Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2017., 15:13   #4301
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Ne kužim zašto je bočno parkiranje problem.
u početničkim danima, zato što ga nisam znala izvesti brzo, a pokušaji su u zg popraćeni histeričnim trubljenjem i proklinjanjem rodbine
više mi ništa nije problem, volim voziti
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 15:24   #4302
Isuse, trubljenje! Kretenčine! Dovoljnu mi nervozu stvara kad netko iza mene čeka da se parkiram, da mi počne trubiti, popizdila bih.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 15:36   #4303
U auto školama ne nauče hrpu stvari koje ti poslije itekako trebaju, npr. ulazak/ izlazak iz javne garaže, vožnju po autoputu, bočno parkiranje itd
__________________
i kad je gotovo za mene znaj tek tad je počelo
Billie Jean is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 16:08   #4304
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
jako sam sporo i tesko naucila vozit auto.
(to ucenje jos nije zavrsilo).
Ja kad sam kupovala auto, lik mi je rekao da je osiguranje puno jeftinije jer su zene statisticki puno bolji vozaci i imaju manje nesreca.
-Animal- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 16:09   #4305
Quote:
Billie Jean kaže: Pogledaj post
U auto školama ne nauče hrpu stvari koje ti poslije itekako trebaju, npr. ulazak/ izlazak iz javne garaže, vožnju po autoputu, bočno parkiranje itd
Ja sam sve to tražila da me se nauči, inzistirala sam na tome. Doduše, autoput nismo tad imali za vježbat jer nije ni postojao, ali sam tražila da se vozimo tadašnjom brzom cestom van grada i sve ostalo što mi se činilo tricky.

Uostalom, ja plaćam, neće me odbit. I nisu.

Također sam namjerno tražila što veći auto, jer ako savladaš mrcinu, mnogo će ti bit lakše sa manjim autom poslije.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 16:17   #4306
Kaj se više ne uči bočno parkiranje? Ja sam položila prije 10 god. i prije ceste smo morali proći poligon gdje je bilo i bočno parkiranje.

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
marta 29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 16:20   #4307
Mene je instruktor u autoškoli pak pilio isključivo s bočnim parkiranjem do te mjere da nisam uopće znala na nos ili guzicu se uparkirat.
Srećom pa je to lagano pa sam izvježbala poslije.
crvena13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 16:31   #4308
Preporucila bih zenama koje oblijeva znoj u voznji da se iste okane. Ne bih mogla voziti pod takvim strahom i stresom.


Ova pise kak ne zna mijenjati brzine i trudna sjeda u auto na duzi put iako nije vozila deset godina i nitko joj na temi nece reci da je opasnost na cesti? E pa pipi draga, bolje ti je da si isplaniras neki drugi transport.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 16:43   #4309
Je, mislim da je bolje onima koji imaju vozačku a nisu godinama vozili da uzmu još 20 sati vožnje.

Vozim mnogo, mnogo godina svaki dan i opet duga putovanja znaju iscrpit i treba bit, well, dobro izvježban ili iskusan vozač.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 16:58   #4310
I poznavati prometna pravila.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 17:01   #4311
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Preporucila bih zenama koje oblijeva znoj u voznji da se iste okane. Ne bih mogla voziti pod takvim strahom i stresom.


Ova pise kak ne zna mijenjati brzine i trudna sjeda u auto na duzi put iako nije vozila deset godina i nitko joj na temi nece reci da je opasnost na cesti? E pa pipi draga, bolje ti je da si isplaniras neki drugi transport.
Ne pretjeruj, uopće nije to napisala.
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 17:08   #4312
ja sam nakon par dana s teen friškom vozačkom otišla s frendicom u ljubljanu, u k štiri. predautoput vrijeme. doma nisu znali, naravno

a isti dan kad sam ju dobila sam zamotala auto (drugi) oko stupa na uskom kolnom putu. premali radijus, jebiga.

ovo preticanje, niža brzina pa je auto brži, to ide do nekog broja okretaja i brzine, kad dođeš do toga džubre stoji. može bit jaaaako opasno.
zato kad kad ga pređeš, i auto koji pretičeš- zato je bitno znat ocijenit kad to počet radit- baciš u višu. znam da znate al neki možda ne pa nek piše. filing tempo, tempo filing, ae.

e da, tko je friški, ili samo nesiguran, dobra fora je u neka gluha doba vozit po gradu da skužiš di i kako. isto tako, trenirat ove stvari koje ne idu baš, na nekom parkiralištu. i isprobat auto po snijegu i mokrom je dobro tako.
eto, i drugi put.
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 17:13   #4313
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
ja sam nakon par dana s teen friškom vozačkom otišla s frendicom u ljubljanu, u k štiri. predautoput vrijeme. doma nisu znali, naravno

a isti dan kad sam ju dobila sam zamotala auto (drugi) oko stupa na uskom kolnom putu. premali radijus, jebiga.

