Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2008., 15:56   #1
Kako konačno pokopati Subaru

Pa zapravo plan je vrlo jednostavan. Daš kretenu da vodi firmu i eto velike sreće.
Prvo se neki genije domislio da Impreza mora biti 5V (jerbo su dotadašnji vlasnici izrodili nešto sitno dječice)
Onda se uzme najružniji, najjadniji i najgluplji design, već viđen uz to (Daewoo Lanos jelte) i to pokuša prikazati kao "revolucija". Kad stvar propadne onda kažeš - STi će izgledati još bolje.
Kad to nije dosta onda pronađeš najružniji auto na planeti i šire i rebrandaš ga Subaru (govorim jasno o Materii).

I kao zadnji čavao u ljesu - objaviš slijedeće:
Mali tulavi boss of Fuji Heavy Industries Ikuo Mori je objavio - kriza, kriza, trtlj, ser, melj .... In order to optimise the management resources and to strengthen the Subaru brand further, Fuji Heavy decided to withdraw from WRC activities....

Ma bravo kosooki prijatelju. Usrali ste kompletan brand, design vam je u klincu, paleta bijedna a sad se rješavate i naslijeđa.

Zašto mi na pamet pada ..... Lancia Delta Integrale .....

Poruka velikim šefovima FHI-a ....
A za Subaru
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 16:11   #2
Zanimljivo je kako uglavnom japanski brendovi odustaju od utrka (honda, suzuki, subaru). Bit će da se nema baš para kao što se mislilo i da su kompanije malo previše napuhale dobiti i vrijednosti. Sva sreća jer auti su im ionako
joso99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 16:39   #3
slažem se sa svim napisanim za subaru i dodajem - retardirani zastupnici koji odvračaju ionako mali broj zainteresiranih.
žalosno je da sve više takvih proizvođača i/ili modela propada i auti se uglavnom rade na temelju prodajnih planova. nema više auta s "karizmom"
StormShadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 16:53   #4
Quote:
joso99 kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je kako uglavnom japanski brendovi odustaju od utrka (honda, suzuki, subaru). Bit će da se nema baš para kao što se mislilo i da su kompanije malo previše napuhale dobiti i vrijednosti.
A možda su dovoljno pametni da se na vrijeme povuku. Ili znaju da država njima neće uskakati ko ostalima?
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 17:00   #5
Da su na "zdravim" temeljima , nebi im drzava trebala uskakati.
ivo patijera is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 17:24   #6
u biti sad se pokazuje da kosooki ne rade sa dušom, nego samo iz čistog profita
nekako sam se nadao da bar subaru je japanski brand koji malo podsječa na europu jer se držao tradicije ali čim su dizlo ubacili ovako nešto je i bilo za očekivat
sramota
toni_89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 17:31   #7
Quote:
toni_89;17664972[B kaže:
]u biti sad se pokazuje da kosooki ne rade sa dušom, nego samo iz čistog profita[/B]
nekako sam se nadao da bar subaru je japanski brand koji malo podsječa na europu jer se držao tradicije ali čim su dizlo ubacili ovako nešto je i bilo za očekivat
sramota
A tko ne radi? Pa svi su takvi, što je i normalno jer da nisu, ne bi ni opstali, takvo je tržišta, takva je konkurencija i gotovo.
Hildegard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 17:32   #8
TO IVO PATIJERA: Ajd obrazlozi to malo bolje,jer ja neznam, a ako neznam ne trkeljam bezveze!!! Znaci GM,Chrysler,Ford svi su na kako ti kazes "nezdravim"temeljima?? Mozda je i Stinger u pravu jer poznajuci japansku filozofiju i pristup radu ne vjerujem da si uopce i zele priustiti takvu situaciju da moraju od drzave traziti novac jer to je onda znak da je kraj. Mozda se jednostavno zele jedno vrijeme primirit dok se situacija ne normalizira,a ne grlom u jagode,pogotvo se to tice Honde koja je u F1 i onako slaba a cifre su enormne. Cudim se Toyoti da se nije povukla s obzirom da su imali najveci proracun u F1,a rezultate isto tako mizerne. Meni se cini da su japanci malo povukli rucnu,ocito prije nego ostali jer tak i tak svjetski ekonomisti sljedecu godinu najavljuju kao kriticnu.Zivi bili pa vidjeli.....

TO CDRW: a subaru su usrali neovisno o krizi jer ocito da su kupci postali neki obiteljski ljudi koji bi trebali kupit avensisa ako vec zele obiteljsku limuzinu,a subaru nek ostave "velikim deckima"
yoshimura-nipon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 17:39   #9
Quote:
toni_89 kaže: Pogledaj post
u biti sad se pokazuje da kosooki ne rade sa dušom, nego samo iz čistog profita
nekako sam se nadao da bar subaru je japanski brand koji malo podsječa na europu jer se držao tradicije ali čim su dizlo ubacili ovako nešto je i bilo za očekivat
sramota

Da.. ti si eto mislio kupit subaru, ali kad su uveli dizel odustao si... a ovo što su izašli iz wrc-a te je definitivno odbilo od subaru-a kao budućeg automobila.

Meni stvarno nije jasno koji k.... uvijek se diže panika oko tih dizela. Ako će im to prodavati auto u europi onda će ga i napraviti... od slave nitko ne živi, a brojke prodanih primjeraka će sve opravdati...

A da bi ja sad odustao od neke marke koja mi se sviđa zato što je kao napravila dizel? Smiješno...


