Natrag   Forum.hr > Sport > Tenis

Tenis Uh, ah, uf, joj!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2005., 16:40   #81
Quote:
freeman kaže:
Pa kak su turniri na betonu najobjektivniji???
Ne bih se bas slozio! Recimo onaj beton na US Openu je brzi od ovog u Australiji! Svaki je grand slam poseban sam po sebi i po podlozi. Tak da turnir na betonu nemre biti kako ti kazes najobjektivniji kad se jaaako razlikuje od zemlje i trave; i recimo tepiha!

Po meni je nabolji test Roland Gaross jer niti jedan od udaraca, kako god bio jak, ne moze pojedinca staviti u prednost. Prije svega se trazi konzistentnost i izdrzljivost sto je sama esencija sporta.
Zato jer jesu. Turniri na travi i većini dvorana su za čiste serve&volley igrače, dok su zemljani tereni stvoreni za baseline igrače. Na betonu i jedni i drugi dolaze na teritorij gdje ne mogu to oružje koristiti do kraja. Zato ovi mečevi na Australian Openu i jesu tako zanimljivi i atraktivni. Baš su mečevi sojetno kvalitetniji nego u recimo Wimbledonu. Mi smo svi Goranovi veliki fanovi, ali iskreno rečeno, njegova igra je za k***c (u okvirima top 10 igrača). Zato i nije skoro ništa osvajao van dvorane i trave.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 16:41   #82
Inače svaka čast Safinu. Što je meč dalje odmicao bio je sve uvjerljiviji (ili je i Hewitt bio neuvjerljiviji, možda i oboje).
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 17:03   #83
2 robybaggio:

Istina je sto kazes za razlicite tipove igraca; ali ne mozes reci da beton reprezentira nekakvu sredinu! Beton ne paše niti zemljašima; a bome niti service-net igračima. Beton paše ovom novom tipu igrača kao sto su safin, hewit, roddick... koji udaraju sa zadnje, a izlasci na volej su im usputna stavka ili sluze samo za zavrsavanje poena. Tenis i igraci su se totalno promijenili. Za vrijeme Gorana, rusedskog, philipousisa... igralo se samo na servu. A danas igraci imaju i jace servise pa se tako vise igra sa zadnje linije opet. No, velim, sve opet ovisi o podlozi, a beton nije podloga koja moze "ujediniti" sve tipove igraca!
freeman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 17:43   #84
Bas je bilo lijepo gledat kako je kroz mec Marat lomio Hewitta.
A grand slam turniri su svaki za sebe posebni no moze se reci da US Open i Australija daju koliko toliko podjednake sanse i servis volej igracima kao i igracima s osnovne linije.
Nemoze niko reci da jedan Sampras nije u 90-ima bio najbolji igrac pa ipak na Roland Garossu nije nikada dosao do finala ili Becker,Edberg. Ili Lendl,Wilander na travi
a svi su osvojili Australiju.
Feuerfuchs is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 19:04   #85
Quote:
freeman kaže:
Za vrijeme Gorana, rusedskog, philipousisa... igralo se samo na servu.
Kako to misliš? Da, tako se igralo, ali i još uvijek se igra na travi. Baš ta trojica su izraziti travnati igrači. Beton jest neka sredina jer je definitivno sporiji od trave, ali i brži od zemlje. OK, način trčanja je potpuno drugačiji jer nema klizanja, ali mislim da je za kvalitetan tenis to daleko najbolja podloga baš zbog tog ni prebrzo-ni presporo faktora. I zbog toga što treće podloge za usporedbu ni nema jer je dvorana isto ultrabrza.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 19:05   #86
"Balonja" Hewitt me iziritirao do bola. Dobio sam dojam da je cijela njegova danasnja igra bila "pucaj loptu na drugu stranu i cekaj da safin zajebe" sto je u prvom setu bilo prilicno efikasno, ali to bi samo pizda tako igrala
A kad je Safinu krenulo, nije ga bilo na terenu. Drago mi je da je pobjedio Rus. Tip koji pobijedi Federera zasluzuje uzeti turnir
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 19:10   #87
Kad se bas mora ici u detalje... beton je puno blizi travi nego zemlji! Kuzis? To je glavna razlika! Stoga nemre biti između! Između betona i trave bi mogao staviti mozda dvoranu (colour set terene) ali opet je colour set blizi betonu nego travi! mozda je najbolje reci da je tepih tocno izmedju colour seta i trave! Znaci iz svega ovoga bi se dala izraditi ono skala brzine odbijanja loptice i pokretljivosti igraca!

Sto se tice klizanja na betonu; jesi li gledao mozda Nadala ili Lopeza. Frajeri se sklizu sam tak na betonu! Tak mlađi igraci igraju!!
Varaju standarde!
freeman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2005., 23:43   #88
Quote:
freeman kaže:
Kad se bas mora ici u detalje... beton je puno blizi travi nego zemlji! Kuzis? To je glavna razlika! Stoga nemre biti između! Između betona i trave bi mogao staviti mozda dvoranu (colour set terene) ali opet je colour set blizi betonu nego travi! mozda je najbolje reci da je tepih tocno izmedju colour seta i trave! Znaci iz svega ovoga bi se dala izraditi ono skala brzine odbijanja loptice i pokretljivosti igraca!

Sto se tice klizanja na betonu; jesi li gledao mozda Nadala ili Lopeza. Frajeri se sklizu sam tak na betonu! Tak mlađi igraci igraju!!
Varaju standarde!
Ma nema šanse, na betonu se loptica odbija idealno dok na nekim travnatim terenima uopće ne odskače. Zbog toga ne volim gledati mečeve na travi jer baš to nikakvo odskakanje loptice sprečava duge izmjene. Zemlja pak dovodi do zijevanja koliko ima izmjena.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 00:30   #89
Quote:
young.but.dead kaže:
sa indexa (buduca zvijezda):

Donald Young postao je u nedjelju najmlađi osvajač jednog Grand Slam turnira. Young je osvojio Australian Open u Melbourneu u konkurenciji juniora sa tek 15 godina i 191 danom, a postao je i najmlađi igrač na broju jedan juniorske liste.
mmmmm, bit će on pravi............premda ja ne stanujem blizu...
__________________
Quasimodo predicted all this!
Germa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 12:22   #90
moj nick-enjak je dobio...

ipak sam za Hewitta navijao!


jučer je počeo turnir u Milanu gdje naši uvijek dobro odiraju pa se nadam da će Ančić i Ljubičić daleko stići
__________________
"bring out the gimp"
marat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 05:09   #91
Quote:
young.but.dead kaže:
tip je čečen il nešto u tom stilu
Tatar je Tatar a ne Cecen!
__________________
Nije da se ne slazem sa tobom ali nisi u pravu.
Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 05:26   #92
Hewitt je jako razocarao australce. Spremili su goste, govore, cijeli program a on nista. Cak je onaj idiot na dodijeli trofeja pozeleo Hewitt-u da ga osvoji slijedece godine. To isto nije pozelio Safinu. Doista neukusno. Hewitt je odraz tipicnog australskog mentaliteta u kojem je vazno dobiti po svaku cijenu. Ono njegovo "C'mon" je namjerno sa ciljem da nervira protivnika. Kad se napravi dobar potez to je normalno ali ne na protivnikovu duplu servis pogresku ili los potez. To onda nema veze sa sportom. Hewitt moze osvojiti milion turnira ali nikad nece biti velik sportas.
__________________
Nije da se ne slazem sa tobom ali nisi u pravu.
Ante is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:04.