Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2010., 00:04   #61
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
Operacija vađenja bubrega u ambulantnim uvjetima je suluda stvar osim ako nisi primoran to učiniti, a onda se isto može reći za većinu operacija.
Moji doktorčići u familiji su mi pričali da je oeraciju vađenja bubrega tak jednostavno izvesti da se može obaviti i ambulantno. DOduše, pričalo se o krađi organa, tipa ošamute te, izvade bubreg i ostave na cesti, a ti se probudiš sa rezom. Naravno da je stvar suluda, i da se stremi najidealnijim uvjetima. Moja opaska je bila u smislu stručnosti i mjesta gdje se operacija obavlja.

No mislim da nema mjesta panici i da će sve biti OK. Očito su morali to izvaditi da se stvar ne zakomplicira i pogorša. Lukinaj, spavaj u miru.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 00:12   #62
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Moji doktorčići u familiji su mi pričali da je oeraciju vađenja bubrega tak jednostavno izvesti da se može obaviti i ambulantno. DOduše, pričalo se o krađi organa, tipa ošamute te, izvade bubreg i ostave na cesti, a ti se probudiš sa rezom. Naravno da je stvar suluda, i da se stremi najidealnijim uvjetima. Moja opaska je bila u smislu stručnosti i mjesta gdje se operacija obavlja.

No mislim da nema mjesta panici i da će sve biti OK. Očito su morali to izvaditi da se stvar ne zakomplicira i pogorša. Lukinaj, spavaj u miru.
Hmmm,a ja sam mislio da za dobro očuvan bubreg koji bi bio poslije upotrebljiv treba cijeli tim liječnika i sestara. I mislim da nije dovoljno ošamutiti nego da treba dati i anesteziju. Ako se krade zub onda ti ga mogu tako izvaditi,ošamute te i probudiš se bez zuba
renegadeZga is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 08:14   #63
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Moji doktorčići u familiji su mi pričali da je oeraciju vađenja bubrega tak jednostavno izvesti da se može obaviti i ambulantno. DOduše, pričalo se o krađi organa, tipa ošamute te, izvade bubreg i ostave na cesti, a ti se probudiš sa rezom. Naravno da je stvar suluda, i da se stremi najidealnijim uvjetima. Moja opaska je bila u smislu stručnosti i mjesta gdje se operacija obavlja.

No mislim da nema mjesta panici i da će sve biti OK. Očito su morali to izvaditi da se stvar ne zakomplicira i pogorša. Lukinaj, spavaj u miru.
oni su trebali izvadit neku krv na bubregu, koja se sakupila i kako su je izvadili onda su isli zasiti bubreg, ali su rekli kad smo sivali bubreg je stalno pucao i da je krv izlazila, pa su mu ga izvadili skroz
__________________
"Ako vas žena pobjeđuje u tenisu, promijenite sport. Ako vas žena pobjeđuje u boksu, promijenite ženu."
lukinaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 12:33   #64
nije stvar u tehničkim teškoćama, dakle operacija sama po sebi nije previše zahtjevna za izvest, ovaj kirurški dio, ali sam čitav proces operacije (uključujući anesteziju, mogućnost krvarenja, općenito odražvanja hemodinamske stabilnsoti) i poslijeoperacijskom oporavka je itekako zahtjevan.
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 14:37   #65
Angry

Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Moji doktorčići u familiji su mi pričali da je oeraciju vađenja bubrega tak jednostavno izvesti da se može obaviti i ambulantno. DOduše, pričalo se o krađi organa, tipa ošamute te, izvade bubreg i ostave na cesti, a ti se probudiš sa rezom. Naravno da je stvar suluda, i da se stremi najidealnijim uvjetima. Moja opaska je bila u smislu stručnosti i mjesta gdje se operacija obavlja.

