Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2010., 14:56   #1321
pa naravno da je moguće - ima ljudi koji se nakon desetljeća civilnog braka vjenčau u crkvi... nikakav problem.

lijepo se vjenčate kod matičara, a u crkvu idete kad bude vrijeem za to.

i amen
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 22:00   #1322
naletjela sam na posebnu temu o tome:
Crkveno vjenčanje nakon vjenčanja kod matičara
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 16:47   #1323
Quote:
Mayo474 kaže: Pogledaj post
naletjela sam na posebnu temu o tome:
Crkveno vjenčanje nakon vjenčanja kod matičara
mayo hvala ti...
__________________
na vrhu uvijek ima mjesta ako se krene sa dna...
TaRaJoZiC is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 19:25   #1324
Cure,

molim pomoć. Dragi mi je stranac i s time nemamo problema, znamo za sve dokumente. Ali što mi treba za kuma stranca???? Koji dokumenti osim njegove kopije osobne? Da li još neki dokument?
__________________
Lady_Q
...srce skitnice čitav vijek traga za čudima...
Lady_Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 09:27   #1325
Udajem se u St,a zivim u Zg.
Da li za dogovor moram ici dolje u St ili mogu telefonski pitati sve vezano uiz dokumente i dogovoriti datum,pa u medjuvremenu doci i sve detaljizirati,...?

Tj., je li neozbiljno zvati telefonom?
Lorelai is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 09:38   #1326
ja zivim u Zg a udajem se u Trogiru... maticni ured i svecenika sam prvo zvala telefonom, objasnila situaciju, dogovorila se oko dokumenata, datuma i onda ovo lito kad sam dosla na godišnji sve rjesila na licu mjesta..
sad kad promislim, nema stvari koje smo rjesavali a da nije bila rjesena ovako i to ne smatram niti malo neozbiljnim a ni osobe s druge strane zice nisu reagirale negativno, tako da...
Dadolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 11:21   #1327
Malo sam prošaral po temi,ali nisam našao temu "Vjenčanje kod matičara poslije Crkve" ili "priznavanje crkvenog vjenčanja".
Naime supruga i ja smo u katoličkoj crkvi vjenčani 1998,pa me interesira da li matični ured priznaje ovakav brak,i što je potrbno uraditi.
Molim,pomozite!
Hvala.
Nele26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 10:18   #1328
dali moze za kumu kopija putovnice...?
Brinettaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 11:34   #1329
Thumbs down

Quote:
Nele26 kaže: Pogledaj post
Malo sam prošaral po temi,ali nisam našao temu "Vjenčanje kod matičara poslije Crkve" ili "priznavanje crkvenog vjenčanja".
Naime supruga i ja smo u katoličkoj crkvi vjenčani 1998,pa me interesira da li matični ured priznaje ovakav brak,i što je potrbno uraditi.
Molim,pomozite!
Hvala.
Nazvao sam ih- NE MOŽE
Kakva država
Nele26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 16:35   #1330
Quote:
Brinettaa kaže: Pogledaj post
dali moze za kumu kopija putovnice...?
kuma mi nije u Hrvatskoj
ima hrvatsku putovnicu,a osobnu nikada nije dosla tu napraviti..
zato pitam,dali moze i kopija putovnice proci?
Brinettaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 10:10   #1331
ne znam da li svi maticni uredi imaju istu proceduru, al evo nama je u našem receno da donesemo kopije osobnih ili putovnica kumova... mozda najbolje da nazoves maticni ured u kojem cete predat papire i pitas...
Dadolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 12:47   #1332
Quote:
Nele26 kaže: Pogledaj post
Nazvao sam ih- NE MOŽE
Kakva država

nisam shvatila... što točno ne može?
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 12:58   #1333
kada sam ja bila kuma u opatiji nisam nosila nikakvu osobnu, putovnicu prije, samo su me nazvali kumovi i ja im rekla podatke. niti na vjenčanju nas nitko nije pregledavao dal smo to uopće mi.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 22:10   #1334
Quote:
svasta_nesto kaže: Pogledaj post
nisam shvatila... što točno ne može?
U postu prije sam pitao da li Republika Hrvatska priznaje
crkveni brak iz 1998 godine
Nele26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 21:35   #1335
Curke, dečki ako može mala pomoć. Itko zna koja je procedura za sklapanje braka u HR između HR državljanke i BIH državljanina? Puno hvala
curka25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 23:01   #1336
Nakon vjenčanja

