Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2010., 12:36   #1081
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
Usporedba je dobra za onoga tko ju ne želi zloupotrijebiti...Staljin je ubijao ljude da ima manje problema na nekim područjima...ovdje imamo preblema za tehnikom provedbe vjeronauka i umjesto da riješimo pojedine problema predlaže se potpuno ukidanje...niko nikoda ne ubija...
Pa što si onda spomenula Staljina u tom kontekstu
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
dakle nemojmo govoriti o toleranciji i prihvaćanju kada nismo spremni prihvatiti svijet oko sebe kakav je i kad bi pojedine probleme rješavali kao Staljin..
__________________
Don't mistake lack of talent for genious.
Neroslava is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 12:36   #1082
Quote:
lana74 kaže: Pogledaj post
vjeronauk je ako se ne varam od prvog osnovne? a ne od prvog srednje kao etika...

a ja tebe opet pitam, zašto je tebi ili ostalim kao ti problem ići na vjeronauk u crkvi?
A što je tebi problem što ima vjeronauka u školi jer očito smatraju da treba na cijeloj planeti...pa su ga stavili i odaziv fenomenalan...ti si tu izgubila što?
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 12:37   #1083
Quote:
lana74 kaže: Pogledaj post
jer ti misliš da će netko biti diskriminiran zato što hekla ili zato što je određene vjeroispovjesti
Diskriminacija koju djeca nepolaznici vjeronauka osjete vidljiva je u satima kada moraju biti na hodnicima ili "na drugi način zbrinuti" čekajući ostatak regularne nastave dok su ostala djeca na satu vjeronauka.
To je problem koji svaka škola mora zasebno riješiti.

Ne vjerujem da su diskriminirana samim time što ne idu na vjeronauk. A ako i jesu, to je problem onog "odgojnog" djela u nazivu institucije i problem roditelja.
Taj dio nema veze sa vjerom, vjeronuakom, izbornim aktivnostima, heklanjem, sportom ni Isusovom rukom.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 12:38   #1084
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
A što je tebi problem što ima vjeronauka u školi jer očito smatraju da treba na cijeloj planeti...pa su ga stavili i odaziv fenomenalan...ti si tu izgubila što?
kroz ovu temu jedno stotinu puta je odgovoreno zašto neki od nas (ustvari velika večina koja ovdje posta) smatramo zašto je problem da je vjeronauk u školi....

ali ne sjećam se da si ti ijednom odgovorila zašto je tebi problem da je vjeronauk u crkvi, gdje mu je i mjesto
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 12:42   #1085
Quote:
lana74 kaže: Pogledaj post

ali ne sjećam se da si ti ijednom odgovorila zašto je tebi problem da je vjeronauk u crkvi, gdje mu je i mjesto
Vjeronauk bi i trebao biti u prostorijama Crkve, ali ne bi trebao biti problem da je i u školi. Iako bi mi bilo draže da samo koristi školske prostorije, a ne i da bude ocjenjen. Ali to je druga priča.

Glavni problem koji se pojavljuje sa vjeronaukom u školi je neadekvatna satica u njegovu korist.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 13:03   #1086
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Ajde da probam ovako, mooze li djete ici na vjeronauk i "proucavati" katolicku religiju , a da ne ide u crkvu, da ne polaze krizme , firme i sta se vec polaze rpiseze ili kak se to vec kaze, da se ne moli bogu i da pri tom ima peticu iz vjeronauka ?
Ako ne moze (a ne moze), onda to nije proucavanje religije nego prakticiranje religije i pristupanje toj religijskoj zajednici.
Tako dugo dok je vjeronauk takav kakav jest nije mu mjesto u državnim školama već u crkvi - sasvim nebitno kojoj.

