Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2011., 21:40   #21
pa splitter se u ovom slučaju ne koristi..
a to sa strujom... većina ljudi ja vjerujem ima bežične telefone tako da smo navikli da nema struje nema telefona.. zato ima mobitela.
TomyCroSound is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 17:21   #22
T-com fiksna telefonija i nova IMS tehnologija

Jeste dobili pismo sa uputama kako prespojiti fiksni telefon?


Danas dobim obavijest od T-coma u kojem stoji da će ovog mjeseca na modemu zasvjetliti lampica VOIP i da ću tad moći prebaciti fiksnu liniju na ADSL modem. Znači ukratko, potrebno je samo odspojiti telefonski kabel iz razdjelnika i ukopčati ga direktno u modem, i potom nazvati call centar.

E sad mislim si ja, koje koristi imam ja od toga?
Ako to napravim više neću moći telefonirati u slučaju nestanka struje jer će mi sve ići preko modema koji je spojen na el. mrežu. Mislim nije neki problem ali....
tramper is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 17:44   #23
Ukratko- ti ne dobivaš ništa (gubiš mogućnost korištenja telefona kad nestane struje).
Oni dobiju jeftinije pozive- tj. veću maržu od tebe.

Amis taj VoIP koristi tako da su svi pozivi u RH prema fiksnima besplatni (uspostava 7 lipa).
Tako da je po meni to nepošteno- mislim, sa strane T- coma.

Sad, nadam se da budu i oni kad tad smanjili cijene zbog toga...
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 23:26   #24
meni je došlo to pismo krajem 1. mjeseca i nisam do sada to prespojio niti mislim dok god ne bude bilo obavezno - ako će biti...

zvao sam t-com i pitao vezano za to prespajanje, rekla mi je cura samo da je sada besplatno a onda kada će biti obavezno će se plaćati to prespajanje odnosno aktivacija linije, makar nije znala reći koliko će to koštati kada i AKO dođe do toga... tak da ne razmišljam uopće više o tome..
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 18:41   #25
Pa eto meni je prebačen prije neka 2 tjedna bez mog znanja kada je otklanjana greška zbog udara groma .Usput su mi digli upload itd .Koliko sam vidio digli su općenito i propusnost na ruteru tako da mi brzina downloada više nije fiksno 4,2 nego ide i do 8 mb.Pretpostavljam da su to digli i radi VOIPA jer po nekoj logici i on koristi neki dio BW-a. Uglavnom kvaliteta telefoniranja skoro pa ista nešto drugačiji zvuk!Što se tiče nestanka struje telefon mi je na baterije bežični pa onda opet nemam nego čekati da se struja vrati.!Sve u svemu ništa posebno stvar radi a to je naposljetku valjda najbitnije!
__________________
"If you haven't forgiven yourself something, how can you forgive others?" (Dolores Huerta)
petric is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 17:57   #26
1. Je li moguće da se gasi telefonska (analogna) centrala i da li je moguće da im je to izlika na koju ti pokušaju ovo progurat?
2. Mijenjaju li se cijene računa (na više)?
3. Treba li mijenjati žice stare od telefona (problem mi je što su dva telefona na istoj liniji u prizemlju, a Max Tv na katu), ne može se kopat ponovo sve za kabele jer je stara gradnja, a taman sve funkcionira kako treba, ne guši se signal, ne puca veza, itd...
4. Treba li mijenjati telefonske uređaje?

Hvala
Ginger Boop is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 21:27   #27
Quote:
Ginger Boop kaže: Pogledaj post
1. Je li moguće da se gasi telefonska (analogna) centrala
Da. Planirani raspored gašenja centrala:
Prečko - 1.11.2012.
Velika Gorica - 1.12.2012.
Varaždin 2 - 1.12.2012.
Bjelovar - 1.11.2012.
Prelog - 1.10.2012.
Koprivnica - 15.1.2013.
Karlovac - 1.11.2012.
Duga Resa - 15.1.2013.
Split 1B - 1.12.2012.
Makarska - 1.11.2012.
Dubrovnik 3 - 15.1.2013.
Šibenik 2 - 1.11.2012.
Zadar 1 - 1.12.2012.
Đakovo - 15.1.2013.
Slavonski Brod - 15.1.2013.
Rijeka Centar - 1.11.2012.
Sušak - 1.12.2012.
Pazin - 1.10.2012.

S vremenom će se ugasiti i sve ostale centrale.

Quote:
Ginger Boop kaže: Pogledaj post
2. Mijenjaju li se cijene računa (na više)?
Ne.

