Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Internet biznis

Internet biznis Zarada i poslovanje na Internetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2014., 00:34   #81
Quote:
Kiki114 kaže: Pogledaj post
koliko znam bitcoin se vodi kao "internet commodity" a sad ti vidi kako bi za to platio porez heheh

čak mislim da se porez unutar EU za to ni ne plaća
jedno je kad " internet commodity" stavis kao artikl ... kao rijetki ili stari novac novac... da ga netko osvoji.

al drugo je kad kupis artikl u veleprodaji ..... i prodas ga za bitcoin..
tad je to prihod a prihod od prodaje mora biti pdv-eiziran i biljeziti se kao osnovica za porez na dobit.

dakle u prijevodu nesto sto kosta 500 kn..ti platis sa trenutnom vrijednoscu
bit coina od 500 kn a ja za to platim veletrgovcu 400 kn i jos drzavi 125 kn
za pdv jer sto se tice drzave ja to mogu dati i besplatno ali pdv moram platiti .
i na kraju sam u cistom gubitku po takvoj prodaji... hebi ga to je nasa fiskalizacija i neimastina pa drzava ko kobac vreba di da naplati, di da kazni .
pa viš da oće stavit porez i na kamate koje dobijes u banci na štednju a kamoli da zažmire na prihod od prodaje
__________________
jesmo.......sve dok jednom nismo "Grunf"
vrageczg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 21:58   #82
E..sad je sve na mjestu :-)

landing stranica sa prezentacijom
besplatan tablet za pobjednika promo aukcije
poziv na upis

sad jos samo "sitnice" tipa ..............
da programeri zavrse napokon , da istestiraju
da se otvori tvrtka
potpisu ugovori sa veleprodajama
ZABA e commerce ......
da se nadje knjigovođa računovođa

uh............ " sitnice" kao sto rekoh :-)
__________________
jesmo.......sve dok jednom nismo "Grunf"
vrageczg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 23:36   #83
Da napravim lagani bump teme pošto me interesira kako napreduje stranica
Vidim ima nekih promjena, dali se možda zna kada će biti stranica u probnoj verziji ?
keisuke is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 20:08   #84
Quote:
keisuke kaže: Pogledaj post
Da napravim lagani bump teme pošto me interesira kako napreduje stranica
Vidim ima nekih promjena, dali se možda zna kada će biti stranica u probnoj verziji ?
thx na checkingu :-)

ah..to ti je tak kad imas posla sa drzavom u ovakvom stanju i programerima koji prekoracuju sve rokove..
ali.. idući tjedan idem u Varazdin na provjeru , trebalo bi do tad biti gotovo .
nakon provjere sta se treba ispraviti i popraviti i istestirati.

ciljani termin je izmedju 10-15 Svibnja.Stvarno ne znam šta me još može zeznuti :-)


p.s ajme sad gledam zadnji post... prije 2 mjeseca je bio i onda sam mislio da bu to brzo :-)
ja sucker :-)
__________________
jesmo.......sve dok jednom nismo "Grunf"

Zadnje uređivanje vrageczg : 18.04.2014. at 20:21.
vrageczg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 20:23   #85
Quote:
vrageczg kaže: Pogledaj post
thx na checkingu :-)

ah..to ti je tak kad imas posla sa drzavom u ovakvom stanju i programerima koji prekoracuju sve rokove..
ali.. idući tjedan idem u Varazdin na provjeru , trebalo bi do tad biti gotovo .
nakon provjere sta se treba ispraviti i popraviti i istestirati.

ciljani termin je izmedju 10-15 Svibnja.Stvarno ne znam šta me još može zeznuti :-)


p.s ajme sad gledam zadnji post... prije 2 mjeseca je bio i onda sam mislio da bu to brzo :-)
ja sucker :-)
Langsam aber sicher (na Vi sam si s njemačkim, a predaleko mi do google translate-a :P valjda sam dobro napisao)

Baš me interesira što će biti
Sretno !
keisuke is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 20:52   #86
Quote:
keisuke kaže: Pogledaj post
Langsam aber sicher (na Vi sam si s njemačkim, a predaleko mi do google translate-a :P valjda sam dobro napisao)

Baš me interesira što će biti
Sretno !
ma i da nisi dobro napisao razmemo se :-)
ma nema tu šta će biti .. MORA biti kako je definirano , samo ne znam kakav će promet biti u prvih mjesec dana a onda još i svjetsko prvenstvo dolazi pa će to dosta poremetiti planove.

