Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2024., 13:54   #8401
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
jedan od oblika obiteljskog, odnosno bračnog nasilja je i ekonomsko nasilje kao zabrana ili onemogućavanje korištenja zajedničke ili osobne imovine, raspolaganja osobnim prihodima ili imovine stečene osobnim radom ili nasljeđivanjem, onemogućavanje zapošljavanja, uskraćivanje sredstava za održavanje zajedničkog kućanstva i za skrb o djeci
to je nešto što se događa, što žene prijavljuju
nasilnik je nasilnik, silom ograničava prava
ne kužim po čemu su bračni bezazleniji
Ja sam negdje napisala da je bezazleniji? Ili mi samo djeluje drugačije od onog komentara sa Reddita?

Napisala sam i da postoje i ubračene primitivčine koje bi ženama branile, ako se ne varam. A postoji i ogroman broj bračno zlostavljanih žena koje rade i čijim muževima to uopće nije okidač za nasilje. Koliko ima muževa koji doma mlate žene na redovnoj bazi, a ljubavnicama skidaju zvijezde s neba i kleče pred njima? U društvu su prema ženama savršeni džentlmeni, i to bez glume? Odrasla sam uz jednog takvog, ne fizičkog zlostavljača doduše, ali teškog psihičkog, koji je kod drugih žena iskreno cijenio i uzdizao upravo ono što je kod svoje pljuvao.

Napisala sam da se meni dinamika zlostavljanja u braku čini drugačijom od incelskih tlapnji o sveopćem pokoravanju žena kao cjelokupnog spola. Slobodno se ne složi sa mnom.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2024., 13:56   #8402
Kod frajera koje sam ja upoznala a da imaju takve tendencije, mame su najčešće bile trpeće i naizgled brižne žene, dok su im tate bili debili.

Poznavala sam i žensku sa takvim tendencijama, njena mater je bila škrinja doslovno.
nothanks is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2024., 14:26   #8403
Quote:
kukuriku kaže: Pogledaj post
Nego, što mislite kakve su matere imali ti koji mrze žene?
Znala sam jednog incela još u vrijeme kad taj pojam nije bio ni skovan, došao je raditi k nama preko neke veze kao apprentice.

Imao je tada 26-27 godina. Klinac je bio izrazito lijep, plav, plavook, visok, na prvu bi se reklo da mu se cure bacaju pod noge. Dok ne bi progovorio, s prvom rečenicom bi se uključivao wtf alarm, do treće bi bilo kristalno jasno da nešto u glavi jako ne štima. Nije bio nepristojan ni bezobrazan, upravo suprotno, ali ponašao se i govorio kao klinac od 12-13 godina max, čudne, djetinjaste ideje i pojmovi o životu i sl.

Što je mama rekla, to je bilo u stijenu uklesano. Mama je nosila svaki dan sendviče sineku na posao jer neće on jesti splačine iz pekare ili fastfuda kakve drugi jedu. Samo domaće, što mama spravi.

Mama je rekla da je on lijep i zgodan i pametan i da on zaslužuje samo najbolje i najljepše cure. (do tada nije imao ni jednu) Mama je rekla da je teško naći curu koja nije sumnjivog morala. Mama je rekla...

Htio je curu duge plave valovite kose, našminkanu, dotjeranu, u crop topu, da se vidi pupak, da bude čedna i da joj bude prvi dečko. Kad bi ga pitali a što on ima za ponuditi takvoj curi, zbunjeno bi rekao "pa sebe".

Jedan dan je dao otkaz, rekao je da on misli da zaslužuje bolji posao. Ili je mama mislila, ne znam. Do tada nije mrzio žene, ali je imao sav potencijal za full grown incela.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2024., 14:53   #8404
Mama's gonna check out all your girl friends for you
Mama won't let anyone dirty get through
Mama's gonna wait up till you come in
Mama will always find out where
You've been
Mamma's gonna keep baby healthy and clean
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2024., 14:57   #8405
Quote:
nothanks kaže: Pogledaj post
Kod frajera koje sam ja upoznala a da imaju takve tendencije, mame su najčešće bile trpeće i naizgled brižne žene, dok su im tate bili debili.

