Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2009., 06:20   #1261
Quote:
Razlivena Tinta kaže: Pogledaj post
A zašto muž poželi imati više žena?
zato sto mu je glava u gacama, i ne zna se istresti u kantu za smece ... pa mu zato sluzi - zena



... eto, vidimo da i u afghanistanu koriste najsiroviji i najprostiji sex u reklamne svrhe

nije cudo sto zene odande dovedene u AU preko unesca i slicnih humanitaraca (bez pratnje 'svojih' muskaraca) - ne zele niti da cuju za maramu

Zadnje uređivanje todaytonight : 15.08.2009. at 06:26.
todaytonight is offline  
Old 15.08.2009., 08:57   #1262
Quote:
forget-me-not kaže: Pogledaj post

Čekaj, a čemu kontrolirati misli?
Dovoljno je donijeti zakon. Ko ne radi, taj ne jede...
Što ona misli....pa tko bi sad u to ulazio i čemu?
No čini mi se da bi moderna žena "zapadne" provinijencije bila presretna da muškarci u njihovim društvima pokušaju donijeti ovakav zakon. To bi značilo da su zainteresirani za sex, a ne za filozofiranje o ljudskim pravima.
U čemu li je onda "kvaka"
Imaju li slican zakon ako muz ne zadovolji zenu u krevetu!?
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Old 15.08.2009., 10:54   #1263
ti muskarci u afganistanu su zasluzili da sve zene evakuiraju iz zemlje a muskarcima zabrane pasose i vize da nikad vise ni jednu zenu ni iz daleka ne vide
satori is offline  
Old 15.08.2009., 11:07   #1264
Quote:
Razlivena Tinta kaže: Pogledaj post
Neću ga dodavat na MSN.
Your loss.

Quote:
Razlivena Tinta kaže: Pogledaj post
ON.T: Pa eto, pogodila si, baš me zanimalo to. Neka cura koja je u duši dobra, poštena, draga etc., ali ne nosi maramu mi je svejedno više religioznija od neke druge koja nosi maramu, no kako ti kažeš u duši je "prljavija".
Tako to kada ti gledaš. Ali ovo je u odnosu na Boga, kako On vidi. A On sve vidi. Ti opet nećeš moći razaznat po ovoj potonjoj njenu religioznost, a po dotičnoj - sigurno.

Quote:
Razlivena Tinta kaže: Pogledaj post
Ja bih to usporedila sa seksom. Don't kill me now.
Seks između dvoje ljudi koji su u braku, no među njima ne postoji ljubav mi je grešniji nego seks dvoje ljudi koji nisu u bračnoj zajednici, ali ih ipak veže ljubav, emocionalna povezanost etc.
Tako to kad TI radiš zakone. A da je to tako brak ne bi ni postojao.
Deniz is offline  
Old 15.08.2009., 11:17   #1265
Quote:
Deniz kaže: Pogledaj post
Tako to kad TI radiš zakone. A da je to tako brak ne bi ni postojao.
A kakva je razlika u braku ili bez tog komada papira???
__________________
-Intelektualac je netko tko je otkrio da postoji nesto zanimljivije od seksa... Aldous Huxley
-Trebali bi razmisliti da li je ovisnost o nikotinu poremecaj... Neki bi ( se ) ubili za cigaretu...
homer11 is offline  
Old 15.08.2009., 11:34   #1266
Quote:
homer11 kaže: Pogledaj post
A kakva je razlika u braku ili bez tog komada papira???
Ne mora biti papir, jarane. Bitan je dogovor.
Deniz is offline  
Old 15.08.2009., 12:03   #1267
citat iz bosanskih novina:


Afganistan: Ženama se smije uskratiti hrana ako odbiju seks

Po novom zakonu muž ima pravo uskratiti ženi svaku materijalnu podršku, kao i čuvanje djece, ako ga ona ne zadovolji u krevetu...
14.08.2009. 13:54

Afganistan je donio zakon kojim se "ozakonjuje diskriminacija" prema ženama šijitske manjine i po kojemu se ženama može uskratiti hrana ako odbiju seks, objavio je u petak Human Rights Watch (HRW).

Kako navodi organizacija za zaštitu ljudskih prava, koja upozorava da je riječ o izbornom manevru predsjednika Hamida Karzaija, kandidata za drugi predsjednički mandat na izborima 20. augusta, zakon je objavljen u afganistanskom Službenom listu 27. jula.

O donošenju tog zakona nije bilo službene izjave, a afganistanska vlada nije bila dostupna u petak ujutro kako bi potvrdila informaciju.