Nešto slično onome što bi trebalo biti proučavanje a ne prakticiranje religije je etika koju uči moja kćer u srednjoj školi.
Dakle, bez dogmi i indoktrinacije.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 13:45   #1087
Quote:
lana74 kaže: Pogledaj post
kroz ovu temu jedno stotinu puta je odgovoreno zašto neki od nas (ustvari velika večina koja ovdje posta) smatramo zašto je problem da je vjeronauk u školi....

ali ne sjećam se da si ti ijednom odgovorila zašto je tebi problem da je vjeronauk u crkvi, gdje mu je i mjesto
Nije nikakav...ali posao države je da financira i radi one stvari koje od nje traži narod...jel tako?...je....i država je ustanovila kao i većina država na ovoj planeti da se mogu izučavati pojedine religije u državnim školama (po milijuntni put) i ja upisala dijete...kao što i prihvatila laptop grada Osijeka za kćer u 5. razredu kojeg recimo nije dobio nitko u Hrvatskoj osim nas..mislim na sve učenike 5.razreda u Osijeku...e to je diskriminacija i nedostatak dosljedne nacionalne politike prema djeci i obrazovanju.

Zašto ti tu djecu i njihove roditelje tjeraš iz škole?...da li uopće znaš što se tamo uči?...na koji način ti je dijete bilo ugroženo?...ako si imala problem sa rasporedom ili diskriminacijom da li si pitala ravnatelja i pozvala ga na red?

Ono što je kod tebe posebno šokantno je pitanje koje si mi postavila...da kako ja mogu usporediti heklanje i vjeronauk i zar ja mislim da bi dijete moglo diskriminirano zbog heklanja?....dakle ti si zdravo za gotovo uzela da živiš u društvu gdje je normalno da tebe ili tvoje dijete neko gnjavi jer niste vjernici i ne pohađate vjeronauk...i da je to tako i nikako drugačije....i želiš da se vjeronauk makne jer onda nećeš biti diskriminirana. Prvo...to je bezočna laž i generalizacija prema svim ljudima koji to pohađaju, a drugo zar je način stavitiih u ja bi rekla geto...ja se bojim kako bi ti rješavala na tisuće drugih razloga zašto se djeca u školama svađaju, ponižavaju i zlostavljaju...kuda bi njih poslala?...ili misliš da bi trebali malo porazgovarati o roditeljima čije dijete zlostavlja druge?...zlostavljačima ne treba ništa servirati..oni nađu razlog jer su naprosto zlostavljači i redom su odgojeni od vrlo upitnih roditelja...
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 13:58   #1088
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Ajde da probam ovako, mooze li djete ici na vjeronauk i "proucavati" katolicku religiju , a da ne ide u crkvu, da ne polaze krizme , firme i sta se vec polaze rpiseze ili kak se to vec kaze, da se ne moli bogu i da pri tom ima peticu iz vjeronauka ?
Ako ne moze (a ne moze), onda to nije proucavanje religije nego prakticiranje religije i pristupanje toj religijskoj zajednici.
Uzmimo najčešću situaciju...Pero je katolik, upisao je dijete na katolički vjeronauk, zašto bi Peri smetalo što oni i proučavaju i prakticiraju vjeru u školi?...
Idemo dalje...netko tko nije katolik...ili bilo koje druge vjere...pretpostavljam da neće ići na vjeronauk ili će možda uzeti neku opću varijantu ako je ponuđena...ako ode na katolički vjeronauk može sudjelovati samo u izučavanju i ne moliti se i ne odlaziti u crkvu.
Tko je tebi rekao i što točno o samom prekticiranju na satovima vjeronauka?..s koliko ljudi si pričao i da li si vidio udžbenike?

Ne mogu jednostavno dokučiti što bi tebe moglo smetati u tome što deklarirani katolici rade ili ne rade na svom satu vjeronauka...a ako bi neki ateist poželio tamo ići..što njega smeta da vidi što to oni rade i zašto...kad se već svojom voljom ušao unutra?

