Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2013., 00:23   #81
Ne znam jeste li primijetili, ali GEN-I je danas snizio cijene za 1 lipu u odnosu na jučerašnje.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 00:23   #82
GEN-1 je povoljniji od Nijemaca zbog:
1. Mjesec dana besplatne struje
2. Možeš odustati od njih bilo kada bez naknade, možeš i nakon besplatnog mjeseca
3. Garantiraju istu cijenu do kraja 2015, ako i promijene cijenu možeš uvijek bez naknade promijeniti distributera
4. Cijena kwH je povoljnija nego u najpovoljnijem paketu od RWE, a znatno niža nego kod HEP-a; kod RWE potpisuješ ugovor na određeno razdoblje (plaćaš naknadu ako ranije odustaneš)
Kada se sve podvuče, ukupna ušteda na računima je oko 16%, što nije zanemarivo.
HEP nas dere, to je jasno. Vrijeme je da se oprostimo od njihove politike, gdje su sve svoje neracionalnosti svaljivali na kućanstva. Vrlo zanimljivo, sada bi i oni dali jeftinije. To će biti nešto simbolično, ako i bude.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 00:36   #83
Evo zanimljivog izračuna koliko nas košta 3.000 prekomjerno zaposlenih u HEP-u:
http://www.mojnovac.net/forumi/showp...6&postcount=24

Pa me zanima misli li tko ovdje koliko je prekomjerno zaposlenih u konkurenciji i koliko oni koštaju...
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 09:35   #84
Pa što onda, radi prekomjerno zaposlenih treba razjebati Hep jel tako? Nikako nije moguće racionalizirati poduzeće i učiniti ga efikasnijim. Najbolje ga pokloniti prvoj budali koja naiđe..........skupa sa infrastrukturom i kapacitetima koji su koštali strahovito puno......

Mislim jasno mi je da nam političari prodaju muda pod bubrege ali da i građani podržavaju takve stupidne stavove to mi je nejasno........i to potpuno........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 10:01   #85
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Pa što onda, radi prekomjerno zaposlenih treba razjebati Hep jel tako? Nikako nije moguće racionalizirati poduzeće i učiniti ga efikasnijim. Najbolje ga pokloniti prvoj budali koja naiđe..........skupa sa infrastrukturom i kapacitetima koji su koštali strahovito puno......

Mislim jasno mi je da nam političari prodaju muda pod bubrege ali da i građani podržavaju takve stupidne stavove to mi je nejasno........i to potpuno........
Ako nisu uspjeli racionalizirati preko 20 godina, neće ni u sljedećih 20 godina. Dovoljan je podatak da je direktor HEP-a danas vlasnik propale picerije koji prethodno nije nijedan radni dan proveo u HEP-u. Na tom mjestu, btw, naslijedio je tipa koji također prethodno nije proveo nijedan radni dan u HEP-u, a ako me sjećanje ne vara, taj je imao neku propalu drvoprerađivačku tvrtku.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 10:04   #86
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Pa što onda, radi prekomjerno zaposlenih treba razjebati Hep jel tako? Nikako nije moguće racionalizirati poduzeće i učiniti ga efikasnijim. Najbolje ga pokloniti prvoj budali koja naiđe..........skupa sa infrastrukturom i kapacitetima koji su koštali strahovito puno......

Mislim jasno mi je da nam političari prodaju muda pod bubrege ali da i građani podržavaju takve stupidne stavove to mi je nejasno........i to potpuno........
Što se toliko bojiš za hep?
Budući da više neće moći gulit kao dosad možda stigne i nešto pametno s njihove strane...
http://www.rtl.hr/vijesti/novosti/79...-konkurenciji/
Dakle hep može bez problema svojim građanima spustit cijene a razliku namiriti vani stvarajući konkurenciju drugima , tj. još i više zaraditi...
Konkurencija je uvjek najbolja stvar za racionalizaciju, dakle vrijeme je da ovi u hep-u počnu sada nešto i raditi...
A ako ne budu konkurentni vani onda neće moći biti ni u hr i netko će ih preuzet nakraju i to je to...