ovo preticanje, niža brzina pa je auto brži, to ide do nekog broja okretaja i brzine, kad dođeš do toga džubre stoji.
kad ga pređeš, i auto koji pretičeš- zato je bitno znat ocijenit kad to počet radit- baciš u višu. znam da znate al neki možda ne pa nek piše. filing tempo, tempo filing, ae.

e da, tko je friški, ili samo nesiguran, dobra fora je u neka gluha doba vozit po gradu da skužiš di i kako. isto tako, trenirat ove stvari koje ne idu baš, na nekom parkiralištu. i isprobat auto po snijegu i mokrom je dobro tako.
eto, i drugi put.
Hvala, znam to
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 17:37   #4314
Quote:
pipi21 kaže: Pogledaj post
vozikam se lagano, ali se opet javio onaj otpor prema vožnji, a da ne velim da mi trenutno stres predstavlja i mijenjanje brzina i zaboravila prometna pravila.......uf... baš mi je : mama:
Pa procitaj si ponovno.

Stres je manji ako si pripremljen.


Ja nisam vozila auto 13 godina koliko je Nizozemcima trebalo da mi priznaju vozacku bez polaganja.

Kada su mi nakon puno peripetija i dali vozacku, doslo mi tocno da ju uramim i stavim na zid. Jebeni Godot..

Meni je pomoglo to sto sam u 'silnom cekanju' polozila (i platila) A kategoriju za skuter. I vozila skuter. Tako da nisam bas bila totalna truba po pitanju znakova.

Takodjer vozeci skuter sam se navikla na nizozemsku niskogradnju (ceste, prilazi, rotori, oznake itd), jer grade za nijansu drugacije nego u rh odnosno vizualno je sve drugacije. Takodjer i kultura voznje je drugacija (netko mi rece da sve te silne vozacke izvan eu nisu vazece upravo zbog razlika u kulturi vozenja)

2013 je stigla mala polovna toyota. Prve 2 godine sam djirala iskljucivo po kvartu i gradu, autoputa sam se bojala.

A onda je voznja s jednom lujkom eskalirala na nacin da nehotice zavrsim na autoputu:


Zamolila me kolegica koja nema vozacku da ako mogu odbaciti doktoru njenu kcer, koja trenutacno ne smije voziti svoj auto, jer uzima nekakve ljekove. Rekoh ok. Bila je nekakva guzva na poslu i niti je ona rekla niti sam ja pitala koje ljekove i za sto. Ali zvucalo je ozbiljno pa rekoh hajde moze.

I tako sam pokupila 'malu' od ca 20ak godina. Od prve mi je malo bila cudna, ali rekoh si mozda djetetu nije dobro (mala je imala paranoidna prividjanja, vizualna i zvucna i za to je uzimala ljekove i nije smjela voziti, ali ja to nisam znala).

Pitam adresu gdje ju trebam odbaciti i kako cemo to izvesti? U mojem auticku naime nista nije digitalno. Ko stojadin je, majkemi. Sve je mehanicki i navigaciju nemam (to sam namjerno htjela da se naucim snalaziti i 'pjesice'). Djevojce je reklo da ce ona gledati na maps i navoditi me.

Problem je bio da je ona pricala i vise od 'navodjenja', sa nevidljivim ljudima, upozoravala na nevidljiva vozila. Izgleda da nas je bilo i vise u autu

Pored toga imas jos i kulturolosku razliku. Pa kada se pojavi problem treba malo vremena za 'odsacati' osobu prije nego covjek donese sud.

Enivejs, to se sve dogadjalo u voznji. U jednom trenutku meni je bilo jasno da ona psihicki nije skroz u redu, ali sam dovoljno educirana oko toga da se ne bojim. Samo sam znala da ju trebam dobro dobro slusati , sto to ona tocno govori, da mogu razluciti sto je uputa za voznju, a sto 'white noise' .

Toliko sam se bila skoncentrirala na nju, da nisam uopce skuzila da me navodi prema autoputu. A i kada sam skuzila, nisam vise mogla nazad.

Super, rece ona, sada je lako. ( ......... mozda njoj )
Ja joj priznam da mi je to prvi put nakon puno godina na autoputu i da se ne osjecam bas najsigurnije.

