Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2013., 12:55   #1
Prodaja na malo

Dragi moji,

ovakva je situacija... uzgojila sam nešto slatkog krumpira (batat) kojeg bih voljela prodati. Međutim, otvorim li OPG odmah idu doprinosi koji se moraju plaćati, a ja nemam količinu koja bi to pokrila (pogotovo ne čitavu godinu). Smije li se s "na malo" otići na placu ili moraš biti registriran? Znam da se jedan dio, kao, može prodati direktno s praga, ali s praga nije isto što i otići na placu.
Kakva su vaša iskustva i što savjetujete. Imat ću možda 200 kg. Unaprijed zahvaljujem!
emma123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2013., 14:01   #2
Ne možeš na placu prodavati bez opg ili obrta ili doo. Samo s kućnog praga.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2013., 21:13   #3
Quote:
emma123 kaže: Pogledaj post
Dragi moji,

ovakva je situacija... uzgojila sam nešto slatkog krumpira (batat) kojeg bih voljela prodati. Međutim, otvorim li OPG odmah idu doprinosi koji se moraju plaćati, a ja nemam količinu koja bi to pokrila (pogotovo ne čitavu godinu). Smije li se s "na malo" otići na placu ili moraš biti registriran? Znam da se jedan dio, kao, može prodati direktno s praga, ali s praga nije isto što i otići na placu.
Kakva su vaša iskustva i što savjetujete. Imat ću možda 200 kg. Unaprijed zahvaljujem!
Nesmiješ ni na pragu otkud ti ta ideja...
Doprinose u OPG-u plačaš jedino ako nisi zaposlen ili si u penziji...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2013., 22:38   #4
Najpametnije ti je da se dogovoriš sa trgovcem sa placa da ti proda tvoju robu na placu, a ti koliko budeš na tome zaradila, zaradit ćeš dovoljno uzevši u obzir da nećeš plaćati državi porezne namete već trgovac.

Ovako da prodaš sa kućnog praga mislim da nećeš uspijeti prodati niti upola.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 11:29   #5
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Najpametnije ti je da se dogovoriš sa trgovcem sa placa da ti proda tvoju robu na placu, a ti koliko budeš na tome zaradila, zaradit ćeš dovoljno uzevši u obzir da nećeš plaćati državi porezne namete već trgovac.

Ovako da prodaš sa kućnog praga mislim da nećeš uspijeti prodati niti upola.
Slažem se s ovim. Btw, nisam zaposlena (odnosi se na gornji post).
emma123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 11:57   #6
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Najpametnije ti je da se dogovoriš sa trgovcem sa placa da ti proda tvoju robu na placu, a ti koliko budeš na tome zaradila, zaradit ćeš dovoljno uzevši u obzir da nećeš plaćati državi porezne namete već trgovac.

Ovako da prodaš sa kućnog praga mislim da nećeš uspijeti prodati niti upola.
Hmm...trgovci na placu će biti obveznici fiskalizacije od 01.07.2013....
Teško da će ti netko uzeti robu na crnjaka,jer mu ti ne možeš izdati račun,a nisi niti u sustavu PDV-a,da bi si on taj porez kasnije mogao prebiti...
Jedino nisam siguran da li će još vrijediti otkupni blokovi,pa da se na taj način napravi ulaz robe...
F@@hrenheit is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 12:50   #7
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Nesmiješ ni na pragu otkud ti ta ideja...
Doprinose u OPG-u plačaš jedino ako nisi zaposlen ili si u penziji...
Tema Prodaja malih količina u vlastitom dvorištu
koka36kaže:
29.03.2013. #24
Na kučnom pragu smiješ prodavati pa i taj natpis na prozoru je dozvoljen...
koka36kaže:
31.032013. #39
Ako prodaje na kučnom pragu može i ne treba OPG,ukoliko želi prodavati na nekom štandu uz cestu,na dvorištu,pred crkvom...ne jer svako u ovoj državi na 1000 kn bruto zarade plati 500 kn doprinosa i poreza i nevidim zašto bi bilo ko bio izdvojen od toga...
koka36kaže:
02.04.2013. #90
Promet do 85000kn je neoporeziv...
Na tržnicama smiju prodavati samo OPG,obrti ili firme...
Ti možeš svoju robu prodati na kučnom pragu ili veleprodaji...
Maloprodajom se ne smiješ baviti!!!!
F@@hrenheit is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 21:31   #8
Quote:
F@@hrenheit kaže: Pogledaj post
Tema Prodaja malih količina u vlastitom dvorištu
koka36kaže:
29.03.2013. #24
Na kučnom pragu smiješ prodavati pa i taj natpis na prozoru je dozvoljen...
koka36kaže:
31.032013. #39
Ako prodaje na kučnom pragu može i ne treba OPG,ukoliko želi prodavati na nekom štandu uz cestu,na dvorištu,pred crkvom...ne jer svako u ovoj državi na 1000 kn bruto zarade plati 500 kn doprinosa i poreza i nevidim zašto bi bilo ko bio izdvojen od toga...
koka36kaže:
02.04.2013. #90
Promet do 85000kn je neoporeziv...
Na tržnicama smiju prodavati samo OPG,obrti ili firme...
Ti možeš svoju robu prodati na kučnom pragu ili veleprodaji...
Maloprodajom se ne smiješ baviti!!!!
Da upotpunimo kolekciju:
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Nesmiješ ni na pragu otkud ti ta ideja...
Doprinose u OPG-u plačaš jedino ako nisi zaposlen ili si u penziji...


