Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2011., 10:17   #1
ČIŠĆENJE STAKLENIH VRATA NA KAMINU?

molim savjet!!!naime,imam kamin(kalijeva peć) iz 1892.g.-uzak,visok,kratko ložište-prije 2 god.smo ga presložili i modificirali-tj. stavili nova, staklena vrata!problem je u tome što se ta vrata zamagle i pri dnu kao da se čađa zapeće na staklu-ne mogu ih očistiti nikakvim sredstvom za stakla, a strah me koristiti neko abrazivno sredstvo da ne izgrebem staklo!!!da li postoji nešto čime bi se staklo vratilo u prvobitno stanje?
MilaVila is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 10:22   #2
Quote:
MilaVila kaže: Pogledaj post
molim savjet!!!naime,imam kamin(kalijeva peć) iz 1892.g.-uzak,visok,kratko ložište-prije 2 god.smo ga presložili i modificirali-tj. stavili nova, staklena vrata!problem je u tome što se ta vrata zamagle i pri dnu kao da se čađa zapeće na staklu-ne mogu ih očistiti nikakvim sredstvom za stakla, a strah me koristiti neko abrazivno sredstvo da ne izgrebem staklo!!!da li postoji nešto čime bi se staklo vratilo u prvobitno stanje?
Ja sam ocistila Arfom i sve je ok.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 10:48   #3
Quote:
MilaVila kaže: Pogledaj post
molim savjet!!!naime,imam kamin(kalijeva peć) iz 1892.g.-uzak,visok,kratko ložište-prije 2 god.smo ga presložili i modificirali-tj. stavili nova, staklena vrata!problem je u tome što se ta vrata zamagle i pri dnu kao da se čađa zapeće na staklu-ne mogu ih očistiti nikakvim sredstvom za stakla, a strah me koristiti neko abrazivno sredstvo da ne izgrebem staklo!!!da li postoji nešto čime bi se staklo vratilo u prvobitno stanje?
netko je ovdje na forumu rekao prošlo godine i provjereno funkcionira, barem u mom slučaju, na vlažnu spužvicu malo pepela i ribaj.
__________________
Živjet ću sve do svoje smrti
marijoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 10:49   #4
Pokušaj kod loženja koristiti maximalno suha drva. Osobno koristim drva koja su minimum godinu dana sušena.
Dovod zraka nikada ne zatvoriti do kraja i gle čuda čisto staklo. Vrlo jednostavno.
PERDO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 12:56   #5
Ja cistim sa pepelom, odnosno uzemem navlazenu krpu i umocim je u pepeo i onda kružnim pokretima trljam po staklu. Po potrebi opet umocim i opet trljam. Stvarno se lako skida sva prljavština sa stakla.

Ovo sam pročitao u uputstvu za moj kamin marke "JOTUL" i stvarno radi.
Takđer, u uputsvu pise da se mogu koristiti sredsva za cišcenje obicnog stakla da se bas uglancaa.

Toliko...
amko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 13:22   #6
ja isto sa mokrom krpom i pepelom, kasnije samo s drugom suhom krpom da se uglanca i to je to
tomi0806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 17:53   #7
ja takođe čistim pepelom a imaš i sredstvo za čišćenje koje možeš kupiti u bauhausu koje je takođe ok.provjereno.
forest67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 09:04   #8
gle, ja mislim da ti nebudeš problem zadimljavanja riješila osim da stalno čistiš; kamini imaju poseban sustav koji "ispire" stakla od čađe , dakle riješeno je tako da odispod struji zrak koji je usmjeren prema staklu i na taj način čađa izgori
nemo01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 10:26   #9
Wink

Quote:
nemo01 kaže: Pogledaj post
gle, ja mislim da ti nebudeš problem zadimljavanja riješila osim da stalno čistiš; kamini imaju poseban sustav koji "ispire" stakla od čađe , dakle riješeno je tako da odispod struji zrak koji je usmjeren prema staklu i na taj način čađa izgori
hvala svima na savjetima-ali, mislim da imam problem s tim kaminom-skužili smo da je sastrane onaj materijal s kojim su vrata "učvrščena" između kahli doslovce "otišao", tako da sa strane ulazi previše zraka-e sad, ne znam da li je to razlog-naime-svatko ima neku svoju teoriju-od premalog(prekratkog) ložišta do prevelikog dimnjaka.....idem sad isprobati čišćenje s pepelom pa javim rezultat!!!
MilaVila is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 11:22   #10
Pozdrav
moj kamin ima na gornjoj strani vrata otvor za ulaz sekundarnog zraka za hlađenje stakla ali u preporuci proizvodžaća stoji da se vrata nakon podpaljivanja vatre samo pritvore dok se vatra ne razgori da se dimnjak zagrije zbog podtlaka a i da se sprieči kondenzacija na staklu zbog čega se kasnije stvara čađa ali ako su drva vlažna ništa ne pomaže , a što se tiče číščenja netko je već napisao, mokra krpa-pepel-kružni pokreti a imaju i specijalizirane tekućine za číšćenje ali je pepel ipak puno jeftiniji a učinak je na kraju isti.
__________________
Always look on light side of life...
Žile is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 16:37   #11
da, staklo je najbolje čistiti samo pepelom, imate tu dobro objašnjeno...
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:51.