: Pogledaj post
da, i gležnjevi me bole. isto oba. nisu otečeni, ni crveni, nema osipa... ništa. posve su normalni, osim što me bole. isto jače po noći.
Obrati pažnju i na obuću koju nosiš - da li je udobna ili su to visoke potpetice
ili možda potpuno ravne cipele? Tijelo se noću nastoji opustiti i obnoviti, prestaje dnevna žurba i onda nam pokazuje gdje je prenapregnuto.

Quote:
daria9372 kaže: Pogledaj post
znala sam da od nedostatka mg može doći do grčeva, nisam znala da i tupi bolovi mogu biti od toga. probat ću. hvala!
Da, kad je u pitanju malo viši deficit mg-a može se reflektirati kao tupa bol.
Isto tako i u prsnom košu pa se ljudi odmah isprepadaju da je nešto sa srcem.
Nakon dodavanja magnezija prestane i ta tupa bol.
Ukoliko se ne hranimo sa dosta tamno zelenog povrća gdje ga ima najviše
magnezij treba dodavati u organizam svakodnevno 300-400mg.
Odgovoran je za aktiviranje 300 enzima koji pokreću izmjene tvari u organizmu. Vrlo važan mineral potreban srcu, živcima i mišićima.


Quote:
daria9372 kaže: Pogledaj post
bila kod dr. kaže i on da prvo probam s magnezijem pa ako ne bude bolje kroz nekoliko dana da će me poslati na snimanje vena i arterija. valjda uzv. nije specificirao.
Drago mi je da si bila kod liječnika i da je potvrdio magnezij. Vjerujem da ćeš nakon par dana
osjetiti olakšanje.
Da, uzv - da vidi kakav je protok krvi.
__________________
-------------------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=MVlMSBeVPs8
Kolli is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 07:33   #144
hvala.
nadam se poboljšanju.
daria9372 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 18:57   #145
Pozdrav, postavila sam svoj post u drugoj temi i onda skužila da nije baš aktivna i da neću dobiti neki odgovor

3 dana me boli stopalo tj. samo desna strana desnog stopala i ne mogu uopće stati na nogu. Tj.mogu ali su bolovi užasni. Prvo sam mislila da nije ništa ali me svakim danom boli sve više. Nema nikakvih oticanja, crvenila ni sličnog.
Ne znam koji je uzrok...
Skoro svako jutro imam grč u listu noge i moguće da je zbog toga...? Iako opet ne razumijem.. Isto tako shvatila sam da ako sad obujem kroksicu, moram ju odmah izuti jer me jako žulja na mjestu bola. A znam ih nekada nositi
Molim ako itko ima ikakvu ideju šta je to i da li bi trebalo proći samo od sebe ili moram na pregled?
mariaanamaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 20:53   #146
nakon trčanja/nogometa, dan poslije pocelo me boliti stopalo, s vanjske strane izmedu pete, gležnja i izbočenja na sredini vanjske strane stopala .. s vecim naporom tipa setnja, sveme vise pocinje bolit, pa zahvati i donji dio stopala, pa na kraju ne mogu ni stat na stopalo koliko boli, s mirovanjem se bol povlaci u potpunosti, nema oteklina, po netu sam gledao i simptomi mi upucuju na peronealni tendonitis ?!
http://narodnamedicina.com/kovacevic.../5_stopalo.gif
po ovoj slici bol bi locirao ngdje ispod peroneus longus i brevis
edit: ako je bitno imam 20god
masaccio is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 14:55   #147
Quote:
mariaanamaria kaže: Pogledaj post
Pozdrav, postavila sam svoj post u drugoj temi i onda skužila da nije baš aktivna i da neću dobiti neki odgovor

3 dana me boli stopalo tj. samo desna strana desnog stopala i ne mogu uopće stati na nogu. Tj.mogu ali su bolovi užasni. Prvo sam mislila da nije ništa ali me svakim danom boli sve više. Nema nikakvih oticanja, crvenila ni sličnog.
Ne znam koji je uzrok...
Skoro svako jutro imam grč u listu noge i moguće da je zbog toga...? Iako opet ne razumijem.. Isto tako shvatila sam da ako sad obujem kroksicu, moram ju odmah izuti jer me jako žulja na mjestu bola. A znam ih nekada nositi
Molim ako itko ima ikakvu ideju šta je to i da li bi trebalo proći samo od sebe ili moram na pregled?
Moguće da vam je upaljen živac, pa vam kontrahira mišić u grč. Trebalo bi pogledati svakako.
Masaža Silvija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 10:22   #148
Dobar dan
Moja mama ima problema s desnom nogom na lijevoj strani, kad se priprema loše vrijeme kiša i slično onda nju počne to bolit ali kiša nije pala zadnjih tjedan dana i odjedanput ju je počelo prejako bolit da nemože ni leči a kamoli zaspati i sinoč ju je počela druga noga boljet, toliko je boli da skriva suze
Hvala unaprijed
Agentzexyx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 11:46   #149
Bol i nakon 2 godine

Pozdrav..