Zadnje uređivanje johny5 : 19.06.2013. at 10:13.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 10:11   #87
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
Ako nisu uspjeli racionalizirati preko 20 godina, neće ni u sljedećih 20 godina. Dovoljan je podatak da je direktor HEP-a danas vlasnik propale picerije koji prethodno nije nijedan radni dan proveo u HEP-u. Na tom mjestu, btw, naslijedio je tipa koji također prethodno nije proveo nijedan radni dan u HEP-u, a ako me sjećanje ne vara, taj je imao neku propalu drvoprerađivačku tvrtku.
Ispada da moramo prodati ama baš sve što je stvarano zadnjih 50 godina jer eto politika ne uspijeva s tim gospodariti kako treba.
A onaj tko kupi gle čuda ima profit svake godine.
Ova država ima prije svega veliku krizu morala i ja smatram da nije problem u korumpirranim i nesposobnim i lažljivim političarima nego u ljudima ove države
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 10:23   #88
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Što se toliko bojiš za hep?
Budući da više neće moći gulit kao dosad možda stigne i nešto pametno s njihove strane...
http://www.rtl.hr/vijesti/novosti/79...-konkurenciji/
Dakle hep može bez problema svojim građanima spustit cijene a razliku namiriti vani stvarajući konkurenciju drugima , tj. još i više zaraditi...
Konkurencija je uvjek najbolja stvar za racionalizaciju, dakle vrijeme je da ovi u hep-u počnu sada nešto i raditi...
A ako ne budu konkurentni vani onda neće moći biti ni u hr i netko će ih preuzet nakraju i to je to...
Ne bojim se ja za Hep.....nego za vas građane.....jer kad prodate sve što imate krepavati ćete od gladi......figurativno rečeno.....

Prodali ste i HT i Inu, dobili nešto para unaprijed i to spiskali na igračke a sad vam vlasnik izvlači dobit iz Hrvatske i taj ( hrvatski ) kapital nećete više nikad vidjeti.......sad je u funkciji razvoja Njemačke i Mađarske.......

btw Kao proizvođač struje sam slabo zainteresiran i za Hep i za GEN i RWE
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 10:29   #89
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Pa što onda, radi prekomjerno zaposlenih treba razjebati Hep jel tako? Nikako nije moguće racionalizirati poduzeće i učiniti ga efikasnijim. Najbolje ga pokloniti prvoj budali koja naiđe..........skupa sa infrastrukturom i kapacitetima koji su koštali strahovito puno......

Mislim jasno mi je da nam političari prodaju muda pod bubrege ali da i građani podržavaju takve stupidne stavove to mi je nejasno........i to potpuno........
ne treba napravit ovako rascjepkat ga na naćin


HEP-OPS ostaje 100 % u državnim rukama i na njemu je vođenje elektroenergetskog sustava Republike Hrvatske, prijenos električne energije te održavanje, razvoj i izgradnja prijenosne mreže vlasnici su dalekovoda i niskonaponske mreže i trafo stanica i dijela nekretnina.Organizirati burzu el.energije u zagrebu i uskladit tipa European Energy Exchange

HEP Proizvodnju reorganizirati i pretvorit d.d. za sada ostaje državni 100%
pripojit mu nuklearku i plomin2 vlasnici su svih prozvodnih kapaciteta.

Hep opskrba reorganizirati u d.o.o. i pripremit prodaju.angažirat najzlogasniju svjetsku psihološku agenciju za intervjuje zaposlenika.i najbolji i najpošteniji kadar prebacit tu

HEP Trgovina d.o.o. nemam pojma s ćime se bave prebacit dio viška radnika tu i gledat prodat hepovim radnicima to društvo ili bilo kome ko ih hoće

HEP Toplinarstvo d.o.o. gledat prodati gradovima gdje se nalaze pogone ako gradovi to odbiju ukinuti društvo i opremu prodati

