Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2008., 10:04   #1001
Mene zanima sljedece...procitala sam dosta njegovih knjiga i kao sto znate spominje meditaciju kao jedan od nacina "oslobadjanja"...no onda navodi meditacijsku muziku i upozorava da pazimo kakvu meditacijsku muziku kupujemo jer ima mnogo tih alternativnih cd-a koji su takoreci "reptilski" i cilj im je brainwashing. E sad mene zanima da li itko zna koji cd-i s meditacijskom muzikom su reptile free? Poslala sam email i preko njegovog site-a no nikad nisam dobila odgovor.
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 15:07   #1002
Quote:
Lilyrose kaže: Pogledaj post
Mene zanima sljedece...procitala sam dosta njegovih knjiga i kao sto znate spominje meditaciju kao jedan od nacina "oslobadjanja"...no onda navodi meditacijsku muziku i upozorava da pazimo kakvu meditacijsku muziku kupujemo jer ima mnogo tih alternativnih cd-a koji su takoreci "reptilski" i cilj im je brainwashing. E sad mene zanima da li itko zna koji cd-i s meditacijskom muzikom su reptile free? Poslala sam email i preko njegovog site-a no nikad nisam dobila odgovor.

upravo to i jest cudno sto on dosta toga sponzorira.nemojte kupiti ovo,kupite ono...
i njegove knjige zapocinju kao i sve knjige modernih proroka;"ne morate mi vjerovati ali..."
ima covjek nekih nedorecenosti i ako se pazljivo citaju njegove knjige,vide se mnogi propusti u idejama.recimo,on ocrnjuje vjeru a njegovo se djelo bazira na vjerovanju jer je nedokazivo.kaze u jednoj svojoj knjizi:"svako vjerovanje koje propagira bilo koja religija zasnovano je na strahu od Boga i pitam se kakav bi to bog...",a onda 50 stranica nakon toga pise;"ne mora mi nitko vjerovati,svi imamo slobodu odlucivanja.",da bi na pocetku iste knjige napisao;"ovo sto pisem je nedokazivo pa mi morate vjerovati ili ne morate ako ne zelite."
dakle,hoce reci,odbacite svako vjerovanje ali meni vjerujte...cinjenica je da je on istrazivao puno stvari i povezao kljucne cinjenica koje se mogu provjeravati na netu ali ima neke stvari koje ne moze dokazati a prepune su proturjecnosti.
osim toga,jednom je izjavio da je on bozji sin sto se kasnije pravdao da je mislio kako smo svi bozja djeca.dakle,niti on ne prica bas ono sto misli ili iskrivljuje svoje videnje u tudim ocima.osim toga,prica da je iluzija koju nam salje matrix toliko jaka da je nismo svjesni i kako matrix djeluje i na astralnoj razini,pa kako onda on moze biti siguran da matrix i njega ne prca u mozak saljuci mu krive predodbe i lazna svjedocanstva?
kazem,sve je to ako,ako...
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 16:29   #1003
Quote:
Leonida kaže: Pogledaj post
upravo to i jest cudno sto on dosta toga sponzorira.nemojte kupiti ovo,kupite ono.....
Oprosti, kupiti koje, npr.? Da li je to bilo na predavanju?

Quote:
dakle,hoce reci,odbacite svako vjerovanje ali meni vjerujte...
To uopće nije točno. To je paušalna ocjena izvučena iz nerazumijevanja onog što netko govori ili piše. A da si bio na njegovom predavanju onda bi se uvjerio na licu mjesta. Na svakome je da prihvati ono što poručuje ili odbaci, svojom voljom, a ne njegovom.
"Mi ne moramo živjeti u zatvoru, u neznanju i ignoranciji. Mi svo svi jedno i isto. Mi možemo živjeti u raju i mi možemo napraviti izbor da se to dogodi i vrijeme je za to"
I sad - što s tim nije u redu? To su bile jedne od njegovih završnih riječi u ZG, s naglaskom na možemo a ne moramo ili morate. I nadasve vrlo pozitivne, bez ikakvog huškačkog ili ratobornog zazivanja, kao što smo to navikli od mnogih tzv. mirotvoraca, političara ili religioznih "učitelja" od kojih mnogi za razliku od Icke-a žive u svojim luksuzima, okruženi tjelohraniteljima i visokim zidovima.
__________________
The ice age is coming, the sun is zooming in .. After all this, won't you give me a smile? Clash
Seventin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 19:05   #1004
reptili

fuck!! jučer sam čitala na forumu malo o Ickovom predavanju u zg, mada nije spominjao reptile- da bi danas,na poslu vidjela jednu strankinju (radim kao vodič) s ukrasnim gušterom na sako-u,srebrne boje. uff-odmah sam se sjetila teorije o iluminatima,davidu Icku,astralnoj projekciji,svemu što sam dan prije pročitala. a možda žena voli samo guštere
smedjišećer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 20:42   #1005
Quote:
Seventin kaže: Pogledaj post
Oprosti, kupiti koje, npr.? Da li je to bilo na predavanju?



