Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2008., 17:27   #61
cudim se...
da te pitam sta ti je jos reko on, za vjezbanje i tako to, i na cemu se bazira ta dijeta?

jer znam jednu curu koja je htjela 10ak kg skinut, i ona se drzala toga al je neke stvari izbacila, najcesce veceru, i ak npr nije imala graham pecivo pojela je agramer ( to je prakticki isto ), ili npr jagode s malinama zamijenila.
i sve je smrsavila, i jos uvijek je super.
wishandhope is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 17:28   #62
Quote:
cudim_se kaže: Pogledaj post
Draga, da znaš čitati s razumijevanjem, a što znaju djeca u drugom osnovne, našla bi odgovore na sva pitanja u mojim postovima.
Nisam ti ja kriva kaj ti treba kirurg da smršaviš. Sorry, ali Car ti očito nije mogao pomoći, pa za takve postoji kirurgija
evo ja kao jedna infantilana djevojčica pročitah s razumijevanjem tvoje postove:

11.06.2008. piše - Ja nisam na njegovoj dijeti, napisala sam ono što sam vidjela oko sebe.

23.06. piše - Evo, ja sam tjedan dana na dijeti i osjećam se kao avion! Ali sam DISCIPLINIRANA, pijem i jedem točno što on zahtjeva i NE PIJEM KAVU pa mi nije ni loše! Uglavnom, toplo preporučujem!

29.06. piše - Da, meni ovo nije prvi odlazak k Caru, zato što sam ranije takodjer prekidala program. Ne zato što sam se osjećala loše ili bila bolesna ili gladna, nego što zbog stresa i obaveza nisam uspjevala redovito odlaziti pa je cijela priča gubila smisao.....nadam se da ću ovaj put uspjeti izgurati do kraja, naime da će se drugi preduvjeti stvoriti...manje stresa, bez poslovnih putovanja i.t.d. i.t.d.

Što se tiče balona, u tu sam proceduru krenula prije nego što sam krenula kod dr. Cara na nagovor prijatelja i kako ću na red za balon doći tek u rujnu čak mislim da neću niti otići na ugradnju...jer mislim da meni to u osnovi ni ne treba. Treba ljudima bez discipline koji se ne mogu kontrolirati. Meni treba mala pomoć, a mislim da je akupnktura sasvim dovoljna. Žao mi je jedino novaca i vremena koje sam uložila u te pretrage pa si zato ostavljam "otvorena vrata" do jeseni, kad ću doći na red, ali čisto sumnjam da ću to stvarno i napraviti.


Pa daj se 'draga' odluči jesi li ili nisi na dijeti, koliko puta si bila i kad si započela. Kako da itko čita s razumijevanjem kad u svakom postu pričaš drugu priču.

I sad ćeš me pretpostavljam pitati da li se drogiram, jer kad postavim pitanje koje dovodi pod upitnik tvoju vjerodostojnost, počneš vrijeđati. Drugo niti ne znaš. To je tvoj način argumentirane rasprave...

Mislim da bi ti bilo bolje ugledati se na Petru Pan nego je nazivati alkoholičarkom. Kolko sam imala prilike vidjeti, ti još uvijek aktivno sudjeluješ u lap banding topicu, a istovremeno se smatraš toliko boljom od njih, jer tebi kao ne treba kirurg. Kontradiktornost u svakom pogledu.
Sad me tako zanima koje ćeš uvrede izmisliti u idućem postu da ne moraš odgovoriti na moje pitanje... sa zanimanjem pratim temu