Da sam krenuo u 1.3 ili tijekom treceg mjeseca do 10.06 bih skupio barem 1500-2000 registriranih korisnika ... a ovako bu čupavo.

Unaprijed sam si odredio da popušim 10-15.000 kn samo da se aukcije vrte makar i sa gubitkom.

jedino što ću radije popušiti npr 60 x 200 kn pa će biti 60 dobitnika koji će osvojiti jeftinije artikle i pakete bodova za bagatelu ... nego da se to svede na 10 gubitaka po 1000 kn na skupim artiklima.
__________________
jesmo.......sve dok jednom nismo "Grunf"
vrageczg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 20:55   #87
Ma neće poremetit ništa Ukoliko će biti dobar marketing, te ljudi koji vole kupovati na taj način uvijek će biti posla
Pa svi poslovi u startu kreću s gubitkom, ako ga se prebrodi na konju si, hhh.
Za ovo se slažem bolje 60 nego 10.

Da se osvrnem i na te programere, dizajnere itd., može biti odstupanje tjedan do dva, ali duže jok. Pa sami su vjerojatno odredili datum, treba im malo stegnut s honorara
keisuke is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 21:08   #88
a hebi ga .. nije fer sa njihove strane ali... namjeravam sa njima i dalje raditi
ponuditi software vani na engleskom ili na jeziku po volji a ko ce mi bolje
raditi prilagodbe
dizajna
jezika
sustava naplate
instalacije na strane servere
nego oni koji su taj software i napravili .
i oni znaju da bi tu moglo biti dobre love za njih pa se nadam da će biti uspjesna suradnja al da su prekrdasili ....jesu.

čak je i vlasnik tvrtke ponudio da platim nešto manje al sam odbio .
Ja ću svoj dio dogovora ispuniti samo nek oni sve to naprave kako spada ...
ali... iskoristio sam ja malo tu poziciju da promjenim neke stvari , te mi se ovo ne dopada, te sam se sjetio neceg drugog te popravi te prepravi :-)
ali sam ih obecao i voditi na pizzu i pivu sve .. kad se vidimo u Vz idući tjedan zbog tih mojih upada :-)
__________________
jesmo.......sve dok jednom nismo "Grunf"
vrageczg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 21:22   #89
Quote:
vrageczg kaže: Pogledaj post
a hebi ga .. nije fer sa njihove strane ali... namjeravam sa njima i dalje raditi
ponuditi software vani na engleskom ili na jeziku po volji a ko ce mi bolje
raditi prilagodbe
dizajna
jezika
sustava naplate
instalacije na strane servere
nego oni koji su taj software i napravili .
i oni znaju da bi tu moglo biti dobre love za njih pa se nadam da će biti uspjesna suradnja al da su prekrdasili ....jesu.

čak je i vlasnik tvrtke ponudio da platim nešto manje al sam odbio .
Ja ću svoj dio dogovora ispuniti samo nek oni sve to naprave kako spada ...
ali... iskoristio sam ja malo tu poziciju da promjenim neke stvari , te mi se ovo ne dopada, te sam se sjetio neceg drugog te popravi te prepravi :-)
ali sam ih obecao i voditi na pizzu i pivu sve .. kad se vidimo u Vz idući tjedan zbog tih mojih upada :-)
Hahahaha, poznato mi ovo boldano
Pa ukoliko bude sve super, zašto ne i dulje pričekati ak je tak kak veliš
Vidjet ćemo onda kroz mjesec dana što su dečki napravili i dali je piva bila sočna kao pizza
keisuke is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 21:39   #90
a bogme bilo je svasta :-)