To uopće nije točno. To je paušalna ocjena izvučena iz nerazumijevanja onog što netko govori ili piše. A da si bio na njegovom predavanju onda bi se uvjerio na licu mjesta. Na svakome je da prihvati ono što poručuje ili odbaci, svojom voljom, a ne njegovom.
"Mi ne moramo živjeti u zatvoru, u neznanju i ignoranciji. Mi svo svi jedno i isto. Mi možemo živjeti u raju i mi možemo napraviti izbor da se to dogodi i vrijeme je za to"
I sad - što s tim nije u redu? To su bile jedne od njegovih završnih riječi u ZG, s naglaskom na možemo a ne moramo ili morate. I nadasve vrlo pozitivne, bez ikakvog huškačkog ili ratobornog zazivanja, kao što smo to navikli od mnogih tzv. mirotvoraca, političara ili religioznih "učitelja" od kojih mnogi za razliku od Icke-a žive u svojim luksuzima, okruženi tjelohraniteljima i visokim zidovima.
pa u svojoj knjizi je jasno iznio stav o vjeri...ali povrsno citanje njegovih djela je uzrok i povrsnom razumijevanju.kaze da svatko tko slavi neku religiji se ne moze smatrati dovoljno prosvijetljenim i inteligentnim jer inteligentan covjek to ne cini,kaze da je bush,cheney i rice glupani a busha cak naziva delikventom( u principu se slazem s njim,oni jesu cudne biljke)...
a onda proziva sve redom,cak i dalaj lamu pa sve sezuci do Budhe i tvrdnje kako je budizam "nametnuta" religija.pa budizam je najslobodnija religija i jedina priznaje proroke van budizma i ne namece volju silom.kaze u knjizi da se ljudi moraju pobuniti protiv sustava ato se jedino moze oruzjem i gradanskim neposluhom.samo mi nemoj prodavati one trikove sa miroljubivim prosvjedima,to nikoga niti po jajima ne poskaklja...
procitaj;"Ljubav je jedina istina,sve ostalo je samo opsjena",bit ce ti jasnije o cemu pricam.to je on napisao.inace,pricas o nekakvom povrsnom razumijevanju...ako si citao njegova djela,onda shvacas da je nekoliko pisaca on spojio u jednu knjigu,orwellovski svijet masovne kontrole,sitchinovo razglabanje o zavjeri reptila,talbotovo razmisljanje o svemiru kroz prizmu holografskog svemira i "Jednotu"(samo je Talbot ne zove tako),te ideju o iluminatima koju vuce iz knjige "Tajna drustva".dakle,nije iznio nove teorije,vec revolucionarno spajanje vise teorija u cjelinu.
onaj tko je procitao ove cetiri knjige,zna o cemu pricam...
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 20:51   #1006
Quote:
Leonida kaže: Pogledaj post
pa u svojoj knjizi je jasno iznio stav o vjeri...ali povrsno citanje njegovih djela je uzrok i povrsnom razumijevanju.kaze da svatko tko slavi neku religiji se ne moze smatrati dovoljno prosvijetljenim i inteligentnim jer inteligentan covjek to ne cini,
Ti malo krivo tumačiš njegovu interpretaciju vjere a i brkaš vjeru-religiju i vjerovanje! On ne proziva zbog vjerovanja već zbog lakovjernosti jer se pod krinkom "općeg dobra" i kojekakvih promicatelja istog, crkvi raznih, kriju isti ti manipulatori kojima je cilj podjarmiti čovjeka bezuvjetno.