I da, koliko ti imaš godina ako mene smatraš infantilnom?
__________________
Yo soy un hombre sincero
De donde crecen las palmas
lady in red is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 17:31   #63
Quote:
cudim_se kaže: Pogledaj post
Naravno da Yo-Yo efekt uništava organizam, to nije sporono. Ali to nije Careva krivnja, zar ne?
Ništa osobno protiv Cara, ali sve toliko jako hipokalorijske dijete su po mom osuđene na propast. Debela sestrična moga muža je na liječničkoj dijeti od 1400 Kcal kojom je predviđen vrlo lagani gubitak težine, ali je predviđena i promjena njenog načina prehrane.
Quote:
cudim_se kaže: Pogledaj post
Inače, ja znam osobu koja je obavila radikalan zahvat na želucu, smršavila je, ali nije promijenila "mentalni sklop". Ona nikad ne bi smršavila niti jednom metodom, osim tom agresivnom, fizičkom....zašto? .....zato kaj u glavi nije spremna...da ne kažem nešto drugo...
Poznajem i ja osobe koje su smršavile uslijed operativnih zahvata i niti na kraj pameti mi ne pada suditi ih kao osobe bez čvrstog karaktera. Vrlo je teško skinuti kilograme hipokalorijskom dijetom kada je višak nekih 40-50 kilograma. Općenito imam averziju prema svima koji debele vide kao nekakve mentalne slabiće kojima je samo hrana na pameti. Iza gladi koja dovodi do debljine nije samo ljubav prema hrani, već emocionalna glad koja se zadovoljava na pogrešan način, ali naravno, najlakše je debelome reći da je to problem nedostatka karaktera ili dobre volje.
Quote:
cudim_se kaže: Pogledaj post
Samo što su sad loši dani "prejela sam se čušpajza od kelja i čak tri šnite kruha", a prije su loši dani bili "pojela sam pizzu i big mac menu iz McDonladsa".....
Gle, ne bih te htjela razočarati, ali dok god se ti prejedaš, mentalni klik u glavi o kojem govoriš, ti se nije dogodio! Zašto uopće imaš potrebu prejedati se? Zar ti nije dovoljna kriška kruha za ručak? Čemu jedeš ono što te traži 3 kriške kruha da bi osjetila sitost?
__________________
Generation X
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 17:39   #64
ali kužiš ona ima BMI 36 (što bi reklo između 90 i 110 kila, ovisno o visini) i prezire sve koji su debeli i naziva ih beskarakternima.

mislim da ta cura sama po sebi dovoljan dokaz da dijeta dr.Cara nipošto nije zdrava...
__________________
Yo soy un hombre sincero
De donde crecen las palmas
lady in red is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 17:44   #65
ne kuzim zasto se svadate svi bezveze, ni ne poznate se, pa je glupo uopce jedna drugu osudivati...i ovako gubiti vrijeme.umjesto da se na forum dode po mozda neke odgovore, tu se svadate.
stvarno tuzno.
uglavnom, nije ni bitno, uzivajte svi maksimalno u svakom trenu, jer svaki moze biti zadnji
wishandhope is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 17:45   #66
i kak taj BMI izracunas?
ja imam 167,168 i 52 kg.jel to ok?

thx
wishandhope is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 18:05   #67
podjeiš težinu sa visinom na kvadrat. tebi bi bilo 52/(1.67x1.67) što je oko 18,65. malo je prenizak

http://www.plivazdravlje.hr/?section=bmi
__________________
Yo soy un hombre sincero
De donde crecen las palmas
lady in red is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 10:09   #68
@lady in red - samo hvala na trudu za post br. 62- iz njega je sve jasno...
__________________
"predatorica"
petra_pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 11:04   #69
Ljudi, ovo je tema o dijeti dr. Cara, ali vidim da vi o tome nemate nikakvih spoznaja

Petra nije neki primjer, njoj je kirurg morao pomoći i još uvijek nije ispod stotke A ako ikad i smršavi, opet će se počet tovit, jer nema onaj klik u glavi. Džabe joj i Bešlin, možemo se kladit. Evo, za godinu dana ćemo vidjet jel opet skupila kilice
cudim_se is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 11:05   #70
Lady, ti si isto iz Bešlinovog svinjećaka?
cudim_se is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 11:21   #71
Za Cara ne mogu ništa reći jer nikad nisam bio kod njega ali što se tiće skidanja kila. Ja sam uvijek imao 20-tak kila viška i pokušavao sam smršavati brzinskim dijetama no to, naravno, nije uspjelo. Čim bi se maknuo s dijete vratio bih ono što sam skinuo i dobio bih još nekoliko kila sve dok nisam dogurao do 45 kila viška.

