Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2008., 09:50   #361
Yakovi su ti baš lijepi (meni naj slika 3 - tuš)
Pozdrav
dragon fly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 11:06   #362
Quote:
tatyana39 kaže: Pogledaj post
To je onda digitalni kolaž, pa onda budući je kolaž priznat kao autorski rad moguće da bi i ovo moglo proći ....

Ima nekih sajtova na kojima se može uzeti fotka besplatno bez autorskih prava a koncipirani su tako da svi ostavljaju fotke i onda svi uzimaju od svakoga. Kad se radi phtomanipulation baš nekad zatreba neki detalj i onda ako ga skineš sa nečije fotke i uklopiš ga na novi način to je onda opet originalni rad.

Kao šta je recimo Marcel Duchamp (Dada) izložio ako znaš zahodsku školjku, i nazvao je fontana .... očigledno je nije sam napravio.... važna je ideja. Je li se slažeš?
pa, jedno je digitalni kolaž, a drugo je izrezivanje dijelova nečijeg tuđeg rada, i keljenje na svoj "kolaž". To bi bila gadna povreda autorskih prava, ak se ja dobro kužim. Slična stvar je i kopiranje stila i čegalisvene. S tim se već malo teže boriti.
Ima sajtova naravno kao www.sxc.hu, free stock fotke (i tu ima nekih ograničenja) koje se mogu koristiti za fotomanipe, ali ne možeš uzeti valjda fotku nekog fotografa, izrezati što ti se svidi, zakeljit, i onda tvrditi kako je to tvoj rad a da je najvažnija ideja.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 19:09   #363
Quote:
dragon fly kaže: Pogledaj post
Yakovi su ti baš lijepi (meni naj slika 3 - tuš)
Pozdrav
thnx! i meni je ta jedna od dražih.

pozdraf!
yelekopter is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 22:41   #364
Quote:
yelekopter kaže: Pogledaj post

yakovi s Himalaye...akvarel. tuš, ugljen
Penje se po Himalajama,slika i još je žemsko...Gdje si do sad bila?
__________________
rembrandt
rembrandt is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 13:10   #365
hehe, pa na Himalayi...

inače, slike su trenutno izložene u galeriji Larus u Varaždinu (do 15.02) a možda izložbu preselim i u Zg.

kako/gdje vi inače izlažete? prijavljujete galerije u 6mj ili?
malo me obeshrabre ove količine digital arta, ja se držim dobrog starog kista...
yelekopter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 18:52   #366
Quote:
yelekopter kaže: Pogledaj post
hehe, pa na Himalayi...

inače, slike su trenutno izložene u galeriji Larus u Varaždinu (do 15.02) a možda izložbu preselim i u Zg.

kako/gdje vi inače izlažete? prijavljujete galerije u 6mj ili?
malo me obeshrabre ove količine digital arta, ja se držim dobrog starog kista...
Kist je jedino mjerilo.
Slabo izlažem.Većinom prodam slike prije.A i mrzi me da me seciraju kojekakvi kritičari.Isto tako imam negativno mišljenje o digital artu,a i air brush ne preferiram.Najmilije tehnike su mi olovka,ugljen,pastele i naravno...oil on canavas.
Volio bih više savladati lavirane tehnique.
Vidim da to Tebi sasvim lijepo ide.)
__________________
rembrandt
rembrandt is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 09:28   #367


-slika na svili
-na svili
jako volim lavirane tehnike jer su brze, to odgovara mom temperamentu

kad slikam akrilom i uljem, nekad isto slikam uglavnom brzo, nekad djeluje akvarelno...