Quote:
Leonida kaže: Pogledaj post
..ako si citao njegova djela,onda shvacas da je nekoliko pisaca on spojio u jednu knjigu,orwellovski svijet masovne kontrole,sitchinovo razglabanje o zavjeri reptila,talbotovo razmisljanje o svemiru kroz prizmu holografskog svemira i "Jednotu"(samo je Talbot ne zove tako),te ideju o iluminatima koju vuce iz knjige "Tajna drustva".dakle,nije iznio nove teorije,vec revolucionarno spajanje vise teorija u cjelinu.
On te pisce navodi kao izvore svojih napisa i očituje se o njima kao prijateljima koji su mu dali inspiraciju da razmisli i shvati kako to sve funkcionira. Oni su iznijeli svoje viđenje toga a on ga je učinio sebi, a vjeruje i drugima razumljivijim. Pri tome se malo prečvrsto drži tih izvora pa tako u nekim stvarima pretjera, budizam je tvoj primjer, nepostojanje Isusa bi bio moj primjer njegove dosljednosti u praćenju izvora koji je zaključio ako ne postoji trag, pisani, onda je Isus izmišljen. A nije razmišljao da su se mnogi potrudili izbrisati trag o onome koji je digao narod na noge.
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 21:02   #1007
Quote:
Leonida kaže: Pogledaj post
...ali povrsno citanje njegovih djela je uzrok i povrsnom razumijevanju.kaze da svatko tko slavi neku religiji se ne moze smatrati dovoljno prosvijetljenim i inteligentnim jer inteligentan covjek to ne cini,...a onda proziva sve redom,cak i dalaj lamu pa sve sezuci do Budhe i tvrdnje kako je budizam "nametnuta" religija.pa budizam je najslobodnija religija i jedina priznaje proroke van budizma i ne namece volju silom.kaze u knjizi da se ljudi moraju pobuniti protiv sustava ato se jedino moze oruzjem i gradanskim neposluhom.samo mi nemoj prodavati one trikove sa miroljubivim prosvjedima,to nikoga niti po jajima ne poskaklja...
Mislim da ću te iznenaditi, ali meni je apsolutno jasno o čemu Icke govori i o čemu misli jer ga ja percipiram na duhovnoj razini. Isto ono što on "propovjeda" i ja sam pisao upravo ovdje na ovom pdf.-u iako skromno, pa i "prozivanjem" jednog Dalai Lame! - koji je zapravo postao (ili i ostao) političar i s njima se voli i družiti i podilaziti im.
A to da Icke poziva na otpor prema sistemima silom je neka tvoja konstrukcija, sorry. To je upravo suprotno od onoga što on godinama govori - da je mir jedino "oružje" i konačni cilj!
.
Na ovo podcrtano neću se niti obazirati.

edit: nisi mi odgovorio koje je to proizvode reklamirao ili nametao umjesto nekih drugih. I stav o vjeri (koji te smeta) ne nameće potrebu da se "slijedi" njegova "vjera"!
__________________
The ice age is coming, the sun is zooming in .. After all this, won't you give me a smile? Clash
Seventin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 21:17   #1008
Quote:
Nucleus kaže: Pogledaj post
Ti malo krivo tumačiš njegovu interpretaciju vjere a i brkaš vjeru-religiju i vjerovanje! On ne proziva zbog vjerovanja već zbog lakovjernosti jer se pod krinkom "općeg dobra" i kojekakvih promicatelja istog, crkvi raznih, kriju isti ti manipulatori kojima je cilj podjarmiti čovjeka bezuvjetno.


On te pisce navodi kao izvore svojih napisa i očituje se o njima kao prijateljima koji su mu dali inspiraciju da razmisli i shvati kako to sve funkcionira. Oni su iznijeli svoje viđenje toga a on ga je učinio sebi, a vjeruje i drugima razumljivijim. Pri tome se malo prečvrsto drži tih izvora pa tako u nekim stvarima pretjera, budizam je tvoj primjer, nepostojanje Isusa bi bio moj primjer njegove dosljednosti u praćenju izvora koji je zaključio ako ne postoji trag, pisani, onda je Isus izmišljen. A nije razmišljao da su se mnogi potrudili izbrisati trag o onome koji je digao narod na noge.
da,naravno,o tome i govorim...jasna mi je njegova poruka kojom porucuje ljudima da su crkve dvolicne,za to mi ne treba D.Icke,mnogi i prije njega su o tome pisali...
a pisce navodi,stvara kult licnosti i prica o nepotrebnosti novca(sto mi je isto jasno) a onda naplati svoje predavanje dobro-debelo...
ja se u biti slazem s njegovim teorijama(nekim) ali mi nije jasna potreba da se sve te cinjenice sagledaju u cjelini.ono o reptilima,kao sto kazem je moguce,ono o svemiru kao kreaciji nekog bica van naseg P/V kozmosa,moguce,iluminati,moguce(cak vrlo vjerojatno) ali sve to spajati pa po hijerarhiskoj listi sastavljti urotu koja potjece od svemira pa na nize kroz astrale je po meni nepotrebna glupost.sorry,ali do tog dijela smatram mogucim,ovo smatram nemogucim...



