Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2011., 15:20   #9101
Quote:
borna07 kaže: Pogledaj post
Augmentacije kosti rade se na puno načina i u velikom rasponu cijena ( od 1500-10000kn). Koja, kakva, koliko...ovisi od slučaja do slučaja.
Ugl kod izrade proteze augmentira se samo područje gdje se postavljaju implantati ne cijela čeljust.
Hvala na odgovoru.
Mislim da je u ovom slučaju potrebno više kosti jer je došlo do pucanja... Uglavnom, dosta komplicirana situacija.
N.Maloney is offline  
Old 01.05.2011., 15:21   #9102
Quote:
xx23 kaže: Pogledaj post
Izrazito je malo vjerojatno da je za ovakav oblik terapije potrebno raditi augmentaciju kosti.
Na žalost potrebno je u ovom slučaju
N.Maloney is offline  
Old 01.05.2011., 16:00   #9103
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Da li može zub iz kojeg je izvađen živac boliti na hladno ili toplo, odnosno na termičke podržaje? Meni se upravo to događa sa doljnjom peticom. Mislim da je iz tog zuba izvađen živac, skoro sigurno, još prije dvije godine. Od prije mjesec dana me boli ta petica na hladno, ponekad i na toplo. Bila sam kod stomatologa i pitala sam za taj zub i dr kaže da to može i samo zubni vrat biti osjetljiv, pa da me od toga boli. Trenutno popravljam zube u gornjoj čeljusti jer su se neke bijele plombe malo odlomile. Da li da napravim rengensku sliku te doljnje petice i što bi trebalo napraviti da se riješi taj problem? Na doljnjoj sedmici sa te iste strane gdje je i ta bolna petica, je neka rubna pukotina na bijeloj plombi, meni se čini kao da dobro ne prijanja ta plomba, a za to mi je dr rekla da tu ništa ne treba raditi niti skidati tu plombu, ta sedmica je živi zub. Da li bi ipak trebalo staviti malo nove bijele plombe da se popravi pukotina na toj sedmici ili da se skida cijela plomba što dr kaže da nije potrebno?
Kako moze boliti nesto cega nema (zivac)? Ili zub nije izlijecen ili te boli neki drugi zub a ne mozes precizno locirati. Plombe, pogotovo bijele ne bi smjele imati rubnih pukotina jer kroz te prostore "cure" bakterije i njihova hrana te kvare tkivo ispod.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Old 01.05.2011., 18:26   #9104
Quote:
N.Maloney kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru.
Mislim da je u ovom slučaju potrebno više kosti jer je došlo do pucanja... Uglavnom, dosta komplicirana situacija.
Quote:
N.Maloney kaže: Pogledaj post
Na žalost potrebno je u ovom slučaju
Nema na čemu.
A sad moja znatiželja...očito da je napravljen i pregled i neki plan terapije itd, itd...i da si upoznat/a s onim što bi se trebalo raditi.
E sad meni nije jasno kako je moguće da ti nisu rekli točnu cijenu i način augmentacije i objasnili cijeli postupak...ne odonosi se ovo direktno na tebe, već općenito mi to nije jasno.
Kod mene pacijenti prilikom plana terapije dobijaju točan predračun i detaljno obješnjenje ( tipa duljine trajanja,kompliciranosti zahvata, potrebnog vremena za cijeljenje, mogućnosti uspjeha/neuspjeha) za svaki mogući zahvat. I za sve alternativne mogućnosti...
borna07 is offline  
Old 02.05.2011., 01:22   #9105
Kojem hzzo zubaru u Zagrebu da odem,a koji pritom nije i privatni u istom prostroru,
srednjih godina,ne novajlije,ne starci!
zacky is offline  
Old 02.05.2011., 09:56   #9106
Quote:
borna07 kaže: Pogledaj post
Nema na čemu.
A sad moja znatiželja...očito da je napravljen i pregled i neki plan terapije itd, itd...i da si upoznat/a s onim što bi se trebalo raditi.
E sad meni nije jasno kako je moguće da ti nisu rekli točnu cijenu i način augmentacije i objasnili cijeli postupak...ne odonosi se ovo direktno na tebe, već općenito mi to nije jasno.
Kod mene pacijenti prilikom plana terapije dobijaju točan predračun i detaljno obješnjenje ( tipa duljine trajanja,kompliciranosti zahvata, potrebnog vremena za cijeljenje, mogućnosti uspjeha/neuspjeha) za svaki mogući zahvat. I za sve alternativne mogućnosti...
Radi se o mojoj mami. Plan i pregled je napravljen prije nekoliko godina kad financijski to nikako nije mogla srediti, ali koliko se sjećam i nisu dali kako treba predračun. Ne znam, čudno je to bilo tada. Sad bi se nekako dalo financijski izgurati, ali su me opet zanimale okvirne cijene...
N.Maloney is offline  
Old 02.05.2011., 12:02   #9107
Quote:
N.Maloney kaže: Pogledaj post
Radi se o mojoj mami. Plan i pregled je napravljen prije nekoliko godina kad financijski to nikako nije mogla srediti, ali koliko se sjećam i nisu dali kako treba predračun. Ne znam, čudno je to bilo tada. Sad bi se nekako dalo financijski izgurati, ali su me opet zanimale okvirne cijene...
ok
međutim, stvari u implantologiji su se poprilično promijenile zadnjih par godina. Sada na raspolaganju imamo puno veći izbor i implantata i procedura. Najvjerojatnije će se i plan terapije biti drugačiji, jednostavniji za pacijenta u svakom slučaju.
Najbolje ti je da odvedeš mamu opet na pregled prije bilo kakvog planiranja za dalje.
borna07 is offline  
Old 04.05.2011., 07:08   #9108
Molim dežurne za malu pomoć

