Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2004., 12:25   #61
Quote:
Baphomet kaže:

Druga stvar je da se uroci ne mogu baciti bez da "bacač" nema dio tijela (kosa, nokti, krv....) osobe na koje baca urok. Taj se dio tijela poveže sa nekim ne baš ugodnim materijalom i stvar je gotova.

Potpuno krivo vjestom magu ne trebaju nikakvi fizicki objekti da se poveze sa zrtvom.On cak ni ne treba znati njezino ime i izgled vec to moze saznati od duhova koji mu pomazu/sam preko astrala ili citajuci slike iz misli covjeka koji je narucio uslugu.
Burzum is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 12:32   #62
Uroci su naziv za svaki "spell" koji se upotrijebi u negativne svrhe.Dakle tu bi uslo i stvaranje umjetnih elementala za destrukciju,ljubavna magija,talismani sa negativnim Saturnom i Marsom,kanaliziranje elementalnih energija u svrhu razaranja i smrti i tako dalje
Burzum is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 13:36   #63
Quote:
Burzum kaže:
Potpuno krivo vjestom magu ne trebaju nikakvi fizicki objekti da se poveze sa zrtvom.On cak ni ne treba znati njezino ime i izgled vec to moze saznati od duhova koji mu pomazu/sam preko astrala ili citajuci slike iz misli covjeka koji je narucio uslugu.
Ovo što kažeš je isto istina ali čisto sumnjam da su za tako nešto sposobni vulgaris bacači uroka.

Moj se odgovor odnosio na klasične babe-vračare bacače uroka.

No posjedovanje djela žrtva umnogostručuje efikasnost uroka.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 14:11   #64
Quote:
Baphomet kaže:
Ovo što kažeš je isto istina ali čisto sumnjam da su za tako nešto sposobni vulgaris bacači uroka.

Moj se odgovor odnosio na klasične babe-vračare bacače uroka.

No posjedovanje djela žrtva umnogostručuje efikasnost uroka.
Babe vracare nisu za podcijenit
Posjedovanje dijela zrtvinog tijela nema veze sa snagom uroka jer njegova snaga ovisi opet o sposobnosti maga.
Burzum is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 14:32   #65
začudio bi se ti, Baphomete, da znaš koliko su jake (neke) od tih koje nazivaš "babama vračarama". zakaj misliš da je nekakav magičar sposobniji od njih? zato kaj gatanje naziva divinacijom?
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 15:59   #66
Ajme...pa sve vam moram nacrtati

Babama vračarama je bitno da imaju dio žrtve i , kao što već dosta puta rekoh, moguće je da imaju veću sposobnost koncentracije od običnih smrtnika samo zato jer su "glupe" tj. ne čitaju puno knjiga pa im um nije zagađen i nema toliko sumnji.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 16:07   #67
Kao sta sam rekao babe vracare nisu za podcijenit ali nisu mocnije od maga koji je treniran sa pravim znanjem.Prema njemu su one bitno slabije.Baphomet je u pravu da im um nije zagadjen i zato im spellovi rade bolje nego kod mnogih nadobudnih novih magicara.Kako bi sam Spare rekao njima je will,belief i desire koncentriran na svoj cilj.To je prednost "primitivnih" oblika magije tipa plemenska carobnjastva jer im um nije zagadjen dogmama i pravilima.
Burzum is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 16:13   #68
Quote:
Baphomet kaže:
Ajme...pa sve vam moram nacrtati

Babama vračarama je bitno da imaju dio žrtve i , kao što već dosta puta rekoh, moguće je da imaju veću sposobnost koncentracije od običnih smrtnika samo zato jer su "glupe" tj. ne čitaju puno knjiga pa im um nije zagađen i nema toliko sumnji.
Očito ja tebi trebam crtati

babe vračare su se modernizirale (ne jašu više metle, nego konje ). a znanje i mudrost se ne nalaze u knjigama. možda dođeš do toga, na svom Putu.
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 16:19   #69
Quote:
mrkenangelo kaže:
Očito ja tebi trebam crtati

babe vračare su se modernizirale (ne jašu više metle, nego konje ). a znanje i mudrost se ne nalaze u knjigama. možda dođeš do toga, na svom Putu.
Evo ja izazivam sve babe na dvoboj
Burzum is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 16:22   #70
Quote:
Burzum kaže:
Evo ja izazivam sve babe na dvoboj
oružje?
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 16:25   #71
Svatko ima spellove 4 maksimalno pa tko jaci
Burzum is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 19:18   #72
Čekajte, čekajte! A tko će bit Dungeon Master?