Quote:
Seventin kaže: Pogledaj post
Mislim da ću te iznenaditi, ali meni je apsolutno jasno o čemu Icke govori i o čemu misli jer ga ja percipiram na duhovnoj razini. Isto ono što on "propovjeda" i ja sam pisao upravo ovdje na ovom pdf.-u iako skromno, pa i "prozivanjem" jednog Dalai Lame! - koji je zapravo postao (ili i ostao) političar i s njima se voli i družiti i podilaziti im.
A to da Icke poziva na otpor prema sistemima silom je neka tvoja konstrukcija, sorry. To je upravo suprotno od onoga što on godinama govori - da je mir jedino "oružje" i konačni cilj!
.
Na ovo podcrtano neću se niti obazirati.


dobro,svatko na svoj nacin dozivljava Icke-a i svatko an to ima pravo.buduci da on ne podnosi dokaze nego se bazira na vjerovanju i stavu;"ja sam u pravu",mislim da je nelogicno pricati o pravom znacenju njegovih rijeci.kazem citao sam nesto od njega,gledao sam dosta toga o njemu i slusao neke price,nije bas sve crno bijelo...
a ovo zadnje koje neces komentirati je cinjenica...
slazem se s onom starom koja kaze;"Boriti se za mir je kao jebati se za nevinost" ali na zalost,tako svijet funkcionira...promjena je potrebna no mislim da se niti jedna ne dogodi iznebuha gdje se svi prime za rucice i pocnu pjevat;"Kad se male ruke sloze..."
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 21:24   #1009
Quote:
Seventin kaže: Pogledaj post

edit: nisi mi odgovorio koje je to proizvode reklamirao ili nametao umjesto nekih drugih. I stav o vjeri (koji te smeta) ne nameće potrebu da se "slijedi" njegova "vjera"!

moja greska,nisam stavio "proizvode" pod navodnike.mislio sam opcenito na sustav i religiju koje bi on maknuo...
smeta me stav o vjeri,ne o religiji,za religije ima pravo jer zaista su nastajale silom i ognjem i macem,to se slazem.ali bas je vjera to sto on govori,nista drugo nego vjera.imamo muslimanem,krscane,zidove,budiste i hinduiste.ne trebaju nam jos Ickeisti koji ce povest jos jedan krizarski rat.(ovo nije doslovno,da ne bude zabune).
samo tvrdim da treba gledati i logicki i duhovno da bi se dobila cjelina jer jos nismo u stanju gledati iskljucivo kroz prizmu duhovnog.kad to budemo u stanju,nece nam trebati tijela niti cemo raspravljati o D.Icke-u.
inace je Icke jedan vrlo inteligentan "decko iz susjedstva" koji je umjesto lopte naganjao flasu i "maru".to se takoder treba uzeti u bozir kad se gleda kroz njegove oci.dakle,vrlo dobro prodaje svoje "proizvode" gdje god zeli...
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 21:30   #1010
Quote:
Seventin kaže: Pogledaj post

edit: nisi mi odgovorio koje je to proizvode reklamirao ili nametao umjesto nekih drugih. I stav o vjeri (koji te smeta) ne nameće potrebu da se "slijedi" njegova "vjera"!

moja greska,nisam stavio "proizvode" pod navodnike.mislio sam opcenito na sustav i religiju koje bi on maknuo...
smeta me stav o vjeri,ne o religiji,za religije ima pravo jer zaista su nastajale silom i ognjem i macem,to se slazem.ali bas je vjera to sto on govori,nista drugo nego vjera.imamo muslimanem,krscane,zidove,budiste i hinduiste.ne trebaju nam jos Ickeisti koji ce povest jos jedan krizarski rat.(ovo nije doslovno,da ne bude zabune).
samo tvrdim da treba gledati i logicki i duhovno da bi se dobila cjelina jer jos nismo u stanju gledati iskljucivo kroz prizmu duhovnog.kad to budemo u stanju,nece nam trebati tijela niti cemo raspravljati o D.Icke-u.
inace je Icke jedan vrlo inteligentan "decko iz susjedstva" koji je umjesto lopte naganjao flasu i "maru".to se takoder treba uzeti u bozir kad se gleda kroz njegove oci.dakle,vrlo dobro prodaje svoje "proizvode" gdje god zeli...

