Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2007., 22:55   #21
Quote:
upravitelj kaže: Pogledaj post
takve "majstorie" sam i maloprije spomenio... ne da im se raditi određeni posao pa lupe cifru... i unaprijed znaju da je mala šansa da netko prihvati, gade mi se takvi likovi

traži dalje majstora ili odi sa mjerama u neku stolarsku radionu, jeftinije je da ti tamo naprave na mjeru pa pa kod kuće prelakiraš i namontiraš
ma tak smo i mislili; tražiti dalje, kaje najgore, ovaj nije bezveznjak; moja firma na neki način surađuje s njim - i ja mislim da mu se ne da zezat s tim.

hvala na odgovorima
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 22:58   #22
i sori, flo master, na "uguravanju" u tvoj topic
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 23:04   #23
Quote:
Flo_Master kaže: Pogledaj post
Prije svega, hvala na savjetima.
Mislim da cu pokusati sa jednim gazistem i celom, a onda vidjeti imam li za to slifa ili zovem stolara.
Nemam namjeru dovoditi sve visine u milimetar. 5 milimetara razilu od stepenice do stepenice cu tolerirati.
Mislim ovako postupiti:
Prvo izravnati povrsinu gazista sa necim (ostemati ako treba i onda izgladiti sa rijedjim mortom ili nekom drugom masom). Na to direktno cu stavljati gaziste (parena bukva). Na donju stranu daske cu nanijeti tanji sloj pur pjene (u tankim prugama tako da ima mjesta za sirenje) i odmah pritegnuti sa sarafima (6 manjih tako da mi je lakse busiti).
Za cela mislim napraviti isto, a sastav izmedju gazista i cela namazati drvofiksom (nemam keksericu i nemam namjeru keksima spajati te elemente).

Pozdrav,
Flo
Nije mi jasno zašto kompliciraš....stavi letvice kako ti je čovjek slike stavio i sa pur pjenom zaljepi za beton....nema šanse da se bude micalo....
Što će ti još šarafi?
Gazište i čelo moraju se spajati na neki način, trebaš napraviti utor u gazištu i u njega staviti čelo....
Ako nemaš alat, kupi ili se ostavi posla...btw. kekserica ti je 250kn.
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 00:18   #24
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno zašto kompliciraš....stavi letvice kako ti je čovjek slike stavio i sa pur pjenom zaljepi za beton....nema šanse da se bude micalo....
Što će ti još šarafi?
Gazište i čelo moraju se spajati na neki način, trebaš napraviti utor u gazištu i u njega staviti čelo....
Ako nemaš alat, kupi ili se ostavi posla...btw. kekserica ti je 250kn.
Zar pur pjena lijepi? Mislim da ukoliko to ne stegnem sarafima, da ce to pur pjena dici u zrak. Znam da su radnici kad su mi postavljali prozore rekli da ukoliko se prozori ne stegnu dobro, da ce ih pur pjena svinuti jer se siri i time pritisce profil.
Ovo sa letvicom je odlicna ideja, ali problem mi je sto bih onda morao skinuti prvi stepenik za 2 cm a to znaci i sve ostale. To mi je previse stemanja. Mada... malo cu jos pogledati te stepenice pa vidjeti mogu li to dobititako da skinem prvih 7-8, a ostalih 10-tak ne diram.
Keksericu mislim kupiti svakako. Trebat ce mi prije ili kasnije, ali problem je u tome sto sa time ne znam raditi (nisam nikad do sad).
Za utor u gazistu mislim kupiti glodalicu (frezu) za nekih 200-300 kn. Trebat ce.

Flo.
Flo_Master is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 09:44   #25
Quote:
Flo_Master kaže: Pogledaj post
Zar pur pjena lijepi? Mislim da ukoliko to ne stegnem sarafima, da ce to pur pjena dici u zrak. Znam da su radnici kad su mi postavljali prozore rekli da ukoliko se prozori ne stegnu dobro, da ce ih pur pjena svinuti jer se siri i time pritisce profil.
Ovo sa letvicom je odlicna ideja, ali problem mi je sto bih onda morao skinuti prvi stepenik za 2 cm a to znaci i sve ostale. To mi je previse stemanja. Mada... malo cu jos pogledati te stepenice pa vidjeti mogu li to dobititako da skinem prvih 7-8, a ostalih 10-tak ne diram.
Keksericu mislim kupiti svakako. Trebat ce mi prije ili kasnije, ali problem je u tome sto sa time ne znam raditi (nisam nikad do sad).
Za utor u gazistu mislim kupiti glodalicu (frezu) za nekih 200-300 kn. Trebat ce.

Flo.
Ja bi sebi jednostavno zaljepio gazišta pur-pjenom za beton pod uvjetom da su stepenice podjednako napravljene. Letvice koje postavljaš ne trebaju biti debele (par mm dovoljno) nego samo služe da pomoću njih dobiješ potrebnu ravninu, ja ih ne bi niti tiplao nego bi ih ljepio kvalitetnim ljepilom za parket (Poliuretanskim)
Pur pjena će odlično držati i ništa ne bi trebalo škripati. Nakon što postaviš gazište na pjenu optereti ga nekim utegom od par kila i to je to.
Kupi obavezno pjenu koja se stavlja na pištolj i pištolj jer tako možeš precizno dozirati i ta pur pjena se puno manje širi od ove iz obične boce. Imaš i posebnu vrstu pjene koja se još manje širi..obično je svjetlo plave boje...
Ovi tvoji radnici za prozore očito nemaju odgovarajuću pjenu i pojma nemaju....ja sam natiskao pjene iz pištolja iznad rolet kutije gdje je lesonit 3mm debljine koliko god je stalo i nije se svinuo....
U Metrou imaš oberfrezer za 190kn imam ga ja i sve se s njim može napraviti.

Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 13:36   #26
Pur pjena je najbolja stvar za lijepljenje stepenica. Nema lupanja i vibracija koje se putem vijaka prenose na betonsko stepenište.
Površina neka bude čista i navlažena.
__________________
Z
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 22:07   #27
Quote:
zoranp kaže: Pogledaj post
Pur pjena je najbolja stvar za lijepljenje stepenica. Nema lupanja i vibracija koje se putem vijaka prenose na betonsko stepenište.
Površina neka bude čista i navlažena.
Dobro, nek vam bude.
Jebate, danas sam kupio glodalicu za drvo i brusilicu. Kekserice nemaju niti su ikada imali.
Postajem fanatik.
Gdje ima kekserica za wannabe stolara pocetnika (u Pevecu je najjeftinija 450 kn)?

Flo.
Flo_Master is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 00:04   #28
Quote:
Flo_Master kaže: Pogledaj post
Dobro, nek vam bude.
Jebate, danas sam kupio glodalicu za drvo i brusilicu. Kekserice nemaju niti su ikada imali.
Postajem fanatik.
Gdje ima kekserica za wannabe stolara pocetnika (u Pevecu je najjeftinija 450 kn)?

Flo.
Bauhaus 250 ili 320kn ...ovisi da li je akcija ili ne...
Za postavljanje stepeništa ti ne treba tak da čekaj nižu cijenu (svako malo je akcija).
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 21:51   #29
Ajde da vidimo shta je bilo sa stepenishtem?I mene cheka isti posao pa hteo bi da vidim rezultate (ili bar da prochitam kako se odvijala operacija -stepenici,i da vidim rezultat.
party bracker is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 23:33   #30
I mene zanima. Jesi postavio gazišta?
Hu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 16:59   #31
Izrada stepenica

Dali netko zna link ili može ovako iz rukava dati info o idealnim odnosima širine i visine pri izradi stepenica.
Naime, sam radim stepenice u okolišu kuće i dosta je niska strmina. Ne bih želio napraviti stepenice koje kasnije nebi bile "pod nogu", znači kada njima hodaš da nemaš onaj polukorak.

Zadnje uređivanje Majstor : 14.12.2015. at 07:50. Reason: Promjena naslova radi naslova teme - Izrada stepenica - odnos š/v
hugo1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 11:29   #32
Question Postavljanje gazista za stepenice.

Bok svima!

Ako moze netko kompetentan objasniti meni totalnom laiku kako postaviti gazista za stepenice i razjasniti problem.

Gazista bi bila drvena s čelima ili bez. Neznam nacin postavljanja pa neznam dali su čela obavezna?

Imam i slijedeci problem.

U bauhausu su gazista gotova i najvecea dimenzija je cca 100 x 50 cm a

meni je jedna stepenica ( spiralne su ) sira od tih 50 cm na jednom dijelu.

Sto mi je ciniti s tom stepenicom ? Da odrezem od drugog gazista razliku pa nekako nadovezem ili ??

Pomagajte

e, da, stepenice su betonske.

Hvala puno svima
digits is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 13:47   #33
I ja imam sličnih problema
https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...&postcount=407

Kod mene je bolja situacija jer imam ravne, obične stepenice pa bude manje posla.

Čelo na stepenici nije obavezno, ja ga ne želim jer mi to izgleda malo previše drva, a i izgledom mi je ljepše kada je čelo u boji zida, gazište više dolazi do izražaja. No, to je stvar osobnog izbora
__________________
Gambling is the sure way of getting nothing for something.
Staznjevcanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 20:23   #34
Zar nitko ?!
digits is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 23:14   #35
Quote:
Staznjevcanec kaže: Pogledaj post
bok,

hvala na savjetu, daj molim te, reci o kakvoj je glazuri rijec, napisao si "Dobio sam savjet da gazišta lijepim na glazuru PUR-pjenom, meni se čini da bi ljepilo možda bilo bolje rješenje "

Ide li ljepilo / pur pjena na cisti beton ili kako ?

Hvala !
digits is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 00:13   #36
Najjednostavnije i najbrže je pur pjenom. Mislim da bude i najjeftinije. Beton samo treba dobro očistit da nema prašine. Ovo sa spiralnom stepenicom se lako riješi. Ili sam izreži i sklepaj gazište kakvo ti paše ili ako hoćeš da bude bolje, daj negdje to napravit.

Pozdrav!
građevinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 01:10   #37
Quote:
građevinar kaže: Pogledaj post
Najjednostavnije i najbrže je pur pjenom. Mislim da bude i najjeftinije. Beton samo treba dobro očistit da nema prašine. Ovo sa spiralnom stepenicom se lako riješi. Ili sam izreži i sklepaj gazište kakvo ti paše ili ako hoćeš da bude bolje, daj negdje to napravit.

Pozdrav!
Puno hvala na odgovoru !

Znaci nece se rasklimat ova stepenica koja je sastavljena od 2 dijela ako se zaljepi pur pjenom ?

hvala!
digits is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 01:19   #38
pa neće se rasklimat, al moglo bi se dogodit da ti ta dva djela baš ne budu u ravnini. zato bi ih trebalo prije postavljanja spojit keksima i zaljepit što bolje.

inače, ima tu dosta o postavljanju gazišta https://www.forum.hr/showthread.php?t=267714

pozdrav!
građevinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 01:31   #39
100 x Hvala !
digits is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 01:07   #40
rw

pozdrav mene zanima koliko se stavi pijene na pod npr. 1cm 2cm
ja bi stavljao samo gazista , pa me zanima ako nije u vagu npr. jedno 8 mm dali su dovoljne letvice za podlozit ili se mora stemat

i hvala majstorima na odgovorima
vjekobbd is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:40.