Vidim da je razumijevanje relevantne magije na ovom topicu jednako nedjeljno-poslijepodnevnoj seansi D&D-a.

Uroci djeluju isključivo putem projekcije/prijemčivosti bacača uroka i žrtve. Urok neće ni pod kojim slučajem djelovati ako

A) Bacač uroka ne projicira dovoljno snažnu "matricu" na žrtvu da bi žrtvin mentalni ustroj mogao poprimiti karakteristike te urokljive matrice

B) Žrtva jednostavno ne vjeruje u uroke i time stvara neprijemčiv medij za primanje matrice koju bacač uroka šalje

Pod B) još treba napomenuti da žrtva ne mora nužno ne vjerovati baš u uroke - da bi žrtvin um bio prijemčiv za urokljivu matricu, dovoljno je da žrtva ima određeni prijemčivi mentalitet, naprimjer da bude religiozna. No žrtva koja je u svakodnevnom životu racionalna uopće niti ne može postati žrtvom uroka. Kako su rijetki ljudi potpuno racionalni, bacanje uroka se svodi na formuliranje matrice koja ima najviše šanse da bude primljena od strane žrtve.

I to je cijela mudrost. Kakvi duhovi i jaja. Nije ni čudo da se magija nije pomakla još od pećinskih crtarija, kad se propagiraju tako smiješne ideje.

P.S. Za one koji su igrom slučaja ili namjerno prijemčivi za takve matrice (naprimjer svaki magičar je nužno i ranjiv), postoje mentalne tehnike samozaštite koje su vrlo efikasne i što je najbolje, ne zahtijevaju obezglavljivanje piceka ili neumjesnu potrošnju love na "specijalne sastojke"...
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 19:48   #73
Quote:
mrkenangelo kaže:
a znanje i mudrost se ne nalaze u knjigama. možda dođeš do toga, na svom Putu.
Nego gdje?

Samo mi nemoj reći da su u nama jer odmah povlačim paralelu sa napuštenom djecom u prašumi. Zamisli, niti jedno od njih nije izraslo u mudraca.

Knjige su u svakom slučaju bitan temelj za daljnji rad.

Nego, nekad sam i ja bio prilično siguran da je dovoljno ne vjerovati u uroke ali sada nisam siguran u to. Rekao bih da vjerovanje ili ne vjerovanje u uroke i nema neke veze.

Usporedio bih urok sa virusom. Vjerovala ti ili ne on je još uvijek postoji.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 20:46   #74
Quote:
Baphomet kaže:

Nego, nekad sam i ja bio prilično siguran da je dovoljno ne vjerovati u uroke ali sada nisam siguran u to. Rekao bih da vjerovanje ili ne vjerovanje u uroke i nema neke veze.

Usporedio bih urok sa virusom. Vjerovala ti ili ne on je još uvijek postoji.
Točno.
Da bi čovjek pokupio urok, tj da bi on na njega djelovao dotični ne mora biti religiozan, ne mora vjerovati u uroke, ni znati o njima (bar svjesno).....ali efikasnost raste s podložnošću žrtve i jačinom magičara.
Baphomet i Burzum su dosta toga rekli...
Mrkenangelo, nisam stekla dojam da Baphomet podcjenjuje 'babe-vračare' (baš naprotiv), nego je njihov način rada drugačiji od magičarskog. A babe-vračare koje se moderniziraju postaju magičari

E, da. Jedno pitanje. Negdje sam pročitala da ako se želi zlo nekome, (da se razboli, pa čak i da umre!) da se plati (tj organizira) misa zadušnica za tog čovjeka. sad, je li to samo patka ili ima nešto u tome ili tome sličnome?
 
