Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2016., 16:10   #881
Quote:
absynthium kaže: Pogledaj post
ja cekam od proslog ponedjeljka... poslao sam nekog da odnese papire za mene, rekli su javiti se mailom da dodjem potpisati neki papir, no ugovor se salje postom. Ne dolazi se tamo potpisati.
Ja sam morala doći tamo potpisati, ispuniti neku anketu i ne znam kaje još bilo. Ugovor potpisan sa njihove strane su mi poslali nakon par dana.
alfa111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 11:07   #882
Evo da se prijavim i ja sa svojim iskustvom.
Predala sam potpisanu dokumentaciju 19.4

29.4. Uplacena je cijela svota potpore.
Super.
Ja sam mislila da cu se nacekat.
Na kraju zadovoljna.
Od predanog plana 21.1....eto-zavrseno jucer.

how yes no
__________________
Do you feel real
genes is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 13:58   #883
Izrađujem poslovne planove za samozapošljavanje, i za istu uslugu naravno izdam i račun.
Već sam napisala dosta poslovnih planova za razne djelatnosti i svi su odobreni, ukoliko netko hoće dokaze slobodno neka se javi.
Ja se nalazim na otoku Braču, što nije nikakva prepreka, bilo gdje da se nalazite. Dostavite mi (mailom ili viberom) kopije ili slike nekih dokumenata koji su mi neophodni i čujemo se u vezi detalja.
Također vas uputim u proceduru otvaranja obrta ili firme i druge stvari koje vas zanimaju (u vezi poslovanja i vođenja poslovnih knjiga).
Ukoliko je netko zainteresiran - inbox.
Lp
__________________

RADIMO POSLOVNE PLANOVE ZA DOBIVANJE 55,000KN+ U SVRHU SAMOZAPOŠLJAVANJA.
http://www.astrid-knjigovodstvo.hr https://www.facebook.com/samozaposlj...nasredstvaHZZ/
Astrid & Co. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 21:08   #884
Pozdrav,
evo da se i ja javim ,...nakon 3-4 mjeseca dobila sam odgovor, negativan - s obzirom da mi je najviša završena škola gimnazija ( nemam adekvatnu struku za vlastiti posao ) .....nisam niti razmišljala da bi to moglo utjecati s obzirom da je troškovnik i kompletni plan korektno ispunjen , .... toliko o "poticajnom " odgovoru , ....samo sam izgubila vrijeme , naravno ne odustajem od plana , ...zasukati rukava i u vlastite pobjede , ....eto ako je netko u istoj situaciji čisto da zna da ne gubi vrijeme , ... pozZ i sretno svima ( pa i meni :-) )
info1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 02:03   #885
Vec 15 dana cekam da me pozovu na potpis ugovora
max1101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 22:25   #886
Quote:
info1983 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
evo da se i ja javim ,...nakon 3-4 mjeseca dobila sam odgovor, negativan - s obzirom da mi je najviša završena škola gimnazija ( nemam adekvatnu struku za vlastiti posao ) .....nisam niti razmišljala da bi to moglo utjecati s obzirom da je troškovnik i kompletni plan korektno ispunjen , .... toliko o "poticajnom " odgovoru , ....samo sam izgubila vrijeme , naravno ne odustajem od plana , ...zasukati rukava i u vlastite pobjede , ....eto ako je netko u istoj situaciji čisto da zna da ne gubi vrijeme , ... pozZ i sretno svima ( pa i meni :-) )
Ne odustajte! Ne samo od posla, nego ni od poticaja
Napišite argumentirani prigovor - molbu, obavezno, što prije!
__________________

RADIMO POSLOVNE PLANOVE ZA DOBIVANJE 55,000KN+ U SVRHU SAMOZAPOŠLJAVANJA.
http://www.astrid-knjigovodstvo.hr https://www.facebook.com/samozaposlj...nasredstvaHZZ/
Astrid & Co. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 22:27   #887
Quote:
max1101 kaže: Pogledaj post
Vec 15 dana cekam da me pozovu na potpis ugovora
Ništa čudno, ali bitno da su vam odobrili
__________________