Pa pola ljudi ovdje nema pojma o čemu priča(mislim na program u školi), a svađali bi se satima.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 14:14   #1089
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
Uzmimo najčešću situaciju...Pero je katolik, upisao je dijete na katolički vjeronauk, zašto bi Peri smetalo što oni i proučavaju i prakticiraju vjeru u školi?...
Idemo dalje...netko tko nije katolik...ili bilo koje druge vjere...pretpostavljam da neće ići na vjeronauk ili će možda uzeti neku opću varijantu ako je ponuđena...ako ode na katolički vjeronauk može sudjelovati samo u izučavanju i ne moliti se i ne odlaziti u crkvu.
Tko je tebi rekao i što točno o samom prekticiranju na satovima vjeronauka?..s koliko ljudi si pričao i da li si vidio udžbenike?

Ne mogu jednostavno dokučiti što bi tebe moglo smetati u tome što deklarirani katolici rade ili ne rade na svom satu vjeronauka...a ako bi neki ateist poželio tamo ići..što njega smeta da vidi što to oni rade i zašto...kad se već svojom voljom ušao unutra?

Pa pola ljudi ovdje nema pojma o čemu priča(mislim na program u školi), a svađali bi se satima.
Znaci negiras to da ocjene iz vjeronauka ovise o tome ide li djete i roditelji u crkvu na mise ?
Mozda u tvojoj skoli, u 99% skola to nije tako.

Ponovit cu svoj stav o crkvi, vjernicima i vjeronauku.
O vjernicima :
Postujem bilo ciju zelju i potrebu za bilo kojom religijom. Nemam nista protiv da bilo tko vjeruje i prakticira sto god hoce sve dok to ne zadire u moj prostor i mene ne prisiljava i ne gnjavi me sa svojim uvjerenjima.
O Crkvi:
Crkva ima svoje mjesto u drustvu. Dobijaju pozamasnu svotu novaca za prakticiranje svojih religijskih sadrzaja i protiv toga sam samo djelomicno.
O vjeronauku u skolama:
Postoji vjeronauk u crkvi. Oduvjek je postojao. I za vrijeme komunizma je postojao. Vjeronauk u skolama postoji samo kao sredstvo sirenja katolicke crkve i protiv toga sam. Nisam protiv poducavanja o religijama u skolama, protiv sam prakticiranja religije u skolama jer iako se 80% gradana Hrvatske izjasnjava kao katolici Hrvatska NIJE katolicka zemlja, tako pise i u ustavu. Tko zeli prakticirati svoju religiju neka ide to raditi u svoju crkvu.
Jos jednom cu naglasiti, nisam protiv poducavanja o religijama u skoli (u sklopu drugog predmeta kao npr. povijest, etika ili priroda i drustvo ili kao poseban predmet) ali sam protiv prakticiranja religije kao skolskog predmeta.

Prekidam raspravu s tobom jer ocito imas izgradeno misljenje o temi i odbijas razmisliti o bilo cemu sto drugi pisu nego kao papagaj ponavljas jedno te isto iako to veze nema s onim sto sugovornici pisu.
__________________
Makefile not war !

Zadnje uređivanje Bjesomar_ : 06.10.2010. at 14:36.
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 14:15   #1090
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
Ne mogu jednostavno dokučiti što bi tebe moglo smetati u tome što deklarirani katolici rade ili ne rade na svom satu vjeronauka...
Nek rade što hoće. Na vjeronuku u župnom dvoru

Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
Pa pola ljudi ovdje nema pojma o čemu priča(mislim na program u školi), a svađali bi se satima.
Misliš na sebe?
Jer vidim da si u zabludi. Na vjeronauku, naime, ne izučavaju Bibliju u smislu analiziranja i propitkivanja tekstova. Je li ti kćer netko poučio o tome da je Biblija pisana, prekrajana s dodavanim i izbacivanim tekstovima svakih 100-200 godina nakon Krista? Nije? Pa naravno, jer se tamo ne izučava, već indoktrinira. Kome je volja, to je u redu, ali ne u školi.