Tada sam shvatio da brzinske dijete, barem u mojem slučaju, ne djeluju. Krenuo sam na laganu dijetu(zapravo sam se počeo zdravo hraniti), počeo sam vježbati, dakle promijenio sam stil života i to je dovelo do vrlo laganog i sporog pada težine. Tri godine sam skidao kile, u prosjeku 15 kila godišnje i sada imam 75 kila na visinu od 172 cm. Tu kilažu održavam preko godinu dana bez ikakvih problema jer sam se tokom tri godine naviknuo mnogo manje jesti i uopće nemam potrebu za jelom.

Prema mojem iskustvu, ako trebate skinuti poveći broj kilograma, dijete u kojima ćete gladovati neće vas dovesti do cilja. Trebate smanjiti količinu koju jedete ali ju smanjite na taj način da to zapravo nije ni dijeta već je to količina hrane koju organizam treba da može bez problema savlada dan. Tokom vremena organizam će tražiti sve manje hrane jer ste ga na to privikli tokom tog dugog razdoblja. Ja sada jedem manje nego tokom tri godine koje sam proveo na "dijeti" jer je organizam sit pošto sam ga naviknuo na malo hrane a bavim se mnogim fizičkim aktivnostima(teretana, bicikl, pješačenje...) dok prije(makar sam jeo mnogo više) nisam ni imao volju, želju ni energiju za sve to.

Kod brzinskih djeta vi ne navikavate organizam na manje hrane tako da, kada se skinete s dijete, vi se vratite starom načinu prehrane i kile se vrate i još dodate nekoliko kila.

Dakle, prema mojem iskustvu, ako trebate skinuti mali broj kilograma jer imate svega par kila viška brzinske dijete su odgovor jer je vaš organizam već naviknut na mali unos hrane tako da kada se skinete s te dijete stari način prehrane neće upropastiti vaš rezultat. Nakon ovog Božića i Uskrsa sam dobio 3-4 kile no brzinskom dijetom sam ih skinuo i zatim se vratio starom načinu prehrane(ono što je postao moj starinski način prehrane tokom tri godine privikavanja organizma) i nisam se ponovo udebljao.

Ja sam nabijao svoje kile čitav svoj život(dakle 21 godinu) i onda sam shvatio da nešto što sam si radio desetljećima neću moći skinuti za mjesec-dva nego da će to zahtjevati dugotrajan i ustrajan napor. Trebalo mi je tri godine no sada sam posve druga osoba. To je velika promjena a velike promjene se ne događaju preko noći.
Drakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 12:22   #72
Quote:
cudim_se kaže: Pogledaj post
Ljudi, ovo je tema o dijeti dr. Cara, ali vidim da vi o tome nemate nikakvih spoznaja

Petra nije neki primjer, njoj je kirurg morao pomoći i još uvijek nije ispod stotke A ako ikad i smršavi, opet će se počet tovit, jer nema onaj klik u glavi. Džabe joj i Bešlin, možemo se kladit. Evo, za godinu dana ćemo vidjet jel opet skupila kilice
nisam sigurna da li se mi znamo kada toliko znaš o meni?
za razliku od tebe, ja sam svoj problem prepoznala i rješavam ga, a ti si meni osobno nula kojoj ja ne nalazim za shodno uopće opravdavati se i govoriti što ću ili neću postići.

mora da su se tvoje kile nakupile preko noći i da se debljaš isključivo od zraka i da si ispod stotke kad si takav stručnjak oko pitanja debljine i znaš kako će tko završiti...
a što se kirurga tiće - ako nisi znala, i kod balona će ti trebati kirurg, tako da će i tebi isti morati pomoći...

