Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2006., 22:48   #41
opaska
u mojoj obitelji se mi svi debljamo samo prema van, žile su nam nemasne
pa se ja baš u pripremu neke specijalne hrane ne kužim
iako, kad razmislim, oduvijek jedemo slabo masno zato jer nam svima želučeki pate od teške hrane tako da se majoneza ne koristi, jako rijetko se poha - ako 2 put godišnje, pomfri - kaj je to?
i tako dalje i tome slično

Quote:
maglica0624 kaže:
Bešamel je prženo brašno na masnoći ( kod mene je pola ulje pola maslac), a to je smo/ubojstvo.
razmuti malo brašna u nemasnom mlijeku i eto ti djetalnog bešamela
ja kad radim neko jelo u koje ipak treba staviti i malo brašna nikad ne radim klasičnu zapršku, brašno u malo vode i to je to

Quote:
maglica0624 kaže:
svega pečenog
kaj se ne sme ni prečeno pile?
ono golo slano pile u rol i podlijevati vodom/juhicom?

nekak mi se čini da bi se smjelo jesti meso pečeno u onoj vrećici za pečenja
stavi se u vrečku koji krumpirić, malo nasjeckanog luka, paradajza, paprike, malo tikvice i komad mesa (picek, purek, zec)
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 23:03   #42
Quote:
polly kaže:
opaska
u mojoj obitelji se mi svi debljamo samo prema van, žile su nam nemasne
pa se ja baš u pripremu neke specijalne hrane ne kužim
iako, kad razmislim, oduvijek jedemo slabo masno zato jer nam svima želučeki pate od teške hrane tako da se majoneza ne koristi, jako rijetko se poha - ako 2 put godišnje, pomfri - kaj je to?
i tako dalje i tome slično


razmuti malo brašna u nemasnom mlijeku i eto ti djetalnog bešamela
ja kad radim neko jelo u koje ipak treba staviti i malo brašna nikad ne radim klasičnu zapršku, brašno u malo vode i to je to


kaj se ne sme ni prečeno pile?
ono golo slano pile u rol i podlijevati vodom/juhicom?

nekak mi se čini da bi se smjelo jesti meso pečeno u onoj vrećici za pečenja
stavi se u vrečku koji krumpirić, malo nasjeckanog luka, paradajza, paprike, malo tikvice i komad mesa (picek, purek, zec)

To s vrećicama i radim, a i ono s razmućenim brašnom sam radila sve do lipexa. Okus nije isti, ali posluži za zamazivanje očiju. A vrećice su zgodne i radi pranja protvana i prskanja u pećnici
__________________
Sunce žarko! !
maglica0624 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 23:06   #43
Može i mi netko reći zašto moram lipex piti do kraja života?

Ako nema stresa, ako jedem pahuljice s plavim mlijekom i kuhanu zelenjavu, sve potpomognutom octom i češnjakom, zašto moram piti lipex dok prestanem disati? Uz to je i skup!
__________________
Sunce žarko! !
maglica0624 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 23:21   #44
I moj kolesterol je nebom pod oblake 52 kile, vegetarijanac godinama, gusim se od soje i pripravaka a kolic visok kao ajfelov toranj. Jbga,genetika
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 23:30   #45
Quote:
maglica0624 kaže:
Može i mi netko reći zašto moram lipex piti do kraja života?

Ako nema stresa, ako jedem pahuljice s plavim mlijekom i kuhanu zelenjavu, sve potpomognutom octom i češnjakom, zašto moram piti lipex dok prestanem disati? Uz to je i skup!
Ne znam... nisam liječnica, meni su tako rekli liječnici - ali vrijedi ih pitati. Ali isto su rekli mom mužu da to što pije ne Lipex već Lescol (ali to je gotovo ista stvar) ne znači da se smije vratiti starim prehrambenim navikama - inače je lijek gubitak love i njemu, a i HZZO-u, a žile će biti u istom stanju.

Inače, nije se dosta odreći samo masnoće, moraš se odreći i viška ugljikohidrata - inače se i oni pretvaraju u mast i talože u žilama.

A što se pečenja tiče - pileća ili pureća prsa u vrećici, bez kože, ali dopušteni su kesteni - kupila sam smrznute u Metrou, ispekla s prsima, bilo je super.

I naravno, sve ono što je dopušteno, ima i određenu količinu. Nije dovoljno što je nemasno, ako jedeš previše... za Amere su napravili jednostavna pravila doziranja - kao loptica za golf, kao špil karata... ja rabim vagu. U jednom obroku ne više od 10-15 dag mesa, ne više od pola peciva, važem i zobene pahuljice i cornflakes (jasno, bez šećera)... jedino je neograničeno povrće (rajčica, mrkva, celer, salata) i dobar dio voća (jagode, trešnje, jabuke) - tako da ni muž ni ja nismo gladni. Sviđa mi se ono što vidim u ogledalu, a mislim da će nalazi krvi biti još bolji. Bitno je ne odustati....
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2006., 21:48   #46
kakve su to vrećice za pečenje. već sam u nekoliko navrata ovdje na gastronomiji pročitala da se sve stavi u vrećicu pa u pećnicu
elala is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2006., 07:45   #47
Quote:
elala kaže:
kakve su to vrećice za pečenje. već sam u nekoliko navrata ovdje na gastronomiji pročitala da se sve stavi u vrećicu pa u pećnicu
Vrećice za pečenje - stoje ti na policama tamo gdje su folije. Ako ih ne nađeš, dobre su i staklene posude s poklopcem - bitno je da tekućina ostane unutar pečenja.
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2006., 10:24   #48
Quote:
BBlue kaže:
Vrećice za pečenje - stoje ti na policama tamo gdje su folije. Ako ih ne nađeš, dobre su i staklene posude s poklopcem - bitno je da tekućina ostane unutar pečenja.
hvala

cijeli zivot koristimo foliju preko tepsije.
elala is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2006., 23:30   #49
Quote:
Lapulapu kaže:
Znam da je bilo kakva fizička aktivnost bitna za svih, ali konkretno, što se povišenog holesterola tiče, vježbanje ima smisla samo kod osoba s prekomjernom tjelesnom težinom.