Drugo. Na vjeronauku nije velik dio gradiva posvećen drugim religijama kao što također pišeš. U 4. razredu jedna je lekcija posvećena judaizmu, a u 6. i 8. r. se također kratko bave svim ostalim religijma. I to je to. Dio vremena obrađuju se općenite teme ala prijateljstvo, ljubav, obitelj bla,bla - ali i te su teme naravno vjerski obojane i uvjetovane, da ne bi bilo zablude!!!!!

Ostao o čemu se uči su što piše u SZ, što u NZ, Isusova prispodoba ova i ona, 10 zapovijedi i kako su nastale, molitva ova i ona, o uskrsnuću, bezgrešnom zaćeću itd. Jasno, uče se vjerske dogme. A tome nije mjesto u školi.
__________________
Don't mistake lack of talent for genious.

Zadnje uređivanje Neroslava : 06.10.2010. at 14:20.
Neroslava is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 14:16   #1091
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
i želiš da se vjeronauk makne jer onda nećeš biti diskriminirana. Prvo...to je bezočna laž i generalizacija prema svim ljudima koji to pohađaju, a drugo zar je način stavitiih u ja bi rekla geto...
:klap:
Župni dvor je geto.
__________________
Don't mistake lack of talent for genious.
Neroslava is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 14:19   #1092
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Znaci negiras to da ocjene iz vjeronauka ovise o tome ide li djete i roditelji u crkvu na mise ?
Mozda u tvojoj skoli, u 99% skola to nije tako.

Ponovit cu svoj stav o crkvi, vjernicima i vjeronauku.
O vjernicima :
Postujem bilo ciju zelju i potrebu za bilo kojom religijom. Nemam nista protiv da bilo tko vjeruje i prakticira sto god hoce sve dok to ne zadire u moj prostor i mene ne prisiljava i ne gnjavi me sa svojim uvjerenjima.
O Crkvi:
Crkva ima svoje mjesto u drustvu. Dobijaju pozamasnu svotu novaca za prakticiranje svojih religijskih sadrzaja i protiv toga sam samo djelomicno.
O vjeronauku u skolama:
Postoji vjeronauk u crkvi. Oduvjek je postojao. I za vrijeme komunizma je postojao. Vjeronauk u skolama postoji samo kao sredstvo sirenja katolicke crkve i protiv toga sam. Nisam protiv poducavanja o religije u skolama, protiv sam prakticiranja religije u skolama jer iako se 80% gradana Hrvatske izjasnjava kao katolici Hrvatska NIJE katolicka zemlja, tako pise i u ustavu. Tko zeli prakticirati svoju religiju neka ide to raditi u svoju crkvu.
Jos jednom cu naglasiti, nisam protiv poducavanja o religijama u skoli (u sklopu drugog predmeta kao npr. povijest, etika ili priroda i drustvo ili kao poseban predmet) ali sam protiv prakticiranja religije kao skolskog predmeta.

Prekidam raspravu s tobom jer ocito imas izgradeno misljenje o temi i odbijas razmisliti o bilo cemu sto drugi pisu nego kao papagaj ponavljas jedno te isto iako to veze nema s onim sto sugovornici pisu.
za post

i za prekid rasprave...selim i ja
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 14:33   #1093
Quote:
lana74 kaže: Pogledaj post
za post

i za prekid rasprave...selim i ja
I moj potpis. Sve je receno u tom postu
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 14:35   #1094
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Znaci negiras to da ocjene iz vjeronauka ovise o tome ide li djete i roditelji u crkvu na mise ?
Mozda u tvojoj skoli, u 99% skola to nije tako.

