Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2006., 13:41   #1
Angry Hrvatska lutrija ne isplacuje lovu s dobitnih listica!

Prodavačici s tržnice Lutrija ne priznaje dobitak od 100.000 kuna

OSIJEK - Sreća Osječanke Melihe Suljić koja je jučer oko podneva osvojila 100 tisuća kuna na Express lutriji kupljenoj u kiosku Hrvatske lutrije d.o.o. na osječkoj Gornjogradskoj tržnici bila je kratkoga daha. Naime, ta umirovljena nastavnica je nešto kasnije u poslovnici Hrvatske lutrije na Gornjodravskoj obali doznala, preko kompjutorskog terminala povezanog s centralom u Zagrebu, da serijski broj njezine srećke nije dobitan, što je značilo da joj se 100 tisuća kuna ne može isplatiti. Šezdesetdvogodišnja Meliha Suljić zato je ogorčena i osjeća se prevarenom nakon 30 godina igranja lutrije, odnosno lota.

Kaže da će centrali u Zagreb uputiti prigovor. No, mnoštvo građana koje se ubrzo okupilo oko žene i novinara nešto iza podneva počelo je dobacivati da bi bilo bolje angažirati dobrog odvjetnika, a čuli su se i savjeti da nikako prigovor i original srećke ne šalje putem pošte (kako je upućena od službenika Lutrije), nego da se osobno uputi u metropolu i ondje raščisti probleme oko dobitka.
- Dakle, možeš uzeti od naroda 10 kuna, ali kada treba isplatiti, onda nije dobitna kombinacija - dobacivali su njezini znanci. Meliha Suljić ističe da je do sada osvajala manje iznose po šest kuna, no dva puta i iznose koji su odgovarali njezinoj plaći dok je radila. Prije deset godina dobila je 22.000 kuna na lotu. Gospođa Meliha objašnjava da je sa 100 tisuća kuna željela pokriti troškove gradnje grobnice, budući da je prije dva mjeseca pokopala supruga.
- Uz to, imam malu unučad, a sin i snaha te kćerka nisu zaposleni, a mislila sam i njima pomoći - ističe razočarano za sada nesuđena dobitnica novčanog dobitka Express lutrije, te dodaje da kućni budžet krpa uzgojem povrća i njegovom prodajom na Gornjogradskoj tržnici. Posebno je čudi što na papiru koji je ispunila u poslovnici Hrvatske lutrije kao prigovor nema potpisa službenika, pečata, a nije naveden ni datum.


Za komentar slučaja Melihe Suljić zamolili smo i osječkog odvjetnika Ivicu Leku. Po njegovim riječima ovdje je riječ o građansko-pravnom odnosu u kojemu oštećena strana može podići tužbu za isplatu odnosno ispunjenje ugovorne obveze, budući su oni (Hrvatska lutrija) ponudili ugovor (srećku), a druga strana je takav ugovor prihvatila. No, ističe Leko, ako postoje kazneni elementi tada bi mogla uslijediti tužba za prijevaru budući da je riječ o većem iznosu, u ovom slučaju 100 tisuća kuna. Osvrnuvši se na mogućnost da oštećena žena tuži tiskaru koja je nepravilno otisnula lutrijske listiće, odvjetnik Leko ističe da je to isključeno.
- Ako Hrvatska lutrija smatra da greška postoji i da je za to odgovorna grafička kuća, neka potraži zadovoljštinu na sudu, no oštećena osoba nije bila u pravnom odnosu sa grafičkim poduzećem nego sa Lutrijom koja je u ovom slučaju odgovorna.

http://www.glas-slavonije.hr/rubrika..._VIJESTI=66527

Zar je moguće i da lutrija ovako očito vara nas,kupce tih proizvoda? Zar ćemo pri svakoj uplati lota morati tražiti račun s pečatom i serijskim brojem listića?
U kakvom mi to prevarantskom društvu živimo
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 14:01   #2
Quote:
Constatinopol kaže:
Zar je moguće i da lutrija ovako očito vara nas,kupce tih proizvoda? Zar ćemo pri svakoj uplati lota morati tražiti račun s pečatom i serijskim brojem listića?
U kakvom mi to prevarantskom društvu živimo
Ne znam točan odgovor u kakvom to prevarantskom društvu živimo ali mene bi više začudilo da je situacija obrnuta.
ferda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 17:25   #3
Vecernji list
30.11.2006 16:30


200.000 kuna samo na srećki
Autor Katarina Sučić

Da je sreću lako naći, ali ne i zadržati jučer se uvjerila Zagrepčanka Zvjezdana Guraljevski kad su joj u Hrvatskoj lutriji odbili isplatiti 200.000 kuna sa srećke "Zagrebi i osvoji". Iako srećku kupuje svaki dan na istome mjestu, uvijek uzimajući s lijeve strane pulta, Zvjezdana nikad nije osvojila veći dobitak. Ali u ponedjeljak...

