Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2013., 16:16   #41
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Ja sam u fazi odlaska u Njemačku.
Kaj nisi ti razmišljao o V. Britaniji?
__________________
There are three kinds of men: The ones that learn by reading. The few who learn by observation. The rest of them have to pee on the electric fence.-- Will Rogers
I think human consciousness is a tragic misstep in evolution...Rust Cohle
Cicka is offline  
Old 09.11.2013., 16:23   #42
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Mi smo mlada država s mladom demokracijom i na našoj državi se mora mnogo raditi na razvoju demokratskih standarda da postanemo zrelo demokratsko društvo. Nositelji tih pozitivnih promjena jedino mogu i moraju biti građani, pa je definitivno šteta za državu kad odlaze iznadprosječni.
Ti si nositelj negativnih promjena na ovom forumu tipa: ogranicavanje pristupa internetu i ogranicavanje radnog vremena.

U Hrvatskoj ce biti bolje kada ti i tebi slicni pocnete napustati zemlju.

Ovu zemlju jesu unistili upravo oni koji su podrzavali drzavni intervencionizam, poreznu represiju, pretjeranu regulaciju i ogranicavanje sloboda.
__________________
Dictionary is the only place that success comes before work.
Maped444 is offline  
Old 09.11.2013., 16:33   #43
Quote:
Champion_1 kaže: Pogledaj post
Ti "nacionalisti" su i glasali za tu žgadiju. "Lijeva ruka - desni džep", ruka ruku mije. :riga: Da stvar bude jasna, ova vlada sada je jedna još nesposobnija gomila nenormalno napuhanih bahatih kretena. I sada kad vidim da za slijedeće izbore opet pričaju o HDZ-u kao potencijalnom kandidatu za dobiti izbore poželim da padne atomska bomba, majke mi. To nije nego za poredati sve te glasače i redom krampom u čelo.
Dobro zboris samo i ove ubaci u taj kos......
Da bogda dosa MMF prije Bozica i sve sasjeko u korjenu,
pa cemo znati sve ide za kredite i sve 5.....

Covjece postali smo drzava slucaj samo takav,
i uvik iste price i iste pizdarije....

Prvo neka raspuste Sabor, to nam netreba, Brisel je dosta..
Vlada cisto da sluzi za komunalna pitanja, par ministara,
i zupanije i ove instant gradice i opcine.....KREŠI.....SVE ZIVO....

Takav nama treba , nazalos i MMF je kozmetika al to je to....
Kada neznamo sami neka nas drugi uci pameti....

Naravno ko god ima neku sansu vanka neka ide......dok jos moze....
realist is offline  
Old 09.11.2013., 16:37   #44
Quote:
Maped444 kaže: Pogledaj post

Ovu zemlju jesu unistili upravo oni koji su podrzavali drzavni intervencionizam, poreznu represiju, pretjeranu regulaciju i ogranicavanje sloboda.
Lustracija.
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Old 09.11.2013., 17:13   #45
Quote:
Maped444 kaže: Pogledaj post
Ti si nositelj negativnih promjena na ovom forumu tipa: ogranicavanje pristupa internetu i ogranicavanje radnog vremena.
Istina, zalažem se za ograničenje pristupa smeću na internetu za malodobne.
Istina je i da sam za smanjenje radnog vremena na 6 sati dnevno i kažnjavanje neplaćenog prekovremenog rada.
Istina je i da sam za smanjenje rashoda državnog proračuna na 90 milijardi.
Još jedna istina je da sam za neoporezivanje zarade do 3500 kn mjesečno.
Jako sam veliki zagovornik poduzetništva i malog biznisa.
Također sam i za ukidanje županija i objedinjavanje općina u 50-60 većih općina.
Za to sam da se u lokalnoj upravi podijeli 30 000 otkaza i još 50 000 u državnoj upravi.
Istina je da sam katolik, ali u crkvu idem jednom u nekoliko godina i ne podržavam ono što katolibani čine.
Istina je da plaćam državi jako veliki porez zadnjih 10 godina, veća plaća više plaćaš.

Quote:
Maped444 kaže: Pogledaj post
U Hrvatskoj ce biti bolje kada ti i tebi slicni pocnete napustati zemlju.
Biti će bolje za koga?

Quote:
Maped444 kaže: Pogledaj post
Ovu zemlju jesu unistili upravo oni koji su podrzavali drzavni intervencionizam, poreznu represiju, pretjeranu regulaciju i ogranicavanje sloboda.
Ne podržavam uplitanje države.
Za transparentnu sam javnu nabavu.
Za smanjenje poreza i doprinosa na plaću.
Za smanjenje poreznog opterećenja svim firmama na tržištu.
Za smanjenje PDV-a.
Za ograničavanje pristupa na štetne sadržaje ljudima koji s razlogom imaju skrbnika.

