Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2012., 12:17   #81
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
144 000 djevaca ne uklapa se u šest milijuna jehovinih svjedoka , pa se jehovini svjedoci , za razliku od katoličanstva , koje Svetom pismu ima sasvim drugačiji pristup , hvale time da sve rade po Svetom pismu , sada nalaze u velikom problemu...

Što sad ?




Preadicatore , upravo si se pokakio na sve svoje upise na ovom forumu...

To sam i ja rekao malo prije na sličnoj temi. Po toj logici će u toj masi božjih odličnika biti 99% katoličkih svećenika i redovnika. Jer ja vjerujem da barem njih 10-20% nije nikad spavalo sa ženama. A možda tu bude i Emanuel Kant , koji je isto umro ko djevac.
Svjedoci Jehove se ne mogu baš pohvaliti da je kod njih mnogo djevaca. Večinom su to oženjeni ljudi. I vjernici i pastori. Teško će biti pronaći toliko broj djevaca u sekti Svjedoka Jehove
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 12:28   #82
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Svjedoci Jehove se ne mogu baš pohvaliti da je kod njih mnogo djevaca. Večinom su to oženjeni ljudi. I vjernici i pastori. Teško će biti pronaći toliko broj djevaca u sekti Svjedoka Jehove
a kako to možeš samo tako tvrditi?, zar si vidovit?!

tak broj se odnosi na ljude od početka kršćanstva, od njegovog samog začeča, otamo pa na vamo
i onda?, kako ti znaš koji ljudi kroz prošlost do sadašnjosti, spadaju u tu kategoriju?!

krena, nit si vidovit a nit star 2000 godina, a nit si svima držo svijeću, zar ne

a nit imaš pravo sektom nazivat zakonom priznatu vjersku zajednicu
iliti možeš, ako si sektaš ti sam (vele da se sektaši prepoznaju između sebe al druge ne)
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 13:26   #83
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
a kako to možeš samo tako tvrditi?, zar si vidovit?!

tak broj se odnosi na ljude od početka kršćanstva, od njegovog samog začeča, otamo pa na vamo
i onda?, kako ti znaš koji ljudi kroz prošlost do sadašnjosti, spadaju u tu kategoriju?!

krena, nit si vidovit a nit star 2000 godina, a nit si svima držo svijeću, zar ne

a nit imaš pravo sektom nazivat zakonom priznatu vjersku zajednicu
iliti možeš, ako si sektaš ti sam (vele da se sektaši prepoznaju između sebe al druge ne)
Trebalo bi pitati Boga da li trebaju još neki uvjeti da budeš božji časnik u raju zemaljskom? Osim što si djevac, moraš biti i častan čovjek. Možda će tu biti kršćana, a možda i harekrišnijevaca koji žive u celibatu, ne jedu meso i ne rade loša djela.

A što se tiče sekte, ja samo dajem mišljenje katolika. Moje osobno mišljenje je neka svatko vjeruje u što hoće i u okviru bilo koje organizacije. Može i u okviru kućnog savjeta ili pak mjesne zajednice
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 13:40   #84
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Trebalo bi pitati Boga da li trebaju još neki uvjeti da budeš božji časnik u raju zemaljskom? Osim što si djevac, moraš biti i častan čovjek. Možda će tu biti kršćana, a možda i harekrišnijevaca koji žive u celibatu, ne jedu meso i ne rade loša djela.

A što se tiče sekte, ja samo dajem mišljenje katolika. Moje osobno mišljenje je neka svatko vjeruje u što hoće i u okviru bilo koje organizacije. Može i u okviru kućnog savjeta ili pak mjesne zajednice
čije zakone slijedi harekrišna?... zar Božje?!

znaš što je dobro?
ne ono što ljudi proglase dobrim nego ono što proglasi Stvoritelj
- tu je razlika jer
ljudi sami donose nešto svoje i govore 'e dobro ti je ovo, e dobro ti je ono'
a kojom mjerom mjere dok mjere?!
kaj?, svojom nekom definicijom?

primjerice: zar je dobro tek ne tuč ljude po ulici al za to vrijeme bit idolopoklonac?!
e pa nije!
primjerice: neću opljačkat banku al ću zato susjedu ukrast komed zemlje oko međe, jer to je ništa, svejedno sam opet dobar jer ga nisam usput i istukao!