Zakon je, po mišljenju HRW-a, nova verzija zakona koji su u martu prihvatili afganistanski parlamentarni zastupnici, a potpisao ga je predsjednik Hamid Karzai, ali nije stupio na snagu jer je uzvitlao prašinu na Zapadu, gdje su ga nazvali zakonom za ozakonjenje silovanja u braku.

HRW kaže da se upoznao sa završnim oblikom novog zakona koji ima "velik broj nazadnjačkih članaka" o pravima žena, premda oni nisu tako restriktivni kao u prvom prijedlogu.

Po novom zakonu muž ima pravo uskratiti ženi svaku materijalnu podršku, pa i hranu, kao i čuvanje djece, ako ga ona ne zadovolji u krevetu. U tom se slučaju skrb nad djecom povjerava ocu ili djedu.

Zakon također predviđa da žena mora zatražiti dopuštenje od muža ako želi raditi, a silovatelj može izbjeći sudski progon ako plati "krvarinu" silovanoj ženi, dodaje HRW, a prenosi Hina.

Donošenje novog zakona dolazi nekoliko prije predsjedničkih izbora 20. augusta, na kojima Hamid Karzai ima najviše izgleda za pobjedu, nakon što se dogovorio s vođama najvećih entičkih i vjerskih zajednica u zemlji.
satori is offline  
Old 15.08.2009., 12:27   #1268
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
O donošenju tog zakona nije bilo službene izjave, a afganistanska vlada nije bila dostupna u petak ujutro kako bi potvrdila informaciju.
Deniz is offline  
Old 15.08.2009., 12:36   #1269
Quote:
Deniz kaže: Pogledaj post


Tako to kad TI radiš zakone.
Razlivena iznosi svoje misljenje, a ti se pozivas na "zakone"
i to koje zakone
na hamurabijeve (1728-1686 pr. n. e.) zakone stare mezopotamije i babilona EEK!


po Hamurabijevom Zakoniku, ako bi žena bila nepokorna mužu u bilo čemu ili bi na svoju ruku učinila nešto bez znanja muža, muž je imao pravo da je istjera iz kuće, ili da oženi drugu ženu, ili da je pretvori u robinju

ako bi imala los odnos prema kući, kao i pretjerano trošenje i rasipanje imetka, muž je imao pravo da podigne tužbu kod sudije, da bi bila potopljena nakon utvrdivanja prekršaja

za preljubu muž je imao pravo odmah na licu mjesta ubije ženu i njenog zavodnika
za saučesništvo u ubistvu svog supruga žena je nabijana na kolac


Član 151 hamurabijevog zakonika:

Muž može da otjera ženu koja je nemarna ne davši joj ništa ili je učiniti robinjom, ali bez dobrog razloga, zakon to zabranjuje. Ako muž padne u zarobljeništvo, ženi se dozvoljava odlazak kod drugog samo ako nema dovoljno sredstava za život, ili će biti naređeno da je bace u rijeku. Ako se muž vrati iz zarobljeništva, dužna je da mu se vrati samo ako nije okaljao domovinu (djeca iz drugug braka ostaju s ocem).


Član 132

Ako je “prst uperen” na nečiju ženu po pitanju drugog muškarca, ali nije uhvaćena da spava sa njim, ona treba da skoči u rijeku za svog muža.



dalje, po nekim arheoloskim pronalascima asirci su najstariji religijski narod koji je zenu primoravao na nosenje hijaba

na podrucju stare Asirije su pronadjene zemljane ploče porijeklom iz drugog stoljeca prije nove ere:
na jednom od natpisa stajali su detaljni propisi o hidzabu, kao i zakoni koji nalazu kaznu za one koje iste ne prakticiraju

Robinja je morala prilikom izlaska sa svojim gospodarem, nositi hidžab. Kada bi se neki Asirac ženio pozvao bi svoje prijatelje i pred njima javno izjavio da žena koju je odabrao postaje njegova supruga, i u tom trenutku bi morala staviti hidžab.






meni je ludnica sto su sharija zakoni zapravo prepisani ovi prastari zakoni od prije nove ere - a koji, preko islama, obavezuju ljude danasnje evrope, dalekog istoka itd


jos mi je veci urnebes kada danasnja zena - preko islama
i preko njegovih zakona hijaba robinja stare mezopotamije vidi svoju emancipaciju/ oslobodjenje i spas