ima ljudi koji svoju debljinu doživljavaju depresivno, drugi atakom na sve oko sebe, zbog isfrustriranosti samim sobom... ja sam prepoznala svoj problem debljine i uspješno ga rješavam, zato mi tvoje uvrede ništa ne znače, ali ako je tebi tako lakše da se bolje osjećaš samo naprijed...
__________________
"predatorica"
petra_pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 12:35   #73
Quote:
cudim_se kaže: Pogledaj post
Lady, ti si isto iz Bešlinovog svinjećaka?

ma ti, ne mogu se trenutno ni sjetiti izraza koji bi ti najbolje odgovarao koliko si bijedna, srami se svakog posta koji si napisala s takvom mržnjom koja ničim i ni od koga nije izazvana....svoje frustracije si očito željela ovdje liječiti...no, vidiš, ja koja sam iz, kako si se izvoljela izraziti "Bešlinovog svinjećaka" danas imam 90 kg i ponosno izjavljujem da sam iz tog svinjećaka ...a ti, ti si očito u nekom svom mentalnom i duhovnom svinjećaku...a odatle te, draga moja, niti jedan kirurg ili liječnik (ukljućujući i Cara) ovog svijeta neće moći izvući...to je tvoj zatvor, tvoja odluka i tvoj užitak ....uživaj u njemu i nadalje i nadaj se da ćeš jednom doživjeti taj klik u glavi da vidiš koliko si mizerna i isfrustrirana...onda možda, samo možda, i za tebe bude bilo nade
__________________
Put u pakao popločan je dobrim namjerama!
damica46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 12:47   #74
U potpunosti se slažem s lady i petrom. Curke, moje mišljenje je da u svemu što ste dosad rekle imate pravo.
A čudim se bi trebala malo manje vrijeđati ljude. Nije kraj svijeta ako se svi ne slažu s njezinim viđenjem te dijete i mišljenjem. Svatko ima pravo na svoje mišljenje. Možda se ne bih trebala miješati, ali da možeš tako okarakterizirati ljude u svojim postovima, trebala bi ih najprije upoznati. Jer ovako samo ostavljaš loš dojam.
Osobno mislim da nikakva dijeta ne djeluje na duži rok. Sve je u samokontroli i samosvijesti. Svatko sam brine o svom zdravlju , i sam mora prepoznati svoje granice i želje, ako nije zadovoljan sobom. Problem je samo što on sam mora spoznati koliko je sve to "normalno".
Malo filozofiram, ali...
limay is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 13:39   #75
Vidim stigle i druge svinjice u pripomoć, ha ha
cudim_se is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 13:48   #76
Quote:
cudim_se kaže: Pogledaj post
Vidim stigle i druge svinjice u pripomoć, ha ha
he he, ova "svinjica" ovdje ima BMI 19, pa ne znam baš kako bi se to moglo protumačiti..
no nije bitan BMI , već izraz "svinjica" kojim tako lijepo opisuješ ljude,a da barem znaš o čemu govoriš.
No ne želim se, niti se isplati svađati. Kad već sami tvoji komentari govore o tebi zapravo.
limay is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 14:13   #77
čudim_se - a zakaj vrijeđaš?

ajd mi reci molim te, zašto nas nazivaš svinjama i zašto nazivaš to što bešlin radi "svinječakom"?

pa zar ti stvarno nije neugodno, zar je stvarno to tvoj način komunikacije?

dobro je limay rekla - tvoji postovi i komentari sve govore o tebi, tvojoj kulturi i kućnom odgoju...

stvarno me zanima koliko ti imaš godina, a bome i kako izgledaš....
__________________
"predatorica"
petra_pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 14:27   #78
Molim da se ovdje ne upotrebljavaju pogrdni nazivi i da prestane vrijeđanje.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 14:30   #79
Jel se sjećate vi onog filma - Kuda idu divlje svinje?

K Bešlinkkkkuuuu!!!!
cudim_se is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 04.07.2008., 14:44   #80
Quote:
cudim_se kaže: Pogledaj post
Jel se sjećate vi onog filma - Kuda idu divlje svinje?

K Bešlinkkkkuuuu!!!!
jel ti sad lakše?
__________________
"predatorica"
petra_pan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:37.