i sto drugih primjera u kojima ljudi sami prosuđuju vlastitu 'dobrotu'

oko sekti
ne daješ mišljenje tek katolika nego i svoje vlastito
i šejmaj se kad ih i ti zoveš sektašima, to je glupo prozirno i nisko
jer tako bi mogli i drugi, koji nisu katolici, uzvikivati atolici su najveći sektaši na planeti, idolopoklonci, kršitelji Božjeg zakona!

fin osjećaj, ha?!
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 13:53   #85
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
čije zakone slijedi harekrišna?... zar Božje?!
Svi se oni kune u Boga. Samo što definicija Boga malo varira. A i zakoni malo variraju. Ali je dokazano da harekrišne imaju strože zakone: celibat, vegetarijanstvo, pomaganje bližnjima i što sve ne.
Sve ostalo su male razlike.
Nije bitno čiji su zakoni, nego je bitno da li su za čovjeka ili kontra čovjeka.
Ali sam ti više puta dao primjere mojih ateističkih poštenjaka. Ti si rekla za njih da se oni ogrešuju u božji zakon jer rade previše za druge, a premalo za sebe. A tko je taj koji će reći: ne smiješ toliko ići po kućama i obraćati ljude na pravu vjeru, jer si zanemario vlastitu obitelj. Sada pate tvoja djeca i žena.
Jer se svaka božja zapovjed može jako široko protumačiti. Kako mi znamo da je to božja zapovjed? Jer po piše u bibliji?

Quote:
znaš što je dobro?
ne ono što ljudi proglase dobrim nego ono što proglasi Stvoritelj
- tu je razlika jer
ljudi sami donose nešto svoje i govore 'e dobro ti je ovo, e dobro ti je ono'
a kojom mjerom mjere dok mjere?!
kaj?, svojom nekom definicijom?

primjerice: zar je dobro tek ne tuč ljude po ulici al za to vrijeme bit idolopoklonac?!
e pa nije!
primjerice: neću opljačkat banku al ću zato susjedu ukrast komed zemlje oko međe, jer to je ništa, svejedno sam opet dobar jer ga nisam usput i istukao!

i sto drugih primjera u kojima ljudi sami prosuđuju vlastitu 'dobrotu'

oko sekti
ne daješ mišljenje tek katolika nego i svoje vlastito
i šejmaj se kad ih i ti zoveš sektašima, to je glupo prozirno i nisko
jer tako bi mogli i drugi, koji nisu katolici, uzvikivati atolici su najveći sektaši na planeti, idolopoklonci, kršitelji Božjeg zakona!

fin osjećaj, ha?!
Religije uvijek jedna drugu proglašavaju sektom ili izrodom ili griješnicima.
To ja sam slikovito prikazao: https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...&postcount=226

Zadnje uređivanje krena : 10.09.2012. at 13:59.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 14:06   #86
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
čije zakone slijedi harekrišna?... zar Božje?!

znaš što je dobro?
ne ono što ljudi proglase dobrim nego ono što proglasi Stvoritelj
- tu je razlika jer
ljudi sami donose nešto svoje i govore 'e dobro ti je ovo, e dobro ti je ono'
a kojom mjerom mjere dok mjere?!
kaj?, svojom nekom definicijom?

primjerice: zar je dobro tek ne tuč ljude po ulici al za to vrijeme bit idolopoklonac?!
e pa nije!
primjerice: neću opljačkat banku al ću zato susjedu ukrast komed zemlje oko međe, jer to je ništa, svejedno sam opet dobar jer ga nisam usput i istukao!

i sto drugih primjera u kojima ljudi sami prosuđuju vlastitu 'dobrotu'

oko sekti
ne daješ mišljenje tek katolika nego i svoje vlastito
i šejmaj se kad ih i ti zoveš sektašima, to je glupo prozirno i nisko
jer tako bi mogli i drugi, koji nisu katolici, uzvikivati atolici su najveći sektaši na planeti, idolopoklonci, kršitelji Božjeg zakona!