Mislim da se ne uklapam u ovu tvoju šprancu.
GemsBond is offline  
Old 09.11.2013., 17:17   #46
Quote:
Inox 18/10 kaže: Pogledaj post
Lustracija.
Lustracija je isto ograničavanje sloboda, kad smo već kod ograničavanja sloboda.
GemsBond is offline  
Old 09.11.2013., 17:44   #47
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Lustracija je isto ograničavanje sloboda, kad smo već kod ograničavanja sloboda.
Nije, lustracija je odvajnje od vršenja dužnosti onih koji su sami ograničavali slobode.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 09.11.2013., 17:44   #48
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Lustracija je isto ograničavanje sloboda, kad smo već kod ograničavanja sloboda.
Slobode su za odgojene narode. Za bagru poput naše je batina i mrkva dok ne nauče kako se živi.
Champion_1 is offline  
Old 09.11.2013., 17:51   #49
Quote:
mangata kaže: Pogledaj post
Ja baš i ne vidim Hrvatsku kao zemlju katoličkih talibana. Naprotiv, sve vrvi od smradova, lopovluka, izdaje, pederluka, razvrata, licemjerja, droge, korumpiranosti... Jedna sitna zemljica-kolonijica koja će propasti u dugovima i biti raskrčmljena do zadnjeg otoka i kapi vode. Treba bježati, ali u Kinu ili Rusiju, gdje ne vlada liberalcionistički trol preko svojih marioneta. Ili ostani, zapjevaj Himnu na šekretu i sačekaj što će reći MMF kroz koju godinu.
Složio bih se sa tobom.

I ja bih htio ostati u RH, ali od himne se ne može živjeti, a bome ni zastavu ne možeš jesti tako da podržavam sve koji žele i koji će otići.
Vuks05 is offline  
Old 09.11.2013., 17:56   #50
Quote:
Champion_1 kaže: Pogledaj post
Slobode su za odgojene narode. Za bagru poput naše je batina i mrkva dok ne nauče kako se živi.
Ovo je već mržnja prema Hrvatima i građanima Hrvatske, a naša prava i slobode se neće uzimati, pokušalo se nekoliko puta, ali još smo tu
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 09.11.2013., 18:04   #51
RH je super zemlja ali bez ljudi koji njom "upravljaju".
Ja osobno sam digao ruke i od RH i od BIH iz koje potječem, sada dođem dole na godišnji 2-3 puta u toku godine i super mi je. Ti krajevi itekako imaju budućnost samo tko će to dočekati, RH će nagrabusiti idućih 5-10 godina a možda i više, za to vrijeme život ne stoji, tko može treba ići vani i probati mogućnosti koje se nude, dole se uvijek može vratiti.
kuroishijin is offline  
Old 09.11.2013., 18:15   #52
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ovo je već mržnja prema Hrvatima i građanima Hrvatske, a naša prava i slobode se neće uzimati, pokušalo se nekoliko puta, ali još smo tu
Ne znam koji dio ovog posta je više tragikomičan. Ovaj o "mržnji" ili o slobodi i pravima.
Champion_1 is offline  
Old 09.11.2013., 18:20   #53
Umjesto na konstantno jadanje, energiju i mržnju treba usmjeriti protiv onih koji su krivi za tu situaciju. Hrvatska je zrela za državni udar i revoluciju, te ustavnu zabranu djelovanja HDZ-a i SDP-a.
thatfeel is offline  
Old 09.11.2013., 19:04   #54
Bijeg iz Hrvatske za ljude koji misle svojom glavom i racionalno prosuđuju određene situacije te sanjanju zaraditi svoj novac poštenim radom i znanjem svakako savjetujem da pobjegnu što prije, jer u ovoj zemlji je zdrav razum odavno rekao zbogom. Jer ako to ne budu napravili sami, ostale ovce koje su ostale u ovome svemu će nas ili likvirdirat ili protjerati, jer kreće razdoblje za vladavinu ovaca.
Hatikvah is offline  
Old 09.11.2013., 19:06   #55
Quote:
Champion_1 kaže: Pogledaj post
Nemam Collinse, nemam. Sve mi je jasno. Takav tip "nacionalista" je ovu zemlju i doveo do ovog stanja.
Interesantno kako svi ti veliki hrvatski nacionalisti još nisu savladali č i ć.
Supermajk is offline  
Old 09.11.2013., 19:14   #56
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ovo je već mržnja prema Hrvatima i građanima Hrvatske, a naša prava i slobode se neće uzimati, pokušalo se nekoliko puta, ali još smo tu
da, iz mržnje su nas i prodali!

da, jesmo tu, al bolje da ni nismo
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Old 09.11.2013., 19:20   #57
Još nije kasno pokušati nešto promijeniti. Ako to zbilja želite/želimo? Čini mi se da baš i ne želimo jer u Hrvatskoj nije bilo nikakve jače pobune kakve smo mogli vidjeti u Sloveniji, Grčkoj, Španjolskoj, Bugarskoj...osim pokojeg štrajka seljaka, liječnika, prosvjetara i prosvjeda protiv hdz-a prije par godina. A i tad se većina ne želi solidarizirati sa svojim sunarodnjacima. Političari, nema veze kojeg su predznaka jer su svi isti, nam vode zemlju u propast i sve više vjerujem da je namjerno uništavaju - gospodarski i moralno. Neki od njih su u par navrata pozivali mlade ljude na odlazak. Svetinje su im EU, gay brak, čirilične ploče...obične gluposti s obzirom na stanje u zemlji.