Zadnje uređivanje todaytonight : 15.08.2009. at 12:55.
todaytonight is offline  
Old 15.08.2009., 13:02   #1270
Quote:
Deniz kaže: Pogledaj post
Tako to kada ti gledaš. Ali ovo je u odnosu na Boga, kako On vidi. A On sve vidi. Ti opet nećeš moći razaznat po ovoj potonjoj njenu religioznost, a po dotičnoj - sigurno.
Objasni mi razliku, molim te. Po tebi je "manje grešan" seks dvije osobe koje su u braku, ali žena je možda prisiljena na brak, možda je brak sklopljen iz krivih razloga i ljubav uopće nije postojala, nego više neka zaljubljenost i sada kada te zaljubljenosti nema seks tih dviju osoba je "manje grešan" nego seks dviju osoba koje se vole, podržavaju, podupiru, no nisu u braku?


Quote:
Deniz kaže: Pogledaj post
Tako to kad TI radiš zakone. A da je to tako brak ne bi ni postojao.
Ne radim zakone nego iznosim svoje mišljenje, to je valjda u redu?
 
Old 15.08.2009., 13:12   #1271
Quote:
Rufaija kaže: Pogledaj post
tako da se sise ne vide, kako uostalom rade i iskreni kršćanski vjernici i vjernice - čuvaju čednost. a uvijek i kod svake vjere se tako činilo.

nego da te ja pitam kad si tako iskrena, kad bi izišla časna sestra u mini suknji, sa dekolteom, i gola reklamirala gel za tuširanje, rasplela svoju gustu sjajnu crnu kosu, pa mahala trovremenskim taftom, izlazila zamamno iz poslovnog avionćića i prolazila kroz špalir muškaraca, bi li je ti tada zvala "časna sestra"? ima li kod kršćana takva "časna sestra" a da je zovete tako?
Časna sestra u krćanskom svijetu je..znaš sam tko. One ništa ne reklamiraju, ne taftiraju kosu po reklamama diljem svijeta, nikada im se dugme ne raskopči Božjom providnosću u špaliru muškaraca. Al ne možeš reći da u muslimanskom svijetu sve žene ništa ne reklamiraju pobog čovječe. To bi ispalo da samo one malene curice mogu reklamirati jer nisu zamotane. Po tvojoj nakaradnoj usporedbi bi ispalo da muslimanke ne smiju reklamirati. Ili je to tam zabranjeno dak da VEET i TAFT nemaju kaj raditi na tv..
milla karolina is offline  
Old 15.08.2009., 13:15   #1272
Ne ostavljajte osobne poruke na temama!

Smatra se spamom i podliježe sankcijama!

Za to postoji pm!


Hvala!
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Old 15.08.2009., 13:16   #1273
što Kuran kaže o ženskoj sexualnosti..jel da uživa ili da rađa ili jedno i drugo istovremeno...da nebu onak ..daj kamili da malo proviri kroz šator, i imat ćeš rusvaj u njemu..
milla karolina is offline  
Old 15.08.2009., 13:34   #1274
Opet today tonight sa svojim kreativnim vizualnim stilom.
Vama je bitan zahir, spoljašnje, pa zato i svu pozornost bacaš na izgled. Kao što insinuirate postovima protiv marame.

Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
Razlivena iznosi svoje misljenje, a ti se pozivas na "zakone"
i to koje zakone
na hamurabijeve (1728-1686 pr. n. e.) zakone
Na šerijatske zakone koji su izveli ljude iz paganskih tmnina na svijetlo. A šta ti navodiš su neki koji nemaju osnove ni u jednoj svetoj knjizi, već najobičnija opresija jačeg nad slabijim, isto što su činili i Arapi prije islama, pa ih je ovaj srezao sabljom pravde.

Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
COLOR="Blue"]Robinja je morala prilikom izlaska sa svojim gospodarem, nositi hidžab. Kada bi se neki Asirac ženio pozvao bi svoje prijatelje i pred njima javno izjavio da žena koju je odabrao postaje njegova supruga, i u tom trenutku bi morala staviti hidžab. [/COLOR]
Reference?
Prvi narod veli. Otkuda to oni znaju? Valjda shvaćaš da mi shvaćamo da je povijest prostranstvo kao i svemir - velikim dijelom neistražen?
Bez čvrstih dokaza ništa.
Opet bi se mogli na kršćanstvo tvoje vratit. Ali ne znam kolko ima smisla?

Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
meni je ludnica sto su sharija zakoni zapravo prepisani ovi prastari zakoni od prije nove ere - a koji, preko islama, obavezuju ljude danasnje evrope, dalekog istoka itd
jos mi je veci urnebes kada danasnja zena - preko islama
i preko njegovih zakona hijaba robinja stare mezopotamije vidi svoju emancipaciju/ oslobodjenje i spas
Šta je prepisano kod nas od ovih mračnih poganskih zakona?

Urnebes je tebi u glavi onda, šokice.

U čemu je spas?

U dvostrukim standardima, opresivnoj nametnutoj "slobodi" koju tumačite, današnjoj raskalašenosti?

Vidi mezopotamska robinja ... Eto jesi li ti možda aktivni učesnik nekakvih hejterskih grupa, jer moram priznat imaš smisla što se tiče demagogije.
Deniz is offline  
Received Infraction
Old 15.08.2009., 13:40   #1275
Quote:
Razlivena Tinta kaže: Pogledaj post
Objasni mi razliku, molim te. Po tebi je "manje grešan" seks dvije osobe koje su u braku, ali žena je možda prisiljena na brak, možda je brak sklopljen iz krivih razloga i ljubav uopće nije postojala, nego više neka zaljubljenost i sada kada te zaljubljenosti nema seks tih dviju osoba je "manje grešan" nego seks dviju osoba koje se vole, podržavaju, podupiru, no nisu u braku?
Da, tako je. Treba biti muško (žensko ) i posljedice svojih postupaka trpjeti. Ako ne ide ima razvod...
Ovi su se uzeli pri zdravoj pameti, obvezali jedno drugom, dok ovi u slučaju trudnoće podlježu raznoraznim riskantnim postupcima. Dakle problemi nastaju, jer nema dogovora.

Quote:
Razlivena Tinta kaže: Pogledaj post
Ne radim zakone nego iznosim svoje mišljenje, to je valjda u redu?
Dobro, valjda ste shvatili šta želim reć.
Deniz is offline  
Old 15.08.2009., 13:45   #1276
Quote:
milla karolina kaže: Pogledaj post
Časna sestra u krćanskom svijetu je..znaš sam tko. One ništa ne reklamiraju, ne taftiraju kosu po reklamama diljem svijeta, nikada im se dugme ne raskopči Božjom providnosću u špaliru muškaraca. Al ne možeš reći da u muslimanskom svijetu sve žene ništa ne reklamiraju pobog čovječe. To bi ispalo da samo one malene curice mogu reklamirati jer nisu zamotane. Po tvojoj nakaradnoj usporedbi bi ispalo da muslimanke ne smiju reklamirati. Ili je to tam zabranjeno dak da VEET i TAFT nemaju kaj raditi na tv..
Šta je reklamiranje?
Izbacivanje sisa i guzice, nogu, kosa, faca, prstiju, bez odjeće ili sa gaćama i grudnjakom?
Mila, jel to reklama?

I tvrdi li netko da to nije unižavanje žene, svođenje na predmet koji služi kao prodajno sredstvo, kao ono 50 % popusta?

Smiju reklamirati muslimanke, ali na fin način.

A šta ti fali da se samo pokaže ime proizvoda, svrha i efekt? Jel to reklama?
Pa ionako znamo da je laž ovo šta gledamo. Ne može ti onako ispasti kosa bez litre ulja, gelova, svijetla onog i šta ja znam šta sve ne.

Tako volimo laži gledat, slatke laži, da nas natjeraju da kupimo proizvod...

Ko ima bolju, skuplju i lažljiviju reklamu on ima prednost u plasmanu proizvoda, onda...
Deniz is offline  
Old 15.08.2009., 14:36   #1277
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
ti muskarci u afganistanu su zasluzili da sve zene evakuiraju iz zemlje a muskarcima zabrane pasose i vize da nikad vise ni jednu zenu ni iz daleka ne vide

Men'se čini da bi bolje bilo obrnuto...
Da izvoze mužjake u europu ili ameriku, vjerovatno bi se anoreksične malo udebljale

No Šatori, probaj da pojasniš, što ima više logike:

a) da ti kažnjavaš Afgane jer žele sexati svoje žene i žele ih uopće imati ugodno popunjene (bolje da ljulja nego da žulja)
b) da ukapiraš njihovo poimanje: žena voli muškarca > (u)daje se > muškarac je uzima (i tako svakodnevno) ....ako se ona prestane davati, onda ga ne voli > sem što ga ne voli, ne troši kalorije > džaba mu jede kruha (a to je tamo deficitarno)

