Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2014., 12:27   #41
Quote:
Lucky Jim kaže: Pogledaj post
...
S nama, zemaljskim prahom, predmeti ostvaruju kontakt koji fajlovi, kao i sve čisto virtualne i duhovne stvari, ne mogu.
U teoriji, bitan je samo sadržaj, ideja, misao, ali ...

...
ne mogu trenutno, al već za deset ili dvadeset godina moći ćemo vjerojatno opipavat, njuškat, listat holograme, a budući michelangeli će moć recimo rezbarit virtualno drvo, kamen itd. u početku vjerojatno sa specijalnom rukavicom i naočalima a kasnije samo sa nekakvom kontaktnom lećom u oku i mikročipovima pod kožom.

klinci će igrat mrak igrice a bit će valjda nešto i za knjigoljupce

Zadnje uređivanje ursamajor : 13.02.2014. at 13:25.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 13:52   #42
Interesantno mi je da u većini slučajeva oni koji su protiv e-knjiga su oni koji ne posjeduju e-čitače.
Ja imam Kindle i Nook, ali i dalje čitam papirnate knjige, a također i kupujem. Smatram da i jedno i drugo je potrebno i da će oboje egzistirati.
E-kniiga mi je uvijek tu, ne otpada mi rame od 5 teških knjiga kada idem na more, imam veliki izbor i odlučim što mi se baš tad čita, ali također kad nađem knigu koju volim, volim ju imati na polici.

Trebamo se držati i jednog i drugog. Pa ni mobiteli nisu izbacili fiksne telefone ni DVD-i kino i sl.
Jedno drugo nadopunjuje.
Bar bi trebalo ako smo normalni.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 22:06   #43
Quote:
inazuma kaže: Pogledaj post
Pa ni mobiteli nisu izbacili fiksne telefone ni DVD-i kino i sl.
Jesu I mobiteli telefone i DVD-i/Vlu-ray kino. Naravno, ne u potpunosti, ali dobrim dijelom jesu.
__________________
Sve životinje su jednake, ali neke životinje su jednakije od drugih.
GlupiNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 13:28   #44
Quote:
GlupiNick kaže: Pogledaj post
Jesu I mobiteli telefone i DVD-i/Vlu-ray kino. Naravno, ne u potpunosti, ali dobrim dijelom jesu.
Ali nisu izbacili. Jesu zamjenili, ali uvijek postoje prednosti jednog i drugog.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 20:08   #45
Konačno je došo taj dan da i ja postanem ponosan vlasnik e readera (kobo touch).Prve impresije su veoma pozitivne,i definitivno sam zadovoljan iskustvom.Oduvijek sam bio za e knjige,ali mi je kupovina uređaja izgledala kao veliki trošak.Na sreću pa se cijena snizila i postoje jeftini uređaji,a i cijena samih knjiga je niska-prvi dan i veća sam si skinuo 8 knjiga u vrijednosti od 300 kn sa jedne talijanske net knjižare što je gotovo pa nemoguće postići sa knjigama u papirnatom formatu.A da ne govorim o praktičnosti istih : volim čitati više knjiga odjednom,pa ovako mi se ne stavraju gužve na noćnom stoliću,a sigurno je mnogo bolje sa sobom nositi ereader nego knjižurine od 800 stranica koje se usto mogu uništiti.Nije da će mi sve to zamijeniti i izbaciti tiskanu knjigu iz opticaja,ali će mi sigutno dopustiti da proširim svoje čitateljske horizonte.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 05:30   #46
Knjige u fizičkom obliku su mi nekak romantične, skoro pa "svete". Uz to, s uzbuđenjem odmotavati dar i nutra naći fakat dobru knjigu, nije baš isto kao i kliknuti na link.

Ali da, imam nekoliko e-knjiga i to je neizbježna budućnost, vjerujem. A i logičnija, s ekološke, praktične i financijske strane.
__________________
"If the whole world were blind, how many people would you impress?"
Sobriquet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 08:57   #47
Ne mogu vjerovati da se nisam upisao u ovu temu.

Iskreno, bio sam protivnik čitanja bilo kakvih knjiga, osim onih "pravih".

Nakon par godina sam se odlučio za kupovinu Kindle keyboarda, i od tada se sve drastično mijenja.

Kod papirnatih knjiga je problem bila dostupnost pojedinih naslova, neke serijale sam čitao izpremiješano, dakle prvo novije, pa starije, u ovisnosti od toga kako sam ih uspijevao nabaviti.

Nakon keyboarda je došao Paperwhite i dao novu dimenziju čitanja e-knjiga. Paperwhite 2 je samo to poboljšao.

Danas čitam više nego ikada prije, otprilike 5-6 knjiga mjesečno. A radim od 8-17 i imam dvoje male djece. Skoro sve knjige su mi dostupne putem interneta, našao sam i novu radost u čitanju serijala pojedinih pisaca, onako po redu, kako i treba.

O praktičnosti Kindlea neću ni govoriti, mojih 150-200 izabranih knjiga je uvijek sa mnom, i to je ogromna prednost.