ja velim .. tu stavi font arial 14 bold . a pozadina svjetla ...
a on stavi font 16 obican a pozadina crna
pa se tanka slova nista ne vide
onda se ja javim da se to ispravi
pa onda oni isprave na arial bold ali ostave 16 ( pa su sad prevelika slova )
i ostave crnu pozadinu....
i tak :-)

pa mi stave plaćanje pouzecem a meni se kosa digla na glavi.
nigdje to plaćanje pouzecem nikad nije bilo ni spomenuto al stvorilo se..
u sustavu naplate :-) hebi ga ... :-)

pa covjece... da mi netko osvoji artikl od 300 kn za 40 kn ..
pa mu dostavu ne naplacujem ( a ja ju plaćam) i onda jos da mi placa pouzecem tih 40 kn pa da mi kurirska tvrtka uzima jos 5-6 % pune cijene .. pa da još čekam da to sjedne sa zirca na zirac ajmeeeee :-)

pa se niotkud spomenut pojavio amex a zaba e-commerce nema amex.. al eto oni stavili slicicu :-)
ma nista to nije strasno .. vjerojatno koriste neke unaprijed napravljene module pa onda odbijaju stavke ..... ali ... hebi ga.. ne gledam vise to kao na radnu verziju nego kao nesto sto se privodi kraju pa mi mam naraste pritisak :-)
__________________
jesmo.......sve dok jednom nismo "Grunf"
vrageczg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 22:13   #91
U biti to je ajmo reći i normalno
Bitno da se sve napravi kak spada i dalje te boli briga. Put do uspjeha je trnovit put, ali uz trud i zalaganje moguće ga je proći
Imam filing da bude sve to pic-pic
keisuke is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 14:56   #92
Quote:
vrageczg kaže: Pogledaj post
ma i da nisi dobro napisao razmemo se :-)
ma nema tu šta će biti .. MORA biti kako je definirano , samo ne znam kakav će promet biti u prvih mjesec dana a onda još i svjetsko prvenstvo dolazi pa će to dosta poremetiti planove.

Da sam krenuo u 1.3 ili tijekom treceg mjeseca do 10.06 bih skupio barem 1500-2000 registriranih korisnika ... a ovako bu čupavo.

Unaprijed sam si odredio da popušim 10-15.000 kn samo da se aukcije vrte makar i sa gubitkom.

jedino što ću radije popušiti npr 60 x 200 kn pa će biti 60 dobitnika koji će osvojiti jeftinije artikle i pakete bodova za bagatelu ... nego da se to svede na 10 gubitaka po 1000 kn na skupim artiklima.
ma nema ti to veze, iskoristi SP u svoju korist

stavit par lopti,dresova,autograma u ponudu i eto posjeta
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 15:32   #93
što god je dovoljno povoljno može privući al ... teško da će većina onih koji bi inače u večernjim satima proveli neko vrijeme na aukcijama u nadbidavanju... radije pratiti aukciju nego nogometnu tekmu ..

osim ak se nisu kladili pa vec imaju rijesen listić :-)))))))
__________________
jesmo.......sve dok jednom nismo "Grunf"
vrageczg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 10:54   #94
Lagano izluđivanje..
Kak je sve otišlo vrit tak i veleprodaje.
Kontaktiram veleprodaje..
Jedna prilično poznata veleprodaja mi je dala veleprodajne cijene
koje su vec na nivou maloprodajne cijene jeftinijih web shopova.
Druga mi je dala cijene s kojima, da bi bio u prosjeku cijene
zaradjujem manji % nego da prodajem cigarete u tabacco kiosku
Treca je vec bolja ali samo za artikle na aukciji ..no ajde de
to je sad vec neka realnija osnova .
__________________
jesmo.......sve dok jednom nismo "Grunf"
vrageczg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 02:42   #95
pisem tekstove savjeta i objasnjenja pa se sjetih. kad sam vas vec upoznao sa svim,
da u jednom tekstu sublimiram sve prednosti portala.
--------------------------------------------------------

