Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2007., 00:16   #21
Quote:
izabrani narod kaže: Pogledaj post
meni se sviđaju i krajevi. počeci su onako strogo realistični, a prema kraju sve poprima neki nadrealan ton.
Točno tako .
Self-portrait is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 19:40   #22
Danas sam kupila Atonement i to cu veceras poceti da citam, ali koju slijedecu? Amsterdam?
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 11:47   #23
Čitao Betonski vrt, još se sjećam da me knjižničarka kad sam vraćao knjigu pitala kako mi se knjiga činila. Čudna, rekoh.
grifone is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 16:59   #24
Pročitala "Utjeha stranaca" prije nekoliko godina (svidila mi se ) a sad čitam "Okajanje" i imam dojam kao da nije isti pisac, čak i u stilu pisanja ima dosta različitosti ako me sjećanje dobro služi
__________________
If you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best.
Piqueta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 11:29   #25
Pročitao "Solar". Radnja je u svijetu fizičara nobelovca.
Duhovito, osvježavajuće, imoralno...

Sebičnost glavnog lika je nekako nemoguće osuđivati. Podsjetila me na Faulknerovu rečenicu o Keatsu:

If a writer has to rob his mother, he will not hesitate; the "Ode on a Grecian Urn" is worth any number of old ladies."
Lucky Jim is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 12:15   #26
Solar - kako dobra knjiga. Michael Beard je totalni jebač. Al ono u punom smislu riječi. Upravo sam naručio Sweet Tooth s amazona..kako je Solar o fizičaru. ova je o matematičarki koja vara dečka.. seksa se s profom te počinje raditi za MI5. jebenica
10 000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 07:34   #27
Prvo što sam pročitao bio je Betonski vrt još u srednjoj školi, a potom sve po redu kako je što prevedeno...
Mislim da je u pitanju jedan od nekoliko najboljih pisaca u zadnjih dva-tri desetljeća.
Teško mi se odlučiti koju bih njegovu knjigu izdvojio kao najbolju, nekad mislim da su to Crni psi, nekad Trajna ljubav, a ponekad bih ipak na prvo mjesto stavio Betonski vrt.
Ekranizacije njegovih romana su mahom slabe i nepotrebne (Betonski vrt, Trajna ljubav), ponekad gledljive (Utjeha stranaca, Nevin čovjek), a rjeđe za svaku preporuku (Okajanje).
LaNuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 17:41   #28
Quote:
10 000 kaže: Pogledaj post
Solar - kako dobra knjiga. Michael Beard je totalni jebač. Al ono u punom smislu riječi. Upravo sam naručio Sweet Tooth s amazona..kako je Solar o fizičaru. ova je o matematičarki koja vara dečka.. seksa se s profom te počinje raditi za MI5. jebenica
meni je ova njegova skroz ok, ali ipak lošija od svih ostalih knjiga
Klea forty is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 15:56   #29
Pročitao "Amsterdam", "Solar" i sada dovršavam "Okajanje".
Sve bolje od boljeg!
Sjajan pisac...
Što još preporučate?
bugi! is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:44.