Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2012., 22:27   #41
misljenja sam da ce to sve doci na svoje kad se temperature ustale i iznese ih se na sunce.

da, istina je sto andrej kaze, anaheimice rastu gotovo duplo brze od nagabona, vjerojatno je takva vrsta iako, iskreno, nisam uopce usporedjivao koliko mora proci do berbe jednih i drugih...
grg4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 22:32   #42
Daleko je još berba

Nadam se da će od ovoga ispasti barem jedna papričica
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 22:36   #43
neka bude samo jedna, cak i ako bude najljuca bit ce slatka!
grg4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 22:52   #44
Quote:
grg4 kaže: Pogledaj post
neka bude samo jedna, cak i ako bude najljuca bit ce slatka!
Ja neću samo jednu, posijao sam oko 400 sjemenki, sve ljuće od ljućih, svemogućih vrsta i još niti jedna sjemenka nije izbacila glavu kroz zemlju. Iako nije bilo sunca niti topline kao jučer i danas, vjerujem da kada će noći i dani biti barem 20 stupnjeva, da će se vidjeti rezultati. Samo to sve tako dugo traje.
ovo sam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 22:56   #45
naravno, uvijek moramo imati strpljenja da majka priroda odradi svoj dio!
grg4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 14:19   #46
ajme, oduševilo me ovo sve! kako da dođem do sjemenki? jel za ovu godinu prekasno ili mogu još nešto ubaciti u teglicu ovaj vikend? Prije 2 tjedna sam tek posadila "normalne" ljute feferone i niču ko lude. sad su od 0-4 cm. Doduše, nisam ni malo upućena u vrste ljutih papričica, ali voljna sam pokušati
lukalucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 14:31   #47
Quote:
lukalucija kaže: Pogledaj post
ajme, oduševilo me ovo sve! kako da dođem do sjemenki? jel za ovu godinu prekasno ili mogu još nešto ubaciti u teglicu ovaj vikend? Prije 2 tjedna sam tek posadila "normalne" ljute feferone i niču ko lude. sad su od 0-4 cm. Doduše, nisam ni malo upućena u vrste ljutih papričica, ali voljna sam pokušati
Nije nikada kasno, namoči sjemenke dan-dva u toplu vodu, stavi na sunce i neka se pacaju, i brže će niknuti.
ovo sam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 14:32   #48
Od svih mojih vrsta, samo bijeli habanerčići su počeli nicati, i pokoji Black Perl ljuta papričica, dok ostalima treba još pismena molba da krenu.
Eh da, prekjučer sam dobio 20 sjemenki "Cheri bomb - velike ljute papričice", i kupaju se u toploj vodi i na suncu još dan-dva. Pa će u zemlju.

Zadnje uređivanje ovo sam ja : 23.03.2012. at 14:38.
ovo sam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 16:04   #49
Sjeme Naga Jolokie i Scotch Bonnet-a čeka na sjetvu...
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 16:27   #50
sjeme ceka na sjetvu? Bojim se da je to DEBELO okasnilo...


evo kako moje izgledaju danas!




grg4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 17:40   #51
Nije kasno, bez brige...mjesec dana u plasteniku pa u svibnju van. Taman na vrijeme...
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 10:58   #52
evo jučer sam ubacila u teglu par sjemenki mini feferončica. dobila lani od jedne bake sjemenke koja kaže da je to chilli. ja ga posadila u teglu, pa kasnije u vrt i imala 4 stabljike ko bonsai, al sve puno plodova - ko božićno drvce kad ga moji klinci natrpaju. uglavnom, to jesenos iščupala i kao budem osušila i samljela, međutim, zaboravila ja na to. Nađem ih neki dan, povadim sjemenke i sad ih ponovo posadila. možda bude sreće...
Uglavnom, hvala na savjetima! ako slučajno netko želi još tog sjemena...ima!
lukalucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 11:38   #53
Ako netko ima sjemenke deset crvenog i deset čokoladnog habanera i da se želi mijenjati, možemo se zamijeniti.
Dajem 30 sjemenki navedenih po odabiru:

Bijeli habanero, crvene okrugle 'cheery' slatke papričice, ukrasne i jestive stožaste slatke papričice, žute ljute okrugle 'cherry' papričice, ljuti žuti cayeene, crveni ljuti cayeene.
ovo sam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 16:43   #54
29.03., najveca biljka je visoka oko 30cm.
grg4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 11:19   #55
Ima li netko viska sjemencica ili koji flanc?

Primam na poklon i placam:
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 14:01   #56
ja sam svoje sve razdijelio, da se sto vise toga rasiri okolo!
grg4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 09:07   #57
Wink

imam samo obično domaće sjeme... bit će i flanaca, sve je niknulo.
nije nešto, al je domaće
lukalucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 11:06   #58
Ja sam posijala i niknuli su klasicni ljuti zuti feferoni, danas su posijat peperoncine za koje ne znam dal ce niknut jer je staro sjeme (ako nikne javim pa cu poklonit sjeme onome tko zeli) i ocekum sjeme od forumasa ovo sam ja pa ce bit feferona - kod nas se i inace feferoni jedu na kile

EDIT: sad vidim da ono sto jam ja dobila pod nazivom "peperoncini" to uopce nije to, e sad mene zanima dal netko od vas idkusnih zna koja bi to vrsta bila: papricice su velicine cca 2 cm, susene su pa mi je tesko rec oblik al po izgledu bi rekla da su stozaste (zdepasto djeluju al idu u spic), a boja im je naranđasto-crvena i opako su ljute a ljutina traje i traje . Cula sam da ih mnogi zovu peperoncini i ocito se taj naziv nekako uvrijezio al to nije to, pa eto ako netko zna sto bi to moglo bit neka javi
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice

Zadnje uređivanje Wedding : 02.04.2012. at 11:51.
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 22:49   #59
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Ja sam posijala i niknuli su klasicni ljuti zuti feferoni, danas su posijat peperoncine za koje ne znam dal ce niknut jer je staro sjeme (ako nikne javim pa cu poklonit sjeme onome tko zeli) i ocekum sjeme od forumasa ovo sam ja pa ce bit feferona - kod nas se i inace feferoni jedu na kile

EDIT: sad vidim da ono sto jam ja dobila pod nazivom "peperoncini" to uopce nije to, e sad mene zanima dal netko od vas idkusnih zna koja bi to vrsta bila: papricice su velicine cca 2 cm, susene su pa mi je tesko rec oblik al po izgledu bi rekla da su stozaste (zdepasto djeluju al idu u spic), a boja im je naranđasto-crvena i opako su ljute a ljutina traje i traje . Cula sam da ih mnogi zovu peperoncini i ocito se taj naziv nekako uvrijezio al to nije to, pa eto ako netko zna sto bi to moglo bit neka javi
Poslao sam ti prošli tjedan 4 vrste sjemenki, ostatak od sadnje, sada samo trebaju stići i staviti u vlažnu zemlju i čekati plodove svoga rada.
ovo sam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 23:33   #60
Quote:
ovo sam ja kaže: Pogledaj post
Poslao sam ti prošli tjedan 4 vrste sjemenki, ostatak od sadnje, sada samo trebaju stići i staviti u vlažnu zemlju i čekati plodove svoga rada.
Aaaaaaaa mrak
Jedva cekam da stignu i da ih posijem - mislim da ce mi ove godine vrt bit pun feferona
Hvaliti necu jer kazu da se to ne smije
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:33.