Ovako, naime prije 2 ipo godine sad vec imao sam prometnu na motoru. Auto mi izletilo i zabio se u njega, na sebi sam samo kacigu imao. Udarac je prvo bio na koljeno desno koje sa sastrugao skroz, ne znam tocno kroz maglu kako i sta, ali problem je moja lijeva noga. Tj. mjesto ispod koljena, tu je bio udarac, pretpostavljam da je motor pao na mene i ja sam otklizao dalje. I kad se to dogodilo na hitnoj su me previli, ali ovo sto mene sad muci je ta noga. Nije sastrugano nista bilo, nit koža da je bila poderana, vec sam udarac. I sad evo nakon toliko vremena mene to jos boli. Nisam snimao tada nista osim ramena i leđa. Da li je moguce da je meni nesto jos uvijek napuknuto tu i nije zaraslo? Ne boli me kad hodam, bilo kakva aktivnost nista. Ali sam dodir na to onako da prodjem rukom boli kao da me netko palicom tuce po nogama. Jaka bol. Sad zasto, kako, ne znam. Cak i ovo vrijeme kad se mijenja isto osjecam to. Kazu neki da je to na psihickoj bazi, ne znam, ali ja fizicki to dobro osjecam. Sinoc prije spavanja sam osjetio bol jace neg inace i to me potaknulo da napisem vamo temu sa svojim pitanjima. Prije nego odem na pregled kod doktora, ako je potrebno uopce. Mozda ce mi to ostati za zivota, kao podsjetnik. Znaci tu je sad oziljak i nalazi se nekih 5 cm ispod koljena.

Hvala
__________________
Press any key to continue, or any other key to cancel.
angelus88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 11:48   #150
Nešto te boli već 2 godine i još nisi otišao liječniku?






That's the way to go.

Proći će samo. Samo pričekaj još malo!
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 11:59   #151
Pa da me boli kad hodam ili bilo kojom drugom aktivnosti. Otisao bi. Ovako ako ne diram, ne boli, ne zanima me plus rijetko kad idem doktoru, nit sam sklon bolestima, nit imam neku potrebu ic doktoru za sitnice, a mozda je ovo kod mene sitnica

Znas ono, whats aint broken.. Dont fix it

Smetnem to i onda prodje vrijeme. ALi evo sad me vec pomalo brine, nekako. A mozda nisam jedini da tako nakon prometne godinama dalje osjeca bol
__________________
Press any key to continue, or any other key to cancel.

Zadnje uređivanje angelus88 : 27.10.2015. at 12:01. Reason: Dodatak
angelus88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 09:42   #152
mene je isto boljelo na dodir 1-2 godine nakon ozljede gleznja, a nisam nista slomila. poslije je prestalo samo od sebe.
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 15:18   #153
valjda ce i meni proci za slj 2-5 godina
__________________
Press any key to continue, or any other key to cancel.
angelus88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 15:48   #154
Primjetio sam da me cijela stopala bole ako nosim tenisice sa tankim đonom, dok one sa debljim punijim đonom nikakvih problema, mogu biti
cijeli dan na nogama ..

Samo me čudi kako onda dosta ljudi mogu nositi sa tankim đonom? čak i papuče ne mogu sa tankim poplatom jer počmu boliti pete i peći ..

moram paziti da mi sva obuća ima tvrdi đon .. u cipelama isto nikad ne bole stopala, normalno kad su tvrde i imaju petu.
__________________
Things end but memories last forever
Stranger FX is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 20:21   #155
Pozdrav

Prije 7 dana sam malo igrao nogometa i povrijedio lijevu nogu. Bol se javila u predjelu izmedju pete i zgloba i u tom dijelu je noga malo otekla i prvi dan nije puno bolilo i stavljao sam led na to mjesto, nakon par dana me pocela boliti i desna noga posto sam se prilikom hoda na nju vise oslanjao. Nakon toga sam obje noge poceo mazati balzamom od arnike i cinilo mi se da bol polako prestaje, ali danas sam jedva dosao kuci sa fakulteta i sad jedva mogu stajati na nogama.
Malo sam citao na netu i cini mi se da je u pitanju upala ahilove tetive, ali me muci to sto kad malo pritisnem pete sa strane osjecam bol. Kad pomjeram stopalo prema dole nema nikakvog bola, dok kad pomjeram stopalo prema gore boli me dio iza pete prema zglobu i vanjski dio pete.
Ne znam da li je preporucljivo hodanje u ovakvom stanju

Pa ako imate neke savjete u vezi ovog s cim da probam namazati ili kakve obloge da stavim ili ako znate koja bi ozljeda mogla biti u pitanju ako nije upala ahilove tetive bio bih zahvalan. Ja sam mislio probati sa Deep relief gelom pa ako ne pomogne onda cu otici kod doktora

Zadnje uređivanje lucatoni05 : 03.11.2015. at 20:33.
lucatoni05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2021., 20:47   #156
Lako moguće da je zbog nedostatka magnezijuma
MateSarlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2021., 01:09   #157
Nisam htio otvarat zasebnu temu pa cu iskoristiti ovu iako dosta staru. Danima me vec bole listovi na nogama odnosno imam kao grceve, osjecaj je takav. Nekad ne mogu niti voziti auto koliko me boli a pocelo je otkad sam poceo raditi posao koji iziskuje stajanje na nogama. Kontam da je nesto do cirkulacije ,uglavnom... Mene zanima kojim fizičkim aktivnostima na daily razini poboljsavati to stanje? Vozim bicikl i secem, ali ne znam je li dosta
__________________
Ante Pavlovic i Jaboody Dubs
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2022., 12:56   #158
Pozdrav,

vec 2 dana me boli list u lijevoj nozi, odnosno to nije bol vec osjecaj probadanja, kao da ga netko reze nozem, i to mi se javlja samo prilikom hodanja. Osjecaj je jako neugodan i intezivan do te mjere da nekad ne mogu uopce normalno hodati ili ne mogu nikako. Vizualnih promjena odnosno oteklina na listu nema nikakvih. Zna li netko mozda uzrok/posljedicu i kako da to rijesim?
Slavonac86 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:59.