fin osjećaj, ha?!
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...m-sektama.html
Što si se uspjenila, evo i tvojoj sektici će uskoro zasjati sunce , kao i svim ostalim sotonskim planovima za uništenje ove države i ovog naroda.
Hm, kad bolje promislim, sve mi se čini da je možda Milanović postao Jehovin svjedok, to bi puno toga objasnilo
Neve031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 19:24   #87
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
u tih 144 tisuće su ubrojane i žene, ne odnosi se samo na muškarce
draga moja, lijepo piše da će se spasiti muškarci djevci, ne znam zašto se ulizivati ženama kad lijepo piše da one neće biti u tih 144 tisuće spašenih.
Solna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 19:33   #88
X
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 19:34   #89
Talking

Quote:
solna kaže: Pogledaj post
draga moja, lijepo piše da će se spasiti muškarci djevci, ne znam zašto se ulizivati ženama kad lijepo piše da one neće biti u tih 144 tisuće spašenih.
Biti će i žena. Ne treba svaku rijec u Bibliji doslovno tumačiti. Bit će ih.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 19:45   #90
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Biti će i žena. Ne treba svaku rijec u Bibliji doslovno tumačiti. Bit će ih.
Naravno,Bibliju treba doslovno tumaciti jedino onda kada ti odgovara,a ostalo tumacis kako ti pase
Desmozgenes is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 20:10   #91
144 tisuće djevaca su posebno odabrani,oni nisu jedini koji se spašavaju,nego su odabrani i pomažu u spasenju drugih grešnika.

Zadnje uređivanje solosaroman : 10.09.2012. at 20:26.
solosaroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 23:40   #92
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
Najbolje bi bilo da se svi naučimo smijati jedni drugima...

Humor je koristan za zdravlje čovjeka i odlika inteligentnih ljudi...



Evo npr. sad mi pada na pamet jedna šaljiva smicalica , na račun potpisa koji stoji u Anti-provanovom adresaru...

Ali neću je izreći , osim ako mi to Anti-provan ne dopusti...
samo žeži, nikom neće otpasti uši od toga.
(nadam se da nija kakva uvreda)

ps.
nije
Anti-provan
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 23:49   #93
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
Kršćanima je oduvijek bitno.

Važi za bilo koga. I ne razumijem čemu ovo pitanje. Naime, ja ti nisam zamjerao što braniš stav Jehovnih svjedoka. Zamjeram ti što u svojoj obrani podmećeš drugima i lažno optužuješ one koji ti, što je najžalosnije, nisu ništa krivi.

Mogao bi pokazati da si bolji od njega. Ili barem ne lagati. Ili ne napadati one koji s vašom raspravom nemaju veze.
čudno da nisi shvatio, jer to toliko prozirno da bih time pokušao opanjkavati katolike.
(iako i nije baš daleko od istine-mise zadušnice se plaćaju)

međutim, to je bilo u smislu Kevinog@ podmetanja Jehovinim svjedocima, (a on je katolik) više uzvratno sprdanje, a ne nekakva "laž" , što se vidi iz aviona.
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 23:56   #94
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
čudno da nisi shvatio, jer to toliko prozirno da bih time pokušao opanjkavati katolike.
(iako i nije baš daleko od istine-mise zadušnice se plaćaju)

međutim, to je bilo u smislu Kevinog@ podmetanja Jehovinim svjedocima, (a on je katolik) više uzvratno sprdanje, a ne nekakva "laž" , što se vidi iz aviona.
nema veze, i ja se smijem i naslađujem što katolici moraju svećenicima davati svaki mjesec 500kn, minimalno inače im nikad neće izaći iz čistilišta njihovi dragi pokojnici.
Ovdje niti jednom riječju ne spominješ Kevu, već samo katolike. I onda još lažno predstavljaš njihovu vjeru. Ako ja nešto vidim iz aviona onda vidim da ti lažeš. A sad, zašto lažeš ti sam znaš.
Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 23:56   #95
Quote:
Neve031 kaže: Pogledaj post
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...m-sektama.html
Što si se uspjenila, evo i tvojoj sektici će uskoro zasjati sunce , kao i svim ostalim sotonskim planovima za uništenje ove države i ovog naroda.
Hm, kad bolje promislim, sve mi se čini da je možda Milanović postao Jehovin svjedok, to bi puno toga objasnilo
koje lupetanje
ako itko uništava ovu državu i narod, onda je to katolička crkva koja sisa lovu na veliku sisu
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 00:11   #96
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
nema veze, i ja se smijem i naslađujem što katolici moraju svećenicima davati svaki mjesec 500kn, minimalno inače im nikad neće izaći iz čistilišta njihovi dragi pokojnici.
Ovdje niti jednom riječju ne spominješ Kevu, već samo katolike. I onda još lažno predstavljaš njihovu vjeru. Ako ja nešto vidim iz aviona onda vidim da ti lažeš. A sad, zašto lažeš ti sam znaš.
mislim da ovaj dijalog nema smisla.
nekom je lakše ugurati meter u,......nego cantimetr u,.....ali hajd

