Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2010., 19:43   #81
Quote:
anabe kaže: Pogledaj post
nadam se da sam uspijela staviti sliku,koju god sam nasla nije prihvacalo.ne vide se bas nesto pramenovi al eto..
sutra cu se pozabaviti sa ovim ostalim!sad sam izpizdila jer ko za inat sve ove ruzne zute slike ne prihvaca mora da zbog velicine
anabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 22:59   #82
Quote:
dianna kaže: Pogledaj post
uuuuuu ja sam ta.. doduše nisam plava već sad trenutno imam plave pramenove, a hoću tamnoplavu nijansu... uglavnom duuuuuuuuuuuugooo ćeš se namučit ako ne želiš spaljenu kosu...

ja sam išla kod frizerke 2 puta na pramenove i to su bili tamno tamno smeđi, onda treći put mi je cijelu kosu farbala iako sam i onda bila dosta tamna , više je crna prevladavala,... i sad zadnji put mi je stavila neke zlatno plavkaste pramenove , sve u svemu super je ispalo i sljedeći put se sama farbam, sa tamnoplavom nijansom
Quote:
dianna kaže: Pogledaj post
hm... nemam pojma, pitaj frizerku ,ali ja se ne bi nikako i nikad blajhala, bolje malo po malo ali sa manje oštećenom kosom... i sve ovisi u kakvom ti je stanju kosa
Tim putem sam i ja išla, ne iz crne ali tamnosmeđe i bila sam i ja nadobudna, ali moram ti reć da bez blajha ne ide.
Mislim vidit ćeš sama sad kad se opituraš ovom tamnoplavom bojom.
To sam i ja radila, i par puta i nakon nekog vremena to je plavo, ali
uvijek pari neprirodno i kuži se da je smeđa podloga
jer baca na narančasto ili žuto.
Sparkly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 16:27   #83
Baš kao što sam se i pribojavala...nakon farbanja sa garnierovom 7-icom,ispala tamna smeđa,umjesto svjetlo smeđa,podloga su bili plavi pramenovi,izrast mišje smeđa,dakle svjetla sroz,i katastrofa,baš sam nezadovoljna.
paprenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 15:10   #84
neki dan sam stavila Schwartzkopf kolorac, onaj novi - platinaste nijanse, broj 100. I naravno NIJE ISPALO platinasto.. grrrrr... već nešto na granici između žutoga i crvenkastoga.. a naglašeno je da nema crvenkastoga tona.. opet grrrr..
Uglavnom, to sad izgleda bezveze, i hodam već par dana sa repom. Htjela bi popraviti s nekom mrvu tamnijom nijansom, a i malo me frka koliko ću oštetiti kosu sa još jednim kolorcem u tjedan dana..
šta mislite?
da uzmem neki bez amonijaka.. pa stavim smeđe, pa šta bude.. tj. nešto svjetlije smeđe..
frka me opet crvenog tona..
__________________
Girls just want to have fun!
Clarice is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 22:20   #85
pozdrav curke,
ako netko zna neka mi odgovori.
prirodna kosa mi je pepeljasto smeđa s jakim crvenim pigmentom. imam izrast takve kose jedno 5 cm, a ostatak su zblajhani žuti pramenovi koje bi ja htjela obojat u neku najsličniju boju izrastu ili bi sve obojala u neku čokoladno - zlatno - smeđu boju.
isto tako voljela bih koristiti boje bez amonijaka...tipa hennaplus ili sl.
sad, zna li tko što mi je činiti i kojom bojom za obje opcije?
znam da će mi prethodno zblajhani pramnovi s vremenom ili odmah biti svjetliji ali i to je bolje od ovog kaj sad imam na glavi - izgledam si ko tvor
fala
koskoska is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 06:52   #86
Quote:
*bobica* kaže: Pogledaj post
jel ima tko kakvu ideju?
Smeđa s još svijetlijim tankim pramenovima koji naginju na plavu.
__________________