Naime,suprugu je doc rekao da ima paradontozu i da je treba liječiti.
Ok..on ima ugovor sa HZZO,ali rekao mu je da liječenje košta cca 2000kn-radi se o gornjoj i donjoj čeljusti..

To znači da to ne ide preko socijalnog?
Jer mu je napomenuo da može dobiti uputnicu i otići ne znam u Gundulićevu ili Perkovćevu..

Da li to znači da ovo liječenje koje bi platio traje kraće i efikasnije je ili je sve to isto?

Osim toga,ne zna da li to liječenje boli..pa ako je isto i ako ne boli-ili se dobije nešto za bolove,onda može sve to obaviti preko uputnice??!!
__________________
08.2011.
lili36 is offline  
Old 04.05.2011., 18:06   #9109
Bila sam danas kod zubara i stavila mi je lijek u zub i trebam doci na kontrolu u ponedjeljak... e sad, osjecam da me boli zub (slicno pulsirajucoj bol) ali ne znam je li to od lijeka ili zbog neceg drugog... je li rijec o tome da lijek djeluje pa da zato boli?
ancir13 is offline  
Old 04.05.2011., 22:00   #9110
Zub te boli jer je pulpa u problemima, a osjecas jace vjerojatno jer je otvoren zub, sad cekaj da lijek napravi svoje pa na zatvaranje..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Old 05.05.2011., 13:21   #9111
Pitanje

imam jedno pitanje. ovako na dvojki je krunica, i sad iznad zuba tog i gdi pocinje meso je pocela ta krunica ko da se izlizala pa je ko crno malo ko da imate mak za zubima. e sad jednom je zubarka bila to izbrusila malo i popunila necim bjelim i bilo je ok samo je sšlampavo to narpavila tj na pol jer je usput malo radila malo razgovarala malo drndala po mobitelu i tak..i bilo je bespatno.dakle radi se o gornjoj dvojki. e sad me zanima da li se kaj promijenilo i to se mora placati ili je i dalje besplatno s obzirom da se radi o prednjim zubima?
__________________
Iskrenost je skup poklon , ne očekuj ga od jeftinih ljudi...
logical is offline  
Old 05.05.2011., 20:34   #9112
Helloou! :)

Book! Nadam se da sam pogodila mjesto,jer mi stvarno treba pomoć i nadam se da će mi netko i uspjeti je pružiti.
Naime,kad pukne zub,onaj pravi kad se stavi nadomjestak i kad se zub razvija,što će biti s tim kako godine budu tekle?