Ponovit cu svoj stav o crkvi, vjernicima i vjeronauku.
O vjernicima :
Postujem bilo ciju zelju i potrebu za bilo kojom religijom. Nemam nista protiv da bilo tko vjeruje i prakticira sto god hoce sve dok to ne zadire u moj prostor i mene ne prisiljava i ne gnjavi me sa svojim uvjerenjima.
O Crkvi:
Crkva ima svoje mjesto u drustvu. Dobijaju pozamasnu svotu novaca za prakticiranje svojih religijskih sadrzaja i protiv toga sam samo djelomicno.
O vjeronauku u skolama:
Postoji vjeronauk u crkvi. Oduvjek je postojao. I za vrijeme komunizma je postojao. Vjeronauk u skolama postoji samo kao sredstvo sirenja katolicke crkve i protiv toga sam. Nisam protiv poducavanja o religije u skolama, protiv sam prakticiranja religije u skolama jer iako se 80% gradana Hrvatske izjasnjava kao katolici Hrvatska NIJE katolicka zemlja, tako pise i u ustavu. Tko zeli prakticirati svoju religiju neka ide to raditi u svoju crkvu.
Jos jednom cu naglasiti, nisam protiv poducavanja o religijama u skoli (u sklopu drugog predmeta kao npr. povijest, etika ili priroda i drustvo ili kao poseban predmet) ali sam protiv prakticiranja religije kao skolskog predmeta.

Prekidam raspravu s tobom jer ocito imas izgradeno misljenje o temi i odbijas razmisliti o bilo cemu sto drugi pisu nego kao papagaj ponavljas jedno te isto iako to veze nema s onim sto sugovornici pisu.
A čuj...da nisam slušala što drugi govore i izgrađivala polako svoje mišljenje danas bi mislila kao ti...jer je to prije bio moj stav...promijenila sam ga slušajući, uspoređujući, važući i došla do ovoga. Meni je žao što ne mogu prihvatiti tvoje mišljenje da te vrijeđa ili smeta što će katolici na katoličkom vjeronauku dijelom prakticirati svoju religiju...mene recimo ne smeta i ne pitam što Muslimani rade ili ne rade na svom....da li samo čitaju Kuran ili se na ulasku izuju i klanjaju Alahu. Tamo su ih upisali roditelji, a škola dala program. Što se tiče ocjena i vezanosti za crkvu uopće ti neću proturiječiti da tu nema svakavih vjeroučitelja koji mogu nešto uvjetovati, ali protivim se postotku od 99% i svaki roditelj koji misli da tu nešto ne štima ima informacije za svaki predmet pa tako i vjeronauk...dođe, pita, riješi, galami štagod. Što se tebe kao roditelja neupisanog djeteta tiče ja ne razumijem. Kao što nikoga nije briga u Zagrebu što su mojoj djeci 4 dana u tjednu dvosmjenska.

Zadnje uređivanje katarinaos : 06.10.2010. at 14:49.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 14:40   #1095
Quote:
Neroslava kaže: Pogledaj post
Jasno, uče se vjerske dogme. A tome nije mjesto u školi.

Vjerskim dogmama je mjesto kod vjernika te vjere.I oni to upisali i žele slušati. Kada tvoje dijete netko bude prisilio da sluša vjerske dogme katoličke crkve onda ćemo dalje razgovarati teta. Mislim što je s tobom? Pa ako ne vjeruješ u činenjenicu da je recimo Isus Krist uskrsnuo onda nisi katolik i točka...a čim se katolik to je dio tvoje vjere i nema problema. Tko si ti da se petljaš u to što će netko slušati o svojoj vjeri. Kako bi po tebi uopće izgledala ta vjera bez dogmi?
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 14:43   #1096
Quote:
Neroslava kaže: Pogledaj post
:klap:
Župni dvor je geto.
Za tebe da...za mene nije...a za tebe je iz razloga što ne želiš da se aktivnosti sa župnog dvora maknu ni milimetar dalje...a to se zove geto...što ne znači da vjernicima nije lijepo u njemu.
Sve si ti shvatila samo me jako loše pokušavaš diskreditirati.
Samo naprijed.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 14:47   #1097
Škola je dala program?