RADIMO POSLOVNE PLANOVE ZA DOBIVANJE 55,000KN+ U SVRHU SAMOZAPOŠLJAVANJA.
http://www.astrid-knjigovodstvo.hr https://www.facebook.com/samozaposlj...nasredstvaHZZ/
Astrid & Co. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 16:05   #888
Ako bi mi netko mogao objasniti neke stvari,nisu mi bas jasne. Uzeo bi poticaj za samozapošljavanje i otvorio jdoo, kako vidim moguce je nakon sto predas plan otvoriti poduzeće i krenuti sa radom, ne mora se čekati da ti se odobri poticaj. Da li ja moram za to vrijeme dok čekam, prijaviti se na na puno radno vrijeme i plaću, kako u hzz traže ili tek nakon sto mi se odobre poticaji? Isto tako da li bi plaćao doprinose i plaću za sebe kao zaposlenik ili kao direktor? Da li je moguce kao trošak navesti trošak najma prostora, ako taj prostor iznajmljujem ja sam sebi, odnosno određeni dio kuće, sobe, koje sam vlasnik. Hvala
dadodd is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 16:39   #889
Quote:
dadodd kaže: Pogledaj post
Ako bi mi netko mogao objasniti neke stvari,nisu mi bas jasne. Uzeo bi poticaj za samozapošljavanje i otvorio jdoo, kako vidim moguce je nakon sto predas plan otvoriti poduzeće i krenuti sa radom, ne mora se čekati da ti se odobri poticaj. Da li ja moram za to vrijeme dok čekam, prijaviti se na na puno radno vrijeme i plaću, kako u hzz traže ili tek nakon sto mi se odobre poticaji? Isto tako da li bi plaćao doprinose i plaću za sebe kao zaposlenik ili kao direktor? Da li je moguce kao trošak navesti trošak najma prostora, ako taj prostor iznajmljujem ja sam sebi, odnosno određeni dio kuće, sobe, koje sam vlasnik. Hvala
Da, može. Ne trebate čekati odobrenje. Ukoliko otvarate a niste nigdje zaposleni (a i morate biti u evidenciji za predati plan) trebate se u svoj jdoo prijaviti na puno radno vrijeme, možete i kao obični zaposlenik. Manji su vam doprinosi.
Ne, ne možete sami sebi, ni od rodbine, nije dozvoljeno.
Lp
__________________

RADIMO POSLOVNE PLANOVE ZA DOBIVANJE 55,000KN+ U SVRHU SAMOZAPOŠLJAVANJA.
http://www.astrid-knjigovodstvo.hr https://www.facebook.com/samozaposlj...nasredstvaHZZ/
Astrid & Co. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 16:38   #890
Quote:
Astrid10 kaže: Pogledaj post
Ne odustajte! Ne samo od posla, nego ni od poticaja
Napišite argumentirani prigovor - molbu, obavezno, što prije!
Evo da javim iskustvo!

Napisala sam prigovor (uz to priložila argumente i dodatne dokumente) za partnera (kojem nisu bili odobrili - a njegovom partneru jesu - za zajednički j.d.o.o. - nisam im ja pisala zajednički plan - tad ih još nisam poznavala ) i odobreno je, tj. promijenili su rješenje

Tako da ukoliko smatrate da imate argumente i prihvatljive troškove, nikako ne odustajte! :klap:
__________________

RADIMO POSLOVNE PLANOVE ZA DOBIVANJE 55,000KN+ U SVRHU SAMOZAPOŠLJAVANJA.
http://www.astrid-knjigovodstvo.hr https://www.facebook.com/samozaposlj...nasredstvaHZZ/
Astrid & Co. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 11:32   #891
Jucer potpisao ugovor, sada samo cekam uplatu sredstava
max1101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 15:54   #892
Pozdrav ��
Da li bi mi netko mogao objasniti moju situaciju.. Ovako dobila sam pozitivan odgovor u veza poticaja, moram donijeti sve papire na hzz i tada potpisujem ugovor. Prekjučer sam registrirala obrt i otvorila žiro račun. Danas sam se htjela prijaviti na mirovinsko, ali potrebno je reci datum početka rada. Sada me zanima da li ja mogu početi raditi već drugi tjedan ili moram čekati da potpišem ugovor na hzz-u i da mi novce uplate na račun?
Zahvaljujem na odgovoru!
Linda1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 22:47   #893
Mozes odmah poceti s radom