i on ne mrzi vjeru(da budemo na cisto).on cak prica o Bogu u svojim knjigama ali ga dozivljava na malo "pravicniji" nacin kroz sferu apsolutnog duhovnog.znaci nije otkrio toplu vodu nego dao drugo videnje Boga kroz razne teorije.i ne mislimd a je neki huskas nego se ne slazem sa svim njegovim teorijama.
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 21:51   #1011
Quote:
Leonida kaže: Pogledaj post
.. a onda naplati svoje predavanje dobro-debelo...
ja se u biti slazem s njegovim teorijama(nekim) ali mi nije jasna potreba da se sve te cinjenice sagledaju u cjelini..

a ovo zadnje koje neces komentirati je cinjenica...
slazem se s onom starom koja kaze;"Boriti se za mir je kao jebati se za nevinost" ali na zalost,tako svijet funkcionira...promjena je potrebna no mislim da se niti jedna ne dogodi iznebuha gdje se svi prime za rucice i pocnu pjevat;"Kad se male ruke sloze..."
Koliko debelo je naplaćivao svoja predavanja? Molim te podatak. Ja znam da je ulaznica bila 33 kune! Manje od ulaznice za Cinestar i novog Batmana npr.(kojeg ne bih platio niti da znam da isti postoji).
Zašto ti smeta potreba (?) da se sve sagledava u cijelini? Kad sve i jest cjelina!
E to - kako svijet funkcionira jest upravo to o čemu Icke govori. Zar je to toliko teško razumijeti?! Potpuno pogrešno shvaćaš poruke. Sorry, ovo je čisto dobronamjerno. Nisam očekivao da si toliko blizak razmišljanjima našeg "dežurnog" soldata. Jedan je previše, a dva way too much
__________________
The ice age is coming, the sun is zooming in .. After all this, won't you give me a smile? Clash
Seventin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 22:05   #1012
Quote:
Seventin kaže: Pogledaj post
Koliko debelo je naplaćivao svoja predavanja? Molim te podatak. Ja znam da je ulaznica bila 33 kune! Manje od ulaznice za Cinestar i novog Batmana npr.(kojeg ne bih platio niti da znam da isti postoji).
Zašto ti smeta potreba (?) da se sve sagledava u cijelini? Kad sve i jest cjelina!
E to - kako svijet funkcionira jest upravo to o čemu Icke govori. Zar je to toliko teško razumijeti?! Potpuno pogrešno shvaćaš poruke. Sorry, ovo je čisto dobronamjerno. Nisam očekivao da si toliko blizak razmišljanjima našeg "dežurnog" soldata. Jedan je previše, a dva way too much
mozda jesam,ja vjerujem u "moguce" a ne u dogme.meni ne treba englez koji ce dogmu krscanstva zamjeniti dogmom svojih "propovjedi".sorry ali bas protiv dogmi on i govor stvarajuci nove dogme.paradoks sinko...
33 kune kazes,vjerojatno znas da on svoju cijenu manipulira po standardu zemlje u kojoj predaje.jedan moj poznanik koji je bio u Londonu na njegovom predavanju,ulaznica je stajala 40 funti,ko za tekmu Manchester United-a...a kad odrzis po nekoliko desetaka predavanja godisnje,prodas masu knjiga,vjeruj mi da bi mnogi postali "duhovni" poput njega.on se poziva na odbacivanje materijalizma a sam ga stvara dok pljuje po dalaj lami koji se odrekao istoga.daj molim te,dvolicnosti...
to je stara politka,zelis stvorit novo,popljuj staro...
ne tvrdim da je on nekoga povrijedio,uvrijedio i slicno,ali tvrdim da radi na stari provjereni nacin.prica kako unistavamo prirodu,a bas na jednoj snimci nakon sto kaze kako trujemo prirodu,ulazi u svoj Rover benzinac i daje gas te nestaje u magli(citaj;smogu).i onda njega shvatit kao duhovnog.cisto duhovni covjek zrtvuje materijalno...nemojmo se zavaravati...
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 22:13   #1013
First things first!

