Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2008., 10:47   #21
@meandme:

da li zelis biti sretna?
(ne, ne postavljam pitanje - da li se volis, da li volis mamu tatu itd... nego samo da li zelis biti sretna)
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 15:42   #22
da,želim.a sreću mi čini ovo ozlijeđivanje i -
Meandme is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 16:17   #23
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 18:09   #24
Quote:
Meandme kaže: Pogledaj post
da,želim.a sreću mi čini ovo ozlijeđivanje i -
da li ti cini srecu jer osjecas nesto/sebe/emocije dok se ozljedjujes?
ili zato sto je zadovoljstvo kaznjavati nesto sto ne valja?
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 19:54   #25
Samoozlijeđivanje ne mora služiti kao sredstvo da se emocije osjete, naprotiv...
Može djelovati i poput tablete za smirenje i ublažiti tugu, bijes i očaj koji je trenutno prisutan. Otupiti emocije.
__________________
Wristcutter
Ryuuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 23:25   #26
osjećam nešto,svi mi lažu.mrzim se,mrzim! Pravim se pred ljudima da sam sretna,pokušavam se smješit i što pozitivnija bit,al to tako ne ide!!!
Meandme is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 00:09   #27
hm. ja sam se rezala od 2. osnovne pa negdje do 5.-6...... i to malo iznad gležnja, da se ne vidi. bila sam nevidljiva. mrzila sam školu. i svoju crvenu kosu i proklete pjege. i sve te savršene plave klinke. i učiteljicu diktatora. izbjegavala sam društvo, imala sam samo jednu prijateljicu. mislila sam da me nitko ne želi jer sam preružna. a rezala sam se jer to zaslužujem. s jedne strane preusmjeriš unutarnju bol na vanjsku pa ti odvrati pažnju. puno sam razmišljala o vlastitom sprovodu. hm. nikad nisam imala hrabrosti zarezati dovoljno duboko. al ono, bila sam klinka, 8, 9 godina. s vremenom se opametiš
Whisper is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 00:10   #28
samoozljeđivanje je najgnjusnija stvar na svijetu. meni se desilo par puta u životu da sam MORALA to sebi napraviti. jednom sam fakat gadno sjebala ruku pa je dan danas skrivam. i danas sam lagano zagrebala. samo lagano, nakon dugo vremena, ali dovoljno jako da je rana blago krvava. ne znam u čemu je fora. zvuči fakat jadno, ali nekad pomaže. zagrebati. raniti se. kad nemaš šta drugo promijeniti onda promijeni dio tijela, daruj mu ranu, ili ono čemu sam ja sklona; skrati kosu. to izjednačavam sa samoozljeđivanjem jer mi je kosa ahilova peta i želim imati dugu kosu, ali uvijek kad sam u krizi je skratim. danas sam nakon lagane ranice i skratila kosu za par cm. fuj. a sad idem popit pivo. i osjećam se solidno. ali znam koliko sam u kurcu. bit će bolje nadajmo se.
__________________
* youtube make-up channel * facebook:)
mladi_luk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 20:47   #29
istina, samoozljeđivanje pomaže, najčešće to radim onda kada sam tužna. bol.. i ta slatka krv koja poteće niz ruku, i tada alkohol, osjećaj dok se on miješa sa mojom krvi jednostavno je neprocjenjiv.. one me smiruju, daju mi nadu da će jednom biti bolje.. nikada ne ostanem razmišljati zašto to radim i što ne valja samnom, znam zašto je to tako, našla sam svoj izvor zadovoljstva i on nikome ne šteti.. naprotiv, osjećam se bolje, ne osjećam se više sama..