Keva@ je katolik, i trabunja o Jehovinim svjedocima bedastoće.
ja mu uzvraćam kao katoliku.
kapito ?

on kaže Jehovini cvjedoci njanja,njanja,..sprda se.
ja kažem, katolici njanja,njanja,...uzvraćam mu istom mjerom.
kapito ?
s tim da je ovo što sam rekao o katolicima (plaćanje za kraći boravak u čistilištu, smisao mise zadušnice je upravo to) blizu istine (jedino sam bubnuo cifru) za razliku od totalne bedastoće koju je Keva@ izjavio na račun Jehovinih svjedoka.

ovo je moja zadnja u vezi ovoga, tko je shvatio-shvatio, tko nije i neće.

imaš li ti imalo smisla za humor ?
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 00:26   #97
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
mislim da ovaj dijalog nema smisla.
nekom je lakše ugurati meter u,......nego cantimetr u,.....ali hajd

Keva@ je katolik, i trabunja o Jehovinim svjedocima bedastoće.
ja mu uzvraćam kao katoliku.
kapito ?

on kaže Jehovini cvjedoci njanja,njanja,..sprda se.
ja kažem, katolici njanja,njanja,...uzvraćam mu istom mjerom.
kapito ?
s tim da je ovo što sam rekao o katolicima (plaćanje za kraći boravak u čistilištu, smisao mise zadušnice je upravo to) blizu istine (jedino sam bubnuo cifru) za razliku od totalne bedastoće koju je Keva@ izjavio na račun Jehovinih svjedoka.

ovo je moja zadnja u vezi ovoga, tko je shvatio-shvatio, tko nije i neće.

imaš li ti imalo smisla za humor ?
Već sam napomenuo da ja nemam problema s vašom raspravom, već s time da lažno prezentiraš katoličku vjeru. Komentar ti nije ni blizu istine. A kako možeš svjedočiti Boga lažima je pitanje na koje si sam trebaš odgovoriti.
Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 11:49   #98
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
Već sam napomenuo da ja nemam problema s vašom raspravom, već s time da lažno prezentiraš katoličku vjeru. Komentar ti nije ni blizu istine. A kako možeš svjedočiti Boga lažima je pitanje na koje si sam trebaš odgovoriti.
majko moja
odgovori mi samo na ovo-
plaća li se misa zadušnica, i koja je svrha te mise ?
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 12:46   #99
ma to ti dođe kao taxa za trošenje đona na cipelama hodanjem od župnog stana do groblja, đir po groblju, pa do crkve i onda do župnog stana

http://www.kastav-crkva.org/ob_pogreb_n.html

Obavijesti o pogrebu


Propisana taksa za pogrebe u našoj Riječkoj nadbiskupiji iznosi 200,00 kn (ako je sv. Misa onda još 50,00 kn).
Svećenici koji imaju više župa u kojima ne stanuju, imaju pravo na dodatnu taksu.

Svima koji ne mogu platiti, vodimo pogreb i održavamo sv. Misu besplatno.
kotepita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 12:56   #100
Quote:
kotepita kaže: Pogledaj post
ma to ti dođe kao taxa za trošenje đona na cipelama hodanjem od župnog stana do groblja, đir po groblju, pa do crkve i onda do župnog stana

http://www.kastav-crkva.org/ob_pogreb_n.html

Obavijesti o pogrebu


Propisana taksa za pogrebe u našoj Riječkoj nadbiskupiji iznosi 200,00 kn (ako je sv. Misa onda još 50,00 kn).
Svećenici koji imaju više župa u kojima ne stanuju, imaju pravo na dodatnu taksu.

Svima koji ne mogu platiti, vodimo pogreb i održavamo sv. Misu besplatno.
tak i tak pogreb je "džabe", što nije ni kod stare babe
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:25.