Međutim, ima ih (nas) sve više koji nemamo taj problem, pa i hranimo se ajmoreć zdravo, ali imamo povišen holesterol.
Da te demantiram:
Tjelovježba, naročito ona na svježem zraku podiže HDL u krvi. Visoke koncentracije HDLa izbacuju loš kolesterol iz arterija i pomažu da se već nastala ateroskleroza povlači. Vježbe moraju biti - ne dizanje tereta, već aktivnog tipa, trčanje, brzo hodanje, vožnja bicikla i slično, kada se čovjeku poveća frekvencija rada srca i disanja.

Hrana za koju je dokazano da pozitivno djeluje: češnjak i luk (snižavaju LDL i trigliceride u krvi), bijelo grožđe (smanjuje oksidaciju LDLa), sojine bjelančevine (snižavaju kolesterol)
Zlatokosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2006., 21:56   #50
evo i onog obećanog recepta:

- 20 režnjeva češnjaka,
5 limunova dobro oprati samljeti,
1,5 l vode.

Sve prokuhati, ali samo prokuhati, askinutu s vatre, ohladiti i staviti u friž. Piti 2-3 x na dan po 1/2 čaše- Kad se popije napraviti pauzu od 15 dana, pa iznova.
__________________
Sunce žarko! !
maglica0624 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2006., 22:03   #51
A najbolje mi je ono: AKO NEMA STRESA!!!
Užas. Mora da sam bila pijana. Čuj, ako nema stresa!

Nije baš da se hranim samo špekom i čvarcima, iako ih zbilja volim. Raznovsno jedemo i ne preteška jela. Za koji da imam kontrolu, pa ćemo vidjeti.

A najbolje mi je to da mi nije dr rekao da ne smijem 12 sati prije vađenja krvi ništa masno i slasno jesti, Jedanput smo imali kasnu masnu večeru, a ujutro nalazi pokazali 10.
__________________
Sunce žarko! !
maglica0624 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2006., 08:02   #52
Evo, rekao mi frend koji radi u obiteljskoj da jednom Lipex ne znači zauvijek Lipex. Rekao mi je još da Lipex bez dijete ne bu niš napravio, znači nemreš jest sve i svakaj zato kaj si na Lipexu.
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 15:38   #53
Sad ste me bacili u komu! Ignorirala sam poviseni kolesterol a sada ste me vi podsjetili. Najgore je sto bi ja mogla napraviti takav popis hrane da na jednu stranu stavim ono sto jako volim i to sto jako volim ne smijem a ono sto ne volim smijem. I sta da radim? Pasti cu u nesvijest od gladi. Morati cu nabaviti barem med i jabucni ocat.
__________________
"Daj mi mirnocu da podnesem stvari koje ne mogu promijeniti, daj mi hrabrost da promijenim stvari koje mogu promijeniti, i daj mi mudrost da razlikujem jedno od drugoga."
vemar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 18:00   #54
Quote:
Dora K kaže:
Evo, rekao mi frend koji radi u obiteljskoj da jednom Lipex ne znači zauvijek Lipex. Rekao mi je još da Lipex bez dijete ne bu niš napravio, znači nemreš jest sve i svakaj zato kaj si na Lipexu.


Hvala, tvoj frend je moj nefrend!

Šalu na stranu, prije par godina je moglo uz lipeks proći i nepoštivanje dijete, ali sad već i ja vidim da nalazi nisu baš idealni uz lipex i špekeć.

Ja patiiiiim
__________________
Sunce žarko! !
maglica0624 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 18:03   #55
Quote:
elala kaže:
čaj od zobi. skuha se zob i ostavi se da odstoji u toj vodi. čaj se svakodnevno pije koliko je moguće više.
to je za sniženje šećera
__________________
Fukam, gospon magister, fukam!
medeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 18:11   #56
Quote:
medeja kaže:
to je za sniženje šećera
I meni su ga u jednoj biljnoj ljekarni ovih dana preporučili protiv kolesterola
__________________
Sunce žarko! !
maglica0624 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 19:30   #57
Quote:
maglica0624 kaže:
I meni su ga u jednoj biljnoj ljekarni ovih dana preporučili protiv kolesterola
dobro, onda, to je i za sniženje šećera, bar je meni doktorica zbog povišenog šećera preporučila vodu od kuhane zobi

protiv kolesterola pijem jabučni ocat s maslinovim uljem
__________________
Fukam, gospon magister, fukam!
medeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 20:54   #58
Quote:
medeja kaže:
to je za sniženje šećera
moj tata ga pije kako bi snizio kolesterol i "ocistio" krvne zile. vrlo je efikasan.
elala is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 21:03   #59
Jednom tjedno biciklom na Sljeme i možeš jesti kaj god hoćeš
Martinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 22:00   #60
Quote:
Martinn kaže:
Jednom tjedno biciklom na Sljeme i možeš jesti kaj god hoćeš

Kad bih ja odavde potegla biciklom na Sljeme, trebala bih tjedan dana.
__________________
Sunce žarko! !
maglica0624 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:47.