Ti sve nas poučavaš kako trebamo misliti, a nemaš pojma ni o najosnovnijim stvarima. Niti se trudiš informirati se - ti sve znaš.

I baš me zanima koliko je roditelja problem sa vjeronaukom riješio sa razrednikom.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 14:54   #1098
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Škola je dala program?

Ti sve nas poučavaš kako trebamo misliti, a nemaš pojma ni o najosnovnijim stvarima. Niti se trudiš informirati se - ti sve znaš.

I baš me zanima koliko je roditelja problem sa vjeronaukom riješio sa razrednikom.
Ja nikoga ne poučavam i ako tako misliš sorry...govorim što mislim na temelju onoga što znam...rekla sam škola..ok...nije škola nego je Crkva predložila, a ministarstvo odobrilo..nemoj me vrijeđati da nemam pojma...ravnatelji prihvatili.
U svakom slučaju nije taj program pao s Marsa i niko o njemu pojam nije imao.

A to što ti plaziš jezik i rađe bi nešto izbacila iz škole nego rješavala pojedinačni sluačaj to samo govori kako ti rješavaš stvari...i nisam rekla samo s razrednikom nego sam rekla s vjeroučiteljem jer on ima informacije kao i svi drugi predmetni profesori.

Nisam zadovoljna sa profesorom i programom iz matematike idem zatvoriti školu.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 16:27   #1099
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Ajde da probam ovako, mooze li djete ici na vjeronauk i "proucavati" katolicku religiju , a da ne ide u crkvu, da ne polaze krizme , firme i sta se vec polaze rpiseze ili kak se to vec kaze, da se ne moli bogu i da pri tom ima peticu iz vjeronauka ?
Ako ne moze (a ne moze), onda to nije proucavanje religije nego prakticiranje religije i pristupanje toj religijskoj zajednici.
To u velikoj mjeri ovisi o vjeroučitelju. Kod nas npr. može. Vjeroučiteljica moje kčeri je djeci na početku 2. razreda kada počne i župni vjeronauk kao priprema na prvu pričest, objasnila, da neka djeca neće ići na župni vjeronauk, jer su njihovi roditelji odlučili da će djeca ići na vjeronauk u školi zato da nešto nauče o vjeri, a o prakticiranju vjere i sakramentima će odlučiti sami kada odrastu. I (ne)pohađanje vjeronauka u župi nikako nije utjecalo na ocjenu.

Ja ne znam, kako je u drugim školama (čujem svakakve priče), ali se slažem da to ne bi smjelo biti prepušteno samovolji svakog pojedinog vjeroučitelja.
koka2004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 18:25   #1100
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post

Vjerskim dogmama je mjesto kod vjernika te vjere.I oni to upisali i žele slušati. Kada tvoje dijete netko bude prisilio da sluša vjerske dogme katoličke crkve onda ćemo dalje razgovarati teta. Mislim što je s tobom? Pa ako ne vjeruješ u činenjenicu da je recimo Isus Krist uskrsnuo onda nisi katolik i točka...a čim se katolik to je dio tvoje vjere i nema problema. Tko si ti da se petljaš u to što će netko slušati o svojoj vjeri. Kako bi po tebi uopće izgledala ta vjera bez dogmi?
Smijesna si i naporna.
Ne zato sto, kako patnicki tvrdis, ne zelis promijeniti misljenje prema nasem diktatu, vec zato sto konstantno izvrces tudje rijeci.
Objasnit cu to hanlonovom britvom na koju me jucer podsjetio Lastan: ne pripisujte zlobi ono sto se adekvatno moze objasniti gluposcu.
__________________
Don't mistake lack of talent for genious.
Neroslava is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:35.