Cura je vjernik i pocne moliti. Nekakva luda karizmaticna sekta sa Arube, odakle joj je i mater tj. moja kolegica s posla.
I tako moli ona. Za mene, za strah, za voznju, protiv crnih vragova koji ju prate, protiv crne magije koja je na nju bacena, protiv prikaza, protiv vjestica..... (a siroce , tko zna sta sve vidi pa je protiv svega molila )

I tako poluprestravljena i skroz zgrcena iza volana odvezoh prvu autoput rutu. Bez problema.

Kada je cura izasla iz auta mene je tek onda zgromilo sto se tocno dogodilo. Malo sam se 'tresla' kad su mi otpustile kocnice. Malo od nje, malo od auroputa. I #jeboimpasustogljenima u NL nigdje nikakve birtijetine, jer tocno mi doslo da drmnem jednu zestoku. (Naravno ne smijem kad vozim, ali tako sam se osjecala)

Sacekala dok je obavila psihijatra. I onda nazad ........ ali naokolo, nekakvom lokalnom cestom. Zajebi autoput
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 17:40   #4315
Quote:
Nagrišpana kaže: Pogledaj post
Ne pretjeruj, uopće nije to napisala.
Pardon, rekla je da je trudna sjela u auto nakon deset godina, a danas osjeca mucnine kad mora promjeniti brzinu. Takodjer, sama je napisala da ne zna pravila.

Ma koliko sve to "slatko i simpaticno" moze nekome zvucati, ovakve osobe su jebena opasnost na cesti.
Nije to stvar neiskustva pa pretjeranog opreza, nego straha od voznje.
I dalje mislim da nisu svi za auto.
Pogotovo za one koji mrze vozit i boje se svega.


Isuse Marice!!!!
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 17:48   #4316
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Pardon, rekla je da je trudna sjela u auto nakon deset godina, a danas osjeca mucnine kad mora promjeniti brzinu. Takodjer, sama je napisala da ne zna pravila.

Ma koliko sve to "slatko i simpaticno" moze nekome zvucati, ovakve osobe su jebena opasnost na cesti.
Nije to stvar neiskustva pa pretjeranog opreza, nego straha od voznje.
I dalje mislim da nisu svi za auto.
Pogotovo za one koji mrze vozit i boje se svega.
I nije rekla da je takva vozila po Zagrebu/Rijeci/Osijeku, ni rutu od 2 i pol sata, ni da je vozila 30 km sa svom silom prometnih znakova

Ne kažem da općenito nisi u pravu, ali nije da neiskusni i prestrašeni ne moraju voziti. I nije svaki strah panika koja te zblesira i ponekad je riječ samo o neiskustvu koje ne možeš steći samo tako. A nekad jednostavno nemaš izbora i trudiš se najbolje što možeš. I više paziš nego netko sto puta sigurniji u sebe.
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 18:01   #4317
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
I poznavati prometna pravila.
E ako to moramo preispitivat, onda jebiga, treba ić autobusom.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 18:05   #4318
Quote:
Nagrišpana kaže: Pogledaj post
I nije rekla da je takva vozila po Zagrebu/Rijeci/Osijeku, ni rutu od 2 i pol sata, ni da je vozila 30 km sa svom silom prometnih znakova

Ne kažem da općenito nisi u pravu, ali nije da neiskusni i prestrašeni ne moraju voziti. I nije svaki strah panika koja te zblesira i ponekad je riječ samo o neiskustvu koje ne možeš steći samo tako. A nekad jednostavno nemaš izbora i trudiš se najbolje što možeš. I više paziš nego netko sto puta sigurniji u sebe.
Jasno je rekla da mrzi vozit i da ne zna vozit, al mora. I da je nakon deset godina isla na duzi put. Ne kuzim cemu ovo.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 18:32   #4319
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
I da je nakon deset godina isla na duzi put. Ne kuzim cemu ovo.
Nije. Ne znam ni ja
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 18:34   #4320
Quote:
Nagrišpana kaže: Pogledaj post
Vjerujem da nije, kad gledam sva objašnjenja čini se jednostavno. No, autoškoli mi je najdraže bilo parkirati na desno u rikverc, sad samoj mi ne pada na pamet to ići raditi
Bože mili da,parkiranje desno rikverc,kad se samo toga sjetim.Išlo je to meni jako dobro i nakon položenog vozačkog namjerno sam se tako uparkiravala sve dok jednom nisam za dlaku izbjegla masovno guljenje tudjeg auta.Od tad izbjegavam osim ako nemam najmanje tri slobodna mjesta

I da moj ex instruktor zaslužuje diplomu za psihologa/psihijatara godine. Iako sam ga u nekim trenucima istinski mrzila,mislim da nisam mogla dobiti boljeg
__________________
Ja sam dijete zemlje i zvjezdanog neba...
lordy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:22.