- Nisam mogla doći k sebi, vrištala sam od sreće jer nikad nisam dobila tako velik zgoditak, samo sedam ili 14 kuna, koje nikad ne bi ni podigla već bi za njih kupila nove srećke - kaže Zvjezdana, koja je već planirala obnovu krovišta. No sve se srušilo kad je došla u Hrvatsku lutriju i čula da joj je srećka nevažeća jer pin ne odgovara dobitnoj kartici.

Tri brojke jasne
- Ne znam kakve veze ima pin, ako se lijepo vidi da je na tri polja ispisano 200.000 kuna?! Ako ne znaju koliko su dobitnih listića tiskali, to je njihov problem. Ispada da svi doma imamo tiskarske strojeve kojima štampamo dobitne listiće - revoltirana je Zvjezdana te s ironijom dodaje kako joj je jučer na putu prema HL-u suprug spomenuo Večernjakov članak o Osječanki Melihi Suljić, koja je doživjela istu nesreću.
- Zaprimili su reklamaciju i žalbu. U roku sedam dana trebali bi mi javiti da je listić nevaljan - kaže Zvjezdana.

Nisam jedina
- Zatim bih trebala pisati još jednu žalbu da vještak utvrditi je li srećka dobitna. Kako god, više neću igrati, nisam jedina kojoj se to dogodilo. Toliko glupa nisam - kaže Zvjezdana.


I mala napomena... Unazad par mjeseci sjecam se da je jos bilo preko nekoliko istih slucajeva gdje su osporavali isplatu sa strugalica!
Npr.

Vecernji list
26.09.2006 17:10


NOVE PRITUŽBE IGRAČA I Puljanin Janko Kumlanc tvrdi da je zakinut na strugalici
Neću vještake Hrvatske lutrije!
Autor Vesna BRNABIĆ

Nakon čitateljica iz Orebića i Zagreba, Večernjem listu obratio se još jedan nezadovoljan vlasnik srećke. Janko Kumlanc, 35-godišnji privatni poduzetnik iz Pule, drži da je možda i njegova srećka dobitna.

Moj otac Janko i ja kupili smo srećku 8. rujna u pulskom Getrou. Otac je noktom zagrebao listić i odmah smo uočili da u jednom polju nije vidljiva brojka dobitka. Kako je na dva polja bilo tiskano po 200.000 kuna, a treće je polje ostalo gotovo nevidljivo, sumnjamo da je i u trećem polju 200.000 kuna.

Od Hrvatske lutrije dobio sam odgovor da je kontrolnim kodom na CD-u ustanovljeno kako naša srećka nije dobitna. Najprije sam tražio da mi savjetuju vještaka, no sada i ne želim njihova stručnjaka. Angažirao sam odvjetnika koji će kontaktirati sa svojim kolegom koji zastupa gospođu iz Orebića. Bilo bi dobro da, skupa s gospođom iz Zagreba, angažiramo neovisnog vještaka i tužimo Lutriju.

Bojim se da je cijela serija neispravna, a već pomišljam da su brojke namjerno slabo otisnute da ljudi, kad malo jače zagrebu, ne vide što su dobili!
Fixi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 17:41   #4
nabijem lutriju u kurac. ionak varaju, ali ovako
serem se na njih.
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 17:17   #5
Quote:
Fixi kaže:
200.000 kuna samo na srećki
Autor Katarina Sučić

Da je sreću lako naći, ali ne i zadržati jučer se uvjerila Zagrepčanka Zvjezdana Guraljevski kad su joj u Hrvatskoj lutriji odbili isplatiti 200.000 kuna sa srećke "Zagrebi i osvoji
dabogda crkli,državni prevaranti iz HL-a koji od naših srećki i uplata za Bingo,Loto 6/45 i 7/39 daju sve Sanaderu,Šukeru i sebi za plaće

a nama od igara za sreću preostaju jedino kladionice i 060 brojevi...
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 22:58   #6
lutrija-porez na bedake