__________________
my imaginary friend doesn't like you
real8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 21:21   #30
Quote:
real8 kaže: Pogledaj post
istina, samoozljeđivanje pomaže, najčešće to radim onda kada sam tužna. bol.. i ta slatka krv koja poteće niz ruku, i tada alkohol, osjećaj dok se on miješa sa mojom krvi jednostavno je neprocjenjiv.. one me smiruju, daju mi nadu da će jednom biti bolje.. nikada ne ostanem razmišljati zašto to radim i što ne valja samnom, znam zašto je to tako, našla sam svoj izvor zadovoljstva i on nikome ne šteti.. naprotiv, osjećam se bolje, ne osjećam se više sama..
totalno istina.razumijemo se.
Meandme is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 22:00   #31
Ako vam to pomaze rezite se, ali nije bas da je to pravo rjesenje. A nije ni opijanje s motivom da satres samog sebe. Nesto se mora promijeniti.
Ja sam kao dijete i tinejdjerka bila mnogo sklonija samodestrukciji. Djelomice i zato sto sam sve dogadjaje dozivljavala preozbiljno i preintenzivno. S vremenom sam malo izbalansirala osjecaje. Al imala sam srece da su mi prijatelji bili jos i gori od mene sto se tice I hate myself and I want to die stava pa sam se dobro uklapala ako nis drugo
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 22:18   #32
Imam ogromne ožiljke na nogama i rukama. Sramim ih se i neznam kako bih objasnila ljudima odakle mi. Sramim se reći da sam se kao tinejđerica rezala žiletima.
Sad sam nešto starija i naučila sam donekle kontrolirati svoje "demone", no oni su i dalje tu.
Naime, nemogu ostvariti normalnu vezu. Uvijek biram muškarce koji su depresivni, "čudaci" ili u bilo kojem smislu drugačiji od većine. Veze traju max. 4 mjeseca i ja svakog tipa ostavim jer me je STRAH DA ĆE ME OSTAVITI. Znam da je to totalno ludo ali nemogu drugačije. Uhvati me panika i ja ga MORAM ostaviti.
Tada mi bude grozno. Padam u depresiju (koja traje nekih mjesec dana cca) i onda sve ispočetka.
Također, imam sub/dom sklonosti u sexualnom životu.
Inače sasvim normalno funkcioniram. Imam lijep život, optimistična sam osoba, imam puno prijatelja i prijateljica i dobar posao.
Jesam li ja, i koliko sam normalna? Nekad stvarno mislim da mi treba psihijatar jer nakon stalnog vrćenja u krug - ja sam umorna, a praznina ne nestaje.
Ratu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 22:22   #33
Quote:
Ratu kaže: Pogledaj post
Imam ogromne ožiljke na nogama i rukama. Sramim ih se i neznam kako bih objasnila ljudima odakle mi. Sramim se reći da sam se kao tinejđerica rezala žiletima.
Sad sam nešto starija i naučila sam donekle kontrolirati svoje "demone", no oni su i dalje tu.
Naime, nemogu ostvariti normalnu vezu. Uvijek biram muškarce koji su depresivni, "čudaci" ili u bilo kojem smislu drugačiji od većine. Veze traju max. 4 mjeseca i ja svakog tipa ostavim jer me je STRAH DA ĆE ME OSTAVITI. Znam da je to totalno ludo ali nemogu drugačije. Uhvati me panika i ja ga MORAM ostaviti.
Tada mi bude grozno. Padam u depresiju (koja traje nekih mjesec dana cca) i onda sve ispočetka.
Također, imam sub/dom sklonosti u sexualnom životu.
Inače sasvim normalno funkcioniram. Imam lijep život, optimistična sam osoba, imam puno prijatelja i prijateljica i dobar posao.
Jesam li ja, i koliko sam normalna? Nekad stvarno mislim da mi treba psihijatar jer nakon stalnog vrćenja u krug - ja sam umorna, a praznina ne nestaje.