Ona je drukčija, s njom nema šmekanja i mnogo bolje nosi moj stil...
DreamStickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 20:51   #87
Pozzz, ovih dana malo u guzvi s ucenjem, pa kako to biva , prije ispita uvijek gluposti padaju na pamet, i sve bih radila samo ne ucila
Pa sam dosla na ideju da bih kosu prefarbala u svjetliju boju , dok nebi dosla do narancaste ( inace sam brineta, tamne oci, tamne obrve, ali mi je put jako svijetla i moja prirodna boja kose je jako tamna i nikako mi ne pase na boju koze, jer i pjegice imam i nikako da mi koza upije sunce ) ?
Pa eto, kakvog ste vi misljenja, jel bi to bilo u redu, s obzirom da imam tamne oci i obrve (obrve se mogu posvjetlit, hvala bogu danasnjim bojama...)
Nadam se da cete mi pomoci
__________________
...i da je nista sve sto nudim... http://http://www.youtube.com/watch?v=C182tY2vpvQ

http://public.fotki.com/anaid20/ -PrOdAjA
anaid20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2010., 10:46   #88
Ne znam zašto misliš da tvoja prirodna boja ne paše uz tvoj svijetli ten;svijetlom tenu paše i svijetla i tamna boja, a osim toga imaš tamne oči i tamne obrve! Ali, ako već inzistiraš na farbanju možda da ne uzmeš odmah narančastu nego prvo neku smeđu s bakrenastim odsjajem ili pa onda, ako ti se svidi da ideš postepeno na svjetliju, narančastu.
Uzmi u obzir da ćeš, ako baš želiš narančastu (a tamna ti je podloga) prije toga vjerojatno morati ići s blajhom a onda se može i oštetiti. Eto, to je moje mišljenje a sad kako hoćeš.
__________________
Iglasto čeljade...
KANARinka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 09:07   #89
Evo mene opet!

Dakle, evo mene opet.
Još uvijek nisam ništa napravila s kosom. U srijedu idem kod frizerke konačno!
Međutim, još uvijek nisam sigurna što bih učinila. Naime, ona tamna smeđa kakvu sam imala prije skoro dva mjeseca kad sam se iz "zelenog" prefarbala u tamno smeđe se toliko isprala da sam sada za dvije nijanse svjetlija nego sam bila (i boja nije loša osim što na sredini i na donjem dijelu kose još izbijaju zelenkasti pramenovi ali sada barem smeđe-zeleni a ne onako grozni kakvi su bili prije bojenja jer su tada bili maslinasto zeleni...). Budući da imam izrast od skoro 2 cm (koji je jedva vidljiv, osim nekoliko sijedih koje se dobro vide ), pramenovi u ovom trenutku možda ne bi bili najbolje rješenje, nego možda prefarbavanje u neku za nijansu dvije svjetliju nego je sad (smeđu), pa tek onda za mjesec dana raditi blage pramenove u boji meda. Naime, ne bih se više vraćala u onako jako plavo kakva sam bila, nego bih htjela imati plavkaste pramenove na svijetlo smeđoj podlozi, a da bih to dobila najprije ovu postojeću smeđu boju treba posvijetliti za dvije nijanse, pitanje je samo KAKO I KOJOM NIJANSOM BOJE?

Zato trebam pomoć! Naime, ne znam koju bi sad boju trebalo odabrati (frizerka bi trebala znati, ali bolje da i ja budem informirana ), da bih na ovu posvijetljenu tj. ispranu tamno smeđu dobila nijansu dvije svjetliju (možda svijetlo kestenjasto i sl.) a da se boja dobro primi tj. da ne bude ni presvijetla ni pretamna.
Ako slučajno imate ideju, pomozite mi.....
Lijepi pozdrav!
malaplava30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 16:19   #90
pozdrav, nova sam ovdje

trenutno mi je boja kose kao na lijevoj slici:



izražen je taj narančasti pigment kojeg bi se donekle htjela riješit, pa ako mi neko može odgovorit kako postići ovakvu ili eventualno malo svjetliju boju:



koristila bi keune boju, ali ne znam kojom nijansom da postignem željenu boju i uz koji postotak hidrogena
puno hvala
žmnkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 23:37   #91
Jel se dobro farbat na moru, imam izrast 2-3cm pa sam htjela samo izrast, plava sam.
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 22:33   #92
Nakon farbanja, s čime skidate fleke od boje s kože?
Jel postoji neko profesionalno sredstvo za to i gdje ima za kupiti?
Hvala!
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 14:52   #93
Pepeo od cigareta s malo vode. Nevjerojatno kak to skine boju.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 07:54   #94
Bok curke, gledala sam malo Palette smeđe preljeve, ali na njima piše da se ne preporuča za plavu, posvijetljenu kosu. Buduci da sam plava zanima me dal ce mi kosa od smeđeg preljeva pozelenit ? Kak se taj preljev prima na izrast ,a kako na vrhove koji su svijetliji od ostatka kose ?
aibreann is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 17:47   #95
Eto, ja sam sestri taman blajh stavila na pramenove. Ima neku tamnocrveno ljubičastu kosu, a boja koju hoće je neka plava, modra. Sad, nadamo se da nakon blajhanja i farbanja neće ispast ljubičasta, jer joj boja lagano ide na narančasto kak posvjetljuje. Ima frendicu frizerku koja joj je to savjetovala, ja nebum kriva. Evo kakva joj je kosa sad, mrvicu tamnija je... Inače, šiške će skratit tak da gornji sloj šiški bude kraći od donjeg, donji bi trebao bit plavi i ovi djelovi naprijed sastrane koji su duži bi isto trebali bit plavi. Otraga je kratka kosa. A jesam objasnila.

http://www.pohrani.com/f/3y/YI/1CpiI...8918141131.jpg
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 13:01   #96
Farbala sam se zadnji put u 6mj, bijah mjesec dana na moru, i sad imam pošten crn izrast od 3cm, farbam se pallete ice blond, ledeno plavom, pa da pitam koliko bi ju sad trebala držat da mi se izjednači s ostatkom, jer mi je na moru posvjetlila, obično sam držala 30-35min.
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 18:05   #97
skidanje farbe

Imam veliki problem.. Imala sam prirodnu smedu kosu sa crvenkastim pramenovima stvarno predivno prirodnu. Naravno nije meni vrag dao mira pa sam se isla prvi put ofarbat i to u crnu s plavim odsjajem. E sad tulim vec dva dana i kako sad nazad??? pomagajte plizzzz
marija1812 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 01:07   #98
Au. Nikako.

a) blajhom
b) skidačem boje (proguglaj, imaju ih neki dućani sa profi frizerskom opremom i sl.), a mislim da negdje tu imamo i temu o njima
c) ići frizeru da on to skine i prefarba nazad u neku smeđu, približno sličnu tvojoj prirodnoj boji
d) prati svaki dan agresivnijim šamponom npr. onim za perut i vidjeti ako će se šta isprati, pa onda nabaciti možda nek smeđi preljev

Ja sam za c ili d soluciju.


Koju farbu si koristila? Ako je Casting ili nešto sl. to se ispire.

I pitaj malo na Crnoj kosi, tamo vjerojatno cure bolje znaju koje se farbe brže ispiru i još koješta.

edit: a-ha, vidim, već si pitala i nešto otkrila, stavi onu masku pa vidi šta će ispasti, ne može škoditi.

Zadnje uređivanje žalfija : 16.08.2010. at 01:15.
žalfija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 17:34   #99
Quote:
žalfija kaže: Pogledaj post
Au. Nikako.

a) blajhom
b) skidačem boje (proguglaj, imaju ih neki dućani sa profi frizerskom opremom i sl.), a mislim da negdje tu imamo i temu o njima
c) ići frizeru da on to skine i prefarba nazad u neku smeđu, približno sličnu tvojoj prirodnoj boji
d) prati svaki dan agresivnijim šamponom npr. onim za perut i vidjeti ako će se šta isprati, pa onda nabaciti možda nek smeđi preljev

Ja sam za c ili d soluciju.


Koju farbu si koristila? Ako je Casting ili nešto sl. to se ispire.

I pitaj malo na Crnoj kosi, tamo vjerojatno cure bolje znaju koje se farbe brže ispiru i još koješta.

edit: a-ha, vidim, već si pitala i nešto otkrila, stavi onu masku pa vidi šta će ispasti, ne može škoditi.

probala s onom maskom i nista.. uzela sa palette crnu s plavim odsjajem. probat cu sa tim samponima za perut pa cemo vidjet..a sta drugo :
marija1812 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 18:31   #100
Pa kupi neki skidač boje, pa probaj s njim.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:18.