Postovani,
mislim da je ta lutrija cista namjestaljka.Kad im treba lova onda nema glavnih dobitaka nekoliko kola da naivci uplacuju sto vise.
A tko se sjeca povjesti kad je u nedjelju(6/45) i srijedu(7/39) bilo izvucenih 6 istih brojeva.Ovo je bilo prije 6-7 godina.Pa po nikakvim zakonima statistike,slucajnosti to nije moguce-prevara ljudi.
kawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 23:09   #7
Gospođo Suljić jebite im majku!
stop&go is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 17:30   #8
Quote:
kawa kaže:
Postovani,
mislim da je ta lutrija cista namjestaljka.Kad im treba lova onda nema glavnih dobitaka nekoliko kola da naivci uplacuju sto vise.
A tko se sjeca povjesti kad je u nedjelju(6/45) i srijedu(7/39) bilo izvucenih 6 istih brojeva.Ovo je bilo prije 6-7 godina.Pa po nikakvim zakonima statistike,slucajnosti to nije moguce-prevara ljudi.
Lutrija-porez na bedake,čini mi se da ova konstatacija stoji! Od sada uplaćujem minimum,tj 2 retka od osam na loto listiću= 4 kn. Ako me sreća hoće,dobiti ću i na 2 retka
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 13:24   #9
Quote:
kawa kaže: Pogledaj post
Postovani,
mislim da je ta lutrija cista namjestaljka.Kad im treba lova onda nema glavnih dobitaka nekoliko kola da naivci uplacuju sto vise.
A tko se sjeca povjesti kad je u nedjelju(6/45) i srijedu(7/39) bilo izvucenih 6 istih brojeva.Ovo je bilo prije 6-7 godina.Pa po nikakvim zakonima statistike,slucajnosti to nije moguce-prevara ljudi.
Točno.Nigdje na svijetu se uplata za loto ne prekida čak 2 sata! prije izvlačenja, a onda se izvlačenje NASNIMAVA po potrebi i više puta
Pa kak to da ne nasnimavaju druge emisije u živo?
Zbilja porez na budale ! I vrlo malu šansu za dobitak na lotu pretvaraju u nikakvu ! Ako pogledate statistički prema broju uplata i vjerojatnosti npr. koliki bi bi broj pogođenih četvorki na 739...uvijek ih je više od statističkog prosjeka.Zašto ? Pa najviše novaca se izdvaja za najmanje dobitke, dovoljno je objaviti veći broj pogođenih , isplatiti dobitnicima manje,a ostatak...drp!

Također se sjećam inspekcije koja je ušla u lutriju dolaskom Račanove vlade..još su stavili na TV , da bi inspektoru potom nakon ispekcije ZAPEČATILI ured !!! Naravno koliko je taj sranja pronašao tko zna kolike bi odštete HL morala isplatiti da nisu ponovno smuljali?

Inače je vani obavezno objavljivanje osobnih podataka dobitnika na lotu...ovdje nije.. što opet omogućava muljažu sa "isplatama"...

Zbilja treba biti retardiran poklanjati novce(pa makar i dvije kune) u tim okolnostima,ali kako u svemu tako i na lotu, glupani u većini vladaju...IDIOKRACIJA !
Ako vam se već igra loto imate kladionice ,pa se kladite na izvučene brojeve lota iz desetak država.Nemoguće je da je namješteno, čak i ukoliko se brojevi narihtavaju jer isto nema veze sa vašom uplatom i nitko iz tih lutrija ne zna na koje ste vi brojeve uplatitli.

Zadnje uređivanje konjski : 18.11.2011. at 13:31.
konjski is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 13:30   #10
Ja uopce ne vidim neki problem. Tuzbom ce. ukoliko su listici zaista dobitni, bez problema dobiti svoj novac....


