Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Networking

Networking Mreže i sve oko njih. Žično, bežično, protokoli, servisi, administriranje mreža, serveri, ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2016., 12:11   #1
Problem sa spajanjem preko rutera

Pozdrav, koristim m:tel adsl internet, u tavanu imam njihov modem sa kojeg je spojeno sve kako treba prema LAN-WAN nacinu povezivanja. Znaci, imam taj ZTE telekomov ruter na ulazu linije i u dvije sobe dva dodatna. Ovaj prvi u prizemlju funkcionise ok, ali na spratu imam problem. Naime, svaki put kad se spojim izbaci mi login stranicu od rutera, to se dogadja kad je ruter u sobi na spratu a dugacki kabal oko 10m dovodi internet do njega. Iz rutera u komp ide onaj klasicni 1m lan kabal sto dobijes u kompletu. Interesantno je da kad iskljucim dovod do rutera i spojim direktno u komp bez njega sve funkcionise. Takodje, kad ruter odnesem u tavan i spojim na glavni ruter sa kratkim kablom, a dugi kabal vodi do tog racunara u sobi takodje radi. Kabal je krimpan, provjeren testerom lan konekcije, sve dobro spojeno ali opet nista. Stavljao sam jos dva rutera da testiram isto dobijam, znaci nije ruter. Da napomenem da taj dugacki kabal dolazi kroz burzir kroz koji su provuceni i satelitski i zemaljski digitalni signal, tj. dva koaksijalca.
zelmil83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 14:34   #2
DSL tel. linija od telekoma ti dolazi na ZTE ruter u potkrovlju a sa njega LAN kablovima do PC-a u sobama, neznam zašto stavljaš dodatne rutere ?
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 15:34   #3
zelmil83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 15:35   #4
Zbog wifi signala, predebeli su zidovi i previse prepreka izmedju potkrovlja i prizemlja, a na spratu logicno manje smetnji ali jos uvijek je to lose. A isto tako imam u sobi gore risiver za Card Sharing, racunar i smart tv sa ethernet-om. Pa ne bi da provlacim tri kabela nego ruter i sa njega vodim linije.
zelmil83 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:51.