Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2006., 17:13   #21
Quote:
Law kaže:
E ježi ga onda, ak ti to onako nekako, ne možeš očekivati da će tebe dopasti, mislim da su ovo za oba roditelja uveli baš zbog toga pa ti sad biraj

Ma ajde da objasnim..
Vodim se na Vukovar ali sam tu 15 godina. Radim u ZG i kad sam vadio poreznu karticu beba u poreznoj u ZG (nisam imao vremena ići u VU zbog Porezne kartice) uvjerila me da mogu uzeti u ZG por kart i da će se biti ok ali sad me jebu iz porezne da moram plaćati prirez u ZG jer sam je uzeo u ZG.
I zbog toga moram plaćati prirez ZG-ju a ne VU-ju.

Eto nije tajna ali mi se nije dalo pisati, jer sam to pisao 4 (brojkom četiri) puta poreznoj da me ne jebu nego da to isprave a oni me svaki put odj*ebu ko da sam kriminalac.

Pardon BABA u poreznoj a ne BEBA...
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 02:46   #22
Sta ce se tih 3000 kuna dobivati svake hodine ili se dobilo samo jednokratno sada?
vemar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 11:31   #23
Quote:
vemar1 kaže:
Sta ce se tih 3000 kuna dobivati svake hodine ili se dobilo samo jednokratno sada?

To je jednokratna pomoć za opremu (mislim da se tako zove) koja se dodjeljuje kod rođenja djete (moraš predati zahtjev), a samo kod 1. djeteta je 3000 kn poslije se povećava.
Law is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 13:47   #24
Hvala. Dobila sam sada vec ali me zanima da li je to sve ili svake godine.
vemar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 14:05   #25
Za prvo i drugo dijete je jednokratno, za treće se prima 9000 kuna svake godine.

Inače, nemojte to pomiješati sa onom pomoći za opremu koju daje država, oko 1500 kn.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 14:18   #26
Quote:
verica kaže:
Za prvo i drugo dijete je jednokratno, za treće se prima 9000 kuna svake godine.

Inače, nemojte to pomiješati sa onom pomoći za opremu koju daje država, oko 1500 kn.

a kako se to ostvari?
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 14:22   #27
Evo linka opet sa Rode

http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...D=171&Show=638

Ja sam malo zaboravila kamo točno treba ići, jer je to sve obavljao muž, ali se sjećam da su nam sve o ovom pravu, popis dokumenata koji su potrebni, i kamo točno teba ići, detaljno objasnili kad smo došli prijaviti dijete.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 14:30   #28
Ali šta ako roditelji imaju različito prebivalište? Kod koga se onda može ostvariti naknada iz lokalne samouprave?
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2006., 00:54   #29
Grad Zagreb daje pomoć za opremu novorođenog djeteta za djecu koja su rođena u Zagrebu od 01.03.2006. u Zagrebu. Uvjeti za dobivanje pomoći su da je podnositelj zahtjeva (jedan od roditelja) državljanin RH i da ima prijavljeno prebivalište u Gradu Zagrebu najmanje 5 godina PRIJE rođenja djeteta. Drugi roditelj mora biti prijavljen u Zagrebu, nije bitno koliko. Dijete i podnositelj zahtjeva (onaj koji je najmanje 5 godina prijavljen u Zagrebu) moraju imati prijavljeno prebivalište na istoj adresi. Za prvo dijete se dobiva 3000 kn jednokratno, za drugo dijete 6000 kn jednokratno, a za treće i svako slijedeće dijete 9000 kn godišnje i to šest kalendarskih godina.
Zahtjev se podnosi u Gradskom uredu za zdravstvo u Vodnikovoj 14. Popis dokumenata i obrazac zahtjeva možete skinuti sa stranice www.zagreb.hr, mislim u rubrici socijalna politika ili tako nešto.
Preko HZZO-a se može ostvariti i pravo za opremu novorođenčeta (ne znam kako se točno zove) i mislim da iznosi oko 1320 kn jednokratno. Zahtjev se podnosi područnom uredu HZZO-a po mjestu stanovanja i bitan je samo jedan roditelj.
lenny_72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 09:49   #30
prijavljen u ZG ili Zapresicu- naknada za dijete

Naime, frisko sam ozenjen i trebao bi se preseliti u Zapresic uskoro... ono sto mene zanima, po pitanju toga je sto bi mi bilo bolje; ostati prijavljen u ZG ili se prijaviti tamo? znam da ce mi se neznatno povecati placa, zbog manjeg prireza i da cu dobiti jos malo vise para u firmi za prijevoz... a kakva jer situacija s djecom? sto se tice one jednokratne "pomoci"? i nesto sam cuo da se dobiva neka cifra do djetetove sedme godine zivota? jel to isto i u ZG i u Zapresicu? ako mi netko moze s tog aspekta malo pojasniti prednosti i nedostatke ostajanja prijave u ZG? takodjer, vrijedi li ta naknada ako je samo jedno od roditelja prijavljeno u ZG? provjeravaju li "sluzbenici" je li prijava ista kao i pravo mjesto boravista?