Quote:
Leonida kaže: Pogledaj post
..inace je Icke jedan vrlo inteligentan "decko iz susjedstva" koji je umjesto lopte naganjao flasu i "maru".to se takoder treba uzeti u bozir kad se gleda kroz njegove oci.dakle,vrlo dobro prodaje svoje "proizvode" gdje god zeli...
Možda si ovo preskočio o njemu;
David Icke rođen je 1952. u siromašnoj radničkoj obitelji u engleskom gradu Leicesteru. Od malih nogu želio je postati profesionalni nogometaš, i želja mu se ostvarila. Međutim, čim je zaigrao u engleskoj ligi, počeli su zdravstveni problemi. David je pet godina trenirao usprkos strašnim bolovima uzrokovanim reumatoidnim artritisom. Kasnije će reći da su to bile godine u kojima se čeličio njegov karakter i testirala njegova upornost.


Ja tu nigdje ne vidim flasu i "maru" (ako je i bilo, morao bi reći odakle ti podatak).
__________________
The ice age is coming, the sun is zooming in .. After all this, won't you give me a smile? Clash
Seventin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 22:19   #1014
Quote:
Seventin kaže: Pogledaj post
Možda si ovo preskočio o njemu;
David Icke rođen je 1952. u siromašnoj radničkoj obitelji u engleskom gradu Leicesteru. Od malih nogu želio je postati profesionalni nogometaš, i želja mu se ostvarila. Međutim, čim je zaigrao u engleskoj ligi, počeli su zdravstveni problemi. David je pet godina trenirao usprkos strašnim bolovima uzrokovanim reumatoidnim artritisom. Kasnije će reći da su to bile godine u kojima se čeličio njegov karakter i testirala njegova upornost.


Ja tu nigdje ne vidim flasu i "maru" (ako je i bilo, morao bi reći odakle ti podatak).
ovo za ozljedu nisam znao,hvala na informaciji,ostatak jesam...
pa on je um jednom svom interwiev-u govorio o problemima mladih pa je spomenuo i to,to sam bas gledao a probat cu ti da pogledas sam na youtubeu.pokusat cu naci pa ti stavim link da vidis sam...
inace,on to uopce ne skriva,u svojim knjigama on spominje i teze droge u svrhu postizanja transa da bi mogao komunicirati sa "glasom".to znas ako si citao "ljubav je....blablabla"
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 22:24   #1015
Quote:
Leonida kaže: Pogledaj post
...
to je stara politka,zelis stvorit novo,popljuj staro...
ne tvrdim da je on nekoga povrijedio,uvrijedio i slicno,ali tvrdim da radi na stari provjereni nacin.prica kako unistavamo prirodu,a bas na jednoj snimci nakon sto kaze kako trujemo prirodu,ulazi u svoj Rover benzinac i daje gas te nestaje u magli(citaj;smogu).i onda njega shvatit kao duhovnog.cisto duhovni covjek zrtvuje materijalno...nemojmo se zavaravati...
Ja se ne zavaravam. Mislim, ta su vremena davno prošla. Krivo procjenjuješ ljude i stavove. U isto vrijeme briješ na prkos i silu kao riješenje svjetskih ili lokalnih problema, svejedno. Ili, opet neki pogrešan prijevod?!

I ne razumijem ti onaj podebljani stav - parolu? Opet ti kažem da pogrešno sagledavaš stvari i ono o čemu Icke govori. Jednostavno ne razumiješ, samo ne razumijem zašto!?
Ali da se ne bih prepirao i s tvojim stavovima, citirat ću gospodina koji je očito uzburkao mnoge duhove. S razlogom!

Moramo doznati gdje je STVARNA moć i shvatiti, također, da u to ne smijemo ići razmišljajući na ovaj način: Moramo se boriti protiv Illuminata. Moramo se boriti protiv tih ljudi koji rade te stvari. Jer ljudi koji misle da će se s tom silom moći boriti, morali bi znati da će to biti kao da pokušavaju zaustaviti slona dječjom pucaljkom, što će slonu – Illuminatima – potom biti dobra izlika da vas napadnu i raznesu u komadiće.

Drugo, a u tome leži velika istina, je da i sam postaješ ono protiv čega se boriš. Ako svemu tome pristupimo misleći da se moramo boriti – s bijesom i svim tim osjećajima koji se pokazuju u sukobu, onda ćemo i sami postati samo drukčije maske na istome licu. Postat ćemo ono čemu tvrdimo da se opiremo, protiv čega se borimo.



btw. što se Rovera tiče i ulaznica u Engleskoj,.. to je isto kao da govoriš kako bi se trebao valjda ugledati u Dalaj Lamu koji se prebacuje do New Yorka levitacijom i tamo odsjeda u šatoru u Central parku.
.
__________________
The ice age is coming, the sun is zooming in .. After all this, won't you give me a smile? Clash
Seventin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 22:35   #1016
Quote:
Seventin kaže: Pogledaj post
Ja se ne zavaravam. Mislim, ta su vremena davno prošla. Krivo procjenjuješ ljude i stavove. U isto vrijeme briješ na prkos i silu kao riješenje svjetskih ili lokalnih problema, svejedno. Ili, opet neki pogrešan prijevod?!