No mislim da nema mjesta panici i da će sve biti OK. Očito su morali to izvaditi da se stvar ne zakomplicira i pogorša. Lukinaj, spavaj u miru.
Gdje se to vade bubrezi ambulantno? Ja bih se htio dodatno educirati pa svakako javi....
Inače pitaj svoje "doktorčiće u familiji" koliko su osobno izvadili bubrega da mogu reci da je to "tak jednostavno".
Sancta simplicitas!
 
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 17:32   #66
Quote:
Uro-log kaže: Pogledaj post
Gdje se to vade bubrezi ambulantno? Ja bih se htio dodatno educirati pa svakako javi....
Inače pitaj svoje "doktorčiće u familiji" koliko su osobno izvadili bubrega da mogu reci da je to "tak jednostavno".
Sancta simplicitas!
Priča je razvila oko nekog naslova negdje u novima vezanog za otimanje ljudi na cesti ili gdje već, njihovo trpanje u neke mobilne ambulante, koje valjda zadovoljavaju sterilne uvjete, anesteziranje i vađenje bubrega u svrhu daljnje preprodaje.
Ne bih s "doktorčićima" više ulazila u raspravu, danas mi ih je puna pipa, a posebno njihovih egotripića i njihovog javljanja samo kad treba pametovati, a kad treba čovjeku dati pametan i stručan savjet, papila maca jezik.
Iznjela sam informacije koje imam, pa nek "kolege" koji su pametniji od ovih mojih dalje vode sami diskusiju ko je "pametan" a ko "pametniji" i "objasne" običnom smrtnom puku stvarno stanje stvari. Mene iskreno zaboli. Ima daleko važnijih pitanja za prodiskutirati.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 23.09.2010. at 18:47.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 21:44   #67
vidim da su te danas baš nasekirali
Mislim da se ovdje samo htjelo istaknuti činjenica da operacija bubrega ne spada u jednostavne operacije, iako u biti takvih stvarno nema, koliko god se nekome činilo jednostavno, jer uvijek ima milijun razloga zbog kojih nisu stvari jednostavne, samo što te činjenice nisu općepoznate informacije.
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 12:03   #68
Bravo, Ivanicapeca!
Stvarno je zgodno vidjeti kako "dežurni liječnici" skaču na ( po njima) zanimljive riječi, a ono što bi trebalo biti najbitnije - kako pomoći ljudima - ostaje po strani.
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 15:05   #69
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Priča je razvila oko nekog naslova negdje u novima vezanog za otimanje ljudi na cesti ili gdje već, njihovo trpanje u neke mobilne ambulante, koje valjda zadovoljavaju sterilne uvjete, anesteziranje i vađenje bubrega u svrhu daljnje preprodaje.
Ne bih s "doktorčićima" više ulazila u raspravu, danas mi ih je puna pipa, a posebno njihovih egotripića i njihovog javljanja samo kad treba pametovati, a kad treba čovjeku dati pametan i stručan savjet, papila maca jezik.
Iznjela sam informacije koje imam, pa nek "kolege" koji su pametniji od ovih mojih dalje vode sami diskusiju ko je "pametan" a ko "pametniji" i "objasne" običnom smrtnom puku stvarno stanje stvari. Mene iskreno zaboli. Ima daleko važnijih pitanja za prodiskutirati.
Draga Ivanicepeco,
baš je tvoj post "pametovanje" jer pišeš o stvarima o kojima ne znaš i dijeliš savjete iako nemaju podloge. Toliko o egotripu.
 
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 15:13   #70
Quote:
zdenka27 kaže: Pogledaj post
Bravo, Ivanicapeca!
Stvarno je zgodno vidjeti kako "dežurni liječnici" skaču na ( po njima) zanimljive riječi, a ono što bi trebalo biti najbitnije - kako pomoći ljudima - ostaje po strani.
Draga Zdenka27,
prije nego nas zagluši tvoj aplauz, pročitaj postove "dežurnih liječnika" pa ćeš vidjeti koliko su dali savjeta i pružili pomoći ljudima u potrebi ovdje na Forumu. Sve to pro bono i u svoje slobodno vrijeme. Žao mi je što nemaš uvid i u privatni mail jer je tamo upita i odgovora još toliko.
Dakle, borimo se protiv predrasuda o liječnicima i improviziranja u medicini.
 
