Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2010., 12:33   #2181
Malo su nadograđivali sućelje na postani student. Sad se možete predomišljat gdje ćete pisat ispit, i stavili su posebno verificirani podatci/ocjene.
jackall is offline  
Old 22.01.2010., 12:36   #2182
E ja baš to ne mogu! fuuuuuuuuuuu<k
ausencia is offline  
Old 22.01.2010., 12:37   #2183
Da, sorry, krivo napisala, samo smjer za izobrazbu trenera ima neke dodatne provjere motoričnih sposobnosti.
__________________
Crazy and lazy!
emem44 is offline  
Old 22.01.2010., 13:05   #2184
Quote:
JAKI88 kaže: Pogledaj post
Navedeno je 6 knjiga mislim al za upis u godinu godinu 2009/10 tako da neznam dal je toto,a ništa bacam se na čitanje
Ček,ovo je školska godina 2009/2010.Ti ćeš polagati državnu maturu u toj školskoj godini.Što ti sada nije jasno?To je to
__________________
Doviđenja,i hvala za sve one ribe
Drveni Mario is offline  
Old 22.01.2010., 13:08   #2185
Quote:
trešnjica kaže: Pogledaj post
Da, i ja sam zvala ncvvo i čitavo vrijeme bila ubijeđena da je to prosjek stare mature. Ali nema logike. Kako nam mogu staru maturu računati? Što će onda sadašnji maturanti napisati tu? Prvo sam bila računala prosjek jedno dva puta i nije se poklapalo ali treći put je bio točan broj (onaj koji su mi unosili). Al' ja sam svejedno ostavila veći prosjek tj. prosjek stare mature i mijenjam ga ako mi promijene. Možda upali

Zborjila sam prosječne ocjene svih razreda i podijelila sa 4 i stvarno dobila prosjek koji su mi oni stalno pisali.
hm...a meni je prosjek tih ocjena 3,25 a zaokružen je na 3,30 s tim da sam prije par dana upisao prosječnu ocjenu 4,00 i tak sad stoji već neko vrijeme al kad odem na ''Rezultati po prijavljenim studijskim programima'' tamo mi pod rezultat piše 3,30

Quote:
Opća opasnost kaže: Pogledaj post
Ako vam se poklapa radi se o slucajnosti. Traze da se to upise jer POJEDINI fakulteti boduju ocjenu sa stare mature.
Jel se može negdje nać popis tih fakulteta?
__________________
morning chaos...noon chaos...midnight chaos...eternity chaos
firestarter_17 is offline  
Old 22.01.2010., 13:14   #2186
Quote:
Uvijek spreman kaže: Pogledaj post
a jbt koji carevi ovi iz ministarstva
moj frend jučer išao osobno odnijeti dokumente koji su potrebni i oni ih uzeli, kopirali i vratili mu...znači nikakve ovjere kopiranih dokumenata nije bilo potrebno niti išta
Jebote ovima iz Zg je to najjeftinije...em ne plaćaju poštarinu, em ne plaćaju ovjeru kopiranih, em im odmah vrate originale...
Ma mi u Zagrebu imamo sve besplatno.Sve živo.Vi iz ostalih dijelova Hrvatske nemate pojma kako je nama tu odlično.Samo mi nije jasno zašto niste nedavno Bandića izabrali za predsjednika pa bi vama svima bilo bolje?Imali bi sve besplatno kao mi u Zagrebu.Doseli se u Zagreb
__________________
Doviđenja,i hvala za sve one ribe
Drveni Mario is offline  
Old 22.01.2010., 13:38   #2187
danas konačno šaljem dokumente, treba isprintati obrazac prijave, kako se to radi i gdje? jer nakon što sam se registrirala više ga nema u onom obliku
hvala!
mify is offline  
Old 22.01.2010., 13:38   #2188
ljudi dal neko zna pouzdano dal smo mi kao stariji maturanti dužni izaći odnosno položiti obavezne predmete mature (pr. na faksevima koji me zanimaju matematika se ili ne boduje ili se boduje sa zanemarivih 5% pa me zanima dal sam u obvezi položit je ili nisam).
pročitao sam na nekoj od prethodnih stranica da takva obaveza ne postoji (onaj dio o manje bodova u odnosu na one koji izađu/polože mi je sasvim jasan), čak i da ne moramo ni izać na maturu (čime su naravno šanse za upis svedene na minimum ili ih nema) al mi je danas, prilično neuvjerljivo, pri predavanju dokumenata rečeno da smo dužni položiti obavezne predmete (matematiku i hrvatski).

jel ima neko provjerenu i točnu informaciju?