Hep APO d.o.o. privatizirati ili ugasit ponudit radnicima
HEP ESCO d.o.o. privatizirati ili ugasiti ponudit radnicima
HEP Obnovljivi izvori energije d.o.o. privatizirati ili ugasiti ponudit radnicima
HEP Plin d.o.o. privatizirati
HEP Odmor i rekreacija d.o.o. nekretnine prebacit u državno vlasništvo a ostatak društva ugasit ili ponudit radnicima vlasništvo
HEP Razvoj višenamjenskih nekretninskih projekata d.o.o. nekretnine prebacit u državno vlasništvo a ostatak društva ugasit ili ponudit radnicima vlasništvo

HEP ODS pretvorit u d.d. pripojit mu sav današnji menađment,sve dugove i sav višak radnika. od nekretnina ostavit samo dio kancelarija i poklonit ga zaposlenicima
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 10:31   #90
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Ne bojim se ja za Hep.....nego za vas građane.....jer kad prodate sve što imate krepavati ćete od gladi......figurativno rečeno.....

Prodali ste i HT i Inu, dobili nešto para unaprijed i to spiskali na igračke a sad vam vlasnik izvlači dobit iz Hrvatske i taj ( hrvatski ) kapital nećete više nikad vidjeti.......sad je u funkciji razvoja Njemačke i Mađarske.......

btw Kao proizvođač struje sam slabo zainteresiran i za Hep i za GEN i RWE
Ne moraš se bojat za građane jer realno telefonske usluge su se prilično popravile otkad su ih preuzeli, isto tako gorivo je isto ok otkad su ga preuzeli(druga je stvar što vlada i dalje ima ekstremne namete na gorivo) pa gorivo nije super jeftino no unatoč tome među jeftinijima je u europi...Da su te firme ostale komplet pod državom usluge bi ostale zastarjele nerazvijene a proračun bi dodatno bio opterećen masom zaposlenih koji ne rade a primaju plaću... Nitko ne želi razhebat hep i ako se hep ne uspije sam racionalizirat a to je njima najlakše jer uvjek će imat potporu države onda nek idu u k...
Neka pokažu sad u hepu da nisu tamo samo nesposobni uhljebi i da se mogu nosit s konkurencijom te neka budu najbolja firma u hrvatskoj i nitko im ne može ništa, svi im to želimo..
A ova lova od dobiti što ode van a ne ostane u hr od toga svakak 80% građana ne bi imalo nikakvu korist čak i da je ostala u hr jer dokle god nesposobni političari ne znaju kud će s lovom, tj. znaju oni kud će s njom no idu na krivo mjesto, dotle je nema svejedno kud lova ide, tj. čak je i bolje da nam manje love ostane koja će se pokrast da bi se građani osvjestili i promjenili strukturu političara u budućnosti... Dakle neće nas uništit strane firme, uništit ćemo sami sebe ako ne budemo znali drugačije...
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 10:33   #91
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Neka pokažu sad u hepu da nisu tamo samo nesposobni uhljebi i da se mogu nosit s konkurencijom te neka budu najbolja firma u hrvatskoj i nitko im ne može ništa, svi im to želimo...
ne ne Hep ops i i hep proizvodnju treba izdvojit iz hepa-aa ostali nek se snalaze idokazuju da znaju radit
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 10:38   #92
Quote:
more kaže: Pogledaj post
ne ne Hep ops i i hep proizvodnju treba izdvojit iz hepa-aa ostali nek se snalaze idokazuju da znaju radit
Dobro to je ok, to su raznorazni detalji koji su bitniji od drugih, jasno da ne treba ništa radit preko noći, opet pitanje je što će radit političari tj. hoće li napravit išta pametno..
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 10:42   #93
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
Ako nisu uspjeli racionalizirati preko 20 godina, neće ni u sljedećih 20 godina. Dovoljan je podatak da je direktor HEP-a danas vlasnik propale picerije koji prethodno nije nijedan radni dan proveo u HEP-u. Na tom mjestu, btw, naslijedio je tipa koji također prethodno nije proveo nijedan radni dan u HEP-u, a ako me sjećanje ne vara, taj je imao neku propalu drvoprerađivačku tvrtku.
Malo mi djeluješ na tragu ove bešćutne i nesposobne vlasti, koja sama, ničim izazvana, tvrdi da je državna vlast ( dakle oni sami ) nesposobna upravljati resursima koji su joj povjereni..... pa je bolje sve prodati strancima ( zato da oni dobiju neku provizijicu )......jer oni ne vide nikoga sposobnijeg od sebe.........