A Lutrija neka se koprca u svojim greskama. Drugi puta neka nadju bolju tiskaru.
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 13:42   #11
Ocito je tiskara s kojom su imali ugovor nastampala vise dobitnih listica nego sto je to lutrija trazila i lutrija ce izgubiti spor s gradanima a onda ce morati traziti odstetu od tiskare.
Grinch24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 13:52   #12
Quote:
kawa kaže: Pogledaj post
Postovani,
mislim da je ta lutrija cista namjestaljka.Kad im treba lova onda nema glavnih dobitaka nekoliko kola da naivci uplacuju sto vise.
A tko se sjeca povjesti kad je u nedjelju(6/45) i srijedu(7/39) bilo izvucenih 6 istih brojeva.Ovo je bilo prije 6-7 godina.Pa po nikakvim zakonima statistike,slucajnosti to nije moguce-prevara ljudi.
__________________
Triput mjeri, jedanput rezi.
MučkoĐubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 17:29   #13
stavit ću ovdje pitanje da ne otvaram novu temu. dakle odnedavno živim i studiram u HR. državljanin sam BiH ali imam i hrvatsku domovnicu, počeo sam igrati loto 7/39 te me zanima da li ja u slučaju nekog dobitka imam pravo na isplatu pošto nemam hrvatske osobne te ovdje imam samo prijavljeno prebivalište na godinu dana.
Genius1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 14:01   #14
ekipa, jel tko od vas imao sreće možda u lutriji 7 godina nakon otvaranja ove teme?
split19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 20:54   #15
Meni sad ovo izvlačenje lotta na tv izgleda ko ona emisija Exlusive Neozbilno totalno! Nekad je to trajalo duže i komisija je pratila izvlačenje!
deki00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2013., 15:47   #16
Quote:
kawa kaže: Pogledaj post
Postovani,
mislim da je ta lutrija cista namjestaljka.Kad im treba lova onda nema glavnih dobitaka nekoliko kola da naivci uplacuju sto vise.
A tko se sjeca povjesti kad je u nedjelju(6/45) i srijedu(7/39) bilo izvucenih 6 istih brojeva.Ovo je bilo prije 6-7 godina.Pa po nikakvim zakonima statistike,slucajnosti to nije moguce-prevara ljudi.
Ne poznavanje vjerojatnosti i statistike nije argument za optužiti Lutriju da vara.
Možda ćete se začuditi, ali vjerojatnost da isti broj padne danas kao i jučer je jednaka.
__________________
Cijeli svijet je pustinja, u pustinji je birtija....tamo ću te čekat`ja, gdje je moja rakijaaa...
mjau mjau is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 14:36   #17
nisu li vani uvijek poznati dobitnici jack pota, a kod nas nikada nitko - uvijek anoniman dobitnik.
recimo jack pot je 20M kuna i ja dobijem jack pot. dođem u hl i kažem evo listić davaj pare, a oni meni: "dijelite jack pot sa još trojicom dobitnika". - a di su oni? - pa anonimni su gospodine, izvolite vaših 5M kuna i nemojte zaboraviti platiti porez na dobitak. hvala i ugodan.
i di ode onih 15M??? sanaderu/milanoviću i vlastodržcima u džep i nemreš dokazati kad su svi jebeno anonimni.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 19:27   #18
Upravo tako.
Postoje 2 varijante.

a) sve je čisto
b) varaju i kradu

HL je državna firma, a riječ je o Republici Hrvatskoj.

Budući da od samostalnosti RH naovamo još nisam čuo za državnu firmu u kojoj se posluje transparentno i po zakonu, zaključak se nameće sam po sebi.
Pogotovo što ne postoji nikakav način kontrole.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 19:34   #19
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Upravo tako.
Postoje 2 varijante.

a) sve je čisto
b) varaju i kradu

HL je državna firma, a riječ je o Republici Hrvatskoj.

Budući da od samostalnosti RH naovamo još nisam čuo za državnu firmu u kojoj se posluje transparentno i po zakonu, zaključak se nameće sam po sebi.
Pogotovo što ne postoji nikakav način kontrole.
Ako se u državnim firmama ne posluje po zakonu to još uvijek ne znači da se može samo tako zagrabiti i uzeti novac. Možda ima "farbanja tunela" i sl. ali ne da netko izmisli jackpot i strpa novac sebi u džep.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 10:09   #20
neno ti si barem pametan čoek. osim što se brojevi namještaju - primjetiš kako je za božić uvijek veliki jp i za uskrs malo manji a opet veliki, tako i oni unaprijed mogu uplatiti "svoj" listić i namjestiti dobitak i sve je transparentno. jbg, to što su brojevi namješteni nitko ne zna, ali listić i dobitnik su postojeći. kombinacija je mnogo i glupo je misliti da je sve čisto u HL-u.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:45.