Quote:
Champion_1 kaže: Pogledaj post
Slobode su za odgojene narode. Za bagru poput naše je batina i mrkva dok ne nauče kako se živi.
Ah...žao mi je što nismo svi neoliberalni. Tad po tebi ne bismo bili bagra koja zaslužuje batinu i mrkvu.

Zadnje uređivanje Trekkie89 : 09.11.2013. at 19:25.
Trekkie89 is offline  
Old 09.11.2013., 19:40   #58
Quote:
Trekkie89 kaže: Pogledaj post
Još nije kasno pokušati nešto promijeniti. Ako to zbilja želite/želimo? Čini mi se da baš i ne želimo jer u Hrvatskoj nije bilo nikakve jače pobune kakve smo mogli vidjeti u Sloveniji, Grčkoj, Španjolskoj, Bugarskoj...osim pokojeg štrajka seljaka, liječnika, prosvjetara i prosvjeda protiv hdz-a prije par godina. A i tad se većina ne želi solidarizirati sa svojim sunarodnjacima. Političari, nema veze kojeg su predznaka jer su svi isti, nam vode zemlju u propast i sve više vjerujem da je namjerno uništavaju - gospodarski i moralno. Neki od njih su u par navrata pozivali mlade ljude na odlazak. Svetinje su im EU, gay brak, čirilične ploče...obične gluposti s obzirom na stanje u zemlji.
Nema pobune jer jako puno ljudi ima "putra na glavi". Narod muljatora- zmuljaj što god možeš i zlorabi sustav na koji god način ti se pruži prilika.
Svi bi htjeli promjenu na bolje, ali ne na način da krenu od sebe.
Ako se dio ovog stada od naroda ( nema druge riječi ) i pobuni, onda ostali dio stada počne ljutito blejati tjerajući ga nazad u tor. Eto, takav smo mi narod. Pa sad jbg, zavladao je ovaj nek ide dokle ide stav
orah-pita is offline  
Old 09.11.2013., 19:58   #59
Quote:
Zorozg kaže: Pogledaj post
Po prvi puta u životu imam ozbiljan dojam da će Hrvatska funkcionalno propasti i da ova zemlja nema budućnost, manifestacije strukturalnih problema su svuda vidljive:

-kontinuirana višegodišnja loša ekonomska politika koja nema nikakvog smisla kao da se politička elita pretvara da je ekonomija na razini gatanja umjesto znanosti

-kolosalna korupcija svih značajnih gospodarskih, upravnih i političkih struktura

-besmislenost odlaska na izbore budući da je opozicija(HDZ) kriminalna organizacija kao što je to uvijek i bila, i ne samo to već je bizarno da uopće može prijeći izborni prag što znači da veliki broj Hrvata glasa isključivo iz navike umjesto bilo kakvog promišljanja o bilo čemu

-katolička talibanizacija Hrvatske preko proto-fašističkog pokreta U Ime Obitelji, i samo obično katoličko praznovjerje je već primitivno i opasno i bez toga

-ruralni, nacionalistički, socijalistički i praznovjerni(katolička crkva) mentalitet većine Hrvata

Već istražujem opcije selidbe u neku drugu zemlju.
Izvini, ali da si znao planirati i posložiti prioritete, to bi uradio i prije. Hrvatska, umjesto od rada, živi od europskih donacija i uništavajući privatni sektor. Lopovima je ovo Monte Karlo. Nikad, ali nikad u ljudskoj povijesti neradnik (osoba koja ne želi raditi a želi dobro živjeti) nije živio dobro kao danas u Hrvatskoj.
__________________
Give Them Hell, Harry!
The_Rage is offline  
Old 09.11.2013., 20:00   #60
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Istina, zalažem se za ograničenje pristupa smeću na internetu za malodobne.
Istina je i da sam za smanjenje radnog vremena na 6 sati dnevno i kažnjavanje neplaćenog prekovremenog rada.
Super.

Onda ce ljudi otici tamo gdje im Milanovic i Jovanovic nece odredivati sto je to smece, a sto nije.

Nije dovoljno sto iz drzavnog proracuna subvencionira najgore moguce stranacko smece tipa Jutarni List i HTV, nego mu jos treba omoguciti i da zabranjuje pristup internetu.

I otici se tamo gdje im Linic ili Mrsic nece odredjivati koliko ce raditi.
__________________
Dictionary is the only place that success comes before work.
Maped444 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:21.