Quote:
Ginger Boop kaže: Pogledaj post
3. Treba li mijenjati žice stare od telefona (problem mi je što su dva telefona na istoj liniji u prizemlju, a Max Tv na katu), ne može se kopat ponovo sve za kabele jer je stara gradnja, a taman sve funkcionira kako treba, ne guši se signal, ne puca veza, itd...
Svi telefonski aparati moraju biti uključeni u router.

Quote:
Ginger Boop kaže: Pogledaj post
4. Treba li mijenjati telefonske uređaje?
Samo ako je riječ o starim aparatima na pulsno biranje.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 20:49   #28
Jedno pitanje vezano za ovo prespajanje telefona na modem. Kaj u slučaju da imam 2 žična telefona i 1 bežični, jel moram sve utaknut u modem (budući da ima samo 2 rupe za telefon, phone1 i phone2 ?
red_rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 20:51   #29
Koristi se samo phone 1 utor (phone 2 je za dodatnu telefonsku liniju, ako tu uslugu aktiviraš), tako ustvari imaš samo jedan utor. Ako imaš više od jednog telefona, moraš ih spojiti preko razdjelnika (sama ga nabavljaš).
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 20:28   #30
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Koristi se samo phone 1 utor (phone 2 je za dodatnu telefonsku liniju, ako tu uslugu aktiviraš), tako ustvari imaš samo jedan utor. Ako imaš više od jednog telefona, moraš ih spojiti preko razdjelnika (sama ga nabavljaš).
Sorry, još jedno pitanje od neuke.
Kaj ima i takav razdjelnik na kojem ima mjesta za 3 telefona ili kak ? Nacrtaj mi .
red_rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 21:13   #31
Evo npr. drugi po redu na ovoj stranici.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 21:45   #32
Da, i ja sam našla takav. Samo mi reci kam taj razdjelnik utaknem, direktno u u modem?
red_rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 22:00   #33
Da, u phone 1 utor.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 22:37   #34
Shvatila.
Zahvaljujem na trudu.
red_rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 14:29   #35
Dakle, prošli tjedan riknula mi veza - nemam dolaznih poziva.
Ionako ne koristim fiksnu liniju, treba mi samo za internet / a on radi / , pa nisam ni reagirala odmah.
Jučer prijavim kvar na liniji.
Pomoć mi se javila isti dan i tad je krenulo sa kojekavim pitanjima! Te spominju voip, te ovo te ono, ne znam to ni ponoviti.
Uglavnom prespojila sam žice kako su me navodili mob.telefonom, i od tada ništa ne radi
Tada sam spojila sve kako je bilo i opet ništa ne radi
Bolje da nisam ništa ni dirala.
Čekam da mi se ponovo jave.
missm is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 19:00   #36
Meni stavili taj IMS i onda mi nije radio antiktni telefon sa pulsnim biranjem, a bome ni fax. Prijavio kvar i kako mi obe stvari trebaju za poslovanje vratili na staro. Od odvjetnika doznao da ih mogu tuziti za propustenu dobit i slicno ako ne srede kako je bilo. Cak su bili jako brzi s popravkom.

Prednosti IMSa nema, prednosti analogne linije su:
- mogucnost telefoniranja ako nema struje
- mogucnost slanja i primanja faxa
- mogucnost koristenja uredjaja s pulsnim biranjem
- kompatibilnost sa onom uticnicom s tri pina
coherent is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 12:25   #37
T-COM gašenje ISDN-a

Pozdrav svima.

U firmi smo ima dvije ISDN linije, i prije 20tak dana došao predstavnik T-COM-a i rekao da se analogija gasi 01.01.2013 pa tako i ISDN, pa se šefica dogovorila da uvedu NET telefone.

Pošto i sam imam doma ISDN, zanimalo me što će biti sa menom. Tako sam otišao u T-COM centar i nadobudno pitao gospođu na šalteru što će biti s nama koji imamo ISDN, pošto se 01.01.2013 to gasi, a ona je zvala neke ljude ali nitko nema pojma i ona veli da nemaju nikakve informacije o tome.

OK. Odem ja doma i mislim si valjda će me netko obavijestiti dok dođe vrijeme.
Jučer je, u firmu, došao tehničar i majstor za centrale da preslože ISDN na net telefoniju i bili su u firmi nekih 4-5 sati.

