Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2006., 15:19   #1
Kako impresionirati vegetarijanku?

Trebam ideju za impresivan vegetarijanski obrok. Prošli put kad sam zvao dotičnu na ručak zeznuo sam stvar s pokušajem kuhanja rižota od plodova mora. Sad sam na popravnom i želim položit s odličnim Ženska je frendica, dakle nema one romantika-igre. Samo kuhanje. I popravni

Bio sam u jednom restoranu gdje su kuhari kao vegetarijanski obrok (koji obično ispadne neka sklepana sirotinja u odnosu na tanjur u kojem je mesina) dofurali neku juhu (od gljiva, čini mi se) posluženu u izdubljenom kruhu odnosno zapečenoj korici. To nam je svima bilo zanimljivo. Treba mi nešto slično, što pojačava opći dojam umješnosti i truda

Molim vaše prijedloge Ako mi se nešto jako svidi, zagnjavit ću vas za detaljne upute kako to napraviti.

p.s.

Molim imati na umu da sam obično mlado muško koje zna dobro napravit meso ali su mu vegetarijanski dometi narezat paradajz na ploške Keep it simple.

p.p.s.

Ne radi se baš o hard-core vegetarijanki. Cura klopa plodove mora, pršut ak je dobar a za silu i piletinu. Ali baš ne preferira meso.
Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 15:23   #2
Quote:
Blue kaže:
Trebam ideju za impresivan vegetarijanski obrok. Prošli put kad sam zvao dotičnu na ručak zeznuo sam stvar s pokušajem kuhanja rižota od plodova mora. Sad sam na popravnom i želim položit s odličnim Ženska je frendica, dakle nema one romantika-igre. Samo kuhanje. I popravni

Bio sam u jednom restoranu gdje su kuhari kao vegetarijanski obrok (koji obično ispadne neka sklepana sirotinja u odnosu na tanjur u kojem je mesina) dofurali neku juhu (od gljiva, čini mi se) posluženu u izdubljenom kruhu odnosno zapečenoj korici. To nam je svima bilo zanimljivo. Treba mi nešto slično, što pojačava opći dojam umješnosti i truda

Molim vaše prijedloge Ako mi se nešto jako svidi, zagnjavit ću vas za detaljne upute kako to napraviti.

p.s.

Molim imati na umu da sam obično mlado muško koje zna dobro napravit meso ali su mu vegetarijanski dometi narezat paradajz na ploške Keep it simple.

p.p.s.

Ne radi se baš o hard-core vegetarijanki. Cura klopa plodove mora, pršut ak je dobar a za silu i piletinu. Ali baš ne preferira meso.
pršut i piletina opće nisu meso
nije ona nikakva vegetarijanka
__________________
you own me...
Andariel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 15:45   #3
Quote:
Blue kaže:
Ne radi se baš o hard-core vegetarijanki. Cura klopa plodove mora, pršut ak je dobar a za silu i piletinu. Ali baš ne preferira meso.


Oprosti, ali ne mogu ne reagirati na ovo.

Ako išta prezirem više od vegetarijanaca onda su to "vegetarijanci" koji, uz vegetaciju, jedu još samo plodove mora, pršut i piletinu.

Inača "vegetarijanci" su ljudi s lakšim (ponekad i težim) psihičkim poremećajem.

Moj ti je savjet da joj na brzinu pripremiš one gotove ĆEVAPE ili PLJESKAVICE od soje, kresneš je i pobjegneš od nje koliko te noge nose.

Kad te malo popusti "prijateljstvo" (jer zdrav čovjek ne može biti prijatelj vegetarijanki) shvatiti ćeš da mala nije baš sasvim zdrava u glavi i da si sretan što si je se na vrijeme riješio.

Ali to je samo moje mišljenje bazirano na golemom iskustvu.
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 15:47   #4
Quote:
Jalnuški Diletant kaže:
Inača vegetarijanci su ljudi s lakšim (ponekad i težim) psihičkim poremećajem.
:2up:
__________________
you own me...
Andariel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 15:49   #5
napravi joj proljetne roladice bez piletine, dakle samo s ribanim celerom, mrkvicom, klicama soje, lukom, tikvicama, kupusom i ostalim povrcem po izboru, zacinjene soja sosom
dve-tri vrste salate, jedna nek bude recimo od crvenog radica, jaja ako jede, oraha, jabuke, salate putarice, maslina, mozes staviti i malo mozzarele, uz nekoliko dressinga, jedan nek bude s maslinovim uljem i basilicom.
i pjenicu od skute sa sumskim plodovima za desert
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 15:52   #6
http://www.vegetarijanska-udruga.hr/recepti.htm

Nadam se da ces ju impresionirati. Sretno.
Synodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 15:55   #7
Quote:
Andariel kaže:
:2up:
Vidiš, Blue, kako se "vegetarijanstvom liječi agresija" (što je inače čest moto vegetarijanaca).

U biti radi se o vječno gladnim ljudima, samim tim i nervoznijim i agresivnijim, koji s vremenom postaju sve nerozniji i frustriraniji naročito u trenucima dok ručaju za istim stolom sa zdravim jedinkama i dok im miriše tvoje mješano meso dok oni pasu travu s druge strane stola.