Zadnje uređivanje nordiCompany : 22.01.2010. at 13:45.
nordiCompany is offline  
Old 22.01.2010., 13:42   #2189
Quote:
mify kaže: Pogledaj post
danas konačno šaljem dokumente, treba isprintati obrazac prijave, kako se to radi i gdje? jer nakon što sam se registrirala više ga nema u onom obliku
hvala!
odgovoreno već nekoliko puta u ovom topicu...

moji podatci -> podatci o registraciji -> link preuzmi obrazac prijave odmah pri vrhu, iznad podataka
nordiCompany is offline  
Old 22.01.2010., 14:00   #2190
Quote:
nordiCompany kaže: Pogledaj post
ljudi dal neko zna pouzdano dal smo mi kao stariji maturanti dužni izaći odnosno položiti obavezne predmete mature (pr. na faksevima koji me zanimaju matematika se ili ne boduje ili se boduje sa zanemarivih 5% pa me zanima dal sam u obvezi položit je ili nisam).
pročitao sam na nekoj od prethodnih stranica da takva obaveza ne postoji (onaj dio o manje bodova u odnosu na one koji izađu/polože mi je sasvim jasan), čak i da ne moramo ni izać na maturu (čime su naravno šanse za upis svedene na minimum ili ih nema) al mi je danas, prilično neuvjerljivo, pri predavanju dokumenata rečeno da smo dužni položiti obavezne predmete (matematiku i hrvatski).

jel ima neko provjerenu i točnu informaciju?
Upravo to i mene zanima i za sada ta informacija koliko sam gledao ne postoji. Ostaje jedino nazvati određeni fax i pitat, no koliko čujem ni na neim fakultetima službenici u referadi nemaju pouzdane informacije. Kaos.
Mene zanima filozofski gdje je matematika 5% ali zvat ću ih tek u ponedjeljak i ne znam hoću li dobiti 100% pouzdanu informaciju.

Stvarno, ak netko ima odgovor ili iskustva neka napiše, hvala
Echoe is offline  
Old 22.01.2010., 14:19   #2191
upravo sam bila na smotri.
Dizajnera opće nema , cura na arhitekturi nema pojma o državnoj maturi. jedino što zna je da ona nosi max 400 od 1000 bodova. nit zna postotke nit dal je njima likovni obavezan niš, naravno ispitivala sam da vidim što oni znaju, ali ispalo je da ja znam više.

Ja bum te dokumente isto osobno odnijela, moram ovjeriti završnu svjedodžbu onu s mature.
I počinjem čitat te knjige za esej tek 1.3. nek bude svježe

edit : vidim da su dali rezultate po prijavljenim studijskim programima, broj je dobiven prosjekom svih ocjena. ajde nije loše. i guess

Zadnje uređivanje ivuschka : 22.01.2010. at 14:26.
ivuschka is offline  
Old 22.01.2010., 14:21   #2192
Quote:
nordiCompany kaže: Pogledaj post
ljudi dal neko zna pouzdano dal smo mi kao stariji maturanti dužni izaći odnosno položiti obavezne predmete mature (pr. na faksevima koji me zanimaju matematika se ili ne boduje ili se boduje sa zanemarivih 5% pa me zanima dal sam u obvezi položit je ili nisam).
pročitao sam na nekoj od prethodnih stranica da takva obaveza ne postoji (onaj dio o manje bodova u odnosu na one koji izađu/polože mi je sasvim jasan), čak i da ne moramo ni izać na maturu (čime su naravno šanse za upis svedene na minimum ili ih nema) al mi je danas, prilično neuvjerljivo, pri predavanju dokumenata rečeno da smo dužni položiti obavezne predmete (matematiku i hrvatski).

jel ima neko provjerenu i točnu informaciju?
Quote:
Kandidati koji s danom 31. siječnja 2010. godine još nisu navršili 24 godine, a završili su najmanje četverogodišnje srednje obrazovanje prije 2010. godine, također polažu ispite iz predmeta čije rezultate visoka učilišta koriste u svrhu rangiranja kandidata pri upisima na studijske programe.
Meni se čini da polažeš samo ono što ti treba.