Naravno da sam pitao tehničara, da li se stvarno ukida ISDN 01.01.2013 i on je rekao da DA, 100% za naše područje (Novi Marof). Da će oni do 01.01.2013. u centrali izbaciti sve stare routere i prekopčati sve na nove.

On naravno, ne zna što ćemo mi fizičke osobe dobiti u ponudi, ali da router (Siemens SX763) ima izlaze za Phone1 i Phone2 pa da ćemo vjerovatno imati i dalje mogućnost 2 telefona (samo ja ne znam da li na istom broju ili na različitim brojevima).
Ja pretpostavljam da će nas prebaciti na običnu liniju i ponuditi dodatnu liniju za cca 35 kn.

Da li netko zna više o tome što T-com nudikod micanja ISDN linija.

Hvala.
spikija2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 17:29   #38
Quote:
spikija2 kaže: Pogledaj post
Da li netko zna više o tome što T-com nud ikod micanja ISDN linija.

Hvala.
Nastavno na tvoj upit, od 23.07. prestala je ponuda ISDN usluge, te je moguće uvesti dodatne linije, po cijeni od 36,25 kn za Dodatnu liniju 1 i 23,75 kn za Dodatnu liniju 2. Usluge Dodatna linija 1 i linija 2 kao tehnologiju koriste IMS platformu – voice over IP, umjesto dosadašnje pots tehnologije. Cilj je sve korisnike na postojećim pots tehnologijama prebaciti na nove VoIP tehnologije (IMS), a nove usluge dodatna linija 1 i dodatna linija 2 uvode se kao zamjenske.

Uzimanjem dodatnog broja korisnik automatski, bez naplate i mjesečne naknade dobiva sljedeće dodatne usluge na osnovnu i dodatne linije, neovisno o tarifnom paketu koji ima:

Prikaz broja pozivatelja
Zabrana slanja vlastitog broja - jednokratno
Bezuvjetno preusmjeravanje poziva
Preusmjeravanje poziva u slućaju nejavljanja
Preusmjeravanje poziva u slućaju zauzeća
Poziv na čekanju
Koferencijska veza sa tri sudionika
Dodatne informacije možeš vidjeti na službenoj stranici: https://www.hrvatskitelekom.hr/telef...dodatne-linije .

Zadnje uređivanje tomisličak : 01.12.2012. at 10:18.
MagentaGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 10:15   #39
Non stop automatski pozivi sa T-COM-a?

Daj ljudi, možda sad ispadam kao da sam s neba pao, ali mater me non stop pila da je na telefon zove non stop T-COM sa automatskom porukom da se prikljuci telefon na modem vrag zna šta li, sorry sto pišem ovako živčano al brate više mi je na vrh glave da šta je to...

Uglavnom, koji je to vrag? I da li se to mora uraditi ili je to opet neki popust ovo ono.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 11:07   #40
Quote:
MagentaGuy kaže: Pogledaj post
Nastavno na tvoj upit, od 23.07. prestala je ponuda ISDN usluge, ...
Ovo što si napisao je za ponudu novih ISDN usluga. Ja sam pisao o gašenju ISDN usluga. Znači od 01.01.2013. više neće biti ISDN usluge i nas, postojeće korisnike ISDN usluge, će prebaciti najvjerovatnije na običnu HALO uslugu.

Pošto mi drugi operateri baš nisu dostupni (možda će Optima biti kroz par dana), rekoh, ajde da uzmem MAX2 uslugu i uzmem onaj jeftini tablet, da bar nešto dobijem. I odem ja u T-COM centar i velim operateru od kud sam i da je niihov tehničar rekao da se gase ISDN usluge i da bi ja uzeo MAX2 uslugu na 2 godine kod njih.
A on meni kaže: Prvo morate prebaciti ISDN na običnu liniju i tek onda možete uzeti MAX2. Prebacivanje će vas koštati 100 kn !!!!!!!!!!!!!!!!!
Ako je to stvarno istina onda tu netko nije normalan.
ONI ukidaju ISDN, ja gubim dodatne brojeve (imam ih 4 trenutno), ISDN telefon mogu baciti (a dok se sjetim koliko sam ga platio), moram kupiti novi obični telefon i još im moram platiti 100 kn za to ??????
Možda dok će oni inicirati promjenu neće trebati platiti ništa.
E da, još ga pitam, a ako pređem drugom operateru, kolko onda moram platiti, a on kaže ništa. hahahaha
Znači ako želim kod njih uzeti MAX 2 na 2 godine, moram platiti 100 kn, a ako pređem konkurenciji ne moram platiti ništa.
spikija2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:24.