Poput naših političara na vlasti su donedavno tako mislili i u Italiji pa je došao Beppe Grillo i pokazao da ima puno većih komičara i lakrdijaša od njega u vrhu državne vlasti.....ista stvar će se dogoditi i kod nas, prije ili kasnije.......

Moram vam otkriti najstrože čuvanu tajnu, u narodu još uvijek ima sposobnijih kadrova od ovih retardiranih kretena koji su sada na vlasti, kao i onih koji su bili prije njih
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 10:47   #94
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Ne moraš se bojat za građane jer realno telefonske usluge su se prilično popravile otkad su ih preuzeli, isto tako gorivo je isto ok otkad su ga preuzeli(druga je stvar što vlada i dalje ima ekstremne namete na gorivo) pa gorivo nije super jeftino no unatoč tome među jeftinijima je u europi...Da su te firme ostale komplet pod državom usluge bi ostale zastarjele nerazvijene a proračun bi dodatno bio opterećen masom zaposlenih koji ne rade a primaju plaću... Nitko ne želi razhebat hep i ako se hep ne uspije sam racionalizirat a to je njima najlakše jer uvjek će imat potporu države onda nek idu u k...
Neka pokažu sad u hepu da nisu tamo samo nesposobni uhljebi i da se mogu nosit s konkurencijom te neka budu najbolja firma u hrvatskoj i nitko im ne može ništa, svi im to želimo..
A ova lova od dobiti što ode van a ne ostane u hr od toga svakak 80% građana ne bi imalo nikakvu korist čak i da je ostala u hr jer dokle god nesposobni političari ne znaju kud će s lovom, tj. znaju oni kud će s njom no idu na krivo mjesto, dotle je nema svejedno kud lova ide, tj. čak je i bolje da nam manje love ostane koja će se pokrast da bi se građani osvjestili i promjenili strukturu političara u budućnosti... Dakle neće nas uništit strane firme, uništit ćemo sami sebe ako ne budemo znali drugačije...
Daj nemoj mi o poboljšanju usluga govoriti.....doma mi je internet u kurcu već dva dana.....

A ne znam ni o kojoj kvaliteti goriva govoriš kad dizel moram kupovati na OMVeu a ne na usranoj Ini, koja je "strašno" napredovala otkako su je preuzeli mađari......koji nisu obnovili niti jednu rafineriju nego samo mažnjavaju pare i nose u Mađarsku.......ajde ušminkali su par benzinskih i to je to......

Btw ne znam da li ste primjetili ali većina vas spička više kartušine na bezvrijedne telekom usluge nego na struju ( koju vam isporučuje neefikasni Hep )............ hahaha

I ne stoji tvrdnja da je svejedno gdje je lova, čak i kad završi kod nekog lokalnog lopine, a ostane u Hr, i ti možeš imati od nje koristi jer npr odradiš neku uslugu za tipa, a kad kartušina naspusti zemlju onda sigurno nećeš imati nikakve koristi.....
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............

Zadnje uređivanje KuciloOro : 19.06.2013. at 11:43.
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 10:57   #95
Nikome tko ne proizvodi struju u Hrvatskoj ne treba dozvoliti da se bavi tim biznisom. A tržište treba liberalizirati.

Neka investiraju u nove kapacitete, tako da ne trošimo eure na uvoz struje i neka lijepo zarađuju prodajom 10% jeftinije struje ( nego što je Hepova ). I RWE i Gen i tko god hoće.......