I ne razumijem ti onaj podebljani stav - parolu? Opet ti kažem da pogrešno sagledavaš stvari i ono o čemu Icke govori. Jednostavno ne razumiješ, samo ne razumijem zašto!?
Ali da se ne bih prepirao i s tvojim stavovima, citirat ću gospodina koji je očito uzburkao mnoge duhove. S razlogom!

Moramo doznati gdje je STVARNA moć i shvatiti, također, da u to ne smijemo ići razmišljajući na ovaj način: Moramo se boriti protiv Illuminata. Moramo se boriti protiv tih ljudi koji rade te stvari. Jer ljudi koji misle da će se s tom silom moći boriti, morali bi znati da će to biti kao da pokušavaju zaustaviti slona dječjom pucaljkom, što će slonu – Illuminatima – potom biti dobra izlika da vas napadnu i raznesu u komadiće.

Drugo, a u tome leži velika istina, je da i sam postaješ ono protiv čega se boriš. Ako svemu tome pristupimo misleći da se moramo boriti – s bijesom i svim tim osjećajima koji se pokazuju u sukobu, onda ćemo i sami postati samo drukčije maske na istome licu. Postat ćemo ono čemu tvrdimo da se opiremo, protiv čega se borimo.



btw. što se Rovera tiče i ulaznica u Engleskoj,.. to je isto kao da govoriš kako bi se trebao valjda ugledati u Dalaj Lama koji se prebacuje do New Yorka levitacijom i tamo odsjeda u šatoru u Central parku.
.
ma ne,nije ovo prepirka,slobodno ti baci citate,ja sagledavam dvije strane novcica,na poslijetku takav svijet i jest.dualnost cini ravnotezu pa cu ja probat postic ravnotezu kroz obje strane "novcica" o kojem sada pricamo.
ne sagledavam ja samo jednu stranu njegovih knjiga vec obje,zato ovo i pricam.ima nekih nedosljednosti koje je tesko shvatiti ali ako citas,vidis da ih ima...
a dalaj lama je protjeran sa tibeta prije nego je dolevitirao u NY i spavao u satoru u central parku.dakle,zivio je kao siromah dok njegovu zemlju ne okupirase kineske oruzane snage i dok ne odlucise protjerati ili pobiti one koji se zalazu za slobodu.
dakle,nema nikakve pšaralele izmedu njih dvojice.jedan je napiso knjigu,drugi je protjeran zbog "knjiga".jedan je dobrostojeci englez,drugi putuje o trosku drzavnika koji ga primaju.obojici je zajednicko sto se zalazu za bolji svijet.ali kazem,dogma je dogma,bila ona nova ili stara.a sagledavanje duhovnosti kroz Icke-a,njegova djela je ravno kao da ucis voziti formulu1 na biciklu.ne vrijedam ickea nego ti pokusavam reci da je duhovnost cisto individualne prirode i da nema pogresnoga puta kad se covjek odluci biti "duhovan".to nuzno ne mora imati veze sa vjerom,da ne bi odmah spomenuo vjere i nove vjere...
dakle cisto individualan pristup duhovnosti dovodi do iste,odlasci raznim guruima nisu nista drugo nego pisanje uz vjetar.tko te moze nauciti voljeti?biti duhovan?raditi po SVOJOJ svijesti?
samo ti sam.drugi ti ejdino mogu pruziti primjer.a ljudi u ickeu ne traze primjer nego pokusavaju biti njegova "duhovnost".to je velika razlika...
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 23:29   #1017
Quote:
Leonida kaže: Pogledaj post
ma ne,nije ovo prepirka,slobodno ti baci citate,...
a dalaj lama je protjeran sa tibeta prije nego je dolevitirao u NY i spavao u satoru u central parku.dakle,zivio je kao siromah dok njegovu zemlju ne okupirase kineske oruzane snage i dok ne odlucise protjerati ili pobiti one koji se zalazu za slobodu...
.a ljudi u ickeu ne traze primjer nego pokusavaju biti njegova "duhovnost".to je velika razlika...
Od tog "bacanja" citata nema neke koristi. To je bar očito.
Što se čika Lame tiče, nadam se da onaj šator i park nisi shvatio ozbiljno? Samo provjeravam.
A što se tiče njegovih sljedbenika i boraca za slobodu koji su netom prije Olimpijade krenuli u boj protiv sile, je upravo ono o čemu gornji citat i govori.
Na stranu to što su za tu akciju dobili mig izvana. No to nije tema.