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 21:03   #75
Quote:
Oleander kaže:
E, da. Jedno pitanje. Negdje sam pročitala da ako se želi zlo nekome, (da se razboli, pa čak i da umre!) da se plati (tj organizira) misa zadušnica za tog čovjeka. sad, je li to samo patka ili ima nešto u tome ili tome sličnome?
Ovo me je sjetilo kako su se ludi Cetinjani okupljali i naricali za živim čovjekom
Ništa mu nije bilo
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 21:17   #76
Quote:
Baphomet kaže:
Nego gdje?

Rekao bih da vjerovanje ili ne vjerovanje u uroke i nema neke veze.

Usporedio bih urok sa virusom. Vjerovala ti ili ne on je još uvijek postoji.
Slazem se.

Nije bitno da li verujemo ili ne verujemo u njihovo postojanje....Od toga ne zavisi njihovo delovanje.

Mozemo se zastititi duhovno.
I naravno treba odstraniti sve sumnjive predmete ili stvari lil bilo sta sto je povezano sa tim preko cega se deluje....

__________________
AMOR VINCIT OMNIA
Tanja art is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2004., 01:34   #77
To su bapske priče. Urok je *nemoguće* sprovesti na neplodnom tlu. Možete vi bacati uroke koliko hoćete, ali oni neće djelovati na osobe koje nisu podložne takvom mentalitetu. Urok nije ništa slično virusu, koji ima vlastitu egzistenciju neovisnu o mentalnom ustroju ili volji bilo kojeg drugog bića. Mislim, samo uspoređivanje *fizičkog bića* sa *idejom* je smiješno. Ovdje ne govorimo o ničemu što posjeduje neovisnu egzistenciju.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2004., 02:27   #78
Quote:
Gaudrath kaže:
To su bapske priče. Urok je *nemoguće* sprovesti na neplodnom tlu. Možete vi bacati uroke koliko hoćete, ali oni neće djelovati na osobe koje nisu podložne takvom mentalitetu. Urok nije ništa slično virusu, koji ima vlastitu egzistenciju neovisnu o mentalnom ustroju ili volji bilo kojeg drugog bića. Mislim, samo uspoređivanje *fizičkog bića* sa *idejom* je smiješno. Ovdje ne govorimo o ničemu što posjeduje neovisnu egzistenciju.
Da li si siguran da je bas tako???
A koji su to specijalni ljudi na koje ne moze delovati???


__________________
AMOR VINCIT OMNIA
Tanja art is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2004., 02:30   #79
Jesam.
I napisao sam to u prethodnom postu.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2004., 05:20   #80
Ja ću napisati svoje iskustvo, kako su mi ga opisale mama i baka.
Kada sam bila vrlo mala (možda sam imala godinu-dve) igrala sam se u dvorištu i odjednom doživela fras. Mama me je odmah odnela u bolnicu i tamo su me zadržali nedelju dana na pretragama, ali su zaključili da sam sasvim zdrava, pa su me poslali kući. Međutim, stalno sam imala noćne more i svake noći sam vrištala u snu. Mama me je opet vodila lekaru, ali on nije našao nikakav razlog tome. Kako se to dešavalo svake noći konačno su me odveli nekoj ženi koja skida uroke. Ona je rekla da sam "zgazila" u nešto namenjeno nekoj drugoj osobi i da je to dosta jako, tj. da bi starijeg čoveka verovatno usmrtilo, no detetu takve stvari teže naude. Onda je nešto izbajala nada mnom. Vodili su me triput kod nje, a već nakon prvog puta noćne more su se umanjile. Nakon trećeg puta su iščezle. Žena je još rekla mojoj mami da mi ispod jastuka stave nož ako se noćne more ponove. Mogu vam reći da to stvarno deluje. Da li je to sugestija ili ne, ali i sada ako nekoliko noći sanjam loše snove - stavim nož ispod jastuka i on ih prosto "preseče". Možda nekome to i koristi.
Inače, moja mama je ateista i da nije bilo moje bake ne verujem da bi me ikad odvela nekakvoj vračari. Ja (bez obzira na ovo iskustvo) nisam mnogo sklona da verujem u takve stvari. Stoga izgleda da čini ipak deluju bez obzira na verovanje u njih.
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:57.