Zapamtite što ću vam reći, struja nije roba!!!!!! Što ako se desi neki krš u zemlji iz koje ti famozni distributeri uvoze struju? što ćemo onda? onda će se cijeli sustav slomiti i vratiti će zemlju u kameno doba.......onda ćete civili ko crkveni miševi......
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 11:06   #96
Quote:
walter kaže: Pogledaj post

Sad je došla konkurencija, koja će naravno nudi niže cijene. Sada kreće tržišna utakmica.

Isto se dogodilo s fiksnom i mobilnom telefonijom i niz drugih stvari.
je dok telefonski operateri nisu sjeli i uskladili cijene, pa sad opet imamo sulude tarife kod svih operatera kad se usporedi za zemljama na zapadu gdje ti isti posluju također, a usluge i cijene su ima pitomije nego u Hrvatistanu
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 11:50   #97
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
je dok telefonski operateri nisu sjeli i uskladili cijene, pa sad opet imamo sulude tarife kod svih operatera kad se usporedi za zemljama na zapadu gdje ti isti posluju također, a usluge i cijene su ima pitomije nego u Hrvatistanu
baš tako......ako nam slijedi isti princip kao kod DT-HTea da je cijena telekom usluga jeftinija u Njemačkoj nego kod nas, onda bolje da ne diramo Hep, jer je trenutno struja još uvijek jeftinija nego u Njemačkoj, a kad nas uspješno odrade vjerovatno ćemo i struju imati skuplju nego nijemci.......
mislim da je kod njih 21 eurocent/kwh a kod nas 15......prije poskupljenja je bila 12......i tu ništa nije trebalo dirati nego provesti restrukturiranje Hepa.....

sličan model koji sada uvjetuju nama su proveli u Bugarskoj koja je bila među najjeftinijima u Europi dok nisu privatizirali elektroopskrbu ( mislim da su tamo dva češka i jedan austrijski operater )......
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 12:00   #98
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Malo mi djeluješ na tragu ove bešćutne i nesposobne vlasti, koja sama, ničim izazvana, tvrdi da je državna vlast ( dakle oni sami ) nesposobna upravljati resursima koji su joj povjereni..... pa je bolje sve prodati strancima ( zato da oni dobiju neku provizijicu )......jer oni ne vide nikoga sposobnijeg od sebe.........

Poput naših političara na vlasti su donedavno tako mislili i u Italiji pa je došao Beppe Grillo i pokazao da ima puno većih komičara i lakrdijaša od njega u vrhu državne vlasti.....ista stvar će se dogoditi i kod nas, prije ili kasnije.......

Moram vam otkriti najstrože čuvanu tajnu, u narodu još uvijek ima sposobnijih kadrova od ovih retardiranih kretena koji su sada na vlasti, kao i onih koji su bili prije njih
XXX

Svatko dobije što zaslužuje.
ljupčeodmilošte is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 12:31   #99
Quote:
ljupčeodmilošte kaže: Pogledaj post
XXX

Svatko dobije što zaslužuje.
Za te što dobiju što zaslužuju me boli kita ja govorim o onima koji su dobili što ne zaslužuju....dozvoli da ima i takvih.....
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 12:36   #100
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Malo mi djeluješ na tragu ove bešćutne i nesposobne vlasti, koja sama, ničim izazvana, tvrdi da je državna vlast ( dakle oni sami ) nesposobna upravljati resursima koji su joj povjereni..... pa je bolje sve prodati strancima ( zato da oni dobiju neku provizijicu )......jer oni ne vide nikoga sposobnijeg od sebe.........
Svaka vlast je nesposobna baviti se privredom. Da je drugačije, socijalizam ne bi propao, jednostavno. I ako imaš neka saznanja o "proviziciji", onda lijepo u DORH, skrivanje teškog kaznenog djela je također kazneno djelo.

No, dobra vijest je da će svi kojima je to bitno, moći osnovati i svoju kompaniju pa proizvoditi i prodavati struju koliko i kako god žele... Ono što treba ostati državno su kablovi, da ne bi nitko mogao imati monopol.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:40.