A što ljudi traže ili ne traže u Icke-u zaista ne znam. Ovdje mu se uglavnom broje nedostaci, popušeni jointi i potrošene litre benzina.
Ne postoji "njegova duhovnost" - i o tome on upravo i jedino govori. Naš je problem što smo stoljećima duhovno "pljačkani" i pod pritiskom razno raznih vjera i religija (dogmi) unazađeni, te je većina danas uglavnom samo duhovno invalidna i nesposobna razmišljati svojim glavama. Pa otuda i potreba kod mnogih da se priklanjaju nekome tko ih mora malo povući da se izvuku iz živog pijeska.
.
__________________
The ice age is coming, the sun is zooming in .. After all this, won't you give me a smile? Clash
Seventin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 23:44   #1018
leonida, mislim da bi trebao opet procitati ili pogledati neki njegov video


i usput frendovi
hotelyorba is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 23:52   #1019
Netko mi kopira postove i svjetske "čelnike" u slatkim trenucima ćakule

btw. - dobar ulet kompa!
__________________
The ice age is coming, the sun is zooming in .. After all this, won't you give me a smile? Clash
Seventin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 23:59   #1020
Quote:
Seventin kaže: Pogledaj post
Od tog "bacanja" citata nema neke koristi. To je bar očito.
Što se čika Lame tiče, nadam se da onaj šator i park nisi shvatio ozbiljno? Samo provjeravam.
A što se tiče njegovih sljedbenika i boraca za slobodu koji su netom prije Olimpijade krenuli u boj protiv sile, je upravo ono o čemu gornji citat i govori.
Na stranu to što su za tu akciju dobili mig izvana. No to nije tema.

A što ljudi traže ili ne traže u Icke-u zaista ne znam. Ovdje mu se uglavnom broje nedostaci, popušeni jointi i potrošene litre benzina.
Ne postoji "njegova duhovnost" - i o tome on upravo i jedino govori. Naš je problem što smo stoljećima duhovno "pljačkani" i pod pritiskom razno raznih vjera i religija (dogmi) unazađeni, te je većina danas uglavnom samo duhovno invalidna i nesposobna razmišljati svojim glavama. Pa otuda i potreba kod mnogih da se priklanjaju nekome tko ih mora malo povući da se izvuku iz živog pijeska.
.

cinicno si odgovorio pa sam i ja cinicno i parirao,naravno da nisam shvatio ozbiljno...
ne znam ja tko mu ne broji nedostatke niti me zanima,ja pokusavam sagledat i nedostatke i prednosti.kad gledas samo jednu stranu i negiras drugu,onda smao jednu i vidis,mislim da je to Icke napisao u jednoj dod svojih knjiga(siguran sam da je)...dakle,ne treba ga glorificirati nego otvoreno reci svoje misljenje o problematici kojom se on bavi.jer ako glorificiras ickea,onda nisi nista bolji od onih koje on osuduje.a sve sto ti dode u ruke,trebas pregledati sa sumnjom dok nisi siguran da ti odgovara...
i tako se uci realnost dok je duhovnost intimna stvar svakog pojedinca i u to necu zalazit.to se uci individualno...
kazes,povuci za rukav,upravo u tome i jest problem sto je povlacenje za rukav cesto samo znak;"kreni za mnom".i upravo to cini razliku u cilju.pusti sredstva,netko propagira mirno rjesenje,netko rat,netko prosvjede,netko ovakvu vjeru,netko neku sasvim trecu,problem je u tome sto nitko ne propagira ISTINU.a upravo je to cilj.do istine se dolazi sam,svojim sredstvima is vojim ancinima a vecinom oni koji pricaju od uhovnosti,duhovnost svode na alternativni ancin zivota.duhovnost da bi se prakticirala mora biti primarni a ne sekundarni nacin zivota.to se slazem s ickeom o sustavnom unistavanju duhovnosti,ne slazem se s nekim drugim njegovim teorijama koje navodi kao cinjenice(to sam gore cak tri puta i napisao).
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:31.