Da smo neka treća strana ovaj bi tekst glasio "Što Eureka ne želi da znate"

No,nismo stvorili sve mogućnosti da bi ostale skrivene i mada bi za naše poslovanje
bilo, kratkoročno gledano, bolje da ne koristite sve mogućnosti,mi prvenstveno želimo
s Vama dugoročno suradjivati na obostrano zadovoljstvo i zato smo ponosni na sve ono
što Vam pružamo. Što prije spoznate to ćete nas radije preporučiti svojim prijateljima.
Mi smo prije svega stvorili portal za zabavan interaktivni shopping kakav Vam ne nudi
nitko....... ne samo u Hr.

Rudarenje ( iliti skupljanje bodova )
Bodovi , kuponi i aukcije su srž našeg poslovanja. Realni bodovi su kupljeni ili osvojeni u
paketima na aukciji. S njima možete SVE ! -> kupovati u web shopu, plaćati izlicitiranu
cijenu aukcije ili plasirati ponude u aukcijama. Kad god vidite aukcije za pakete bodova
shvatite ih kao našu ponudu da jeftinije skupite veću količinu bodova.
100 kupljenih bodova može postati 300, pa 600 (1200 kn) a za tu cifru možete u web
shopu kupiti vrlo pristojan tablet!

Ako nemate više Realnih bodova ali ste na aukcijama ili u shopingu dobili besplatne bodove
koristite ih za plasiranje ponuda u svim aukcijama. U potpuno ste ravnopravnoj poziciji za
osvojiti bilo koju aukciju POTPUNO BESPLATNO.
Ako imate manje besplatnih bodova, pokušajte s njima osvojiti aukcije u kojima su besplatni
bodovi jedina valuta ponude a s njima možete doći do manjih paketa realnih bodova (25-50)
i opet početi ispočetka povećavati bodove na računu.

Investiranje. (Povežite mikroaukcije, klasične aukcije i web shop)
Svaka aukcija i svaki artikl ......bez obzira koliko Vam je potreban ili poželjan u datom
trenutku je korak prema onom što biste zaista želili kupiti iz web shopa. Osvojite li u aukciji
artikl koji Vam u stvari ni ne treba, možete ga ponuditi na prodaju
drugim korisnicima kroz klasične aukcije. Ako ga prodate vrijednost prodaje u Realnim
bodovima stavljamo na račun a s njima pak možete otići u kupnju u web shopu onog što si
stvarno želite.
Kak to ide?
1) Recimo da ste kupili 100 bodova (200 kn) a poslije vidjeli u web shopu cafe aparat od 400
kn koji hoćete kupiti. Možete ga kupiti uz smanjenje cijene za tih 100 bodova i dodat još200 kn i to je to....... ILI.... možete se malo poigrati
2) Osvojili ste aukciju za artikl vrijedan 300 kn i za to potrosili 35 bodova i platili izlicitiranu
cijenu 15 kn. Ukupni trošak 85 kn.
3) Artikl ste stavili na klasičnu aukciju po početnoj cijeni max 180kn (60%mpc u web shopu) i prodali ga nekom tko si je i inače razmišljao da isti taj artikl kupi u web shopu za 300 kn ali
sada ga plaća samo 180kn. ili par ponuda više.
4) Ako nije bilo zainteresiranih, mi Vam nudimo otkup prava na taj artikl po cijeni 60% mpc
- 10% provizije = 54%
Dakle ako Vam nitko ne ponudi za taj artikl 180.. mi Vam ga otkupljujemo za 162 kn!
i zaradili ste +77 kn od početka
5) Od početnih 100 bodova tj 200 kn....sada imate 277 kn vrijednosti u bodovima.Još jedan
takav ciklus i stvorili ste 400 kn.
6) Za 400 kn u bodovima, otvorite ponudu cafe aparata i odaberete plaćanje u bodovima i
kupite si cafe aparat duplo jeftinije nego u početku! ....
Ako Vam ovo ne uspije i ne osvojite tu prvu aukciju, dobijate vrijednost potrošenih bodova
natrag u obliku kupona popusta i kupite si cafe aparat o istom trošku kao i da ste ga
kupovali bez sudjelovanja u aukciji i ništa niste izgubili !!!

