Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Internet biznis

Internet biznis Zarada i poslovanje na Internetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2014., 18:59   #4841
Slažem se.. Moglo bi se pisati modovima. Što kažeš?
TincH is offline  
Old 14.04.2014., 19:38   #4842
Na onom pdfu dolje? Da, to bi bilo dobro, ali ne znam kako složiti pitanje/zamolbu da me shvate ozbiljno.
Lozimka is offline  
Old 14.04.2014., 21:03   #4843
Odlično zapažanje Lozi, slažem se definitivno.
Valjda ima ovde koji upućeniji za pisanje, pa da uskoči u pomoć...
Metal is offline  
Old 14.04.2014., 23:17   #4844
Ni Krleža osobno ne bi uvjerio administraciju i moderatore da freelancing nije nešto na granici ilegalnog ili oblik spama. Prvo valja ljude obrazovati pa onda "na referendum".
RaffaelloNadal is offline  
Old 15.04.2014., 16:47   #4845
Da, i mene čudi kako moderatori ovdje nikada ne svrate. A stvarno se baš žestoko spama.
I tema bi živnula da se prebaci u neke normalnije krajeve.

Pitanjce!
Ima li tko iskustva s HKS paletom boja? Naime, dobila sam šifre u ovim HKS bojama koje trebam upotrijebiti na crtežu, ali kad ih gledam na monitoru nekako su mi sumnjive, izgledaju jako blijedo i isprano.
Je li to normalno i zašto se uopće boje stavljaju u HKS paletu i u kojim prilikama?
nadzakbaba is offline  
Old 15.04.2014., 17:02   #4846
Ako se pročujemo, staviće nas Linić po povećalo...

Inače, dobio sam prije nekoliko dana stalni ugovor sa jednom tehno-stranicom da radim karikature i ilustrujem članke za njih, otprilike jednom sedmično...
Nije nešto bog-zna šta plaćeno, ali samo neka kaplje.
Metal is offline  
Old 15.04.2014., 22:27   #4847
A da mi te moderatore čoporativno zaspamamo? Onako neki DOS napad?

@nadzak: Te HKS boje (nisam imala baš previše iskustva, al kolko je je )... je paleta boja od određenog proizvođača. Dakle isto kao Pantone, samo je Pantone popularniji.
Koristiš ih: 1. ako trebaš otisnuti neku boju koju ne možeš otisnuti klasičnim ofset CMYK tiskom (miješanjem 4 osnovne boje) - naprimjer jarke zelene i narančaste nijanse u CMYKu izgledaju grozno, smećkasto. Zatim metalik boje, pa bijela...
2. ako klijent u nizu aplikacija želi imati konzistentnu nijansu nečeg, naprimjer logotipa. To u klasičnom tisku nije baš lako postići, a ovisi o svemu i svačemu...
3. ako tiskaš nešto radi uštede iz samo 1 il 2 boje, onda možeš odabrati bilo koje od tih specijalnih boja, tiskari je uglavnom svejedno.

Na monitoru ćeš teško namjesitti da ti te boje realno prikazuje... navikni se
U teoriji, trebala bi imati knjižicu od proizvođača sa swatchevima i pomoću nje odrediti koju ćeš boju korisititi, al te su knjižice skupe ko vrag. Obično ih imaju tiskare i bolji studiji.
Imaj na umu da je korištenje tih "spot" boja prilično skupo, za svaku od njih treba snimiti zasebnu ploču za tisak, najčešće se koristi kombinacija CMYK + jedna spot boja da malo digne dizajn.

Ako ti iz ovog objašnjenja niš nije jasno, ne čudi se, ja sam danima zbunjeno zurila u strojare dok nisam skužila kog vraga rade
kakoko is offline  
Old 16.04.2014., 06:21   #4848
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Ova tema pripada na pdf posao i karijera.
Što se događa na tom pod-forumu? SFI (kao i tu)! Baš pogledam i nađem ovo https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...3&postcount=17
Spam everywhere
RaffaelloNadal is offline  
Old 16.04.2014., 09:01   #4849
Hvala Kakoko. Pozdrav i tebi.

Da, pomogla si mi kad kažeš da funkcioniraju kao Pantone. Bit će da sam onda to ipak okej pripremila.
nadzakbaba is offline  
Old 16.04.2014., 09:18   #4850
kakoko is offline  
Old 16.04.2014., 15:40   #4851
Raffaello, taj link ne radi.

Na tom pdfu imaš ljude koji traže posao, često napišu da mogu raditi na računalu i u MS Office programima.
Mislim da je to dovoljno za prebaciti čitavu ovu temu tamo.
Lozimka is offline  
Old 16.04.2014., 16:26   #4852
Link je radio, ali maknut od admina.
Metal is offline  
Old 17.04.2014., 01:16   #4853
Jel radio tko na People per hour?
*Queen* is offline  
Old 17.04.2014., 01:26   #4854
Planirao jesam, ali nisam imao vremena da si složim profil kako spada, pa sam to onda ostavio za neko sušno razdoblje.
Metal is offline  
Old 17.04.2014., 18:04   #4855
Samo da se složim s vama u komentarima oko australskih klijenata. Pa stvarno su, ono, malo čudni.
Javila sam se na neki natječaj, i da ne duljim, žena je dobila je popriličan broj rješenja, ostalo nas troje s najvišim ocjenama. Natječaj je završio prije sedam dana, a ona nikako da proglasi pobjednika.
Sprema se ko gladan kakat, stalno se logira, pa gleda, gleda...
A ono, ne gradiš svemirski brod, bogati, nego si radiš logo za vizitku.

Ma bezvez, ali morala sam.
nadzakbaba is offline  
Old 17.04.2014., 19:38   #4856
Meni ovo zvuči kao opis gotovo svih mojih klijenata, osim jednog Ozzija koji je začudo bio sasvim okej. U mene sve opanačke
kakoko is offline  
Old 17.04.2014., 21:39   #4857
Same as here...
Metal is offline  
Old 17.04.2014., 22:15   #4858
Quote:
nadzakbaba kaže: Pogledaj post
Samo da se složim s vama u komentarima oko australskih klijenata. Pa stvarno su, ono, malo čudni.
Javila sam se na neki natječaj, i da ne duljim, žena je dobila je popriličan broj rješenja, ostalo nas troje s najvišim ocjenama. Natječaj je završio prije sedam dana, a ona nikako da proglasi pobjednika.
Sprema se ko gladan kakat, stalno se logira, pa gleda, gleda...
A ono, ne gradiš svemirski brod, bogati, nego si radiš logo za vizitku.

Ma bezvez, ali morala sam.
Sasvim normalna stvar, naviknes nakon nekog vremena
FilipH is offline  
Old 18.04.2014., 07:49   #4859
Nemam ništa za reć, samo hoću otkucati 400-ti, jubilarni post
kakoko is offline  
Old 19.04.2014., 23:26   #4860
Vidim da se moderatori pokidaše na Lozimkinu zamolbu o premještanju teme. Ali dobro, blagdansko je vrijeme, hoće to oni kroz koji dan!
nadzakbaba is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:20.