Eto, pa ako sam postavio na krivi podforum, molim moda da ovo premjesti, a ako tko ima kakvih linkova koji ce mi ovo pojasniti, molim i njih...

hvala
perich is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 16:24   #31
dok se netko ne javi s iskustvima kako to u praksi funkcionira, ovdje imas dosta detaljne informacije.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 09:04   #32
u zaprešiću je prije dvije godine jednokratna pomoć, po rođenju, bila 1 300 kn... a ovo do 7 godine djeteta prvi put čujem, javi ako što doznaš
istina, prirezi su manji ali je zato vrtić skuplji pa dođe na isto
prijava boravka je potrebna ako će dijete ići u vrtić tamo...
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 09:07   #33
Quote:
perich kaže: Pogledaj post
Naime, frisko sam ozenjen i trebao bi se preseliti u Zapresic uskoro... ono sto mene zanima, po pitanju toga je sto bi mi bilo bolje; ostati prijavljen u ZG ili se prijaviti tamo? znam da ce mi se neznatno povecati placa, zbog manjeg prireza i da cu dobiti jos malo vise para u firmi za prijevoz... a kakva jer situacija s djecom? sto se tice one jednokratne "pomoci"? i nesto sam cuo da se dobiva neka cifra do djetetove sedme godine zivota? jel to isto i u ZG i u Zapresicu? ako mi netko moze s tog aspekta malo pojasniti prednosti i nedostatke ostajanja prijave u ZG? takodjer, vrijedi li ta naknada ako je samo jedno od roditelja prijavljeno u ZG? provjeravaju li "sluzbenici" je li prijava ista kao i pravo mjesto boravista?

Eto, pa ako sam postavio na krivi podforum, molim moda da ovo premjesti, a ako tko ima kakvih linkova koji ce mi ovo pojasniti, molim i njih...

hvala
Pa sto se tice pomoci za dijete bolje ti je jos ostat u ZG ..a kaj se tice pomoci do 7 godine to vrijedi za 3 i svako iduce dijeteisto u Zg a za zapresic nemam pojma
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 13:45   #34
Po meni je također bolje ostati prijavljen u Zg!
mišica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 11:43   #35
koliko sam ja upoznata, gotovo svi gradovi osim zagreba daju samo jednokratnu pomoć.
zaprešić daje oko 1000kn, ima detaljno sve na njihovim web stranicama
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 21:02   #36
Dal netko mozda zna kolika je jednokratna za Zapresic?
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 11:11   #37
ostani u ZG-u dok se ne rodi dijete.
pokupi lovu za jednokratnu pomoć, i nakon toga se prijavi u zaprešić (zbog prireza i putih troškova)

ako će dijete ići u zg vrtić, onda ti je možda bolje ostati u zg-u stalno.
mici123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 22:56   #38
Ovo su neki od gradova:

- Općina Pirovac - 2.000,00 kn

- Grad Split - 1.200,00 kn (ovaj isti iznos isplacuje se i za drugo i trece dijete)

- Grad Jastrebarsko - 1.200,00 kn

- Grad Požega - 1.000,00 kn

- Općina Viškovo - 700,00 kn

- Grad Dugo Selo - 1000,00 kn

- Grad Velika Gorica - 1.500,00 kn

- Grad Karlovac - 500,00 kn

- Grad Pula - 500,00 kn (ovaj isti iznos isplacuje se i za drugo i trece dijete)

- Grad Osijek - 500,00 kn (ovaj isti iznos isplacuje se i za drugo i trece dijete)

- Grad Rovinj - 1000,00 kn (ovaj isti iznos isplacuje se i za drugo i trece dijete)

- Grad Varaždin - 600,00 kn (ovaj isti iznos isplacuje se i za drugo i trece dijete)

- Grad Zagreb - 3000,00 kn za prvo dijete, 6000,00 kn za drugo dijete i za trece dijete godišnje 9000,00 kn do 7. godine života

- za ostale gradove nisam nasla podatke kao ni za navedene sta je u slucaju drugog i treceg djeteta itd..
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 06:28   #39
rekorderi - općina Blato

visina naknade iznosit će 5.000 kuna za prvo dijete,
10.000 kuna za drugo dijete,
60.000 kuna za treće dijete,
te 72.000 kuna za četvrto i svako daljnje dijete.


iiiideš!!!
mici123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 09:30   #40
vjerojatno im svi odlaze s otoka
dobra mjera, sviđa mi se...
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:13.