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 21:37   #71
Quote:
Uro-log kaže: Pogledaj post
Draga Zdenka27,
prije nego nas zagluši tvoj aplauz, pročitaj postove "dežurnih liječnika" pa ćeš vidjeti koliko su dali savjeta i pružili pomoći ljudima u potrebi ovdje na Forumu. Sve to pro bono i u svoje slobodno vrijeme. Žao mi je što nemaš uvid i u privatni mail jer je tamo upita i odgovora još toliko.
Dakle, borimo se protiv predrasuda o liječnicima i improviziranja u medicini.


Ja znam da se ljudima lakše poistovjetiti sa laicima, posebice onima koji su i sami prošli kroz nešto slično, ali to ne znači da su kompetentni dijeliti savjete, barem ne ove stručne, jelte.
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 16:01   #72
Quote:
Uro-log kaže: Pogledaj post
Draga Ivanicepeco,
baš je tvoj post "pametovanje" jer pišeš o stvarima o kojima ne znaš i dijeliš savjete iako nemaju podloge. Toliko o egotripu.
Ajde molim te kvotaj gdje sam ja to davala medicinske savjete, a da nisam uključila struku? Ovdje? Napisala sam ono što sam saznala, i? Jeli ovo konzilij liječnika ili javni forum na koji dolaze i laici? Oprosti, ak imaš diplomu medicine, ne znači da si po svim medicinskim pitanjima najinformiraniji i najkompetentniji. I mi laici ponešto znamo.
Koji frajer
Quote:
Uro-log kaže: Pogledaj post
Draga Zdenka27,
prije nego nas zagluši tvoj aplauz, pročitaj postove "dežurnih liječnika" pa ćeš vidjeti koliko su dali savjeta i pružili pomoći ljudima u potrebi ovdje na Forumu. Sve to pro bono i u svoje slobodno vrijeme. Žao mi je što nemaš uvid i u privatni mail jer je tamo upita i odgovora još toliko.
Dakle, borimo se protiv predrasuda o liječnicima i improviziranja u medicini.
Sorry, ali na topicu na koji ja "navraćam", nisam još niti jednom vidila ni jednog liječnika koji je rekao neku pametnu (osim modova koji ponekad navrate, a u branši su)
Baš mi je žao što nemam uvid koliko si to pomogao ljudima.
Toliko o pametovanju.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 27.09.2010. at 16:11.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 21:16   #73
Halo ekipa, malo ste zastranili!
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 21:34   #74
Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
Halo ekipa, malo ste zastranili!
Ja nisam . Dala sam čovjeku odgovor, i odgovorila na prozivanja koja nemaju veze s ničim.

I dalje sa zanimanjem pratim topic i čekam još neku pametnu sugestiju lukinaju.
Za sad je nešto konkretno ponudio samo Ante. Svi ostali su se uhvatili moje digresije ko pijan plota.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 12:11   #75
Još jedna operacija bubrega?

Bila sam na operaciji bubrega ove god u 7.mj. Rezali su desni bubreg sa strane jer je praktički skoro cijeli uništen radi preuskog kanala koji su isto širili. Taj mali dio bubrega su ostavili da vide hoće li funkcionirat, pošto imam 19 godina pa kao ne mogu odmah vadit. Rekli su mi da se javim ukoliko će se bolovi javit... i eto, mene steže cijela desna strana, mokraća mutna, dobila temperaturu... Osjećam da ću opet imat napadaje bolova. Sad čekam prijateljicu pa ću na hitnu. Recite mi jel netko imao slična iskustva? Hoću morat ponovo na operaciju il je to normalno? Mada znam da nije normalno, al jako sam teško podnijela operaciju i ne znam dal ću moć opet ((((((((((((
micamaca19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 19:42   #76
To je vrlo teško ovako forumski predviđati. Sretno!
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 00:13   #77
Bubreg