Ziherica ( sigurna kupnja - besplatna zabava )
U svakoj aukciji u kojoj vidite artikl koji ste i inače htjeli kupiti samo ne možda baš danas,
možete ici do kraja i ne možete apsolutno ništa izgubiti! Znači ako artikl košta 400 kn+20 kn
dostava, Vi možete plasirati i svih 210 ponuda unutar te aukcije što je jednako vrijednosti
kupnje od 420 kn. Ako osvojite aukciju na tom putu...a potrošili ste manje, razlika je Vaša ušteda. Ako ne osvojite aukciju a potrošili ste i više bodova nego što artikl košta, razliku
bodova do maloprodajne cijene +dostava Vam vraćamo natrag na račun a artikl Vam šaljemo
besplatno, bez daljih troškova!!! Ima li šta sigurnije od ovog?
Možete samo uštedjeti na cijeni a izgubiti nikako
__________________
jesmo.......sve dok jednom nismo "Grunf"

Zadnje uređivanje vrageczg : 14.05.2014. at 03:03.
vrageczg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 16:00   #96
kakav affiliate program ćeš imati?

to je ključno za širenje riječi
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2014., 02:29   #97
Quote:
Kiki114 kaže: Pogledaj post
kakav affiliate program ćeš imati?
to je ključno za širenje riječi
----------
mislim da će ključni biti oni koji osvoje nešto od vrijednosti par stotina kuna mpc za samo par desetaka kuna... kad stvarno dobiju to dostavom preko overseas expressa.

to će onda znati i porodica i kolege i prijatelji i rodbina ...nema bolje reklame od te. :-)

affiliate cu smisljati na jesen.. malo me razocarao onaj pokusaj na forumu di sam ponudio duplo vise nego sto affiliate realno bodijaju sada preko uobicajenih affiliate programa ili ad-sensa.. a bilo je nula odziva.

Počeo sam oštrije sa programerima :-) Ak ne završe program i puste ga u rad do 10.06 skidam im dio preostale love za isplatu barem u razini troškova koje su mi nabili za tvrtku tokom 5-og mjeseca .
Za sad bi konačni plan trebao biti .....

1.6 zapoceti ad words kampanju i pustiti stranice u funkciju.

1. da je moguca registracija
2. da je moguća kupovina bodova barem preko predračuna i opće uplatnice
3. da su sva pravila, i savjeti na mjestu...
4 pokazne aukcije u funkciji, žive ali bez pravog nadmetanja
5. da je ponuda u web shopu pripremljena

13-15.06 otvoriti portal sa promo aukcijom za registrirane članove
besplatno sudjelovanje u aukciji za tablet
besplatno osvajanje tableta
besplatna dostava.

a poslije.... zazivam sve grčke bogove i sunca i rata i mora i ljubavi da pomognu da se to ustabili ...samo ću Ahilu reći nek se ne pojavljuje da mi ne petlja sa slabostima

jedina ahilova peta citavog sustava je premala količina ljudi u odredjenom vremenskom trenutku i u kontinuiranom periodu na portalu.
Prvi mjesec dva mogu raditi i sa minusom... da izgubim na 60-70 artikala, 50-100 kn po svakom ali ne mrem ih dijeliti besplatno non stop.A ak nema aukcija onda ljudi nemaju kaj gledat ...nemaju za kaj doći...a onda odlaze.. i hebi ga.
__________________
jesmo.......sve dok jednom nismo "Grunf"
vrageczg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2014., 13:50   #98
Quote:
vrageczg kaže: Pogledaj post
a poslije.... zazivam sve grčke bogove i sunca i rata i mora i ljubavi da pomognu da se to ustabili ...samo ću Ahilu reći nek se ne pojavljuje da mi ne petlja sa slabostima