arrrrrrrrrgh...........
sorry, moram se ispuhat...nakon 2 mjeseca od vjenčanja krenula u akciju s papirima; mijenjam samo dio prezimena, jednu jedinu riječ, čak mi adresa ostaje ista...i to traje li ga traje....
prvo na mup- osobna i vozačka, ajde to je bilo gotovo za sat-dva vrimena. E onda u banku po knjižicu vozila koja je tamo deponirana zbog kredita; čeka se 1 dan; dođem idući dan po to, pa na tehnički pregled da mi promijene podatke u prometnoj dozvoli i knjižici vozila i usput promijene krivo upisanu boju vozila, platim 270 kn, idem idući dan u mup da to ovjere, usput platim uplatnice koje su mi dali dan prije i kupim taksene marke, pa mi teta na šalteru kaže da sam bezveze uplaćivala kad sam već platila na tehničkom, idem u poštu da storniraju uplatnice i vrate mi lovu, kaže ne može, prošlo je 15 minuta. moram vratit knjižicu vozila u banku da me ne privedu zbog eventualne krađe vlastitog auta; ne mogu danas, to ću za 20 dana kad se vratim iz Zg-a, nek me traže ako im trebam. Onda kod poslodavca koji mi daje radnu knjižicu i porezni karton pa s tim u općinu, tamo mi teta sam prekriži dio starog prezimena i upiše novo, jbt pa mogla sam to i sama, i šalje me na kat za PK. E tamo mi kažu da moram ić u porezni ured grada u koji sam prijavljena za PK; trčim na bus ko mutava da bar nešto stignem prije marende, obavim to za minutu, trčim na bus nazad, vratim poslodavcu radnu i PK, uzmu mi zdravstvenu, još mi nije jasno šta ću s dopunskim. danas shvatim da nisam išla promijenit podatke u licenci za samostalni rad a ide Nova godina a onda putujem pa neću stić, zovem tete u Komori, kaže kad već idem u Zg mogu to obavit i tamo, treba vjenčani list i originalna licenca. I onda idem uzet karticu žiro računa na banci i teta kaže ne može, imate li vjenčani list, jbg nemam sad original, morate promijenit sve kartice, to je 30 kn po kartici, stići će vam za 10-15 dana u matične poslovnice u kojima ste ih prvi put predigli, 3 kartice =3 poslovnice=ne mogu više, žene nemojte mijenjat ni komadić prezimena ili barem natjerajte muževe da kad već vi uzimate njihovo uzmu i oni vaše da i oni malo pate. aaaaaaa...................
kaktusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 00:27   #1337
Uf ovo s promjenom dokumentacije je koma

Ja ću isto sve to prolaziti, ali ne sama. Dečko se seli k meni, pa će on mijenjati adresu. I to iz jednog grada u drugi. U istoj smo kaši
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 12:32   #1338
Quote:
Nele26 kaže: Pogledaj post
Nazvao sam ih- NE MOŽE
Kakva država
Radi se jednostavno o tome da je zakon donesen nakon 1998. te ne djeluje retroaktivno.
Tako je nama na poslu, zbog papira za kredit, s dokumentima došla jedna baba, udana u crkvi negdje od 70-ih...nikad nisu išli matičaru. I onda smo joj MI morali objašnjavati da ona, pravno gledano, NIJE u braku. Jedva objasnili, žena je tako tupava da joj sve te godine nije bilo čudno ni što joj djeca i vanbračni drug nemaju isto prezime...božesačuvaj glupih ljudi.
Nele, jednostavno otiđite matičaru i gotovo...
__________________
Lavče stiže u kolovozu...
Yehane is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 16:44   #1339
Da morati ćemo
Nele26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 21:51   #1340
ajd Nele, nije ni to kraj svijeta .

a što se papira tiče, meni je skoro šest mjeseci prošlo od vjenčanaj i još ih nisam sve promijenila... zamorno... krajnje zamorno
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:13.