Kad se je Mitsubishi povukao nakon svega što je napravio u WRCu nitko nije toliko dramio... u biti, po meni je jedini pravi krivac za sva ta povlačenja FIA i nitko drugi.
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 17:54   #10
Vjerovali ili ne, svi ne zive kao Hrvati sa optimizmom biti ce bolje i uzimat cu kredita koliko mogu. Bilo bi neumjesno od japanskih proizvodaca da se sada razmecu sa novcima kada je ovakva kriza, kao i primjer zatvaranja tvornica na par tjedana. Japanski proizvodaci stoje na daleko boljim temeljima nego bilo koji americki proizvodac ili vecina europskih proizvodaca.

Japanske su tvrtke vezane uz "kucne banke" koje ih financiraju tako da kod njih nema toliko problema da li mogu dobiti sredstva ili ne, pod uvjetom da je zdrava banka. A rijetko je koja zdrava jer su svi ulagali u Americke vrijednosne papire koji su preko noci izgubili vrijednost.

Honda je izjavila da ce izaci iz formule 1 ako ce se krenuti sa daljnjom regulacijom formule sto se i napravilo. Bolje da su sad izasli nego da sam gledao kako Hondin bolid vozi na diesel ili na neke druge ekolosko regulativne gluposti. Svi znamo da je glavna prednost japanaca pouzdanost i preciznost sto vise nije dolazilo do izrazaja kada se motor slagao za svaku utrku. Uostalom prema cemu krece formula citav taj R&D je bacen u vodu zbog glupih regulacija koje se ne mogu primjeniti na normalnim autima. A da Honda nema novaca ne bi vozila forumulu 1 dvije godine bez glavnih sponzora, to si samo velika firma moze dopustiti. A nitko nije primjetio da je Honda izdala FCX totalni novitet u automobilizmu i ovaj puta su bili prvi.

Po meni je dobro sto je Subaru izdao diesel jer to je to sto europsko trziste trazi, tako da ne vidim zasto ne bi netko kupio auto samo zato sto Subaru proizvodi aute na diesel. Jos je nacinjen kompromis u vidu boxer diesela kako bi ostao prepoznatljiv znak Subarua.
Za WRC neznam koji su razlozi, a novi STi po meni izgleda odlicno i steta je sto su izjavili da su napravili tu karoseriju kako bi bili konkuretniji u WRC-u, ako sad odustaju skroz od WRC-a.
__________________
Without racing, there is no Honda!
Bono_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 18:37   #11
Eh
Alfa WTCC
Subaru WRC
Honda F1
Treba li još razloga za neplaćanje RTV pristojbe dugi niz godina.
Glavno da je duhanska industrija izbačena iz auto-moto sporta da nam djeca žive zdravo i ne gledaju duhanske reklame za nezdravi život.
Uh.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 18:39   #12
Suzuki se je također povukao iz WRC-a

http://www.autosport.com/news/report.php/id/72482
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 18:55   #13
Japanska autoindustrija nije u krizi njih hebe što je jen porastao skoro 40% pa samim time postaju preskupi
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 18:56   #14
japanci su racionalni ljudi...
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 19:02   #15
Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
Eh
Alfa WTCC
Subaru WRC
Honda F1
Treba li još razloga za neplaćanje RTV pristojbe dugi niz godina.
Glavno da je duhanska industrija izbačena iz auto-moto sporta da nam djeca žive zdravo i ne gledaju duhanske reklame za nezdravi život.
Uh.
sve da i nije izbačena duhanska industrija uskoro se ne bi imala na čemu reklamirat, kako je krenulo uopće više neće biti auto moto sporta,vozači će se sastajat u boksovima i pričat o dobrim starim utrkama
porschefan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 19:05   #16
Subaru je valjda jedini japanski, a i u širim razmjerima, proizvođač koji sam razvija nove modele u cjelini, a tako i sve komponente (ne računam Justy, koji je oduvijek bio plod suradnje sa drugim proizvođačima: blizanac Swifta i Materie).

Subaru, kao takav neovisan o posuđivanju platformi, motora, ovjesa, elektronike, vjerojatno više nemože izdurati ovaj tempo izbacivanja modela i novih tehnologija, a s druge strane, valjda se ne žele "prodati" pa dijeliti platforme/motore sa...npr Opel Vectrom (vidi li netko SAAB ili Alfu???)
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 19:25   #17
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Subaru je valjda jedini japanski, a i u širim razmjerima, proizvođač koji sam razvija nove modele u cjelini, a tako i sve komponente (ne računam Justy, koji je oduvijek bio plod suradnje sa drugim proizvođačima: blizanac Swifta i Materie).

Subaru, kao takav neovisan o posuđivanju platformi, motora, ovjesa, elektronike, vjerojatno više nemože izdurati ovaj tempo izbacivanja modela i novih tehnologija, a s druge strane, valjda se ne žele "prodati" pa dijeliti platforme/motore sa...npr Opel Vectrom (vidi li netko SAAB ili Alfu???)
Subaru je pod Toyotom. Honda isto ne dijeli djelove sa nikim.
__________________
Without racing, there is no Honda!
Bono_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 19:31   #18
Quote:
Bono_ kaže: Pogledaj post
Subaru je pod Toyotom. Honda isto ne dijeli djelove sa nikim.
Gazda zar nije GM?
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 19:37   #19
I šta sad hatchback nikad pravu trku neče vidjet. Jebote debila prvo unakaze auto a onda ispadne da su ga unakazili đabe.
Kolko god mi se ne sviđala nova Impreza nadao sam se da če sjebat smrdljive francuze više mi se sere od onog Loeba i Citroena.

Zadnje uređivanje nemoralan : 16.12.2008. at 19:52.
nemoralan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 19:48   #20
Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
Gazda zar nije GM?
http://tides.ws/wp-content/uploads/i...Owns%20Who.jpg
__________________
Without racing, there is no Honda!
Bono_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:26.