Quote:
vrageczg kaže: Pogledaj post
jedina ahilova peta citavog sustava je premala količina ljudi u odredjenom vremenskom trenutku i u kontinuiranom periodu na portalu.
Prvi mjesec dva mogu raditi i sa minusom... da izgubim na 60-70 artikala, 50-100 kn po svakom ali ne mrem ih dijeliti besplatno non stop.A ak nema aukcija onda ljudi nemaju kaj gledat ...nemaju za kaj doći...a onda odlaze.. i hebi ga.
da to i je malo frka u startu, jer bi mogo poveći minus imati, jedino staviti početne cijene malo veće ili imati malkice povoljniji web shop dok se narod ne skupi, a nakon toga krenuti kako spada...
Također u početku postaviti reklamu na samoj stranici kada će se održavati aukcija koja kreće od 0,1kn , tako da narod zna i dođe baš u to određeno vrijeme i samim time ti imaš manje gubitaka, a kasnije kad se program uhoda boli te briga, radiš laganini sve

Mislim to su samo neke moje brzinske ideje iako ne sumnjam da već nemaš nešto takvo u planu
keisuke is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 02:30   #99
Quote:
keisuke kaže: Pogledaj post


Mislim to su samo neke moje brzinske ideje iako ne sumnjam da već nemaš nešto takvo u planu
apsolutno :-)
danas sam bio sa programerima i malo testiramo te aukcijske satove. .za sada rade tik tak svicarski :-)
dogovorio sam odlican deal za atraktivne stvarcice koje ce biti u web shopu i na aukcijama...

plan je da u pocetku stavim artikle manje vrijednosti 70-150 kn da bude vis dnevnih aukcija i da se sve rade dan prije ,, tako da kad se dodje na site da se moze sagledati sva ponuda i vrijeme kad ce koja biti .. pa si ljudi mogu planirati.
razmisljam da na pocetku stavim da se manje skida bodova po ponudi ( ne 1 za 1 nego npr 0,5 boda po ponudi tako da ponuda bude ravna 1 kuni. za jeftinije artikle. da se ljudi mogu naviknuti na sustav.. a da igra malo duze traje .

sto se tice web shopa .. situacija je očajna. ispada bukvalno da ti i ja ..
ti kao maloprodajni kupac.. sad i ko znakad slijedeci put..... i ja kao trgovac partner mozemo kupiti artikl sa pdv-om po skoro apsolutno istim cijenama .

3-4 web ducana u Hrvatskoj ubijaju svu zaradu.
Koliko god distributer da rabata.. oni na to dodaju pdv + par kn zarade i to je cijena .
Zalosno je rec da cu ja na USB MEMORIJI i punjivim baterijama imati vecu zaradu na prodaji nego ako prodam monitor printer ili ne daj boze laptop
:-)

ko ne vjeruje mogu mu poslati ss. sa nabavnom cijenom bez kune zarade pa nek tu cijenu u usporedi na nabava.net... a nije da nemam rabat.. imam ga.. al kao sto rekoh distributeru.. " mozes ti meni dati i 30% rabata ali u ovakvoj situaciji to mi nist ne znaci kad to isto das i mulcu koji na to stavi par kuna zarade pa kupi printer za 1100 kn a prodaje ga za 1130 kn.
kak da se boris protiv takvog??

ali smisljam smisljam :-))
__________________
jesmo.......sve dok jednom nismo "Grunf"
vrageczg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 14:14   #100
ubaci i koji MegaDoge

ljudi dogecoin kupuju iz sprdnje,zabave
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:11.