Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2012., 17:23   #141
Hvala doktore! Ne povraca vise od jutra, dobio je mali proljev i to je to. Uredno papa preporucenu hranu i bas sam iznenadjena kako mu se brzo popravilo stanje. Jucer je u glukozi dobio reglan.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 10:19   #142
Bok, može savjet?

mala ima 18 mjeseci i zadnjih tjedan dana povrača svaku drugu noć. U početku sam mislila da je prežderavanje jer je stvarno puno jela, ali sad više nemam pojma. Zadnja 2 dana je na dijeti, laganoj hrani i opet je noćas povračala. Bila sam kod pedijatrice i kaže da ne vidi znakove bolesti, trbuh mekan, temp nema, urin sterilan, proljev nema. Vesela, igra se, po danu normalno traži jesti, svaku drugu noć ispovrača. Ne kužim. Do sada nije pokazala alergiju na ništa, a nije jela ništa novo.
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 21:23   #143
Quote:
mladenka:)) kaže: Pogledaj post
Bok, može savjet?

mala ima 18 mjeseci i zadnjih tjedan dana povrača svaku drugu noć. U početku sam mislila da je prežderavanje jer je stvarno puno jela, ali sad više nemam pojma. Zadnja 2 dana je na dijeti, laganoj hrani i opet je noćas povračala. Bila sam kod pedijatrice i kaže da ne vidi znakove bolesti, trbuh mekan, temp nema, urin sterilan, proljev nema. Vesela, igra se, po danu normalno traži jesti, svaku drugu noć ispovrača. Ne kužim. Do sada nije pokazala alergiju na ništa, a nije jela ništa novo.
Povraća u ležećem položaju?
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 09:34   #144
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Povraća u ležećem položaju?
da, dođe joj dok leži, probudi se tek kad joj već krene, u snu praktički. Onda ju dignem pa se ispovrača do kraja, presvučem ju i nastavi spavati kao da ništa nije bilo. Jučer mi kaže pedijatrica da to može biti psihološki jer ona inače bunca u snu, zaplače par puta tijekom noći i zove mamu. Ne znam, meni se čini premala za to.

Razgovarala sam s jednim prijateljem internistom, isključio je želučani refluks, misli da joj je samo želudac iziritiran od te silne hrane kojom se prežderala i da je 2 dana dijete malo da se oporavi. Kaže da imam strpljenja i neka čekam. Jučer je imala jedan proljev, čini mi se kao da joj idu i zadnji zubi. samo joj još ta zadnja 4 nedostaju.
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 12:51   #145
pozz...malena ima 12,5mj...sinoc oko 23h je pocela povracat...do 3h u noci je povracala 5x...tad se smirilo...ujutro je bila normalnog raspolozenja,normalno je jela...da bi opet povracala oko 11h...nema proljev,temp...i sad je opet sve ok..od tad nije nista jela - bojim se kad ce opet jesti da ce povratit molila bi savjet kako da joj se to povracanje smiri ili barem ublazi...hvala!
black-butterfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 14:15   #146
Quote:
black-butterfly kaže: Pogledaj post
pozz...malena ima 12,5mj...sinoc oko 23h je pocela povracat...do 3h u noci je povracala 5x...tad se smirilo...ujutro je bila normalnog raspolozenja,normalno je jela...da bi opet povracala oko 11h...nema proljev,temp...i sad je opet sve ok..od tad nije nista jela - bojim se kad ce opet jesti da ce povratit molila bi savjet kako da joj se to povracanje smiri ili barem ublazi...hvala!
Blagi čaj od kamilice i obavezno rehidromiks da ne izgubi elektrolite. Vjerojatno je neka želučana viroza i moguće je da će tokom dana potjerati i na drugu stranu
Ako se povraćanje nastavi kroz cijeli dan, odi sutra s njom kod dr.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 13:52   #147
Dugo nikoga ovdje nema ali imam pitanje.
Mali ima 3 g,prvi put je povratio u nedjelju,nakon dorucka.Onda u ponedjeljak nije.Utorak obilno povratio 3 sata nakon rucka.Onda tri dana nije i danas opet povratio iza dorucka.Nema temperaturu,stolica uredna,zivahan i raspolozen.jedino je losijeg apetita ali i inace nije neka izjelica.
Znam da vladaju viroze.Svekva i sogor su prosli vikend imali 3 dana proljev.
Neznam jel bi to mogla biti viroza,takvo periodicno povracanje.
jutros je jeo kekse i mlijeko i popio jos salicu mlijeka i dva sata poslije sve povratio.Sinoc je vecerao cokolino i popio salicu mlijeka i povraco nije.
U utorak je povratio iza rucka a jeo je cuspajz od slatkog kupusa i paradaiza.
Nemogu povezati ni da je uzrok neka hrana
Sta bi moglo biti?
musica20 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:23.