Sent from my SM-T210 using Tapatalk
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 23:51   #894
[QUOTE=Leptiric;58814199]Mozes odmah poceti s radom

Sent from my SM-T210 usin

Hvala! Ja sam mislila da je obavezno početi kad isplate poticaj.. Jer sam mislila tim novcem kupiti neku opremu koja mi treba.
Znači od onog datuma od kojeg prijavim rad od tad plaćam mirovinsko i zdravstveno, jel tako?
Linda1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 15:24   #895
Da

Sent from my m2 using Tapatalk
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 12:59   #896
Pozdrav, prvi put ovdje pišem, ali vas čitam već duže.

Naime, na stranicama HZZ-a vidim da je privremeno obustavljen program potpore za samozapošljavanje, tj. obrađuju se zahtjevi koji su podneseni do 23.6.2016., a dalje se ne zaprimaju novi. Budući da smo se mi taman pripremali, tj. čekali termin za sljedeće pripreme za izradu programa, sad me zanima da li se znalo ovo već ranije događati? Jel ranije bilo sličnih, privremenih, obustava?

K tome je u sklopu tih mjera privremeno obustavljen i program stručnog osposobljavanja za rad bez zasnivanja radnog odnosa... što mi je bila alternativa za iskoristiti ako ovo ne prođe odobravanje... malo je reći da sam ljuta, ali pošto mi za sad ne gori pod petama NADAM se da će početak nove godine donijeti ponovno pokretanje ovih programa.

Što mislite? Imate li možda više saznanja?
Amber12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 13:21   #897
Pogledaj šta se dešava s vladom... Ovo se očekivalo, a vrlo vjerojatno će maksimalno pooštrit kriterije i za već predane zahtjeve. Mene su nakon što sam predao zahtjev zvali iz HZZ-a s preporukom da tražim poticaje od Grada Zagreba, tako da je već to bila naznaka da nemaju para
Interpol2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 14:18   #898
Da, pratim situaciju i moglo se očekivati ovako nešto. No ipak, zvali su nas početkom tjedna da se predavanja za poticaje nastavljaju te se dragi upisao u sljedeću slobodnu grupu. Još nam je rečeno da kada završi ta edukacija oko pisanja plana idemo i na individualne konzultacije s mentoricom i tek potom predajemo kompletan zahtjev...

Sad sam malo zbunjena... budući da je bilo telefonski i da savjetnica nije imala previše vremena razglabati, nije mi jasno znači li sad to da ipak poticaja ima, ili? Možda vrijedi limit za osobe do 30 godina kao i za stažiranje bez osnivanja radnog odnosa... U svakom slučaju idemo korak po korak pa ćemo vidjeti. Oboružali smo se strpljenjem.
Amber12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 18:20   #899
Nakon one prve objave imali su još jednu u kojoj demantiraju da se bilo šta obustavlja, ali čim se sredstva preraspoređuju znači da ih fali. Sretno

Sent from my Mi phone
Interpol2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 22:29   #900
Ja sam predao molbu za dobivanje poticaja krajem 4. mjeseca, znaci jos malo ce biti 3 mjeseca od tada.

Tijekom komunikacije s njima , prije mjesec dana sam saznao za ovo
"Za Vaš Zahtjev za samozapošljavanje je u statusu čekanja suglasnosti Središnje službe."
"Čim budemo imali informaciju vezano za daljnji status Vašeg zahtjeva, bit ćete obavješteni."

Koliko to sveukupno inace traje? To sto sam dogurao do "Sredisnje sluzbe", da li netko zna sto to tocno znaci? Hvala.

U medjuvremenu sam promijenio mjesto prebivalista tj. trebam se uskoro javiti u novi ured za zaposljavanje. Da li ovo moze imati utjecati na cijelu situaciju?
slobodarazlike is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:45.