Od svih gadgeta koje imam, a imam ih podosta, Kindle je vjerojatno zadnji kojega bih se odrekao, eto toliko mi znači.
lava72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 23:17   #48
Ok, valjda ovu temu ne dižem iz neke stoljetne prašine. Dakle, što sam htjela reći? Kao i svima, moji prvi čitalački koraci počeli su sa raznim slikovnicama koje smo ili samo listali ili su roditelji to radili, tako da je razumljivo da ću biti uz papir, jer sam na papiru prvi put ušla u svijet Harrya Pottera, Gospodara prstenova, a sada po novome i Cormorana Strikea ("The Cuckoo's Calling" i "The Silkworm"). Dakako, sad kad sam odrasla, počinju me sve više iritirati pogreške pri prevođenju, pa reda radi - odlučila sam pročitati te knjige na engleskom. Skinula sam ih i stavila na tablet, koji je već imao instaliran program e-readera. S jedne strane mogu bilo koju knjigu skinuti s torrenta, kao epub datoteku ju staviti na tablet i čitati tijekom (dosadne) nastave, ali s druge strane me dosta brzo zabole oči. Doživljaj mirisa knjige nakon kupnje i doživljaj okretanja stranica e-reader vjerojatno neće zamijeniti, ali ima dosta knjiga koje uopće ni ne postoje kod nas i jedino se do njih može doći torrentom. Eto, nadam se da nisam dosadila svojim odgovorom.
__________________
All the king's horses, all the king's men couldn't put me together again 'cause all of my enemies started out friends, help me hold onto you
I've been the archer, I've been the prey, who could ever leave me, darling? But who could stay?
PamSwynford is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 02:20   #49
Naravno da te zabole oči kad čitaš na tabletu
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 22:37   #50
ja na tabletu više ni stripove ne čitam, al ajd 7'' mi je premalo za stripove, da je 10'' pobožnije bi ih čitala... ne znam jesam li ijednu knjigu pročitala na tabletu, prije sam čitala na mobitelu ali otkako imam ereader ništa bliješteće više ne dolazi u obzir
__________________
You should be careful what you wish for.
axal is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 21:06   #51
za eknjige, put na posao (a i koji škic na poslu) s mobitelom u ruci listajuć stranice i stranice. Dugo bio protiv te sorte ali olakšava stvari, iako štivo koje ostavi izrazito dobar dojam dospije na policu u paprinatom obliku
Elistar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 14:34   #52
Ja sam za e-knjige. Jer ako čitaš po noći, ne trebaš paziti kak čitaš da si sjednu ne radiš. Čitaš kak ti paše, ako su presitna slova zumiraš i to. Ne zauzima tolko mjesta i tako. Definitivno sam da, mislim kaj opče te knjižnice još postoje, zakej jednostavno nebi sve stavili na internet? Internet knjižnice, članarina recimo 10 kn za cjeli mjesec..
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 01:02   #53
Quote:
Sobriquet kaže: Pogledaj post
Knjige u fizičkom obliku su mi nekak romantične, skoro pa "svete". Uz to, s uzbuđenjem odmotavati dar i nutra naći fakat dobru knjigu, nije baš isto kao i kliknuti na link.
Ovo.

Protivnik sam e-knjigama cisto zbog osjecaja koji mi nista ne moze zamijeniti kad se izvalim na kauc i uzmem dobru knjigu u ruke. Isto tako zbog lutanja knjizarama. Nije mi to to.

Sto vise napreduje tehnologija i digitalizacija opcenito, imam osjecaj da za nekoliko godina necemo ni trebati izlaziti iz kuce. Sve ce nam biti dostupno jednim klikom - sto je u isto vrijeme i prednost i mana.
__________________
Semaforka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 14:18   #54
Ne znam čemu se vi uopće "protivite" e-knjigama. Nitko vas ne tjera da ih čitate Knjiga će uvijek biti u fizičkom obliku, a s time će i tehnologija napredovati...
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 18:24   #55
Pa tema je E-knjige, da ili ne?
__________________
Semaforka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 18:28   #56
Bog dej,
planiram publicirati jenu knjigu na Engleskomu i Kajkavskomu prek Amazona, pa me interesira se čiteju i kupuju kaj takve knjige v Hrvatski? Zna nešče?
Nedostatek je verjatno kaj mlajša publika bez kreditne kartice nemre dobiti tu knjigu.

Rečemo vnuter EU je velka razlika, tradicionalisti Francuzi v odnosu proti zacopranem v tehniku Nemcem slabo čitaju e-knjige.
Marekai is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 19:17   #57
Na Amazonu sigurno nećeš objaviti na jeziku koji nije engleski, njemački, španjolski...
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 19:21   #58
Quote:
Semaforka kaže: Pogledaj post
Pa tema je E-knjige, da ili ne?
Pa tema je bezveze koncipirana. Ako te smeta napredak tehnologije, nemoj ju koristiti. I mene smeta rušenje drveća kako bi se dobio papir pa me nitko ništa ne pita Izbor je tu, ali ne kužim kad netko krene kenjati jer su fizičke knjige "bolje" (govorim općenito, nije upućeno tebi), čitaj na čemu želiš, a druge pusti na miru
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 19:45   #59
Cemu onda smisao foruma ako cemo ici logikom "radim sto ocu, pusti me na miru, cemu rasprava"?

Svak je iznjeo svoje misljenje vezano za temu, ne vidim problem? Nitko nikog ne sili da cita nesto protiv svoje volje.
__________________
Semaforka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 22:02   #60
Quote:
pčelica88 kaže: Pogledaj post
Na Amazonu sigurno nećeš objaviti na jeziku koji nije engleski, njemački, španjolski...
Povedaš z vlastitoga iskustva?
Marekai is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:07.