Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2020., 13:03   #1
Kreditni posrednik

Molim za pomoć, ako netko zna. Malo sam zbunjena sa pravima kreditnog posrednika... po ZAKONU O STAMBENOM POTROŠAČKOM KREDITIRANJU iz 2017. godine ovo su mu prava:

"5. »kreditni posrednik« je fizička ili pravna osoba koja nije vjerovnik i koja u okviru svoje poslovne djelatnosti ili slobodnog zanimanja kao naknadu može primiti novac ili neki drugi dogovoreni oblik financijske naknade za sljedeće usluge:

a) potrošaču predstavlja ili nudi ugovor o stambenom potrošačkom kreditu

b) potrošaču pomaže obavljanjem pripremnih radnji ili druge vrste predugovornih administrativnih poslova koji nisu oni iz podtočke a) ove točke u vezi s ugovorom o stambenom potrošačkom kreditu ili

c) sklapa ugovor o stambenom potrošačkom kreditu s potrošačem u ime i za račun vjerovnika"

Ali sa kim god sam razgovarala dobila sam odgovor da zbog zakona o zaštiti osobnih podataka iz 2018. kreditni posrednik nema ova prava...
Na site-u HNB sam našla nešto o Licenciranim kreditnim zastupnicima. Da li se onda i na njih odnosi ovaj zakon o zaštiti osobnih podatak.
Naime mene zanima da li imam gdje otić, na neki site, gdje ću im prepustiti da mi pronađu najbolji stambeni kredit, odraditisve papire i potpisat umjesto mene ugovor. Da li to uopće postoji u Hrvatskoj? Vidjela sam dosta sajtova agregatora, ali svi mi kažu da nemaju to pravo. Molim za pomoć. Hvala puno
Tina-Su is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:51.