Oni isto nikako da se usuglase sami sa sobom.
jackall is offline  
Old 22.01.2010., 14:22   #2193
e kako stoji sad stvar s prijamnima na ADU? da li stariji maturanti trebaju polagati drzavnu maturu?? mene zanima produkcija i montaza na adu. hvala na odgovoru! ! ! ! !
__________________
to unpathed waters, undreamed shores
mirabelle is offline  
Old 22.01.2010., 14:49   #2194
Quote:
jackall kaže: Pogledaj post
Quote:
Kandidati koji s danom 31. siječnja 2010. godine još nisu navršili 24 godine, a završili su najmanje četverogodišnje srednje obrazovanje prije 2010. godine, također polažu ispite iz predmeta čije rezultate visoka učilišta koriste u svrhu rangiranja kandidata pri upisima na studijske programe.
ovime apsolutno ništa nije rečeno osim da se i mi podliježemo rangiranju prema rezultatima državne mature.
danas sam stekao tamo dojam da ni oni nemaju pojma dal i za nas vrijede ista pravila igre kao i za aktualne maturente a to znači polaganje svih ispita koju se boduju za pojedini faks da bi uopće mogli konkurirati za upis ili nam se vrednuju rezultati u pojedinim predmetima ali nismo u obvezi (sve) položiti. naravno u tom slučaju bi kalkulirao u smislu da ne bi gubio vrijeme na matematiku koja iznosi 5% ukupnih bodova nego bi se koncentirao na drugo, a na matematiku izašao pro forme ili uopće ne izašao.
valjda će se pojavit neka službena informacija, dosta je ovo bitno u cijeloj priči.
nordiCompany is offline  
Old 22.01.2010., 15:00   #2195
Quote:
mirabelle kaže: Pogledaj post
e kako stoji sad stvar s prijamnima na ADU? da li stariji maturanti trebaju polagati drzavnu maturu?? mene zanima produkcija i montaza na adu. hvala na odgovoru! ! ! ! !
prijavit se za državnu maturu definitivno moraš, ako ništa drugo zbog verifikacije ocjena iz srednje škole koje ti na adu nose 10%. još 10% ti nosi hrvatski na državnoj maturi a dal se i na nas primjenjuje obaveza polaganja traženih predmeta (u tvom slučaju adu-a b razine hrvatskog, matematike i stranog jezika) i mi pokušavamo doznat pa prati forum.
naravno za adu se traže i neke dodatne provjere ali o tome već vjerojatno znaš sve.
nordiCompany is offline  
Old 22.01.2010., 15:47   #2196
*obrisano
__________________
Jedem, dakle debela sam

Zadnje uređivanje trešnjica : 22.01.2010. at 16:22.
trešnjica is offline  
Old 22.01.2010., 15:55   #2197
Quote:
trešnjica kaže: Pogledaj post
Ispravak:

Ispitna djela za I. dio probne mature (školski esej)
U I. dijelu ispita na pokusnoj državnoj maturi kao književni predložak bit će ponuĎeni samo tekstovi iz sljedećega popisa.
jackall is offline  
Old 22.01.2010., 15:58   #2198
Quote:
jackall kaže: Pogledaj post
To možda znači da ovo što će biti na probnoj neće nama. Tako je Zlatarovo zlato bilo na probnoj u Hercegovini
__________________
Jedem, dakle debela sam
trešnjica is offline  
Old 22.01.2010., 16:01   #2199
Quote:
trešnjica kaže: Pogledaj post
To možda znači da ovo što će biti na probnoj neće nama. Tako je Zlatarovo zlato bilo na probnoj u Hercegovini

o čemu ti pobogu?

Zadnje uređivanje nordiCompany : 22.01.2010. at 16:08.
nordiCompany is offline  
Old 22.01.2010., 16:02   #2200
Quote:
trešnjica kaže: Pogledaj post
To možda znači da ovo što će biti na probnoj neće nama. Tako je Zlatarovo zlato bilo na probnoj u Hercegovini
I po čemu je to ispravak?

Ako tako razmišljaš možeš se vrlo lako zeznut.

edit: uostalom, odakle si ti to izvukla?

edit: nevermind, našla

Uoči što piše prije toga,
Quote:
Na probnoj maturi u školskoj godini 2008./2009. ne će se ispitivati sadržaji nastave 4. razreda i dijelovi sadržaja 3. razreda (modernizam i hrvatska moderna).
Ponuđena ispitna djela na pokusnoj državnoj maturi 2008./2009. dijelom se razlikuju od ispitnih djela na državnoj maturi 2009./2010. zato što se ispit provodi u 3. razredu.
I daj makni ono boldano iz posta dok još možeš, samo buniš ljude

Zadnje uređivanje jackall : 22.01.2010. at 16:07.
jackall is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:02.