Poznavala sam i žensku sa takvim tendencijama, njena mater je bila škrinja doslovno.
Mame su šarene u mom slučaju, s tim da ni jedna nije samostalna žena koja neće trpiti sranja od debila (očito, jel), ali svakom takvom su bez greške očevi bili mrtve debilčine koje je trebalo izdrkati u maramicu.

Nije baš sve uvijek ženska greška
__________________
ivoo20: Zbog takvih kao ti ljeto će se vratiti u 10. mjesecu.
makake is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2024., 15:16   #8406
Quote:
makake kaže: Pogledaj post
Mame su šarene u mom slučaju, s tim da ni jedna nije samostalna žena koja neće trpiti sranja od debila (očito, jel), ali svakom takvom su bez greške očevi bili mrtve debilčine koje je trebalo izdrkati u maramicu.

Nije baš sve uvijek ženska greška
Ne kažem da je ženska greška, ali gledam filmove, po njima ispadne da bolesnici koji kolju žene uvijek imaju neke mami-išjuz.
__________________
Oronulost mi se dobro drži.
kukuriku is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2024., 15:24   #8407
Quote:
njetočkanezvanova kaže: Pogledaj post
https://www.reddit.com/r/WhitePeople...litywhile_men/

''If men on mass decide to make you their property, there isn't actually a single thing you can do to stop it''.

Ništa on ne prijeti, samo kaže kako stvari stoje.
Doslovno isto se može preslikati na starce i na djecu.

Ups na djecu se i odnosi
larlar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2024., 15:33   #8408
Quote:
kukuriku kaže: Pogledaj post
Nego, što mislite kakve su matere imali ti koji mrze žene?

Nezainteresirana i odsutna kod meni poznatog primjerka (isto je bil jako zgodan mutant, ko ovaj štefičin).
larlar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2024., 15:40   #8409
Quote:
makake kaže: Pogledaj post
Mame su šarene u mom slučaju, s tim da ni jedna nije samostalna žena koja neće trpiti sranja od debila (očito, jel), ali svakom takvom su bez greške očevi bili mrtve debilčine koje je trebalo izdrkati u maramicu.

Nije baš sve uvijek ženska greška

Pa da, sve te šarene iz tvog primjera imaju isti obrazac - pristale su na debila i s njim začele, kaj je itekak velika greška.

Osim toga, odnos mama i sinova je i prirodno i sociološki intenzivniji.
larlar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2024., 16:39   #8410
Ah pardon, ako ti kažeš da tatice nemaju ništa s tim, mora da je tako

Trebalo je kurve glupe zatuci prije nego su se razmnožile s debulima, pa da

Kukuriku, filmovi kažu i da će žena garantirano pasti ako je stalker dovoljno uporan i donekle zgodan, pa znamo bolje Neki imaju, svakako, ali po ovom pitanju konkretno, mislim da tate imaju puno dublji utjecaj, kroz nekoliko slojeva.
__________________
ivoo20: Zbog takvih kao ti ljeto će se vratiti u 10. mjesecu.
makake is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2024., 16:46   #8411
Quote:
makake kaže: Pogledaj post
Kukuriku, filmovi kažu i da će žena garantirano pasti ako je stalker dovoljno uporan i donekle zgodan, pa znamo bolje Neki imaju, svakako, ali po ovom pitanju konkretno, mislim da tate imaju puno dublji utjecaj, kroz nekoliko slojeva.
Slažem se, ima i smisla da ako tvoj male role model tretira ženu ko otirač, to valjda znači da su žene otirači.
__________________
Oronulost mi se dobro drži.
kukuriku is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2024., 14:34   #8412
Nekad su i mame i tate normalni ljudi, no djeca su naprosto krenula svojim debilnim putem, indoktrinirani od drustva u koje su upali, bilo stvarnog, bilo virtualnog.
Ne mozemo sve na roditelje svaliti, lik na profilnoj fotki djeluje dovoljno odraslo.
Svjetionicarka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:53.