Bit će da imaš granični poremećaj ličnosti, borderline. Psihoterapija ti ne bi škodila
__________________
* youtube make-up channel * facebook:)
mladi_luk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 00:48   #34
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
promiskuitetna je, kazes?
Ne znam u kojem smislu si to napisao, možda kao i spider, ali eto, neka bude smijeh i od toga.
Istina je da promiskuitetnost nije za one od 18 god, ona je za malo starije..
Kad si malo stariji, možeš si dozvolit da budeš promiskuitetan, jer znaš što sve promiskuitet nosi sa sobom..

Sad za ozbiljno..
Cure, koje se režete, smatrate li da vam treba pomoć, i kako da vam ju netko pruži?
A ostali, dajte mi neke konstruktivne savjete, ako ih imate, umjesto toga što objašnjavate taj poremećaj za koji svi znamo zašto i kako se događa.

Baš sam zabrinuta za nju...
__________________
hmmm...
Alia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 01:07   #35
Quote:
Alia kaže: Pogledaj post
Sad za ozbiljno..
Cure, koje se režete, smatrate li da vam treba pomoć, i kako da vam ju netko pruži?
...
Ja smatram da mi treba pomoć i probat ću sa psihoterapijom. (ja se ne režem "redovito", ali redovito razmišljam o tome)
__________________
* youtube make-up channel * facebook:)
mladi_luk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 11:14   #36
auuuuuuu, svi na ovom topicu su borderlineri, takav je zakon i red i odjel za zrtve ))

meni osobno to rezanje oduvijek bilo nesvrsishodno?? ne znam zasto zato imam n nacina kako da sebe ozlijedim bez slobodne volje. tocnije vrlo stravstveno ne mogu u zivotu "drzati pistolj uspravno". okej to je pasivno unistavanje. kad se nesto aktualno dogadja onda imam neki kapacitet izdrzati. ali mislim da je to mozda zato sto sam oduvijek osjecala da nemam pravo cak ni na svoje osjecaje. u zadnje vrijeme sam dobro, zbilja dobro.
__________________
Desire, despair, one day you'll discern it's true meaning. And it's not a love love song.
wasted is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 14:29   #37
da samozljeđivanje je posljedica neke traume definitivno

ja sam u jednom periodu svog života bila totalno bez osjećaja- i onda sam se rezala do one granice gdi sam počela osjećati bol

i sad bi se isto mogla rezati ali rađe plačem- da ne moram objašnjavti ožiljke- to mi je najgore

kao pomoći-pa jednostavno-da imam nekog ko bi me stvarno volio to bi bila velika pomoć
__________________
............................................................
veci33net is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 15:44   #38
Quote:
wasted kaže: Pogledaj post
ali mislim da je to mozda zato sto sam oduvijek osjecala da nemam pravo cak ni na svoje osjecaje. u zadnje vrijeme sam dobro, zbilja dobro.
De pojasni. Da nemas pravo na osjecaje? Kako, zasto i sto si radila kad si nesto osjecala? Samo pitam, zanimljivo mi.
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 16:03   #39
Quote:
Alia kaže: Pogledaj post
Ne znam u kojem smislu si to napisao, možda kao i spider, ali eto, neka bude smijeh i od toga.
Istina je da promiskuitetnost nije za one od 18 god, ona je za malo starije..
Kad si malo stariji, možeš si dozvolit da budeš promiskuitetan, jer znaš što sve promiskuitet nosi sa sobom..

Sad za ozbiljno..
Cure, koje se režete, smatrate li da vam treba pomoć, i kako da vam ju netko pruži?
A ostali, dajte mi neke konstruktivne savjete, ako ih imate, umjesto toga što objašnjavate taj poremećaj za koji svi znamo zašto i kako se događa.

Baš sam zabrinuta za nju...
njoj u glavu treba uci ona pjesma 'You're beautiful' od Christine Aguilere
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 18:16   #40
Quote:
veci33net kaže: Pogledaj post
da imam nekog ko bi me stvarno volio to bi bila velika pomoć
ovo je tako tužno

kod mene muž ponekad radi takve stvari sebi, nije baš da se reže, ali gasi cigare na rukama


većinom kada se posvađamo, kada nema riječi ni stvari koje može da učini

ja ga volim i vjerujem da on to zna, ali zašto to mora raditi i zašto se tako osjeća - ne razumijem

htjela bih mu pomoći ali ne znam kako

imao je teško djetinjstvo i nedostajalo mu je ljubavi to znam, ali mislim da partnerska ljubav nije dovoljna da zacijeli sve te rane, unatoč najboljim namjerama

jer na najmanji problem i pokušaj rješavanja, on se vjerojatno osjeća da ga ja ne volim, jer je to naučeni osjećaj

__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:02.