ali crtež mi je baza svega, obožavam crtat i crtam uvijek, svugdje i stalno...kritičar je za mene napisao da su mi slike u biti slikocrteži...
Kako prodaješ svoje slike?
Meni je to totalna tlaka...ja bi se najrađe zatvorila u atelje i samo slikala (tu i tamo pobjegla negdje u prirodu da ispucam višak energije), a da se neko drugi bavi marketingom i prodajom. Kad imam izložbu u glavnom sve prodam, ali ovako....koma!
Gdje je moguće vidjeti Tvoje slike?
yelekopter is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 13:13   #368
Na Tvojim uratcima je moguće iščitati dio Tebe koji si unijela.To i jest sama srž umjetnosti.Svaka čast.Samo radi.
A kad je riječ o meni,ne volim se previše pokazivati,a slike prodajem direktnim kupcima.Nažalost mi je zasad preokupacija nešto dijametralno suprotno od
slikarstva.Planiram kroz neko vrijeme otvoriti uramljivačnicu i galeriju,točnije,art studio.
A ako Te zanima kako ja radim,mogu Ti mailati nekoliko radova.(ako ti je mail onaj kao na temi o crtežu onog dobermana)
__________________
rembrandt
rembrandt is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 15:24   #369
pa da, ne mogu ni ne želim odjeliti umjetnost od sebe...u biti to je nemoguće. želim biti iskrena, prema sebi, drugima, u slikama. tako da su sve na neki način dio mog slikovnog dnevnika.
ajde, molim te, pošalji mi koji svoj uradak na onaj mail iz topica o dobermanu.
jaaako me zanima!
hvala!
yelekopter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 08:43   #370
Yelekopter, krasnog li pasine s naćuljenim ušima. Dođe čovjeku da ga pogladi!
mali008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 12:06   #371
Prekrasno
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 03:55   #372
http://video.google.com/videoplay?do...71912851456197

u izradi...

"prica"...:

jednom davno sam crtao olovkom (najbolja tehnika, sjencanje packanjem, gumica...nazalost sve dobre crteze je tada jos je bila djevojka, izlozila kod sebe u skoli umjetnosti i tamo su valjda ostali.´) vecinom su to bili demoni sa prelijepo sjencanim misicima, metar dugackim obrvama, celavi sa nerealno ogromnim rogovima, slashevima, bez oklopa osim na nogama....

onda sam poceo crtat u paintu, pa me nekako to zaokupilo jer sam mogao puno preciznije odmjeravat linije...
pa sma nakon toga prebacio se u corel photopaint gdje sam napravio nekoliko radova a tu i tamo sma jos crtao rukom.

kad sam se prebacio na photoshop kupio sam tablet, isto imam negdje na nekom cd-eu par radova...

nakon svega toga zavrsio sam na modeliranju.
modleiram mishem i preko tableta digitalnom olovkom u 3d studio maxu, teksture crtam u photoshopu i vektore u corelu.

od photoshopa nikad vise nisam uzeo olovku i nesto probao nacrtat do neki dan i nisam uspio uopce nista nacrtat. tehnika crtanja bez misha ili tableta neznam...kao da neznam crtat bez misha i tableta a sto vise modeliram to sve vise gubim tehniku crtanja i sve se svodi na glavu.
glava vizualizira a ruka "kipari" mishem.

znanje je ostalo, tehnika crtanja je nestala a nova se rodila!
Marcus deKrieg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 10:23   #373
moj kutak

Pozdrav svima. Ak se nekom da pogledajte ove likove i dajte komentar. http://www.stars-portraits.com/en/membre-goggot.php
By....
goggot is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 10:43   #374
Quote:
Marcus deKrieg kaže: Pogledaj post

pa sma nakon toga prebacio se u corel photopaint gdje sam napravio nekoliko radova a tu i tamo sma jos crtao rukom.
a da li si isprobao Corel Painter?
Iako..dosta muka mi zadaje.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 02:35   #375
Quote:
goggot kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Ak se nekom da pogledajte ove likove i dajte komentar. http://www.stars-portraits.com/en/membre-goggot.php
By....
ok je, ali mislim da im nije ''ulovljena duša'' možda bi bilo dobro da pokušaš sa ljudima koje osobno poznaješ? u svakom slučaju preporučam još vježbe
-gloria- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 03:36   #376
Quote:
yelekopter kaže: Pogledaj post
yakovi s Himalaye...akvarel. tuš, ugljen
oduševljena sam, svaka čast.
china_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 17:12   #377
vi ste svi spaljeni
__________________
pusa~cmokić
pusa~cmokić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 17:14   #378
svaka čast na ovim crtezima, hehe
a koliko vidin, odavno vec nista nista komentirali ovdi ...hm...
__________________
pusa~cmokić
pusa~cmokić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 14:01   #379
Evo jedna moja skrabotina

__________________
I reject your reality and substitute it for my own.
Nemelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 19:12   #380
.



nesto moje malo friskije
rushinbrain is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:35.