Stoga preporuka za večeru s prijateljicom:

Njoj spremi blitvu, kako se u nas kaže "na pljuvačku", a sebi ispeci kakvu janjetinu ili mladu teletinu. Dio njene blitve može ti poslužiti kao odličan prilog.
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 15:55   #8
neces promasiti ni s punjenim gljivama: uzmes sampinjone i vrganje, skines im nogice, koje usitnis. u klobuke stavis smjesu od usitnjenih nogica, sira, prsuta, moze mrvica cesnjaka ako podnosite i persuna to peces ili na gradelama ili zapeces u pecnici. ako volis jacu hranu, mozes dodati i vrhnja i dosta parmezana u smjesu
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 16:15   #9
Quote:
Natch kaže:
neces promasiti ni s punjenim gljivama: uzmes sampinjone i vrganje, skines im nogice, koje usitnis. u klobuke stavis smjesu od usitnjenih nogica, sira, prsuta, moze mrvica cesnjaka ako podnosite i persuna to peces ili na gradelama ili zapeces u pecnici. ako volis jacu hranu, mozes dodati i vrhnja i dosta parmezana u smjesu
Ovo mi se sviđa
Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 16:37   #10
Quote:
Andariel kaže:
pršut i piletina opće nisu meso
nije ona nikakva vegetarijanka
Vegetarijanci, jel to neka sekta? Ima rangove, stupnjeve i to...? Gle, žena ne krka mesinu - ne jede ćevape, lungić, bečki, zagrebački a bogami ni janjetinu. Je li ona vego- mikro- bio- makro- ili što već postoji, savršeno mi je nevažno. Poštujem je i želim joj skuhati nešto što voli. Ako imaš ideju, bio bi zahvalan. Ako nemaš, odi se svađat o vegetarijancima na neki drugi topic.
Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 16:53   #11
Quote:
Blue kaže:
Vegetarijanci, jel to neka sekta? Ima rangove, stupnjeve i to...?
Nema.

Vegetarijanci jedu isključivo hranu biljnog porijekla.

Sve ostalo je pomodno preseravanje. (Jer je to tobožbože "in" i "cool" biti "vegetarijanac". )

Naročito ako se netko tko jede pršut usuđuje nazivati "vegetarijancem".
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 17:00   #12
evo ja jedem prsut, iako sam po vokaciji vegetarijanka. jel to neki problem?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 17:12   #13
Quote:
Natch kaže:
evo ja jedem prsut, iako sam po vokaciji vegetarijanka. jel to neki problem?
Zašto bi bio?

I ja sam po vokaciji vegetarijanac, ali uz hranu biljnog porijekla koja mi služi kao osnova svakog obroka, kao prilog jedem bilo morsku ribu, riječnu ribu, rakove, školjke, riblju ikru, mlijeko i sve mlječne prerađevine, jaja - od nojevih do prepeličjih, perad u rasponu od piletine do fazana i noja, divljač u rasponu od kunića do vepra, srne i medvjeda, neke vodozemce kao što su npr. žabe, puževe i gotovo sve domaće sisavce osim konja i magarca (osim u salmi), a njihovu mladunčad naročito.

Sve to jedem bilo kuhano, pečeno, prženo, sirovo, sušeno, dimljeno ili usoljeno.

Jedino ne volim baš nogice od kuhane kokoši.

Pošto mi se svaki obrok sastoji od najmanje 66,66% hrane biljnog porijekla - jesam li i ja dobar vegetarijanac po vokaciji?
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 17:17   #14
Quote:
Jalnuški Diletant kaže:
Inača "vegetarijanci" su ljudi s lakšim (ponekad i težim) psihičkim poremećajem.
a to posebno vrijedi za vegetarijance koji jedu prsut, plodove mora i piletinu (al samo kad mora )

jebomepas ako joj ja ne bih za veceru pripremila socni, krvavi steak.

prezirem takve licemjerne tipove, vjerojatno zato sto sam gotovo svaki dan pod torturom jedne takve. prave vegetarijance, koji drugima ne namecu i neobjasnjavaju svoje zivotne izbore, cijenim.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 17:20   #15
Quote:
Jalnuški Diletant kaže:
U biti radi se o vječno gladnim ljudima, samim tim i nervoznijim i agresivnijim, koji s vremenom postaju sve nerozniji i frustriraniji naročito u trenucima dok ručaju za istim stolom sa zdravim jedinkama i dok im miriše tvoje mješano meso dok oni pasu travu s druge strane stola.

ja postajem nervozna jedino dok čitam ovakve gluposti
__________________
you own me...
Andariel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 17:26   #16
Quote:
kemik kaže:
jebomepas ako joj ja ne bih za veceru pripremila socni, krvavi steak.
Posegnula bi ona, sve mi se čini, i za tim "kad bi baš morala".

...

Neću više.

Pokvarit ću Plavom temu, a to mi zbilja nije namjera. Ali jadnostavno nisam mogao odolit. Ipak je ovo podforum Gastronomija, a samo spominjanje vegetarijanstva... ... ...






Blue, još jednom, oprosti na eventualnom uznemiravanju.
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 17:33   #17
Quote:
kemik kaže:

prezirem takve licemjerne tipove, vjerojatno zato sto sam gotovo svaki dan pod torturom jedne takve.

Nadam se da to nisam ja.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 17:34   #18
da, fakat tebe vidjam svaki dan, nikako te skinut s grbace...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 17:39   #19
Quote:
kemik kaže:
da, fakat tebe vidjam svaki dan, nikako te skinut s grbace...
Cekaj, cekaj, vec cu ja tebe uhvatiti!
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 17:50   #20
Chateri, nabijem vas na brokulu Moja frendica je super uviđavna i mračno kuha. Kad zove društvo na večeru, uvijek spremi klopu za nas mesoždere.

Dajte recepte Otvorit ću vam drugi topic za zajebavanje vegetarijanaca. Do ove mi je stalo i hoću da fino jede hranu koja se njoj sviđa kod mene kao što ja fino jedem hranu koja se meni sviđa kod nje.
Blue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:34.