Iskreno, dovodiš me u zabunu, pa te molim da mi odabirom a) ili b) učiniš ovo kristalklir
Jer ne vidim razlog tvom petljanju u intimne stvari tamo nekih ljudi u dalekom afganistanu i to tvoje ogorčenje
Ne daješ im kruha, ne brineš o njihovim potrebama, a kažnjavala bi
U čemu se onda ogleda tvoja solidarnost i humanost?
forget-me-not is offline  
Old 15.08.2009., 15:03   #1278
evo nesto za padme_p & Co ... sa islamic fashion parade

nesto za dopodne, za popodne, za uvecer ...




a nesto i za lude igre 1001 noci ...
todaytonight is offline  
Old 15.08.2009., 15:03   #1279
Quote:
Deniz kaže: Pogledaj post
Šta je reklamiranje?
Izbacivanje sisa i guzice, nogu, kosa, faca, prstiju, bez odjeće ili sa gaćama i grudnjakom?
Mila, jel to reklama?

I tvrdi li netko da to nije unižavanje žene, svođenje na predmet koji služi kao prodajno sredstvo, kao ono 50 % popusta?

Smiju reklamirati muslimanke, ali na fin način.

A šta ti fali da se samo pokaže ime proizvoda, svrha i efekt? Jel to reklama?
Pa ionako znamo da je laž ovo šta gledamo. Ne može ti onako ispasti kosa bez litre ulja, gelova, svijetla onog i šta ja znam šta sve ne.

Tako volimo laži gledat, slatke laži, da nas natjeraju da kupimo proizvod...

Ko ima bolju, skuplju i lažljiviju reklamu on ima prednost u plasmanu proizvoda, onda..
.
na takav način mogu se prodati samo glupom kupcu, Deniz ideš u krajnost..pa čovječe jel može koja muslimanka onako rasipat kosu za boju za kosu tog i tog proizvođača to te ja pitam...
milla karolina is offline  
Old 15.08.2009., 15:45   #1280
Quote:
Deniz kaže: Pogledaj post

Šta je prepisano kod nas od ovih mračnih poganskih zakona?

Urnebes je tebi u glavi onda, šokice.

U čemu je spas?

U dvostrukim standardima, opresivnoj nametnutoj "slobodi" koju tumačite, današnjoj raskalašenosti?

Vidi mezopotamska robinja ... Eto jesi li ti možda aktivni učesnik nekakvih hejterskih grupa, jer moram priznat imaš smisla što se tiče demagogije.

zao mi je sto si pun nepovjerenja prema mojim navodima
umjesto da me optuzujes za izmisljanje - proguglaj si i nadji si izvore o arheoloskim dokazima asirskih mezopotamskih ploca iz 2. st. pr. n. ere, a na kojima se mogu procitati zakoni o nosenju hijaba kao i konsekvence za nenosenje istoga

te ploce kao i hamurabijev zakonik nisu "mracni paganski zakoni", vec bastina covjecanstva
i, nikome ne pada na pamet da danas slijedi te zakone - osim sharije koja se temelji na njima



a ti si probazaj po sajtu Muslims Against Sharia pa mi reci da li se slazes s tim sto oni kazu da:

** sharia i zakoni 7. st (a preneseni iz starih zakonika mezopotamije kada je zena bila robinja u najboljem slucaju ... prim. prev) moraju se ukinuti, jer oni su nekompatibilni sa zakonima suvremenoga drustva

** zakon koji propisuje kamenovanje, rezanje udova, protjerivanje itd morao bi biti osudjen od strane svakoga muslimana

** stare fraze i izrazi se trebaju odbaciti i ukinuti:
-- dzihad (sveti rat protiv nemuslima)
-- mudzahedin (sveti ratnik) = nema vise ratovanja u ime islama
-- Christian / Crusader / Israeli / Zionist okupacija = ovi izrazi predstavljau bigotry ... jer, muslimani u nemuslimanskim zemljama imaju vise prava i slobode nego muslimani u muslimanskim zemljama

ovi reformisti islama jos kazu: braco i sestre! islam u danasnjoj formi nije kompatibilan s principima slobode i demokracije! nemojte da slijedece generacije muslimana moraju cistiti vasa g**na! borite se protiv islamskog fasizma, kako vasa djeca ne bi morala!



napomena: gore linkani website si mozete prevesti na hrvatski s desne margine iste stranice selektirajuci HR zastavu

Zadnje uređivanje todaytonight : 15.08.2009. at 15:56.
todaytonight is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:00.