Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2020., 06:49   #1
Lijepljenje staklenih predmeta

Kako zaljepiti staklenu posudu oblika otvorene lopte sa jednom linijskom pukotinom od otvora na niže ?
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2020., 08:36   #2
Oprezno

A sad ozbiljno. S nekim od onih UV ljepila. Ili onim za šajbe ili onim što jedno vrijeme bilo popularno 5 s fix. Natopiš pukotinu da prođe što dublje i onda osvijetliš uv lampom ili ostvi negdje vani na jakom suncu. Samo zajebi onih 5 sekundi. Ako hočeš da to drži ja nikad nisam uspio ispod 20-ak min osvjetljavanja led uv lampom.

Poslano sa mog STK-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2020., 10:02   #3
Znači loktite ?budući da je riječ o jednoj pukotini da li bi mogao zaustaviti put cyanofiksom ili pištoljem. Znam da se cynofiks ne preporučuje za popravke vjetrobranskog stakla.
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2020., 11:51   #4
Cianofix nanstaklu nisam probao kao niti pištolj, ali mi nije jadno kako misloš nagurati onu vruću plastiku iz pištolja u pukotinu i još da to estetski na nešto lići. Ja sam staklo uspjršno ljepio samo tim UV ljepilima.
Čak sam i napukli ekran od kćerkinog mobitela koji se poćeo sipati uspješno složio s tim i radio je normalno. Na kraju taj ekran nadživio bateriju.
Nisam koristil locktite nego baš ona 5 sec ili ona za krpljenje šajbi sa aliekspresa.

Poslano sa mog STK-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2020., 12:00   #5
Cijanofix bi u pukotini mogao i funckionirati, ne mogu ti garantirati, ali tamo gdje se drugi materijal lijepi za staklo, cijanofix je ni pod razno.

Vruća plastika nije dobra ideja jer bi zdjelu zagrijala lokalno, pa bi se pukotina mogla i proširiti zbog naprezanja od zagrijavanja.

Važno pitanje je i za što bi zdjela služila - ako je samo ukrasna i cilj je da se pukotina ne širi i ne vidi, onda je najbolje pitati u lokalnog staklara, moguće da oni imaju ljepila sličnog indeksa loma svjetlosti, a moći će, ako je potrebno, i ispolirati rubove pukotine da se ne porežeš ili da se manje vidi. Za sve ostale namjene se niti ne isplati krpati.
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2020., 12:40   #6
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Cianofix nanstaklu nisam probao kao niti pištolj, ali mi nije jadno kako misloš nagurati onu vruću plastiku iz pištolja u pukotinu i još da to estetski na nešto lići. Ja sam staklo uspjršno ljepio samo tim UV ljepilima.
Čak sam i napukli ekran od kćerkinog mobitela koji se poćeo sipati uspješno složio s tim i radio je normalno. Na kraju taj ekran nadživio bateriju.
Nisam koristil locktite nego baš ona 5 sec ili ona za krpljenje šajbi sa aliekspresa.

Poslano sa mog STK-L21 koristeći Tapatalk
Trebam za vazu za sukulente. Probat ću sa cijanofixom
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2020., 20:17   #7
Kupio sam ljepilo za staklo u Dubravi po cijeni 9,90 u "Poeple Marketu" pa ćemo probati. Danas sam očistio napuknuće sa acetonom i sutra ide ljepljenje.
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:06.