Ništa čudno za njega, ako si na nekim temama gdje piše pa se navikneš.

Uglavnom, stavi to u oglasnik i rokaj. Pusti puste priče
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 00:03   #9
Quote:
F@@hrenheit kaže: Pogledaj post
Hmm...trgovci na placu će biti obveznici fiskalizacije od 01.07.2013....
Teško da će ti netko uzeti robu na crnjaka,jer mu ti ne možeš izdati račun,a nisi niti u sustavu PDV-a,da bi si on taj porez kasnije mogao prebiti...
Jedino nisam siguran da li će još vrijediti otkupni blokovi,pa da se na taj način napravi ulaz robe...
Nemora značiti uvijek postoji neka rupa u svemu tome, npr. trgovcu propadne neka roba od stajanja zatim preuzme od drugih i vozi dalje, a računi opet čisti.

Uvijek u svemu postoji rupa, npr. nigdije nije jasno definirano ako legalno proizvodiš neku robu i legalno prodaješ na placu koliko si zaista proizveo već samo to koliko si nečega prodao.



Al opet treba vidjeti dal ide preko oglasnika kako bi prodavao ispred kućnog praga pod eko proizvodi. Jer uvijek ima ljudi koji bulje po oglasnicima da kupe eko proizvode od seljaka koji nisu tretirani kemijom zbog straha od kemije no cijena obavezno mora biti razumna kako bi se kupcu isplatilo doći do te lokacije.

npr. nemoš prodavati jabuke koje su iste cijene kao u konzumu ili na placu, jbg neide mi se nikamo dalje za tu cijenu kada mi isto to stoji pred nosom.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 22:05   #10
Quote:
Artois kaže: Pogledaj post
Da upotpunimo kolekciju:



Ništa čudno za njega, ako si na nekim temama gdje piše pa se navikneš.

Uglavnom, stavi to u oglasnik i rokaj. Pusti puste priče
Kad čovjek ne zna da se "nevidim" i "nesmiješ" ne piše zajedno,nego odvojeno,onda znaš koji je kvocijent inteligencije u pitanju...pa to se uči u prva četiri razreda osnovne...ne treba se uopće obazirati na postove od takvih,ali nije on jedini,ima tu više takvih lumena...
F@@hrenheit is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 13:39   #11
Quote:
F@@hrenheit kaže: Pogledaj post
Kad čovjek ne zna da se "nevidim" i "nesmiješ" ne piše zajedno,nego odvojeno,onda znaš koji je kvocijent inteligencije u pitanju...pa to se uči u prva četiri razreda osnovne...ne treba se uopće obazirati na postove od takvih,ali nije on jedini,ima tu više takvih lumena...
Mda. Ne zaboravi spomenuti da koristi silne Č-ove...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 10:31   #12
Super su mi OPG-i koji prodaju na kućnom pragu, jučer prolazim u blizini Varaždina s autom, stanem pored par štandova koji prodaju jagode, mladi krumpir, iste cijene kao na tržnicama, nemaju troškova transporta, placarine, ali i dalje drže iste cijene, e moji seljaki, nećete tako daleko ................
europe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 18:48   #13
Quote:
emma123 kaže: Pogledaj post
Dragi moji,

ovakva je situacija... uzgojila sam nešto slatkog krumpira (batat) kojeg bih voljela prodati. Međutim, otvorim li OPG odmah idu doprinosi koji se moraju plaćati, a ja nemam količinu koja bi to pokrila (pogotovo ne čitavu godinu). Smije li se s "na malo" otići na placu ili moraš biti registriran? Znam da se jedan dio, kao, može prodati direktno s praga, ali s praga nije isto što i otići na placu.
Kakva su vaša iskustva i što savjetujete. Imat ću možda 200 kg. Unaprijed zahvaljujem!
Evo da malo obnovimo temu o prodaji,stupili su na snagu neki novi pravilnici i zakoni za OPG...
Dužni smo uvijek sa sobom imati zaduženja ili otpremnice za vlastitu robu,te u slučaju neimanja istog može uslijediti oduzimanje robe uz novčanu kaznu...
Također je potrebno voditi i evidenciju o dnevnim količinama prodane robe na formularu sa svim podacima OPG-a,OIB-om,te matičnim brojem,datumima prodaje,vrstama robe i količinama prodanih proizvoda...
F@@hrenheit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:33.