Ovako,imam ogroman problem s lijevim bubregom!
Boli za nevjerovat! Jucer i prekjucer sam cijeli dan visila u bolnici i isla na svakakve pretrage,na kraju i na ultrazvuk. Ispostavilo se da imam upalu mjehura (koju srecom vise nemam) a da mi je bubreg sasvim OK! Dobila sam Spasmex protiv bolova. Sad,ja neznam koj mi je vrag,zasto me to toliko boli! Popila sam hrpu Spasmexa i nista,ne djeluje ni malo!!!!
Krepavam od boli! Molim vas pomozite,sto da radim?
__________________
HAJMO RUKE GORE,HIP HOP HUREEEEJ,JAGODICE BOBICE VODIMO NA KEEJ
Ells is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 16:56   #78
Ultrazvukom se vidi izgled bubrega. Kada je akutna upala u pitanju ultrazvučno se na bubregu najčešće ne vide nikakave promjene, tek kod težeg glomerulonefritisa, ili kod kroničnih upala kada tkivo bubrega počne ožiljkavati.
Ultrazvukom se mogu vidjeti kamenčići u bubregu, ali tek kada su oko 5mm veličine ili veći - ono što je manje od toga se ne može ultrazvučno razlikovati od ostatka tkiva u bubregu.
Što znači možeš imati nekakav sitni kamenčić u bubregu koji se ultrazvučno ne može vidjeti. Isto tako, ako se kamen počeo spuštati iz bubrega ureterom prema mjehuru (što boli užasno - uglavnom se uspoređuje sa porođajnim bolovima) također se na UZV ne može vidjeti nikako bez obzira na veličinu.

S obzirom da si dobila Spasmex pretpostavljam da je zaključeno ipak da se radi o kamenu, a ne o upali.
Spasmex koji su ti dali nije lijek protiv bolova, već lijek za opuštanje glatkih mišića poput onih u ureteru, a u svrhu da se ureter manje stiska oko kamena koji prolazi, tako da taj prolazak bude manje bolan.
Uz Spasmex ti je bitno piti što više tekućine jer ako je kamenčić u pitanju treba se izmokriti.
Ako ništa drugo lezi u kadu tople vode što pomaže opuštanju i nalijevaj se tekućinom.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 17:27   #79
Quote:
Ells kaže: Pogledaj post
Ovako,imam ogroman problem s lijevim bubregom
Navodno su cijene bubrega u BiH pale...

Bilo kakvo trazenje medicinskog savjeta preko foruma od nepoznatih i nekvalificiranih osoba je, u najmanju ruku, budalasto.
Cpatain Rbubish is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 11:41   #80
Bubreg zadržava krv

Djevojka (28) mi ima užasne bolove u desnom bubregu. Problem je u tome što isti skuplja krv, te se vidi na nalazima (snimkama) njegovo povećanje. Djevojka je u danima kada treba dobiti menstruaciju, odnosno trebala je dobiti još prije nekoliko dana. Prije mjesec dana nalazila se u bolnici Sv. Duh iz razloga što je djevojka anemična, te je bila na transplantaciji krvi i liječena je homeopatijom. Zdravlje joj se nakon toga poboljšalo, ali sada ima velikih problema sa desnim bubregom koji zadržava krv, a za kojeg je znala i ranije da ima problema, te je često bila na pretragama, ali nikada joj se ovo nije dogodilo.

Da li ima netko iskustva s tim.......liječenje itd

Bilo kakav odgovor ili savjet dobro bi došao, hvala
simon2012 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:48.