Nadam se da će mi netko moći pomoći,ali i ako ne pomognete punoo vam hvala. )
lucky :) is offline  
Received Warning
Old 06.05.2011., 13:54   #9113
Ako ima netko tko je stavljao ljuskice negdje u Zagrebu da podijeli iskustva...
Melon is offline  
Old 07.05.2011., 08:30   #9114
Je li išao tko u Hitnu stomatološku službu u Perkovčevoj u Zagrebu? Je li se treba prije zvati tamo na telefon ili se samo dođe? Od koliko sati oni rade subotom? Mene jako boli zub od jučer navečer i mislim da neću izdržati do ponedjeljka popodne kada radi moja doktorica. Pa me zanima kakvi su tamo zubari u hitnoj u Perkovčevoj? Što mi oni mogu napraviti? Samo otvoriti zub pa ga ostave otvorenim do slijedećeg tjedna? I da nisam sasvim sigurna koji me zub boli jer me boli cijela desna strana, ali mislim da je gornja sedmica na koju je stavljena plomba prošli utorak.
prilika is offline  
Old 07.05.2011., 09:45   #9115
Quote:
lucky :) kaže: Pogledaj post
Book! Nadam se da sam pogodila mjesto,jer mi stvarno treba pomoć i nadam se da će mi netko i uspjeti je pružiti.
Naime,kad pukne zub,onaj pravi kad se stavi nadomjestak i kad se zub razvija,što će biti s tim kako godine budu tekle?

Nadam se da će mi netko moći pomoći,ali i ako ne pomognete punoo vam hvala. )
oprosti...ali meni je potpuno nejasno sto si pitao/la...ajde pliz probaj opet
Chain is offline  
Old 07.05.2011., 09:47   #9116
Quote:
logical kaže: Pogledaj post
imam jedno pitanje. ovako na dvojki je krunica, i sad iznad zuba tog i gdi pocinje meso je pocela ta krunica ko da se izlizala pa je ko crno malo ko da imate mak za zubima. e sad jednom je zubarka bila to izbrusila malo i popunila necim bjelim i bilo je ok samo je sšlampavo to narpavila tj na pol jer je usput malo radila malo razgovarala malo drndala po mobitelu i tak..i bilo je bespatno.dakle radi se o gornjoj dvojki. e sad me zanima da li se kaj promijenilo i to se mora placati ili je i dalje besplatno s obzirom da se radi o prednjim zubima?
ako zelis ponovo napraviti krunicu na prednjem zubu...placas. Ako zelis ponovo krpati...u socijalnoj sluzbi ces tesko doci do zeljenog rezultata...ali mozes probati.
Chain is offline  
Old 07.05.2011., 09:49   #9117
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Je li išao tko u Hitnu stomatološku službu u Perkovčevoj u Zagrebu? Je li se treba prije zvati tamo na telefon ili se samo dođe? Od koliko sati oni rade subotom? Mene jako boli zub od jučer navečer i mislim da neću izdržati do ponedjeljka popodne kada radi moja doktorica. Pa me zanima kakvi su tamo zubari u hitnoj u Perkovčevoj? Što mi oni mogu napraviti? Samo otvoriti zub pa ga ostave otvorenim do slijedećeg tjedna? I da nisam sasvim sigurna koji me zub boli jer me boli cijela desna strana, ali mislim da je gornja sedmica na koju je stavljena plomba prošli utorak.
tu imas telefon, nazovi i pitaj samo kako rade

http://www.spz.hr/onama.html
Chain is offline  
Old 07.05.2011., 10:01   #9118
Evo zvala sam i hitna stomatološka služba nije više u Perkovčevoj već je prebačena u Dom zdravlja u Runjaninovu. Dežurstva u Runjaninovoj za Centar, Trnje i druge kvartove koji spadaju pod Runjaninovu su radnim danom i subotom tek od 22 sata do 6 sati, a nedjeljom i praznikom od 0 do 24 sata. Rekli su mi s obzirom da živim na Trnju da bi bilo najbolje da se javim ako hoću odmah sada u Dom zdravlja Trnje jer oni bi trebali raditi subotom ujutro, to nije kao pravo dežurstvo. Ja nema karton kod zubara u Domu zdravlja na Trnju, pa s obzirom da to i nije subotom ujutro dežurstvo, ne znam bi li me htjeli primiti.
prilika is offline  
Old 08.05.2011., 18:30   #9119
hitne mora primiti dezurna ambulanta bez obzira je li njihov pacijent ili ne.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Old 09.05.2011., 09:17   #9120
Molim vas ako mi možete preporučiti dobrog privatnog zubara, koji ima dovoljno vremena za pacijenta, najbolje na području Trnja ili Centra u Zagrebu, a može i drugdje u Zagrebu (da je u zoni tramvaja). Bilo bi dobro da ima zubni rentgen, da naručuje i dva puta tjedno ako je potrebno, a ne samo jedan puta tjedno. Ako je moguće da je privatnik koji ima ugovor sa HZZO-m ili ako je samo privatnik da ima realne cijene (ne pre visoke). Hitno mi je potreban dobar zubar. Može odgovor i u privatnoj poruci.

Unaprijed se zahvaljujem.
prilika is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:33.